|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kolposkopija
9.9.2009 9:46:52   
buhla
Ja sam danas radila kolposkopiju i papa test (rezultati 16.9)
Da li rezultate kolposkopije odmah kazu, posto koliko sam ja skapirala oni gledaju grlic materice i odma se vidi da nesto nije u redu (daleko bilo) ili je sve ok? U medjuvremenu moram da uradim i privatno cervikalni bris, pa 16.og na kontrolu.
user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kolposkopija
9.9.2009 9:50:58   
Rivana
Odmah ti kazu rezultat kolposkopije.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kolposkopija
9.9.2009 13:13:21   
lence
Jeste, ja pitam dok sam jos na stolu, odmah oni vide promene pod kiselinom i iodinom.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kolposkopija
10.9.2009 14:51:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: samina

Eto ja pokupila sve nalaze briseva i odnela kod gin.Kod mene u cervikalnom brisu nadjena STAPHYLOCOCCUS AUREUS,vaginalni ok.,kod supruga urino i spermo kultura uredu.Odradila sam danas i KOLPOSKOPIJU(nije bolno samo malo neprijatno).Nalaz glasi-Kolposkopski nalaz na zadnjoj usni AW epitel/na 6 sati krucno polje/jod negativno.(sve sam tacno prepisala sa nalaza).Pitala sam doktoricu da li je sve uredu na sta mi je ona odgovorila da je u sustini sve u redu i da nije nista alarmantno ali da posle sledece menstruacije sa nalazima PAPA test dodjem na biopsiju,kaze da proverimo jos i to.E sad citajuci malo na ovu temu (celije cilindricnog,displozicnog epitela,kao i maligne celije,ne sadrze glikogen i jod su negativne.
Da ne ispadne glupo ali ja sam se toliko ufrkala da vise neznam ni dali je moj nalaz ok. ili nije.Bojim se biopsije.
Znam da to nije tako strasno,ali treba to sve docekati.
Da li je to sto kod mene pise da je jod negativno znak samnom nije sve uredu,narodskireceno!?


(odgovor članu lence)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kolposkopija
10.9.2009 15:03:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Kolposkopija je metoda promatranja stidnice, rodnice i vrata maternice uz pomoć kolposkopa


To je početak posta kojim je otvorena tema.

Ne razumem ni jednu reč tvog nalaza - odmah da se ogradim.

Ako dr kaže da nije ništa alarmantno, moguće je da samo imaš ranice na grliću materice evo teme o tome KLIK). Moja kuma ih je imala, radili su joj biopsiju, ustanovljeno je da je to sve benigno, i dr joj je predložila da se ranice spale 8to se tako kaže, zvuči strašno, kažu žene da nije toliko strašno). Ona je to neozbiljno shvatila, i kada je nakon spontanog promenila lekara, i kod njega zakazala uklanjanje mioma, taj dr je odlučio da joj uradi konizaciju, jer su ranice napredovala, pošto nije na vreme otišla da ih spali.

Koliko sam shvatila ovde na forumu, te ranice ne moraju da se spaljuju, slušaš svog lekara - on najbolje zna. Često se samo daju vaginalete, i ranice same nestanu.

Dakle, sigurna sam da ako je dr rekla da nije ništa alarmantno, da onda ni nije, a da će biopsiju raditi da bi bila sigurna da su te ranice bezazlene. user posted image

Naravno, možda sam se ja sada nalupetala, i uopšte nisu u pitanju ranice na grliću.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kolposkopija
10.9.2009 15:12:07   
samina
Tasha RR,i meni samoj nalaz nije jasan,jedno kazu drugo procitas.Idem sutra kod lekara opste prakse pa ce mo videti sta on kaze.Za bakteriju sam dobila vaginalete Polygynax i antibiotik Cipricinal.Cekamo nalaz PAPA testa,i biopsiju.
Hvala ti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kolposkopija
10.9.2009 15:17:41   
mihi
Ne brini ništa imaš ectopiju ili ranicu na grliću i dobro je što je jod negativna, jesi li dobila nešto za staphyloccocus? BIopsijom će tačno utvrditi zašto je došlo do pojave ectopie  (ranice) verovatno će Dg biti Cervicitis chronica ili hronična ne lečena upala grlića materice, to se lako sanira ne brini toliko pozzdrav.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kolposkopija
10.9.2009 15:19:05   
Anoniman
Otvorila sam temu i o STAPHYLOCOCCUS AUREUS.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kolposkopija
10.9.2009 15:28:06   
mihi
Poliginax vag. u kombinaciji sa Ciprocinalom (antibiotik) bi trebalo da reše Staphylococcus aureus.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kolposkopija
14.9.2009 14:03:16   
cicko
Dobila sam Poliginaks vaginalete, u 15. nedelji trudnoce sam i sad me je zbunio onaj listic u kutiji od leka gde pise da je Poliginaks kontraindikovan tokom trudnoce i dojenja. Zna li neko nesto vise o tome?

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kolposkopija
19.11.2009 16:03:31   
guppy RR
Koliko dugo se čeka rezultat biopsije?

