|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Visok prolaktin (PRL)
9.11.2012 9:11:57   
Maslacak15
Zdravo Cecana user posted image
Pa ne znam da li da prestanes skroz, ali ja sam bila na dozi od samo pola tablete jednom nedeljno! I to mi je ocigledno bilo dovoljno. Nikad ga nisam kontrolisala ali sam odmah zatrudnela. Prokonsultuj se sa doktorkom. Puno te pozdravljamuser posted image

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Visok prolaktin (PRL)
9.11.2012 14:32:29   
*Maki*
Ja samo mogu da kazem ono sto mi je Dr rekao a to je da ako je nizak,treba da se malo smanji terpija. Ja sam na bromokriptinu on kosta oko 300 din a odmah je spustio prl i sada je sve ok,nemam nikakve tegobe zbog tog leka.Nemoj da brines verovatno ce ti malo smanjiti dizu leka :) Ljub

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Visok prolaktin (PRL)
9.11.2012 18:32:09   
Cecana
Hvala vam na odgovoru.Zakazala dam dr. u utorak pa cemo videti.

Ja Bromokriptin ne podnosim,imala sam mucnine,vrtoglavice,na kraju panicni napad,tako da mi je prepisan Dostinex koji ni ne osetim da sam ga popila.

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Visok prolaktin (PRL)
25.11.2012 22:18:11   
zece
jas sum nova i sum od makedonija sakam da ve prasam za dnevniot profil za visok nprolaktin kako se prave prasuvam bidejki i jas imam visok prolaktin

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Visok prolaktin (PRL)
27.11.2012 13:55:07   
*Maki*
IZVORNA PORUKA: zece

jas sum nova i sum od makedonija sakam da ve prasam za dnevniot profil za visok nprolaktin kako se prave prasuvam bidejki i jas imam visok prolaktin


Draga Zece,dobrodošla! :)

Ako sam te dobro razumela pitaš kako se radi dnevni profil prolaktina?

Pretpostavljam da mozes uraditi u drzavnoj ustanovi u tvom gradu,pa moras da odes do ginekologa koji ce ti napisati mali uput upravo za dnevni profil koji se radi tako što se uzima uzorak krvi 3 puta u toku dana u odredjenom vremenu na primer u 8h, 13h, 17h kako bi se proverilo variranje prolaktina u toku dana. On moze u jednom delu dana da bude dobar a u drugom da skace i da bude iznad vrednosti. Ako si duso nekada proverila prolaktin i ako je on povecan idi kod ginekologa i zamoli da uradis dnevni profil jer se na osnovu toga odredjuje terapija. Ja sam na primer na terapji bromokriptinom,pijem cetvrtinu ujutro i uvece jer kada sam proveravala videlo se da je tada vrednost prl iznad dozvoljene vrednosti. Cak je neko vreme uvece bio daleko visi nego ujutro pa sam imala terapiju od cetvrtine tabletice ujutro a polovine uvece,znaci terapija se odredjuje na osnovu tih vrednosti.

Takodje mora se postaviti igla u ruku kako te ne bi bockali 3 puta,ta igla se zove kanila,bromila..ima vise naziva, i treba se postaviti najmanje pola sata pre prvog vadjenja krvi jer i sam strah i neugodnost od postavljanja igle moze da podigne prolaktin (hormon stresa).

Nadam se da sam pomogla i da mozes da razumes :)

< Poruku je uredio *Maki* -- 27.11.2012 13:57:07 >

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Visok prolaktin (PRL)
27.11.2012 17:29:21   
zece
da da fala ti mnogu imam jas praveno i magnetna rezonansa na hipofiza i stitna zlezda imam ispituvano 7 godini se boram so sterilitetot i mojot maz ima astenozoospermmija samo toa uste go nemam napraveno dneven profil na prolaktinot

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.11.2012 10:55:15   
*Maki*
Zece draga a kolika ti je vrednost prolaktina bila kada si proveravala? Zaboravila sam da ti kazem da prolaktin mozes da proveracas bilo kog dana ciklusa,jedino on od polnih hormona nije vezan sa danima ciklusa.

