|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 15:39:14   
cetvrtko
izvinjavam se sto nestadoh ,marala da rucam pa ispratila muza pa repeglala posteljinu i oduzilo se ....

vjerujem da porodjaj boli do ludila ali mislim da ako su tolike izdrzale sto ne bih i ja ... drugarica moje majke ima sedmoro odrasle djece i htijela je i osmo jer nije htijala da joj najmladji sin bude "sam" jer je malo veca razlika izmedju predzadnjeh i zadnjeg user posted image luda zena potpuno ... i nista joj ne hvali . svako jutro biciklm na posao a sva joj se cjeca poudala i pozenila ( znaci ima godinica ) ..... ni jedan carski ni jedan epidural i ni jedan par blizanaca . tako da mislim da cu ja nekako da izdrzim ovo moje jedno za pocetak user posted image

nemam nista protiv epidurala a jos manje onih koji ih biraju . ja ga ne bih jer sam protivnik bilo kakve hemije ali to ne znaci da cu se mozda nekada u buducnosti predomisliti .

branki ,od sinoc nije vise isao . dolje sve kao u sahari user posted image .

raspisale ste se za medalju . ne mogu da popamtim sta sam procitala prije minut user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1201
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 15:52:55   
bubulence
hahahahaha sahara user posted image .
ipo sada ce ispasti da te ubedjujem protiv epija a nije tako. sam porodjaj uopste ne boli, kada dodje do njega samo imas utisak da ti se kaki. svakako koliko znam te napone za porodjaj osecas i pored epidurala.
joooooj ima lesica da nas ubije

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 1202
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 15:59:17   
Ipokrisia
nije Bubi, ne ubedjujes me, taman posla, samo nas tesis da to nije bas tako kako neki predstavljaju user posted image a naravno same odlucujemo sta i kako tj poznajemo sebe dokle smo raspolozene da trpimo user posted image tako d anista ne brini!

e da Lesiceeeeeeee volimo teeeeeeeeeeeuser posted image user posted image evo zavrsavamo user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1203
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 16:03:22   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Ipokrisia

e da Lesiceeeeeeee volimo teeeeeeeeeeeuser posted image user posted image


ovo se podrazumeva user posted image user posted image

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 1204
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 16:40:13   
mali_mis
Ipo, bubi ti je sve rekla.
I ja sam se poradjala bez onoga sto ne smem da kazem u ovoj temi, jer ce me lesica bicovati user posted image Kontrakcije bole kao kad dobijes menstruaciju pa te boli (boli manje nego kad zub krene da te ziga, jest da su dva razlicita poredjenja, ali kod mene je tako bilo, a i imala sam bas bolne menstruacije), i najveci fazon je sto taj bol ima pauze. Pocne pa dostigne neki maksimum, i onda osetis kako bol pada, i onda pauza, i tako dok se ne otvoris, osim one poslednje ture kontrakcija, one i nemaju neku pauzu, ali nije uvek ista jacina bola. Kad se otvoris, tebi je dole sve nekako utrnuto, i imas osecaj kao da ti se kaki. Kad beba izlazi ne osecas bol, jer u tom trenutku vise ne mislis da li te boli, vec da sve bude u redu.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1205
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 16:50:39   
Ipokrisia
ma koliko se zentam toliko jedva cekam da ugledam ovo celjade i naravno sto kazes na kraju je najbitnije da je sva sa njim u redu, mi cemo se svakako snaci vec nekako

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 1206
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 16:56:08   
cetvrtko
joooj ja postajem bas nestrpljiva . jedva cekam da sve krene user posted image

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 1207
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 16:57:16   
Ipokrisia
cetvrtko jel ti znas pol bese? imas li ime spremno? user posted image

(odgovor članu cetvrtko)
Direktna veza do poruke: 1208
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 17:01:59   
cetvrtko
pa ono sto sam ja osjetila je neko malo boluckanje bas kao tokom menstruacije (mozda nisam mjerodavna jer su meni izuzetno bolne ) ..... ali mislim da se nisam jos toliko priblizila tom trenutku da bi bas potvrdila tu bol . da mi imamo spremno ime jos od 15sedmice trudnoce koliko se sjecam ..... sad cu napisati u temi o imenu da ne mjesam teme user posted image

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 1209
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 17:06:01   
Ipokrisia
Ja ta menstrualna boluckanja od kad sam u 8 .mesecu imam skoro svaki dan po malo...nekad gadja i u nogu,bas tkao mi je bilo i u PMS recimo

(odgovor članu cetvrtko)
Direktna veza do poruke: 1210
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 17:11:25   
cetvrtko
ma ja kada dobijem ne mogu ni da jedem koliko boli pa sam padala u nesvjest (od gladi ) ........ tako da se iskreeeno nadam da ce biti manje bolnije kasnije kada se porodim user posted image ...... a u noge nista osim onog sa preponama sto sam se zalila . pocelo prije nekoliko nedelja . ali kada mirujem to ne osjecam ,samo kada se ustajem ,lezem ,dizem noge ,ponekad kada sjedim bas zaboli ali sam se navikla nekako na to