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kolposkopija
19.11.2009 16:06:08   
Verus
guppy, koliko se secam ja sam cekala oko 7-10 dana...ali sigurn zavisi da li rade u toj istoj bolnici ili salju dalje na analize...

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kolposkopija
19.11.2009 16:11:44   
guppy RR
Aha.. okej. A kolposkopija... to ti odma kažu rezultat?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kolposkopija
19.11.2009 16:22:11   
Verus
 To sam radila kod nekog drugog ginekologa, i onda mi je na kontroli (par dana kasnije) moj dr. objasnio sve.  Jer ovaj sto gleda, odmah vidi koliko je "duboko" zahvacen grlic.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kolposkopija
19.11.2009 16:40:25   
guppy RR
Aha okej.. odlično. Hvala ti user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kolposkopija
19.11.2009 16:42:58   
Verus
user posted image  don't worry bice OK, ko i sa mnom! kiss

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kolposkopija
20.11.2009 15:14:49   
guppy RR
Evo ovako, vratila sam se sa kolposkopije. Sve u svemu, pozitivno iskustvo. Moj strah je bio mnogo veći od celog postupka :)

Pregled nije baš kratak, a sama kolposkopija je otprilike toliko neprijatna, koliko je i uzimanje uzorka za pap test. Znači nije to neki BOL nego samo zaista neprijatan osećaj. Meni je najviše smetalo samo premazivanje grlića, koje je na osećaj bilo baš bezveze, onako kao da neko čačka nešto što ne bi morao user posted image Sam kolposkopski pregled nisam ni osetila (to, da on gleda kolposkopom šta se dešava), i to je bilo to.

Za sad su se te moje ćelije malo smirile i nisu prešle u rak. Phew! user posted image

Uzeli su mi još jedan PAP i odlučili da rade biopsiju da vide šta se dešava. Uzimanje uzorka sam osetila kao "tupi" bol (ne oštar ili probadajuć) koji je trajao svega sekundu-dve. U prevodu: shvatiš da je to to, kad već završe user posted image . Posle toga ti u vaginu stavljaju gazu koja skuplja krv od biopsije... i koju moram da izvadim uveče sama.

U slučaju dugotrajnijeg krvarenja treba da idem u hitnu pomoć. Kažu da to moraju da kažu svim ženama koje rade biopsiju, ali da realno nemaju takve slučajeve.

Rezultate biopsije i PAPP dobiću za 2 nedelje, na kontrolnom pregledu.

U glavnom...
žene, ne plašite se tih pregleda, kakvi god bili. Sve to ima svrhu... da budemo zdrave i da možemo normalno da funkcionišemo. Zamislite da čekate i čekate čekate, a na kraju rak... user posted image

Ljuub x

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kolposkopija
20.11.2009 15:23:57   
Maya21
user posted image dobro je draga, jos samo da docekamo rezultate user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kolposkopija
20.11.2009 15:24:22   
guppy RR
Da... nisam napisala drugi deo.

Kako sam? Treba ceo dan da ležim, tako su rekli. Kad sam izašla iz ordinacije, bila sam puna energije, sela u auto i dovezla se kući. Sad me malo boli donji deo stomaka, i povremeno me nešto probode kroz donji deo leđa. Valjda treba da se smiri od čačkanja. Inače je sve ok.



(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kolposkopija
23.11.2009 0:28:55   
Verus
guppi super sto je ok sa celijama, nego kako si danas?

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kolposkopija
23.11.2009 0:31:59   
guppy RR

Mnogo manje krvarim, ali imam jako neprijatan osećaj / bol u stomaku ako bilo šta radim, podignem dete itd. Čini mi se da će biti uskoro OK.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kolposkopija
23.11.2009 0:37:47   
Verus
sigurno hoce za koji dan sve da se smiri....gledaj molim te da ne dizes nista tesko....reci malim bubicama da mamu boli stomak, pa ne moze sad, mislim da hoce i od tog pritiska pri dizanju da se grci i materica pa zaboli i krvari....neka si ti samo sve to odradila na vreme!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kolposkopija i biopsija
27.12.2009 23:11:30   
guppy RR

Dodala sam u prvi post slike Kolposkopije i biopsije.


(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kolposkopija i biopsija
5.2.2010 19:03:51   
Anoniman
Eh,drage zenice...dobila sam danas rezultat prvog PAPA testa nakon porodjaja i posto nista sama ne mogu tu da procitam,pitala sam sestru i kaze da je to dobro i da se javim doktoru da mi da vaginalete user posted image  Sta ce mi ako je sve ok???Pise da je II grupa i jos plus slovima pise DRUGA grupa...nista mi nije jasno!A radjen mi je PAPA u decembru,nekih 8 nedelja nakon porodjaja.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kolposkopija i biopsija
22.3.2010 14:36:51   
vesana
Nakon trudnoće i poroda su jako česti lošiji nalazi papa testa i uglavnom se takva stanja s vremenom povlače tako da si vjerojatno dobila neke vaginalete koje, da tako kažem, imaju opće djelovanje, tj. malo da te "očiste" dole. Nakon 6 mj ponovi papu za svaki slučaj!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here