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.11.2012 19:23:37   
Cecana
Ja sam bila juce kod dr. na kontroli i ostavila mi je Dostinex 2 puta nedeljno po pola tablete.
Kaze da ne moze da mi prepise manju dozu i da je dobro da je prolaktin sto nizi(na poslednjoj kontroli mi je prolaktin bio oko 20,pre terapije dostinexom 760)

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Visok prolaktin (PRL)
29.11.2012 11:20:19   
*Maki*
Cecana ja ne bih da ti unosim pometnju draga ali savetovala bih ti da razgovaras sa jos nekim lekarom. Vrednosti prolaktina ispod granice dozvoljenog takodje nisu dobre,ne znam zasto je problem da uzmes manju dozu pa da se proveri opet dnevni profil posle 2 nedelje od te terapije jer meni su se rezultati prl poboljsavali tj. zahtevalo je manju terapiju posle odredjenog vremena koriscenja iste. Prvo sam bila na terapiji od cetvrtine tabletice ujutro i polovine uvece,pa kada smo videli da je rezultat dobar smanjili su mi vecernju dozu isto na cetvrtinu,kad sam proverila kasnije prl bio je u granicama normale. Ne treba se igrati sa tim,ipak ti lekovi uticu na rad hipofize i ne treba tako olako sve shvatati

Nadam se da ce ti i naša Maslačikić odgovoriti,ljubim te

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Visok prolaktin (PRL)
29.11.2012 11:27:40   
Jole84
Cecana i ja isto mislim kao Maki,sećam se da mi je jedna doktorka naglasila da nikako ne sme da padne ispod donje granice. Uradi ti ipak na svoju ruku,ako već oni ne smatraju da treba,čisto da budeš mirne glave,mi prolaktinke smo uvek u nekom strahu user posted image user posted image
Maki moja user posted image user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Visok prolaktin (PRL)
29.11.2012 19:07:00   
novanada
Molim za pomoć, da li je neka od Vas koristil Bromokriptin? Krenula sam sa ispitivanjima zbog nemogućnosti začeća, prolaktin mi je 650, a referentna vrednost u toj labotaroriji je 520. Pored toga TSH je 1,81. Doktorka kaže da bi on trebao biti negde oko 2.
Da li znate išta o ovome?

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Visok prolaktin (PRL)
29.11.2012 20:13:48   
Maslacak15
novanada,
TSH je ok ispod dva je. A da, prolaktin je previsok i bromakriptin bi trebalo brzo da ti pomogne. Nema veze sto je malo iznad granice i 520 je puno. Granice ne treba shvatati bas bukvalno, to je orijentaciono dato i nekoj zeni moze da smeta vec na 450 a drugog 550 da bude ok. Ali obicno je kod zena koje nemaju problem prolaktin nizi, ne prelazi 300. Tako da ako imas problema da zatrudnis nema razloga da oklevas da ga spustis.
Cecana ne znam stvarno, to je malo neispitana oblast koja je minimalna doza prolaktina koja je dovoljna za normalno funkcionisanje. Ako se ciklus nije poremetio, a ti normalno ovuliras, mozes da nastavis isti rezim kao sto ti je rekla doktorka. Ali iskreno ne znam sto nece da te malo smanji, to je opet iz kategorije "svaki doktor ima svoje principe". Kao sto sam spomenula ja sam ga pila samo jednom nedeljno ( polovinu) i bilo je dovoljno. Njikad nisam kontrolisiala efekat, koliko je zapravo pao.

(odgovor članu novanada)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Visok prolaktin (PRL)
29.11.2012 21:30:32   
novanada
Hvala Maslačak i bila bih zahvalna ako znaš nešto o TSH. Doktorkina preporuka je daon bude negde oko 2. Da li to može biti uzrok (TSH = 1,81) poteškoća začeća.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Visok prolaktin (PRL)
29.11.2012 21:35:53   
Maslacak15
Novanado,
Ne znam sto je spominjala 1,8 je bolje nego 2. Sto je nizi to je bolje. Ne valja da je bas prenizak ali 1,8 je super TSH. Tako da stitna deluje OK.

(odgovor članu novanada)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Visok prolaktin (PRL)
29.11.2012 21:53:56   
Cecana
Hvala vam devojke na odgovoru.
I meni se cini da je mogla da mi smanji dozu,ja sam mislila da ga sama malo smanjim tako sto cu ga piti na 5 dana po pola tablete,da ne bude da sam ga prepolovila,vac samo malo razredila.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Visok prolaktin (PRL)
30.11.2012 17:49:49   
*Maki*
Novanada,evo ja pijem bromokiptin vec godinama zbog visokog prolaktina,a bio je uvecan 10 puta vise od normalne vrednosti,spustio ga je na normalnu vrednost posle mesec dana terapije.