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 1211
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 17:27:10   
choopa choops
Pa vdjećete tamo na CTGu, kolike su kontrakcije i da li vas tada bole ili ne. Meni su bile 100, ja sam ih osjećala kao lagani bol u leđima. (To mi je vjerovatno na tatu, on probode nogu vilama dok kopa i iskulira, samo namaže rakijom, a ono rupa u nozi user posted image ALi na porođaju budu još jači bolovi, koji moraju da se osjete i koje sam i ja osjetila, ali nisu strašniuser posted image

Mi ćemo sad da unosimo badnjake, pa se čujemo kasnije.user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu cetvrtko)
Direktna veza do poruke: 1212
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 17:30:22   
anita
Zdravo drugarice
Ja bila da veceram pa da vam se javim. Danas su mi radili uz i bebe su 1700;1800 i 1900gr.


_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 1213
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 17:36:26   
eca89
Bravo Anita, za bebiceuser posted image !

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 1214
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 17:43:43   
cetvrtko
bravo za bebiceeee user posted image

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 1215
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 17:58:56   
*boka*
Dobar dan user posted image
Ja dosla s posla, rucali, mm sad ode sa cerkom kod svekijevaca, a ja sam se izvalila da malo odmorim i vidim sta se ovde desava. Sad sam tek videla za Sanjalicu, a citav dan mislim na nju i bas sam se obradovala :)
Bubi jesi li se cula sa njom, kako se oseca?
Citam vezano za prirodan porodjaj, bez epija, sa epijem koji nije delovao... iskustva raznorazna i sve mi je draze sto idem na CR user posted image Salim se naravno. Svi smo razliciti, svi imamo razilicit prag bola i razlicite zelje za svoj porodjaj. Neka svakom bude bas onako kako zeli i zamislja, a na negativna prepricavanja "drugarica", komsinica, ovih - onih se samo osmehnite i kazite im: "Nek ti se isto tako vrati kako ti meni zelis". Ja sam tom recenicom zatvarala usta svakoj koja mi je prisla sa neodoljivom potrebom da mi isprica neku horor pricu Uvek krene ono "Kad ti je termin... Stvarno? Divno! Jaooo a znas sta se desilo sestri drugaricine drugarice..." Nikada necu razumeti tu potrebu kod ljudi da podele sa tobom nesto negativno u tom momentu. Sve i da je bilo bas tako strasno kako taj neko opise (a u glavnom preuvelicaju 70 puta) zar se to prepricava trudnici koju tek ceka porodjaj?

Anita user posted image za velike bebuske!

< Poruku je uredio *boka* -- 13.1.2015 18:03:39 >


_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu cetvrtko)
Direktna veza do poruke: 1216
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 18:04:07   
cetvrtko
ljudi obozavaju da se zale i da druge zale ,kukaju ,prebacuju ...... a najmilije im je rec ono "aaaa jadna " ,"zamisli sta je ona dozivjela " itd itd ..... a samo kazem "pa dobro ,nista strasno " a oni pobjele kao da sam ih ovog momenta okrecila user posted image

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 1217
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 18:14:22   
Ipokrisia
s jedne strane zene uvek u cekaonicama prepricavaju horore i zale se na nesto,a opet sa druge strane ako primete da imas vec neki sitan ili veci problem pa moras da mirujes ili nesto slicno, krenu da te pune pricama kako su one do 9.meseca radile,kopale,putovale,isle na zurke,svadbe i nije im nista bilo...Sve to ok, ali opet to se ne govori trudnici koja iz nekog razloga to sve ne moze u datom trenutku ili se ne oseca da to moze.

Tako meni dosla sveki koja inace nije radjala (maceha od mm) i to bas proslog meseca kad sam stvaro morala zbog kontrakcija da mirujem, sa pricom kako dok je njena majka (sad baba od 90 godina) bila sa njom trudna, isla da kopa u 9. mesecu, i kako je Jovana Joksimovic (voditljka sa pinka) radila do 9. mesecauser posted image sad sam jos i kriva ne samo sto mirujem nego sto ni ne radim od 2-3. meseca user posted image Kako zeni objasniti d anisu sve trudnoce a ni trudnice iste user posted image
S druge strane dolazi mi druga svekrva (majka mm) inace doktor pedijatar, sa pricom jos u 2. mesecu zasto ja jos uvek radim i da to bebi nista ne prija sto ja idem na posao zbog truckanja u prevozu/kolima, virusa na poslu itd. i odmah da uzmem bolovanje user posted image a onda posle nekog vremena krene da se hvali kako je ona u obe trudnoce putovala ne znam gde svaki danuser posted image kako god okrenes ne valja!
a svaka je bolja od nas samih , i sve su jako hrabre kad sve prodje i sve su mogle sve,a opet je bilo takkoooo strasno i takav horor user posted image

< Poruku je uredio Ipokrisia -- 13.1.2015 18:16:03 >

(odgovor članu cetvrtko)
Direktna veza do poruke: 1218
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 18:34:45   
Lota
Devojke treba mi pomoc. Na zalost, malo cu morati da pricekam na druzenje sa vama. Bila sam na UZ. Plod se ne razvija kako treba. U petak cu ponovo na UZ, ako ne bude kako treba, moracu na reviziju pod opstom anestezijom. Kako to uopste izgleda? Ne znam sta treba da ocekujem i ima li neka druga tema da malo iscitam? Izvinjavam se na ovako konfuznom postu.

