|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 03/15 [chat]
27.3.2015 14:25:52   
eca89

IZVORNA PORUKA: srculence25

mod probala sam vec pa se zainati pa nece da jede i onda se posvadjamo zestoko.
Isto je bilo i za kupanje kupacemo ga sami pa mi odveo njegovu macehu a on lepo opsuta se za kompom.
Kad sam ga pitala da li uopste okrene glavu da vidi tok kupanja kaze sta ja hocu da kazem
sta treba on da radi da ga gleda dok spava u kreveticu i sta kao ja mislim da ga on ne voli izvrce reci a uopste to nisam rekla.
Hronicno sam neispavana umorna gladna i nestizem.Jednu noc je ustajao u 3 sata i posle deo dan kukao kako se nije naspavao a boze moj covek mora da radi user posted image
kad mi m zaspi i kad imam lufta ja umesto da jedem ili odspavam ili pospremam nesto ja ga gledam kako spava


E, ovako tvoj muž ili je baš razmažankeo ili je izvini, ali čisto bezobrazan i nema osjećaja. Mm sa vrata odmah uzima bebu ili dok se istušira, stvarno mi u svemu pomaže. Sam sebi uzima da jede, pospremi sto, opere sudje, cak i nekad jelo napravi, ako ja nisam stigla. A, sa njom je od prvog dana, nosa je, uspavljuje, presvlači, kada je kupamo, on je drži, ja skoro svako veče odem u trgovinu, frizeru, on ostane bez problema sa njom, stvarno je ok, nemam riječi. Noću ustaje, iako je meni žao. jer baš rano ustaje na posao, ali joj zato vikendom nekad nosa i po cijelu noć, kaže ne mogu ja stalno. Srculence, hoću da ti kažem da je to i njegova beba, koliko je i tvoja, moj je baš okuser posted image

user posted image

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 1151
   RE: Razgovori mama 03/15 [chat]
27.3.2015 14:27:28   
daca77
Ma ko se nervira oko presvlacenja...da vi vidite sta znaci kada se dijafragma podigne pa mala krene da povraca, a jadnice pokusava da zadrzi nesto u zeludcu pa guta i onda se zagrcne, stuca, kaslje...ma uzas...
Evo sada pokusava da spava,a ono samo sisti po jednjaku, izbacuje na usta po malo i sve u krug i tako mesecima, pa vi vidite kako je...
Degu, a sa koliko je proslo?

< Poruku je uredio daca77 -- 27.3.2015 14:29:37 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1152
   RE: Razgovori mama 03/15 [chat]
27.3.2015 14:30:11   
mama krava
Daco, niko ne umanjuje tvoju muku...meni je stvarno žao što to prolazite ti I tvoja mišica...Ali ko što rekoše, sve će to proći, a ti to moraš da prihvatiš, jer sve drugo će ti samo otežati stvari!

Drži se i nadji neku pomoć, pa makar je i plaćala!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1153
   RE: Razgovori mama 03/15 [chat]
27.3.2015 14:30:32   
emicaa
Ja i moja princeza smo svašta pregurale,i refluks,i to da ustajemo svako sat vremena pa po dva sjedimo budne,i da ustanemo u 3 pa do jutra više ne spavamo,upale ušiju i stomačne viruse.Mislila sam da ću u ovo doba biti na psihijatriji ali evo nas,još smo tu user posted image sve se preživi i izdrži.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1154
   RE: Razgovori mama 03/15 [chat]
27.3.2015 14:36:13   
daca77
Ma znam da ce sve to proci, ali osecam se grozno...trenutno imam 53kg i jedva na nogama stojim...

< Poruku je uredio daca77 -- 27.3.2015 14:37:34 >

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1155
   RE: Razgovori mama 03/15 [chat]
27.3.2015 14:39:01   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: daca77

Uh...sta mi sve napisasteuser posted image
Drage moje, samo vi koje ste imale bebe sa dijagnozom Refluksa znate kako to izgleda...jadnice se od jutros uvija i povraca non stop...dusa me boli da je gledam kako je sve to muci.


