|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
27.5.2015 10:59:22   
Anoniman
Isto Bubi , U je imala oo 9, 10 kg.

Wiw sve ja razumem i tekst, ali sta ces da radis kada je detetu malo jajeuser posted image

(odgovor članu wivern)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
27.5.2015 11:12:08   
wivern

IZVORNA PORUKA: Unina mama

Isto Bubi , U je imala oo 9, 10 kg.

Wiw sve ja razumem i tekst, ali sta ces da radis kada je detetu malo jajeuser posted image


Upravo to sam se i ja zapitala. Nije mi jasno uopste

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
27.5.2015 11:34:28   
mimi_buba
Mislim da decu ne treba tako svrstavati, sve do godinu dana, jer su deca razlicite kilaze, konstitucije. Ako je tesno, sto ne prebaciti u sediste?

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
27.5.2015 11:34:58   
Ana RR
Ne sećam se tačno sa koliko meseci smo Mareta prebacili u veliko AS ali on je po svemu izlazio iz predviđenih mera, i po težini i po dužini. Svakako je bilo pre navršenih godinu dana. Doduše i na AS lepo piše da je od npr 9-36m ili od toliko i toliko kg.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
27.5.2015 13:02:04   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: mimi_buba

Mislim da decu ne treba tako svrstavati, sve do godinu dana, jer su deca razlicite kilaze, konstitucije. Ako je tesno, sto ne prebaciti u sediste?


Naravno. Nama je jaje već sa 6 meseci uveliko bilo malo, na RR deda mrazu je visio iz njega.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mimi_buba)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
27.5.2015 14:19:57   
wivern

IZVORNA PORUKA: mimi_buba

Mislim da decu ne treba tako svrstavati, sve do godinu dana, jer su deca razlicite kilaze, konstitucije. Ako je tesno, sto ne prebaciti u sediste?


Sedista su okrenuta u smeru kretanja vozila, moje pitanje je bilo sta raditi u tom slucaju kada je dete manje od godinu dana a preraste jaje. Jer u tom slucaju mu se narusava bezbednost po ovome iz texta. Volela bih bas da mi neko strucan objasni to.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu mimi_buba)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
27.5.2015 14:24:14   
World
Ja ti nisam strucna, ali mi smo stavili A. u veliko sjediste kad je imala nepunih 11 mj, ali ima ono jastuce sto se stavi naprijed, nije samo pojas. To ima veze sa vratom, mora biti dovoljno cvrst, kod manjih beba nije.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
27.5.2015 14:24:29   
Anoniman
Wiw moje , tj chipolinovo sediste od 9-18 kg je imalo mogucnost postavljanja u oba sera i ka, i od, ali ja sam uvek postavlajla ka, valjda ce se javiti neko strucan da ti objasni situejsn...user posted image

(odgovor članu wivern)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
27.5.2015 14:27:18   
Ana RR
Wiv, evo Mareta sa 10 meseci u AS. Nema gde da mrdne user posted image

user posted image

Valjda zavisi i od modela AS, nemam pojma.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
27.5.2015 14:30:10   
World
Pa da, tako je i kod nas, bas nema kud..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
27.5.2015 14:31:51   
wivern
Anci sunce ti poljubim kakav je ovo spejssatl user posted image
Naravno da nikada necu dobiti odgovor na moje pitanje. Poenta je da nigde nije do kraja objasnjeno sta i kako treba i uvek se ostavlja gomila drugih mogucnosti, a naposletku ispada da pola nas radi pogresno. Jer nije ni objasnjeno kako treba.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
27.5.2015 15:12:13   
Ana RR
To su svi naši rekli user posted image Mare u spejsšatlu user posted image

Da li mi verujete da smo tek pre 20ak dana konačno sklonili taj jastuk? Ja nemam pojma kako je on sedeo ali ne da jastuk ni za živu glavu. Voli dete tu da vozi autiće user posted image i što je najgore sad je i meni neobično što je samo pojasom vezan, non stop se okrećem i proveravam ga.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
27.5.2015 15:14:50   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: mimi_buba

Mislim da decu ne treba tako svrstavati, sve do godinu dana, jer su deca razlicite kilaze, konstitucije. Ako je tesno, sto ne prebaciti u sediste?


