|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
9.6.2012 22:49:56   
Anoniman
Večeras pidžama sa kratkim rukavim i kratkim nogavicama i mm je pokrio pamučnim letnjim prekrivačem, ja je otkrila i rekla mu da ne maltretira dete, nek računa da spava samo u peleni a pidžamom je pokrivena preko stomaka user posted image Ako se ovako nastavi brzo ćemo stići do pampersa, tako smo proveli celo prošlo leto, tako smo i u šetnjuišli.

(odgovor članu Ivanka 75)
  Direktna veza do poruke: 251
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
9.6.2012 22:52:41   
Doogie
Mi smo pidzamicu nosili u februaru i martu, aprilu kako kad, a ima vise od mesec dana da spavamo samo u bodicu i to dug rukav ako je sveze uvece a kratak ako je kao danas. Pokrivanje tankim pamucnim prekrivacem, opet ako je svezije onda pokrijemo nogice a kad je ovako vruce kao danas onda samo preko stomaka, nogice su joj gole i bose!

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
10.6.2012 8:02:04   
Anoniman
Evo skinula ih u krtake rukave i nogavice, ne pokrivam. Marko je za popodnevnu dremku bio u majci bez rukava i peleni i ustao osut od glave do pete. Golog da ga stavim? :\

(odgovor članu Ivanka 75)
  Direktna veza do poruke: 253
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
10.6.2012 8:06:47   
Anoniman
Meni N već dva dana spava u pidžami kratkih rukava i nogavica, potpuno otkriven, ne da mi ni čaršavom da ga pokrijem, sav bude mokar. Oseća da će ovo leto biti paklenouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 254
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
10.6.2012 9:28:47   
slavica.
Jeli mame,ako ste voljne da mi kazete user posted image
S obzirom da se ja moram poroditi u toku ove nedelje (juce je bio termin,ne gledajte ticker-laze user posted image ako se nastavi ovako vruce,i taj dan kada ga budemo iznosilibude ovako nekako,u cemu da ga iznesem iz porodilista??? Ja sam kupila pre par nedelja neki kompletic,jeste pamuk,nije previse debeo,ali je dugih rukava majicica,pa preko njega zeka bez rukava i duxic od gore. Ajde,razmisljam,nw moram dux,ali da li ce mu biti vruce u majici dugih rukava+jos jedan sloj od gore (od zeke),a jos i siroki povoj...? Ne znam kako funkcionise temperatura kod njih?! Nas su u skolici ucili da ih oblacimo onako kako bi i nas u tom momentu,ali ne znam da li se to odnosi i na novorodjencad...?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
10.6.2012 9:34:10   
lesica
Ja bi moje razgolitila,tj eventualno bih navukla samo tanak bodic dugih rukava/tj zeku (ako bas u porodilistu zapnu da ne moze kratak rukav) Ali valjda ce ti odgovoriti neko cije je dete rodjeno po ovakvoj vrucini.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
10.6.2012 9:38:43   
slavica.
Razmisljam da odem sutra tu do neke prodavnice,da vidim da li imaju obican beli jednobojni bodi ili benkicu kratak rukav..posto ja nemam,a da ne sarenim bas,pa u krajnjem slucaju da probam sa tim. A mm nek ponese u porodiliste i dug,i kratak,pa neka nam oni kazu sta treba i sta moze... Videcu,mozda cu tako...

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
10.6.2012 9:41:23   
lesica
Tako najbolje. Ja bih stvarno razgacila dete,skroz mi je besmisleno da na +40 budu nabundani,bez obzira sto su novorodjencad.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
10.6.2012 10:02:32   
pandina
Slavice, ja sam Vukana pre 4 dana iznela u benkici, pamucnim pantalonicama sa nogavicama i tankoj pamucnoj bluzici dugih rukava. Mozda da poneses slojevito, pa ces vec videti i onako je vreme promenljivo.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
10.6.2012 10:05:03   
pandina
Da li mu nece biti hladno nocu bosih nogu na ovoj temperaturi? Ja izgoreh od vrucine, ali sve se bojim da mu ne bude hladno dok spava. Carapice da ili ne? Ponekad mi kija pa se bojim da mu nisu ipak potrebne pantalonice?

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
10.6.2012 10:19:41   
slavica.
pandina,a jel imas one dzakcice za spavanje?
Ja u sustini jos uvek ne znam,ali sam ja mislila da ce mi oni za pocetak resavati problem,jer opet,tu je da tako kazem,obucen,nije otkriven,a opet,komotno je,nije skroz uz telo,pa mislim da je dosta prakticno...ja mislim da uz taj dzak po vrucini i ne trebaju carapice,ali ce ti svakako bolji savet dati neka iskusna mama user posted image

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
10.6.2012 11:12:27   
Ana RR
slavice, ja sam se porodila 29.jula, tih par dana je bila neka kiša i prohladno ali na dan izlaska je bilo lepo toplo, nekih 26 stepeni npr. Izneli smo ga iz bolnice u bodiću kratkih rukava i čarapicama, ništa više od toga. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
10.6.2012 14:55:21   
Anoniman
Prvo sam rodila 5.7, goreo je beton, imao je benkicu dug rukav i preko bodic bez rukava, carapice, ali je bio u perjanoj dunji. :)

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 263
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
10.6.2012 15:32:53   
Ana RR
Joj Tash user posted image i on je izgoreo user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
16.6.2012 18:06:10   
gracia
Ja sam pre 10ak dana izvela bebu iz porodilista. Iako sam svasta pripremila, sestra na otpustu joj je obukla samo bodic kratkih rukava i carapice! Ja sam bila u cudu, ali kad smo izasli napolje, shvatila sam da je u pravu, bas je bilo vruce.
Nego, ja se ovih dana dvoumim u cemu da spava. Jeste toplo, ali posto je ona tako mala, sve se plasim da joj nije hladno. Stavim je u krevetac u bodicu kratkih rukava i carapicama do kolena, i pokrijem tankim pamucnim pokrivacem. Da li je to dovoljno?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
16.6.2012 19:23:21   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Tash

Prvo sam rodila 5.7, goreo je beton, imao je benkicu dug rukav i preko bodic bez rukava, carapice, ali je bio u perjanoj dunji. :)


Jel to mislis kad ste izlazili iz porodilista?