Cecana,popricaj sa jos nekim doktorom ako si u mogucnosti,dobro je cuti jos neko misljenje :) Ljubim te

Jole mojeuser posted image user posted image

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Visok prolaktin (PRL)
30.11.2012 19:14:54   
novanada
Hvala devojke...user posted image

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Visok prolaktin (PRL)
1.12.2012 8:10:02   
Verolina

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Novanado,
Ne znam sto je spominjala 1,8 je bolje nego 2. Sto je nizi to je bolje. Ne valja da je bas prenizak ali 1,8 je super TSH. Tako da stitna deluje OK.

Maslacak, moj TSH je 1.2
Je l' to prenisko?

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Visok prolaktin (PRL)
5.12.2012 11:03:52   
mine
Verolina,
ma kakvi prenisko. U idealnom si opsegu zauser posted image . Bez brige.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Visok prolaktin (PRL)
12.12.2012 23:59:55   
Jole84
Ne znam gde bih mogla o ovome,tema ne postoji,ali ipak je vezano za prolaktin. Radila sam MR hipofize i imam mikroadenom od 4mm. Baš sam uplašena,blago rečeno. Videću sutra šta doktorka kaže ali se nadam najboljem. Valjda su to male mere koje jača doza bromokriptina može da ubije.
Jel imala neka slično iskustvo? user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Visok prolaktin (PRL)
13.12.2012 9:50:10   
mine
Dok je mikro..super. Nije ovo strasno. ne znam koji lek pijes i koliki ti je prolaktin?
Bromokriptin moze da ga "ubije" ali malo jaca doza koja se malo teze i podnosi, mada kako ko.
Bromokriptinu treba malo vise vremena dok je dostinex delotvorniji, sa manje nuspojava ali i dosta dosta skuplji.
Ne brini ti oko ovog...mala je to velicina, samo redovno kontrolisi..user posted image
IZVORNA PORUKA: Jole84

Ne znam gde bih mogla o ovome,tema ne postoji,ali ipak je vezano za prolaktin. Radila sam MR hipofize i imam mikroadenom od 4mm. Baš sam uplašena,blago rečeno. Videću sutra šta doktorka kaže ali se nadam najboljem. Valjda su to male mere koje jača doza bromokriptina može da ubije.
Jel imala neka slično iskustvo? user posted image


(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Visok prolaktin (PRL)
13.12.2012 18:04:57   
Jole84
Mine,pijem bromokriptin polovinu ujutru,uveče celu-već duže vreme i ne smeta mi.Pitala sam za dostinex ali su mi rekli da se on prepisuje samo onima koji ne podnose bromokriptin,a kod mene on deluje. Sada mi je prl 132,odličan je. Danas me je doktorka utešila,za godinu dana magnet radi kontrole,a s terapijom da ne prestajem,nije mi pojačala. Bitno da nije strašno,rekla je da ne brinem user posted image i da...njeno mišljenje je da i kad zatrudnim nastavim s lekom,a neki doktori koje sam pitala imaju mišljenje da se odmah prestaje,tako da sam tu u nedoumici.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Visok prolaktin (PRL)
13.12.2012 18:06:50   
Verolina

IZVORNA PORUKA: mine

Verolina,
ma kakvi prenisko. U idealnom si opsegu zauser posted image . Bez brige.

user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Visok prolaktin (PRL)
14.12.2012 10:19:34   
mine
Odlicno. Bromokriptin kada pijes mozes da ga nastavis i u trudnoci a dostinex se odmah prekida, tako da slusaj ti svoju dr. Zna sta radi user posted image . Eto nema straha. Cak ti i nije jaka doza sada a odlicna mu je vrednost. user posted image
IZVORNA PORUKA: Jole84

Mine,pijem bromokriptin polovinu ujutru,uveče celu-već duže vreme i ne smeta mi.Pitala sam za dostinex ali su mi rekli da se on prepisuje samo onima koji ne podnose bromokriptin,a kod mene on deluje. Sada mi je prl 132,odličan je. Danas me je doktorka utešila,za godinu dana magnet radi kontrole,a s terapijom da ne prestajem,nije mi pojačala. Bitno da nije strašno,rekla je da ne brinem user posted image i da...njeno mišljenje je da i kad zatrudnim nastavim s lekom,a neki doktori koje sam pitala imaju mišljenje da se odmah prestaje,tako da sam tu u nedoumici.


(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Visok prolaktin (PRL)
14.12.2012 10:41:44   
Jole84
Hvala ti Mine user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here