Daco, bas zato ti ne treba da pokleknes! Njoj trebaju tvoje umilne reci i miran i stalozen glas, ona kad vidi da se ti nerviras oko svega sto vam se desava i tebi i njoj, ona to oseti pa i njoj bude teze.
Kad je muci stomacic, pricaj jij, levaj, nek se koncentrise na tvoj glas, ali pre svega ti treba da se smiris, kao sto Tash rece pre mnooogo godina, "detetu je potrebna zdrava i stalozena mama", od tebe krece sve dobro sto njoj moze da se desi.
Budi vesela i kad bi najradije plakala.
Onu noc kad mi je otac umro ja sam sa Ivom pevala i plesala a dusa mi krvarila samo da ona ne vidi koliko mi je tesko, a ona jedva godinu i po.
Ovo ti kazem zbig tebe, svakome je njegov problem najveci pa tako i tebi, .
Ja sam od mastitisa gorela 3 dana i niko nije znao, ni mm. Sebi sam zacrtala cilj da to prebrodim i bila sam svesna da mi niko ne moze pomoci samo ja, i moja bistra glava i zdrav razum.
Svi mi imamo svoje teske trenutke, na nama je da odaberemo kako cemo se boriti ma koliko dugo ti problemi trajali.
Najbitnije je da samu sebe naoruzas pozitivnim mislima, jeste ti tesko da je gledas kako se muci, i ja sam plakala kad su Ivi davali infuziju u glavu a ona samo 3 dana stara ali sam rekla sebi "potrebna si ovoj bebi, ti si njena mama, beba te treba".
Mozda ti moje reci deluju isprazno i kao klise, ali, glavu gore, toliko si cekala na bebu da bi sad poklekla pred bilo kakvim problemom. Izbaci negativneisli iz glave, nadji sebi neku matru koju ces pnavljati kad ti je tesko i prebrodices sve user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1156
   RE: Razgovori mama 03/15 [chat]
27.3.2015 14:43:17   
daca77
Hvala puno, Ivanka user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1157
   RE: Razgovori mama 03/15 [chat]
27.3.2015 14:49:49   
branki*
daco,ne moze doveka da traje nista,pa ni to povracanje,ni dranje..ja tako isto sebe tesim,dan za danom,dan za danom...tek se okrenes,a ono prodje godinica.
grlim teuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1158
   RE: Razgovori mama 03/15 [chat]
27.3.2015 14:55:24   
degu
sve se slazem s ivankom. I ja kukam srusicu se,al zapravo mi imamo supermoc, mi smo mame ;) daco kod nas je proslo negde sa 6 meseci,od kad joj se organizam ocistio od mlecnog. Meni je zao sto to prolazite, al nemoj da se sve vrti oko toga,pricaj joj,smej se,pevaj. Njoj treba nasmejana mama i vesela a ne zabrinuta faca :*
Ti si njena stena, zapamti to!

< Poruku je uredio degu -- 27.3.2015 14:59:54 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1159
   RE: Razgovori mama 03/15 [chat]
27.3.2015 15:02:21   
Ivanka 75
Zato muskarci i nisu predodredjeni da radjaju, oni bi pali posle 5 min user posted image
Ali su odlicni pomagaci, kad treba da poslusaju novopecenu mamu, tu su! user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1160
   RE: Razgovori mama 03/15 [chat]
27.3.2015 15:02:56   
Sanjica26 RR
Svasta sam napisala Daci i izbrisalo se. Grlim te Daco.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1161
   RE: Razgovori mama 03/15 [chat]
27.3.2015 15:04:49   
Ivanka 75
Po miloniti put gledamo Equestria girls, samo peva i plese po kuci user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1162
   RE: Razgovori mama 03/15 [chat]
27.3.2015 15:19:14   
srculence25
joj zenice tako ste divne i sve ste u pravu sve do jedne.Ja sad placem nemogu da se smirim.
M je plakao kenjkao a nije gladan i prevucen je i ja od besa ga uzmem i izderem se da zacuti vise.Kad sam ga uzela u ruke tako je facu slozio
onako samo sto nezaplace i sav namrsten me gledao.Tad sam briznula u plac i zao mi je ko zna sta je pomislo hoce me se bojati
jao nemogu da se smirimuser posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1163
   RE: Razgovori mama 03/15 [chat]
27.3.2015 15:35:06   
Ivanka 75
Srculence, sve u rok sluzbe user posted image
Ja sam Ivu sljapnula po guzi prvi put kad je imala 15 meseci, ja radila nesto po kuci i zurila da zavrsim a ona sve zamnom u svaku sobu, a ona kenjka, pa place a i ja je sljapnem i kako sam to uradila onog momenta sam zazalila user posted image
A samo joj se spavalo.... plakala sam strasno user posted image

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 1164
   RE: Razgovori mama 03/15 [chat]
27.3.2015 16:54:34   
Trcosava
Daco ja nigde isledila nisam - jel njoj potvrđen refluks?

