|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje i menstruacija
16.11.2010 14:21:45   
Iwana87
verus zeno blago tebi.ova user posted image od mene nece da se odkaci,cudo nisam imala i tokom trudnoceuser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Dojenje i menstruacija
16.11.2010 14:26:45   
Verus
Jel imas redovnu svaki mesec ili krvaris cesce i vise?  Ne znam, sve su to hormoni i sigurno se i zeznu stvari....Ja sam skinula 22 kile a imam jos 6kg, i mislim da sve ide puno sporije jer su mi hormoni i dalje na istoj frekvenci zbog dojenja..mislim da cu brzo smrsati tek kada prestanem da dojim i dobijem M....A dojicu do godinu dana ako bude bilo mleka...

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Dojenje i menstruacija
16.11.2010 15:58:24   
Iwana87
redovno kao i pre nista se nije promenilo sem mucnine i jacine bolova.Nekad sam umirala od bolova i obavezno povracala sad samo boli.Ali obilnost i duzina ista.Ja sad primecujem da sam skinula neki kg,ali nisam se merila samo sto vidim po garderobi,a neznam od cega jer ne vodim racuna sta jedem.Mozda od stresa i mlataranja sa Mihajlom po kuci ceo dan.Ja cu do godinu sigurno da dojim a posle bas i nemam zelju.(malo mi je skakljivo dojiti "vece" dete)

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Dojenje i menstruacija
18.11.2010 18:41:24   
Verus
I ja se isto osecam u vezi dojenja veceg deteta.    SUper je i JAKO sam za, ali godinu dana je dosta.  Kada moja devojcica napuni 11 meseci, pocecu polako da je odvikavam, tokom tih mesec dana...

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Dojenje i menstruacija
21.11.2010 16:19:42   
Irena79
sad mi je lakse vidim da nisam jedina, smorila sam se skroz, lohije mi nisu posteno ni prestale a dobila sam u 7 ned nakon porodjaja! mislila sam da je neki poremecaj u pitanju.... nisam nikad cula da ciklus utice na kvalitet i kolicinu mleka. samo sam cula da kao dok dojis ne dobijas ali sam se davno uverila da to nema veze sa mozgom jer vecina zena oko mene su dobijale mnogo pre prestanka dojenja.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Dojenje i menstruacija
22.11.2010 19:56:48   
Verus
E taman sam se ovde poradovala i hvalila kako nemam to zlo oduser posted image  kad sinoc krenulo, a jutros sve zuboriuser posted image

Stigla moja prva menstruacija nakon porodjaja.

R.I.P. 22 novembar, 2010 

a bas mi je bilo lepo bez ulozaka i tampona.

(odgovor članu Irena79)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Dojenje i menstruacija
22.11.2010 22:17:22   
Snelle
Hehehehe Verus! I ja sam mislila neće biti barem do Laninih 9 meseci, kad ono tačno posle punih 6! Nisam imala 15 meseci, al mi opet i to malo user posted image
Moj RIP user posted image 18.11.2010.


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Dojenje i menstruacija
9.12.2010 14:17:50   
Shishica
Imala sam posle pet meseci, pa do sad (7,5 meseci) i prvi put je bilo malo, samo za mali ulozak.. jutros sam dobila pa cemo videti..
Dojenje - ne primecujem razliku za sad..
Dva dana pred user posted image me je ludacki bolela glava. Sad malo stomak, ne kao pre trudnoce.

Izmedju ove dve men. znam da sam imala dve ovulacije (tj. jedna je vidjena na uz-u, a drugu mislim da sam osetila..ili sam imala cistu..)

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Dojenje i menstruacija
19.12.2010 13:20:38   
duda82
Ja sam se porodila 01. oktobra. Pre neki mesec dana ginekolog mi je rekao da cu dobiti uskoro, kao vidi se na ultra zvuku. Kod mene jos uvek nista. Da li je neka od vas imala takvu situaciju da joj po ultra zvuku predvidi menstruaciju?

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Dojenje i menstruacija
15.3.2011 15:36:44   
vukosava
Porodila sam se 12.12.2010 a dobila prvi put 15.3.2011, tacno godinu dana nakon sto sam zacela. Dete sam dojila do 12 januara samo dojenje bez adaptiranog mleka a od tada se izmuzavam 600-750 ml dnevno.

(odgovor članu duda82)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Dojenje i menstruacija
27.3.2011 11:59:47   
mejvis
Ja još nisam dobila a Jakša je već napunio 11 meseci. Još uvek sisa ali poslednjih dana dosta slabije. Od pre neki dan imam baš jake mučnine i vrtoglavice. Razmišljam, sigurno je vezano za hormone....Trudna nisam. Sad da li su takve mučnine i vrtoglavice moguće od smanjenja dojenja ili ću dobiti?!user posted image
Jel imao neko sličnih problema?