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 1219
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 18:45:17   
cetvrtko
jao draga ,jako mi je zao .... ne znam puno o tome . znam da ne traje dugo i da bolovi nisu veliki ali kada se radi pod totalno mislim da ces se oporavljati 2,3 zbog anestezije . to je sve sto ja znam ..... nadam se da ce se javiti neko sa vise informacija a ti pokusaj u pretrazivacu da nadjes nesto o reviziji ili kiretazi ......

(odgovor članu Lota)
Direktna veza do poruke: 1220
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 19:00:29   
*boka*
Lota draga mnogo mi je zao! Da li je to sigurno tako? Sta je reao Dr.?
Ja takodje ne znam nista o tome iz svog iskustva, ali je moja kuma pre 3 meseca imala missed, radjena joj je kiretaza, kaze da nista nije bolelo, osecala je klasican menstrualni bol i oporavak nije ni imala. Sutradan se vratila na posao.
Volela bih da na sledecem ultra zvuku Dr. vidi da je ipak pogresio...

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu cetvrtko)
Direktna veza do poruke: 1221
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 19:03:52   
bubulence
Lota, sta bi user posted image ? ja se ne razumem u reviziju...
Sanjalica mi se nikako nije javila, sada sam joj poslala jos jednu poruku, mozda ne moze da kucka...
bila sam na frizuri i manikiru, bas se lepo osecam...

(odgovor članu cetvrtko)
Direktna veza do poruke: 1222
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 19:07:18   
choopa choops
Lota, nadam se da će sve ipak biti kako treba user posted image

Ne znam ima li tema, evo mog iskustva...Ja ne znam kako je u opštoj, meni su radili sa nekom "kaobajagi"lokalnom anestezijom koja nije imala efekta. Ne traje dugo postupak, ja mislim možda nekih 20/30minuta. Mene su nakon toga poslali u sobu da ležim sat vremena, dobila sam da pijem Metilergometrin (za skupljanje materice) i Bactrim (čini mi se, nisam sigurna, znam da je bilo nešto na B). i odmah su me nakon toga pustili kući....

Ja ipak držim fige da je to sve uredu.user posted image A što su ti takko rekli? Zašto sumnjaju da se ne razvija kako treba? Drži se i misli pozitivno koliko god možeš, nemam ništa pametno da ti kažem...

< Poruku je uredio choopa choops -- 13.1.2015 19:08:28 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu cetvrtko)
Direktna veza do poruke: 1223
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 19:13:13   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Lota

Devojke treba mi pomoc. Na zalost, malo cu morati da pricekam na druzenje sa vama. Bila sam na UZ. Plod se ne razvija kako treba. U petak cu ponovo na UZ, ako ne bude kako treba, moracu na reviziju pod opstom anestezijom. Kako to uopste izgleda? Ne znam sta treba da ocekujem i ima li neka druga tema da malo iscitam? Izvinjavam se na ovako konfuznom postu.


Lota draga, da sam na tvom mestu, sačekala bi ipak još makar nedelju dana. Mislim šta znači to prestao da se razvija? Ma koliko nekad me nervira što ovde ne zakazuju pre 8-9 nedelje, sve više mi je drago da je tako. Tada MORA da bude srčana radnja. Do 8 nedelje i može i ne mora. Sama kiretaža pod totalnom se ne oseća, zavisno od bolnice i lekara - ide se odmah kući.
Zbog samog postupka (ljuštenja zida materice, istanjivanja istog) lekari obično preporučuju 2-3 meseca pauze što se tiče pravljenja bebe. Onda možeš u nove radne pobede, AKO bude potrebe.
Inače sam uvek za odmah, ako postoji opravdan razlog, ali ovo bi čak i ja sačekala.



Anita bravo za bebice!!! user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Lota)
Direktna veza do poruke: 1224
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
13.1.2015 19:27:52   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Lota

Devojke treba mi pomoc. Na zalost, malo cu morati da pricekam na druzenje sa vama. Bila sam na UZ. Plod se ne razvija kako treba. U petak cu ponovo na UZ, ako ne bude kako treba, moracu na reviziju pod opstom anestezijom. Kako to uopste izgleda? Ne znam sta treba da ocekujem i ima li neka druga tema da malo iscitam? Izvinjavam se na ovako konfuznom postu.


Lota, ja se nadam da ti neće trebati tema, i da će sve biti ok. Ali ako ne daj Bože ne bude ok, ne brini, nije strašna revizija, više boli psihički nego fizički, evo teme gde smo je i druge žene pisale svoja iskustva KLIK

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Lota)
Direktna veza do poruke: 1225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

da li vam se svidja ime Kristina?
pisuljica



da (55%)

ne (45%)


Ukupan broj glasova: 108

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here