Ja sam moju malu rodila po snegu u decembru, obukla joj pamucni bodi bez nogavica sa dugim rukavima, pamucne pantalonice, carapice, prekoneki prsluk kao od velura i tako u autosediste. Odozgo smo je ubundali cebencetom, stavili joj kapicu a oko glave ucvrstili nekim prekrivacima.

Jednom sam je utrontala kad smo isli u prodavnicu, odma se osula po obrazima pa smo nakon google-anja i pricanja sa lekarom skontali da je nikako ne pretopljavamo jer dobija neki osip od toga...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
16.6.2012 23:22:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gracia

Ja sam pre 10ak dana izvela bebu iz porodilista. Iako sam svasta pripremila, sestra na otpustu joj je obukla samo bodic kratkih rukava i carapice! Ja sam bila u cudu, ali kad smo izasli napolje, shvatila sam da je u pravu, bas je bilo vruce.
Nego, ja se ovih dana dvoumim u cemu da spava. Jeste toplo, ali posto je ona tako mala, sve se plasim da joj nije hladno. Stavim je u krevetac u bodicu kratkih rukava i carapicama do kolena, i pokrijem tankim pamucnim pokrivacem. Da li je to dovoljno?



Sasvim dovoljno a ako se nastavi ovo, možeš i da izuješ te čarapice. Mi smo izašli iz porodilišta 19. juna prošle godine i vrlo brzo dmo sigli do spavanja samo u pelenama sa tetra pelenom preko stomaka.

< Poruku je uredio gae_gr -- 16.6.2012 23:24:54 >

(odgovor članu gracia)
  Direktna veza do poruke: 267
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
8.10.2012 22:41:32   
Sesilija 83
Kod nas je hladno danas smo u bodicu na brtele,majca sa dugim,kratke carapice,donji deo trenerke,a za napolje marama na glavi i prsluk. ako je sad natrontam sta onda da radimo na -20c?? Ja sam obucena otprilike kao i ona..i fino mmi je

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
8.10.2012 22:47:26   
madre
joj, bas je zeznuto, danas je bilo ledenouser posted image
obukla sam majcicu na brtelice, dux, carape, donji deo trenerke, a kad smo izlazili napolje i suskavac jaknu sa kapuljacom koju sam mu stavljala na glavu kad dune vetar.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
8.10.2012 22:54:08   
Anoniman
I moji su bili tako obučeni (trenerka, podkošulja, dugi rukavi.
Luka je imao i dux i perjani prsluk za napolje.
Marko ne znam šta je imao, nadam se da je dadilja ponela i prluk sem duksa, uglavnom, ja jesam uveče kada smo išli napolje.

Sada je 21 u sobi, Marko je bodiju digi rukav i donjem delu pižamice, a Luka ima i podkošulju ispod pižame, i obojica su u jorgan džakovima.

(odgovor članu madre)
  Direktna veza do poruke: 270
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
8.10.2012 22:55:58   
sneza24
Tako sam i ja Lanu obukla danas a kad smo isli kod dr u autosedistu sam je pokrila tanjim cebencetom presavijenim na pola.Moram da idem sutra da joj kupim neku jaknicu za ovo vreme.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
8.10.2012 22:56:46   
Anoniman
Danas potkošulja - majca na kratki rukav, tanani dux dugi rukav odozgo i trenerka dole, po kući. Za napolje sam joj obukla podebelu jesenju jaknicu preko toga, onako čupavu kao jambolija, a plišanu deblju trendžu dole i obula joj tikepa.

(odgovor članu madre)
  Direktna veza do poruke: 272
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
8.10.2012 23:02:22   
madre

IZVORNA PORUKA: Tash

i obojica su u jorgan džakovima.

kakvi su to dzakovi? mislim otkud ti tako veliki? gde si kupila? ne znam da li bi mi uspelo, ali bih volela da nabavim za bogija, jer pocinje sam da spava u svojoj sobi. mislim da ne bi prihvatio, jer mu ih nikada nisam oblacila.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
8.10.2012 23:06:38   
Anoniman
Ni moji ne prihvataju, ali ih ja metnem unutra kad zaspu. user posted image
U NS ima radnja Mrvica, šiju po narudžbi. Lukin je 110 mislim pošto vidim da mu je knap. KLIK

"jorgan" sam mislila na debljinu. Nisu pamučni, frotirni, plišani, već punjeni, kao jorgan.

(odgovor članu madre)
  Direktna veza do poruke: 274
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
8.10.2012 23:08:35   
Anoniman
I ja imam tu jorgan vreću iz Mrvice i super je. Mislim, nemam ja, ima Nina. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MOTORNI RAZVOJ DETETA - ENIGMA DO DANAŠNJI...
U potrazi za odgovorom gde je istina i kako odbraniti sebe kao roditelja i svoje dete koje je jedinstveno u onom najlepš...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here