(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Dojenje i menstruacija
27.3.2011 12:06:34   
Snelle
mejvis, jesi li proveravala krvnu sliku, možda ti je gvožđe nisko?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Dojenje i menstruacija
27.3.2011 12:13:00   
Olga75
Mejvis ako si uradila test i nisi trudna trebalo bi da proveris ks i pritisak a ako nisi uradila test radi ga sto pre jer dojenje nije kontracepcija

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Dojenje i menstruacija
27.3.2011 12:33:31   
mejvis
Radila sam test danas, negativan je. Da, ks, nisam radila od kad sam se porodila, uradiću odmah sutra. A pritisak mi je inače nizak, a naročito po ovom oblačnom vremenu ume da padne, ali nije to, to mi se stalno dešava. Ove mučnine su jako slične onima u prvim mesecima trudnoće. user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Dojenje i menstruacija
27.3.2011 12:36:17   
Olga75
uradi onda ks ali i ponovi test za svaki slucaj
kazu da je dojenje , zbog nivoa prolaktina kao kontracepcija ali to nije bas tako i dojilja moze da zatrudni


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Dojenje i menstruacija
27.3.2011 12:41:58   
mejvis
Znam to Olga, ponoviću za par dana ako mi ne bude bolje, mada je meni bebirapid uvek pokazao tačno. Sad sam merila pritisak 105/65, to je za mene ok. A manjak gvožđa može da uzrokuje mučnine? Posebno da radim Fe, pored hemoglobina?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Dojenje i menstruacija
27.3.2011 12:44:00   
Olga75
mozda je tako najbolje da uradis i hb i Fe ali i kks da se vidi koliki je SUK
malo smo otisle ot
uradi to sto pre


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Dojenje i menstruacija
27.3.2011 12:45:52   
mejvis
Hvala


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Dojenje i menstruacija
14.4.2011 19:36:37   
eni26
Ja necu da dobijemuser posted image , hocu da dojim moju bebu i da uvek ima mleka user posted image

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Dojenje i menstruacija
23.5.2011 18:20:31   
Mala Loojka
Ja sam dobila tacno 40 dna aposle, i trajala mi je 6 dana... I od tad vise nemam... A dojim slabo, mozda 2-3x na dan, i to nesto malo...
Jel normlno onda da nemam...???

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Dojenje i menstruacija
23.5.2011 20:13:16   
smeško

Ja sam dobila pre nedelju dana. Tri i po meseca od carskog reza. Sve vreme dojim normalno, valjda će se tako i nastaviti.user posted image

(odgovor članu Mala Loojka)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Dojenje i menstruacija
30.10.2011 9:08:22   
Crvenkapa85
evo i mene ovde na tapeti...sa prvim detetom sam dobila nakon lohija,tacno za babinje,i maja je bila bas nervozna u tom periodu,tukla se dok je sikila,evo sad ce mihajlu za par dana 4 meseca i jutros sam dobila a on je od juce predvece toliko bio nervozan i plakao je i besneo na siki,mleko mi se znatno smanjilo ima jedno 2 nedelje...al dohranu ne nameravam da dam dok on god lepo kaki....pa nek besni na siki do mile volje al sisace!!!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Dojenje i menstruacija
1.11.2011 20:20:07   
bubisarba
Crvenkapice, i ja imam slican problem.
Pre tri dana sam dobila, 43.dan od porodjaja, bas i nije morala toliko da zuri. Moja devojcica od tada bas besni kad je na siki, nervozna je, place, bas bezveze. Pa sam se bas pitala da li je ta promena kod nje izazvana time sto sam dobila. A imam utisak i da imam manje mleka. Probala sam i malo dohranu da joj dajem, i ona to sve smaze. Bas ne znam sta mi je ciniti.


_____________________________

Svako ima svojih pet minuta, neko jednom, neko vise puta.

Bubi R + Bubi I = Krofnica Isidora

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Dojenje i menstruacija
24.11.2011 10:26:00   
PoisonEve
Dobila sam! Tacno 40 dana nakon porodjaja! Ali, ne predajem se, ma nema sanse...imacu ja mleka i dalje i dojicu je koliko treba! Samo cu da povecam kolicinu unosa tecnosti i cajeva za dojilje, pijem fitolat...ma nema sanse da ne uspemo! Cital sam sad i po drugim forumima, mnoge zene izgleda dobiju posle 5-6 nedelja pa doje i dalje a kolicina im se ni ne smanjiuser posted image
I ja cu uspeti!

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu bubisarba)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Dojenje i menstruacija
24.11.2011 10:38:19   
coka11
Uspećeš, nego šta! Ja sam dobila posle 2 meseca, ali sa uspela da dojim do punih 7 meseci. Kad sam saznala da sam ponovo trudna prestala sam.

_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Hajde da stvaramo uspomene sa Lilly Junior...
Uzbuđenje je u vazduhu - Lilly Junior Radosnica je stigla!
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here