|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Govor kod dece
6.12.2014 18:14:01   
lakijano
Dete ima 20 meseci i negovoriuser posted image ?!Samo mama,tata,baba,deda,beba i po dva slova,sve razume oponasa i zivotinje ali nece da prica pa sam jako zabrinuta....ima li neko savet da mi da kako bi dete malo vise stimulisala da pocne da prica!?Imamo dete u komsiluku koje ima 18 meseci i sve prica,pa sam jako tuzna i zabrinutauser posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Govor kod dece
6.12.2014 18:25:00   
superm
Moj stariji sin je da tako kažem smisleno, u rečenicama progovorio tek sa dve i po. Ni jednog trenutka nisam pomislila da nesto nije u redu.Sada ima 8 god i vrlo je elokventan. Sve je to individualno

< Poruku je uredio superm -- 6.12.2014 18:26:14 >


_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu lakijano)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Govor kod dece
6.12.2014 18:46:57   
Anarunika
Prvo dete progovorilo sa 16,17 meseci vrlo mudro. Drugo do 24 meseca bukvalno ništa , čak je i one osnovne (mama, tata, baba,deda...)slabo izgovarao. Nikada nisam bila zabrinuta, videlo se da je dete takvo, nema potrebe da priča sve mu je potaman user posted image . Kad je počeo, počeo je , sada sklapa rečenice da umirem od smeha i da se oduševim u isto vreme,još nam je samo zvuk r ostalo da utvrdimo user posted image .Ima skoro 4 godine. Dakle bez brige, svako je dete posebno i ima svoj put. Ništa mu ne fali!!!


< Poruku je uredio Anarunika -- 6.12.2014 18:51:14 >

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Govor kod dece
7.12.2014 10:47:29   
branki*
lakojano,prosledila sam tvoje pitanje nasem logopedu Pitajte logopeda na RR

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Govor kod dece
11.2.2015 13:35:10   
Kristina88
Pozdrav user posted image
Mene interesuje u do kog uzrasta se tolerise slovo R i L.
Devojcica uskoro puni 3 godine i ne zna da kaze L i R.

Ima li neko iskustva?

Hvala user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Govor kod dece
11.2.2015 13:38:03   
Klarita
Do 7.godine.

(odgovor članu Kristina88)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Govor kod dece
11.2.2015 14:17:22   
Kristina88
Oooo znaci nemoram da je vodim kod logopeda?

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Govor kod dece
11.5.2016 8:30:31   
dunja RR
Za sada:

prica lepo mama i tata, doziva nas razgovetno

rec jos koristi kada nesto dodatno hoce, tipa drugu sisu kada sisa trazi jos, jos

tet je cvet

nana je vrana

tat je sat

aje je jaje, aja je ringeraja, kada igra igru

ua je ura kada peva pesmu kad si sretan ...

peva Vava se juja (Sava se ljulja), kada god vidi ljuljašku

vapa je kapa

lada je čokolada


vodu zove ate (to mi jedino onako nije slično pravoj reči voda, pa jedva pogodim šta hoće)


tec je pec

amam je njam njam

svaki dan imamo po jednu il više novih reči, u poslednje dve nedelje.


Počeo je "lepo" da žvrlja po papiru, pod lepo mislim da ostavi trag olovke, ranije ga olovke em nisu zanimale u smislu sredstva za pisanje, a kasnije je pokušavao, ali nije uspevao.

Prepoznaje sve boje, čaki bordo, krem, sivu.

Raspoznaje sve oblike.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Govor kod dece
11.5.2016 15:13:23   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: Kristina88

Oooo znaci nemoram da je vodim kod logopeda?

Kod nas postoji pregled između 3 i 4godine, i ukoliko ljekar smatra da ima potrebe, onda posalke kod logopeda vec u tom uzrastu. Ja bih pitala pedijatra za misljenje nekom pregledu.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Kristina88)
Direktna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Decu prerano odvajamo od mame
Više vremena trošimo na treninge, jezike, tečajeve i poduke nego na grljenje i poljupce.
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here