Naravno. Nama je jaje već sa 6 meseci uveliko bilo malo, na RR deda mrazu je visio iz njega.




Zar sa 6?user posted image
Pa Wiv , ja mislim da nije narusena bezbednost ako je dete stabilno i sedi skroz samostalno i drzi vrat kako treba. I ako je vezano . E sad sto se tice vezivanja as sa pojasem , videla sam snimak koji si postavila ali nije svako as isto ... nije mi skroz jasno a moram da razjasnim .

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
27.5.2015 15:23:44   
Anoniman
Ovo je nase, tada je kostalo oko 13o e i ja sam prezadovoljna

KLIK

< Poruku je uredio Unina mama -- 27.5.2015 15:24:13 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
27.5.2015 15:25:35   
World
Joj Ana i nasa Ana jos drzi jastuce.. user posted image
Moracemo joj ga oduzeti kad izvrsimo rotaciju sjedista..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
27.5.2015 15:27:23   
Ana RR
World, stvarno su neverovatni user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
27.5.2015 15:28:35   
ivaMark
ME, nije isto kod svih postavljanje...nase je maxi cosi i ide ovako kada se odlucis za AS onda pogledaj pravilnu instalaciju.

Jovanu smo prebacili sa 9, 10 meseci... Luka je jos u jajetu...

Mislim da je neko postavljao "kriterijume" za prelazak iz manjeg u vece u temi: kakvo autosediste. Cak ako me secanje sluzi ima veze i vrh glave (kod jajeta) nekih 2cm od gornje ivice je granica.. ako me secanje dobro sluzi user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
27.5.2015 15:36:27   
marketing RR

IZVORNA PORUKA: wivern

E sad ja imam dilemu kad dete prebaciti iz jajeta u vece sediste. Kod nas pise da je jaje do 13 kg, ja jos uvek ne planiram da ga micem iz jajeta a u textu pise da roditelji cesto zure da dete prebace u vece sediste, pa me interesuje sta je sa decom koja su naprednija i ne mogu vise da stanu u jaje. A nisu ni za vece sediste. Mi se negde uklapamo u koriscenje jajeta, ali sa vecim bebama nije to tako lako. Gde smestiti nogice detetu, mora biti zgrceno sto je vrlo neudobno ako je duzi put.



Draga Wivern,


Evo odgovora koji smo dobili od instruktora za dečija auto-sedista:


"Preporuka je da se dete prebaci iz jajeta u sledeću kategoriju sedišta tek kada ispunjava sva tri ova uslova: ima bar 10kg, samostalno hoda i ima godinu dana. To je zbog toga što su tada mišići i celo detetovo telo jači nego kod bebe koja ne hoda, pa se eventualni stres na vrat i glavu prilikom sudara lakše podnosi, tj. manje su šanse za ozbiljne posledice.

U svakom slučaju za dete je bezbednije da se što duže vozi unazad, pa ako dete visinom nije preraslo jaje neka se vozi u njemu do punih 13 kilograma. Visinom je dete preraslo jaje kada mu od vrha glavice do kraja naslona auto-sedišta ima manje od širine jednog prsta. Dužina nogu u prerastanju ne igra nikakvu ulogu, noge deteta mogu udarati o sedište, mogu biti i savijene, detetu to nije neudoban položaj. Dakle, ako se čini da je vrh glave došao do kraja naslona treba povaditi sve eventualne dodatke sa autosedišta (oni jastučići, umetci koji dolaze sa sedištem a predviđeni su za novorođenčad), detetu guza treba biti u samom pregibu auto-sedišta, dete treba vezivati u sobnoj garderobi (ne jakne i skafanderi). U tom slučaju većina dece će komotno stati u jaje do godinu ili nešto više.