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1165
   RE: Razgovori mama 03/15 [chat]
27.3.2015 17:06:20   
jabudic
Ja sam isto prilično umorna danas. Slabo sam spavala.
MM je u bolnici, ja radim, čuvam djecu, obavljam sve poslove, odem kod njega da mu ponesem šta mu treba, samo mu dodam sa vrata, vidimo se par minuta, jer me oni čekaju u autu, pa nazad kući, ručak i da dovršavam posao koji mi je ostao.
Glava me baš boli, i vrat mi se sav ukočio, ali dobro, proći će valjda brzo, sjutra je vikend, pa ću malo odmoriti user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1166
   RE: Razgovori mama 03/15 [chat]
27.3.2015 17:08:04   
daca77
Hvala puno, bas sam vas smorila, danasuser posted image
Trco, deciji gastroenterolog je rekao da je Refluks u pitanju, ali odokativnom metodom.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1167
   RE: Razgovori mama 03/15 [chat]
27.3.2015 17:22:39   
Trcosava
To odokativno ne pomaže apsolutno ništa. Tj dok se ne potvrdi medicinski - ona nema refluks.

Za presvlačenje - (samo) jutros sam ga tri puta presvukla komplet jer je bljucao.

Klarita lepo reče nema tešenja - sve smo manje više isto prošle. Bolje da znaš šta te čeka nego da misliš da će biti samo lakše, neće user posted image

Ne kažu za džabe ''mala deca - mala briga, velika deca - velike brige''

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1168
   RE: Razgovori mama 03/15 [chat]
27.3.2015 17:24:26   
daca77
Trco, niko nije ni predlagao UZ ili vec neku drugu dijagnosticku metodu, vec odmah kazu da je u pitanju refluks.
Ma nas dve smo mnogo toga prosle, tako da cemo se izboriti i sa glupavim povracanjem.

< Poruku je uredio daca77 -- 27.3.2015 17:25:23 >

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1169
   RE: Razgovori mama 03/15 [chat]
27.3.2015 17:45:23   
vonavoj
Danas je dan D ocigledno svima!
Mala je zezala sa spavanjem,ali su obe spavale tacno pola sata zajedno,prvi put od J rodjenja da je bio mir u isto vreme! i posto smo i mm i ja pod stresom iskoristili smo pametno tih pola satauser posted image
Bas sam nervozna,cak sam i muziku do daske pojacala i igrala,pevala,dok sam menjala posteljinu,a J samnom u glasuser posted image
A sad sam narucila picu,ma jednom se zivi,kg cu skinuti, kad-tad!

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 1170
   RE: Razgovori mama 03/15 [chat]
27.3.2015 17:46:13   
Kata90
Stavim ja bebu u kolica,i stavim na crtani i tako prica sadauser posted image bas je smesan

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1171
   RE: Razgovori mama 03/15 [chat]
27.3.2015 21:59:28   
mirkam
Hejjj mamice.
Vikend koooonacno.Preumorma sam, ali bas, bas.
M sjutra ide sa tatom na svoje prvo sisanje user posted image cupav je katastrofa.Nema on sad neku kosu, mislim tanka je nekako, al mu siske upadaju u oci pa mu vezem "palmicu" na vrh glave pa mm hoce da me ubije user posted image i ima one loknice sa strane i pozadi. Mm mi neda ni po cijenu zivota da idem sa njima na sisanje a garantujem da ce ovaj mali haos napraviti od vristanja i da nece uspjeti frizer ni da mu pridje.Ma jedva cekam sjutra da se vrate.Zakazo mu je dva termina za svaki slucaj user posted image
Nisam nista citala, nadam se da su klinci dobro. Odoh sad malo da cituckam, a jedva i gledam, al bas mi nedostajete pa moram da vidim sta propustam user posted image
Sve vas grlim jakooo!

