|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  90 91 [92] 93 94   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
27.2.2019 15:45:22   
Sanidej
Kacamak sa krem sirom ili pavlakom, pirincana Nutrino kasica sa mlekom, pire od krompira i sargarepe-nesto sa naseg menija za veceru

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 2276
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
27.2.2019 16:21:40   
Maraj

IZVORNA PORUKA: milicicak

Maraj, jel S sisa izmedju dorucka i rucka?
Mi se i dalje patimo sa uvodjenjem i kolicinama. Jede samo ako mu se doda banana. Poludevcu

Mili sisa...nas dve smo same khci i ona mene kad vidi ne zna da se uspava drugacije osim sisajuci. I ona sisa...al ma koliko da sisa ona se vec oko podneva unervozi i trazi da jede. Tako da ona obavi rucak izmedju 12 i 13 h. Zato sam mislila da joj uvedem i veceru. Mi sta god da jedemo ona nas gleda i guta knedle. Vidim da bi jela

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2277
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
27.2.2019 16:24:05   
Maraj
IZVORNA PORUKA: vonavoj

Maraj,ima 8% masti.Vecera je griz,ili instant naturino,odlicne su..200din 200g. Sa vodom se prave.Sad ruca blitvu,zumance,palentu i pavlaku.

Jao von...nisam znala...ja sad bila u Lilly-ju kupila Hipp kasicu 5 zitarica i suva sljiva , platila 520 din user posted image
Gde kupis ti tu instant za te pare?
Sta stavis u griz za veceru? Jer samo griz? Na vodi?
Ja joj dajem griz za dorucak sa vocem. Pa menjam nekad griz nekad palentu...danas sam ovsene pahuljice, krusku, jabuku, bundevu, cijelonski cimet i stavila kasicicu kis.mleka
Pa cek ako taj grcki ima 8% masti zar nije onda bolja nasa pavlaka od 20% masti
Jel kupujes ti taj grcki?

< Poruku je uredio Maraj -- 27.2.2019 16:27:25 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2278
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
27.2.2019 16:51:00   
vonavoj
Taj grcki jedu starije,a on nasu.U aksi ima nutrino kase,svih vrsta. Odlicne su. Griz na vodi,dodam ad.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2279
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
27.2.2019 16:57:46   
vonavoj


KASICE Pogledaj,super su.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2280
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
27.2.2019 17:19:54   
Rosita
Mi smo stariji, uskoro 11 m. Uveče proja, palenta- ja umesto mlečnog malo masti stavim, nekad griz sa urmana i kakaom, on sad i sa hlebom može nešto- hoće jaje i slaninu, a džem domaći neće, proseni griz- spremim kao palentu, pita sa jabukama, pita sa krompirom, bundevom...

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2281
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
27.2.2019 17:22:57   
vonavoj
Moj nema nijedan zub i ne ume nista da zvace,dala mu hleb,udavio se...Moram jos te urme da kupim,kuvas ih kao suve sljive?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2282
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
27.2.2019 17:54:24   
Rosita
E von, ovako mo ispadne najbolji čokolino :). Stavim 250 ml vode u posudu za nutri bulet, u to dodam 2 pune kašike griza, 4-5 urmi (ljuštim obično), kakao otprilike- pola kašičice. Izmiksam i stavim u šerpicu, mešam na vatri dok se ne zgusne- kao i kod običnog pravljenja griza.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2283
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
27.2.2019 17:56:01   
Rosita
N recimo krušku i bananu jede u komadima, a ručak neće. Mora gnječenje.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2284
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
27.2.2019 18:37:24   
pari
Ja uzimam nutrino kasice vocne i mesne, super su. 

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2285
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.5.2019 11:03:03   
Maraj
S je jutros doruckovala przeno jaje na maslacu.
Juce proju.
Trazi mi hranu koja se zvace. Nece kasice. Ako joj napravim neku kasu, uzme par zalogaja i nece vise. Onda joj dam komadice. To voli. Eto...pocela je da jede komadice hrane.
Juce bili na kontroli kod dr. Kaze dr da joj dajem sve sto i mi jedemo. Mogu i supicu sa knedlama. Pa i da joj umocim hleb u nas pasulj. Samo da manje posolim...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2286
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.5.2019 11:04:28   
Maraj
I da....voli jogurt da pije. Iz soljice. Na kasikicu uzme ali nije to to. Kad joj dam iz solje da popije...nigde srece. Popije punu soljicu. Joj...porasla nam ova deca user posted image da ne kazem bebe user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2287
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.5.2019 12:02:34   
kamičak
Vidim da hvalite Nutrino, moracu da probam malo za promenu.Navikli smo na Milupu i Lino.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2288
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.5.2019 12:08:17   
milicicak
Maraj, bravo za S 😘