Ako dete ima predispozicije da bude jako visoko (roditelji košarkaši :) preporučujemo da se kod kupovine sedišta bira ono sa najdužim naslonom. Što se tiče kilaže izuzetno napredna deca teško da će pre godine dana dostići 13kg."

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
27.5.2015 16:19:48   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: wivern

E sad ja imam dilemu kad dete prebaciti iz jajeta u vece sediste. Kod nas pise da je jaje do 13 kg, ja jos uvek ne planiram da ga micem iz jajeta a u textu pise da roditelji cesto zure da dete prebace u vece sediste, pa me interesuje sta je sa decom koja su naprednija i ne mogu vise da stanu u jaje. A nisu ni za vece sediste. Mi se negde uklapamo u koriscenje jajeta, ali sa vecim bebama nije to tako lako. Gde smestiti nogice detetu, mora biti zgrceno sto je vrlo neudobno ako je duzi put.


Iva je jaje prerasla sa 7 meseci pa smo kupili sediste do 18kg i bilo je pun pogodak. Samo na prvom duzem putovanju je bilo okrenuto od smera voznje, posle smo ga okrenuli normalno da se vozi (znaci pre 1 god) i to samo zato sto nije imala gde noge da stavi. Za razliku od nje, moj sestric se naopako vozio do skoro godinu i po ali je dosta nizi od nje i ima krace noge.

Moje misljenje je da sediste od 9-36kg ne resava probleme sedenja, voznje i spavanja tokom voznje kod male dece. Ipak treba ici postepeno sa sedistima, za svaki uzrast.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
27.5.2015 16:30:38   
Ivanka 75
Dunja sad procitah da deci savijene noge ne smetaju.
Ivi su smetale. Ona je od rodjenja nekako uvek drzala ispravljene noge, zato je i bili tesko drzati je u narucju, vecito ukocena.
U sedistu se bunila kad je bilo okrenuto naopako, videlo se da ne zeli tako da sedi. To prvo putovanje sa 7 meseci je jedva izdrzala, posle nismo nigde duze putovali do sl leta pa je i porasla a sediste smo okrenuli u pravcu voznje.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
27.5.2015 16:47:42   
Ana RR
Marko je sa 10,5 prohodao, visinu i težinu je tada imao kao da ima više od godinu dana.

Ivanka, ukočene i ispružene noge su znak hipertonusa, znam jer je Marko imao i išli smo dugo na vežbe. Baš zato ih treba podsticati da savijaju noge i da se opuštaju mišići. Jbt kad se setim kako smo ga masirali, prosto budem ljubomorna user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
27.5.2015 16:50:49   
Ivanka 75
Nisam to znala... Ja sam je terala da savija noge, odahnula sam kad je propuzala i pocela da se lenje po namestaju.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
27.5.2015 18:55:46   
amdn
Nas decak mrsavac sad ce 4god a jedva da ima 15kg, ima da sedi u ovom nasem AS do 13 god hehe,
mi imamo neko Chicco Neptun do 36 kg, zadovoljni smo, nadam se da je po svim merilima, propisima, takvo smo trazili.


< Poruku je uredio amdn -- 27.5.2015 18:56:18 >

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
27.5.2015 19:24:10   
Ana RR
Hihi mrša mali user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
27.5.2015 19:30:09   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Ja znam mamu 4 dece koja ih nikad nije vozila u AS, najmladje ima 4god, i koja kaže da su AS glupost i mamipara.
A jeste nezgodno.... ne mogu 3 AS da stanu u kola...

onda kupis auto sa tri pojasa nazad.. mislim deca jednostavno treba da budu vezana.
ne smem ni da mislim sta bi bilo da moji decaci nisu bili vezani


< Poruku je uredio jovicaa -- 27.5.2015 19:31:35 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Decu prerano odvajamo od mame
Više vremena trošimo na treninge, jezike, tečajeve i poduke nego na grljenje i poljupce.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here