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 1172
   RE: Razgovori mama 03/15 [chat]
27.3.2015 22:36:40   
dijana1*
Dobro vece mame.user posted image
Svi mi mucimo istu muku. Samo je nekada nekome dan laksi a nekome tezi.
Meni mm od prvog dana apsolutno nista ne pomaze. U pocetku mi je bilo jako tesko ali toliko sam obaveza imala da nisam imala vremena da se bakcem sa njim nego sam sve preuzela na sebe. I tako je i dan danas.
Svaki dan sam sama sa dvoje dece. Ako nekada nesto pomogne super. Npr da pricuva K dok okupam V. Ali to je jako retko.
Svaki dan ih izvodim napolje, sa njima idem u prodavnicu i kupujem sta mi je potrebno za taj dan i stvari vucem sa njima, pravim rucak, perem i slazem ves, usisavam, cistim kucu, njih hiljadu puta presvucem, K svaki put perem dupe posle kakenja jer se umaze do glave, kupam ih sama, hranim...... ali to sam i htela. Htela sam da imam decu i dobila sam ih. hvala Bogu zivi su i zdravi. I trece zelim da imam. Kako cu se uklopiti nemam pojma ali prezivece se sigurno.
Sata sam sve sa Vukom prezivela to nije normalno. Pa K kada je imao 6 meseci morala sam ga ostaviti i otici sa V u bolnicu na operaciju krajnika a nije znao da pije mleko na flasicu. Dva sata pred odlazak u bolnicu je povukao mleko ali taj dan od stresa i nervoze ga nisam ni imala.
Daco mogla bih roman sada napisati kao i svaka mama ovde. svi mi imamo i lose i dobre trenutke ali veruj mi ti losi se jako brzo zaborave i prodju.
Moj ti je savet da se maksimalno opustis, da prestanes da brojis kada ce ti dete porasti. Veruj mi tako brzo rastu da ce ti biti zao sto tvoja mala devojcica vise nije beba. Uzivaj, uzivaj i samo uzivaj.
K je za godinu dana bio bolestan koliko V za ovih 5 godina, cak je i boginje prelezao sa 11 meseci. U momentu mi je stvarno bilo tesko, ali proslo i zaboravilo se.
A ako stvarno mislis da si na izmaku snage onda nadji neku tetu koja ce ti par sati dnevno pomagati a ti se na miru odmori i jedi da bi mogla da uzivas sa svojom bebom.
A sto se tice spavanja, sta to beseuser posted image user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 1173
   RE: Razgovori mama 03/15 [chat]
27.3.2015 22:53:40   
Sanjica26 RR
Evo i mene. Citam knjigu. Svi spavaju. T je zivnula. Ceo dan je u tutu suknjici i baletankama za gimnastiku. user posted image Obukla je pizamu i ponela stvari da spava sa njima.
Dijana skidam ti kapu. Meni da mm ne pomaze flipnula bih. Ali dobro to sam ja. user posted image Mada, cesto nije kod kuce zbog posla. Ali kad je tu onda mi bude lakse.

Danas kad sam se vracala iz seoske skole nije hteo auto da mi upali. Zamolila sam neke cike ispred prodavnice koji su pili pivo da mi poguraju auto. Uspelo je.
Kisa pada. Uspela sam da ispeglam sve stvari i da ih sortiram. Usisala. Ova mala samo ide za mnom i mazi se. Divna je.
I jos da se nadovezem na Dijanin savet Daci. Sve mi kukamo. Nije samo Daca. Samo smo zaboravili kako je bilo na pocetku.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 27.3.2015 22:58:48 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1174
   RE: Razgovori mama 03/15 [chat]
27.3.2015 23:15:00   
dijana1*
Sanjice stalno se mimoidjemouser posted image
Nego moram da pohvalim Kostu. naucio je da izduva nosic, jaoooo kako je smesanuser posted image
I dalje mi ne izlazi iz kuhinje ali sunce moje pametno izvadi sve cinije, serpice, poklopce.... izigra se i vrati. Kada krenemo na spavanje samo kazem ajmo sada da spremimo igracke a on se bas razjuri da sve pokupi a Vuka bude sramota pa onda i on kao malo pomogne. Patofnice svoje lepo slozi u hodnik, a ja namerno ostavim jednu igracku na sred kuce a on se vraca i vice aaa aaaa kao ostala je jos jedna i stavi je sa ostalim igrackama. Vuk je na tatu a Kosta na mamuuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here