Ja evo gajim drugog necejeda koji izgleda reaguje na gluten 😣 nece da pije na flasicu ali hoce iz flasice bez cucle, blesav je skroz

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 2289
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.5.2019 14:27:55   
Maraj
Mili user posted image pa kako iz flasice bez cucle
Ja S dajem iz soljice da pije. Obozava.
Pravila sam joj sad ovo za rucak. Pojela je.
Imate li neke slicne recepte ili predloge. Za finger food. Ili tako neke mafine sa povrcem
Ne znam sta jos da joj spremam sa povrcem

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2290
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.5.2019 14:31:41   
Rosita
Mili, kako gluten? Nadam se da nije!


Moj N žvaće u 16 šta voli. Ali ručak. Nikako. Meso, ma nikako. I on hoće proju, jaje, prženice, namaze na hleb... Ali ručak neće.
Maraj, ja to iz glave... Pravim proju sa tikvicom, bezmlečnu, slično kao što idu ovi mafini.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2291
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.5.2019 14:36:41   
Maraj
Jao zene drage...ja sad vidim da pisemo u pogresnoj temi user posted image
Treba u onoj od 9-12 meseci

Rosi, nece meso nikako? Ni blendano, ni gnjeceno?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2292
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.5.2019 14:38:56   
Rosita
Ne blendam maraj, stvarno neću da blendam pa kako god. Sitno mu izmrvim u gnječeno, dam komadiće, neće.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2293
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.5.2019 14:43:06   
Maraj
Pa ne znam sta da ti kazem... Ja se vodim parolom "samo nek jede" pa makar i blendano.
Ja sam L duze blendala. Sa 9 meseci on se "davio". Nije znao da zvace. A S sada sa 9 meseci uveliko zvace. Mnogo je smesna kad jede. Uz to ima manje zuba nego L sa 9 meseci . Razlikuju se deca.

Mozda ga zadavlja. Meni S kad vidim da slabije guta, dam joj vodu da "protera" onda nastavi lepo da jede. Ili uz ove mafine jogurt. Mali su...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2294
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.5.2019 14:46:51   
kamičak
Ima lepih stapica sa povrcem, mislim da ih Frikom proizvodi

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2295
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.5.2019 15:17:14   
Rosita
Ma kakvi. Jede on i žvaće lepo, nego čim oset_i povrće i meso pljune :(. Jedino napolju tu i tamo prihvati uz gledanje okolo.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 2296
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.5.2019 15:54:31   
kamičak
Naci ce onda hranljive materije u zitaricama, vocu, mlecnom

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2297
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.5.2019 16:13:26   
Maraj
Jao Rosi...ja se secam...tako je i mojL. On nije hteo voce. Izadjemo napolje...on se ljulja i jede krusku/jabuku. A kuci ...nece

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 2298
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.5.2019 16:29:41   
milicicak
Maraj, pije iz flasice kao iz case... Pa je onda jos lepo i izgricka... Djubrov 😀


Rosi, secas se da sam pisala da je imao one gadne prolive kad sam mu uvela mlecno/zitne kasice i da se stabilizovalo kad smo ukinuli? Onda smo mu posebno dali mleko u vidu pavlake i tu je imao par sumnjivih stolica a onda smo mu dali ciste glutenske sa vodom pa se proliv skroz vratio... Elem, ne iskljucujem ni mleko ali gluten je definitovno problem.
Ni V nece povrce sa mesom a nahraniti ga bilo gde van stolice i kuhinje je nemoguca misija, sve je zanimljivije od otvaranja usta cak i kad dobije ono sto voli.
Inace, nije tema, ali za vikend idem da menjam licni opis, prelazim u satirane plavuse... Ne znam kako drugacije da sakrijem ove sede izazvane njegovim i mini bubinim (ne)jelom 😂

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2299
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.5.2019 18:02:59   
Rosita
Vala mili dok ih ne izvedemo na "pravi put" skrenućemo načisto. Stalno je nešto 😬.


Eno malopre je nekako jeo pola tanjira pasulja uz Pepu, šta ću, moram. Ja stvarno ne mogu da dajem jedan jedini ručak koji hoće. Nudim i ludim 😨

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  90 91 [92] 93 94   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  90 91 [92] 93 94   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here