|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inseminacija IV deo
26.10.2015 11:24:00   
mina8
Zdravo. Nova sam ovdje. 18.10. sam radila treću inseminaciju. Imam čudne bolove u jajnicima, ne mogu dugo sjediti, učestale su i vrtoglavice. Kod prve dvije inseminacije nije bilo toga. Da li je to normalno? Je li jos neko imao takva iskustva?

(odgovor članu bg80)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Inseminacija IV deo
26.10.2015 11:58:49   
bg80
Iskreno ja nisam imala takve jake bolove ni vrtoglavice ,ali najbolje bi bilo da lezis i odmaras...ono sto sam uvek imala bolove kao u PMS ali verujem da je to simulacija pa zato bolo,srecnouser posted image

(odgovor članu mina8)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Inseminacija IV deo
26.10.2015 19:24:42   
misika
bg80 ja sam imala ista boluckanja kao i prvi put, mozda malo manje... dan pred ocekivanu menstruaciju sam bila ubedjena da cu dobiti, totalno sam imala blage menstrualne bolove...

kao sto sam pisala, ja sam promenila stimulaciju na femaru sa klomifena, a mm je taman oko 4 meseca pio proxeed, i tada je dr rekla da su mu spermici super, a prethodni put je rekla da nisu bas nesto...

taj mesec sam i odustala i zakazala vto za jesen... i eto uspelo

navijam jako!!!!!!

(odgovor članu bg80)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Inseminacija IV deo
26.10.2015 20:58:39   
bg80
Misika za tebe mi je posebno drago jel si govorila kako vise nemaš nade i da si jako umorna sto je mene sada stiglo,kako podnosiš trudnoću,ja stavrno mislim da nista od mene ni ovaj treći put ,8mi je dan i nista ni grudi visoka temp mučnina nista sto znaci nista....a hocu da predam za vto samo me maltretiraju plakala sam danas doktoru i sazalio se i kao pomocice mi o,ma uzas

(odgovor članu misika)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Inseminacija IV deo
27.10.2015 11:24:19   
ivannna
kad sam radila za 1.dete iui uspela je iz prve,a bila sam 100% ubedjena da cu da dobijem jer su bili identicni simptomi kao da cu da dobijem,drugarica nije imala simptome a bila je trudna,tako da se ne opterecujete sve smo mi drugacije!

juce sam radila 2.iui sada mi ostaje samo da cekam a kuma mi upravo radi sad iui i mastamo da zatrudnimo zajedno,to bi bilo divnooooo!

posle iui nista nisam osecala,nikakve bolove nikakav pritisak,nista

(odgovor članu bg80)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Inseminacija IV deo
27.10.2015 11:31:10   
bg80
Ivanna,zelim ti mnogo uspeha i tebi i kumi ,ma uvek kazem necu da razmisljam o simptomima ,ali ne vredi..uvek razmisljam eto grudi me ne bole i to je kraj mislim da nisam u dr stanju ali uvek postoji zelja tako da da se potajno

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Inseminacija IV deo
27.10.2015 11:39:45   
ivannna
hvala bg80!
lako je reci ali nema sanse da ne mislimo o tome jer je to sve sto sada zelimo i tesko je iskljuciti se!
kad sam zatrudnela sa 1.detetom posle iui sam otisla na posao i ponasala se kao da nista nije bilo,i sada se trudim da sve isto ponovim kao mozda je fora u tome user posted image mada znam da nije al ajde ,moram za nesto da se uhvatim
mene grudi od kad sam se porodila vise uopste ne bole ,ni pred ciklus ,nikad,ranije su se malo i povecavale a sada ostaju uvek iste,na moju zalost user posted image

(odgovor članu bg80)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Inseminacija IV deo
27.10.2015 12:01:48   
bg80
Tako je ivanna,ja sam ostajala dva puta u dr stanju...i oba puta su mi grudi mnogo bolele i narasle e od tad sve slabije..i ne svaki put ali sigurno godinu dana da me uopste nisu bolele zato mislim da ako me ne bole grudi nisam sigurno u dr stanju ,ali opet nikad se ne zna ..ja znam devojke koje nisu imale nikakav simptom i da su trudne...a sto se tice aktivnosti iskreno ja ne mogu da lezim prvo nema potrbe a drugo ako se uhvati plod mozes i da stojis i da sedis i lezis on je tu...ja sam da se krecemo a ne lezimo pa nismo bolesne

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Inseminacija IV deo
27.10.2015 12:02:56   
bg80
Samo da dodam da oba puta plod nije opstao nemam deceuser posted image

(odgovor članu bg80)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Inseminacija IV deo
27.10.2015 21:22:40   
misika
anju ,ali opet nikad se ne zna ..ja znam


Super sam, mada na svaku sitnicu panicim, svaki mali bol se uplasim, sad sam kraj 4tog meseca.

U pravu si bg80, ja sam bila ocajna i isto tako sam bila ubedjena da nije uspelo... i svo vreme sam razmisljala da nema sanse da se primilo jer ne osecam nista...

A taj dan posle IUI sam otisla sa mm na dorucak i pravac autoput 600 km u Poljsku, vratila se za nedelju dana i otisla odmah na more... I na moru saznala da sam trudna.. Tako da kad se zakaci, nista ga nece otkaciti...

Znam kako ti je, zato i nemam reci utehe.. Ja sam mrzela kad me neko tesi i kad mi kaze bice sve ok i nemoj misliti o tome i opusti se... U tim momentima sam htela da ih obesim o luster, na kraju nisam nikom vise nista govorila i svima zabranila da me ispituju...

Eto jos par dana muke i bice ti lakse!!! A kad osetis neki bol ili ne osetis ignorisi i reci: e danas me bas briga!!! Velika pusa i cekamo rezultate!!!

(odgovor članu bg80)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Inseminacija IV deo
27.10.2015 21:30:16   
bg80
Misika jako mi je drago da si ok,stvarno si zasluzila...svaka ti cast za opis stanja pre da ostanemo u dr stanju sve moguće ti smeta sve sto si napisala sve bukvalno prolazim ,možda je užasno sto cu sada ovo da kazem ali u poslednjih tri meseca tri meni drage i bliske osobe ostale u dr stanju bez poteskoca ja u životu ne znam za ljubomoru ali nije to ljubomora vec bol u grudima i nemoc ako me razumeš ali sam sigurna da će beba doći kad treba ...imam samo jedno pitanje za sve trudilice i za tebe misika da li je opasno tusirati se toplom da ne kazem vrelom vodom posle iui jel ja obožavam vruću voduuser posted image

(odgovor članu misika)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Inseminacija IV deo
27.10.2015 21:31:00   
bg80
I jos jedno pitanje da li vas je zigao jajnik kao da me neko bode e tako me boli

(odgovor članu bg80)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Inseminacija IV deo
28.10.2015 19:31:28   
misika
Ja sam se malo bila izolovala od tih prijateljica sto imaju decu.. sad se ponovo vidjam sa njima, ali tada jedno vreme nisam mogla... bila bi posle jako tuzna.

Jajnik te boli zbog stimulacije...

Neko je pisao da nije dobra jako topla voda, ali ja iskreno ne znam.. znam da je za muskarce jako losa topla voda, sauna i slicno.. moj muz je cak spavao bez gaca user posted image da im ne bude toplo user posted image user posted image

(odgovor članu bg80)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Inseminacija IV deo
28.10.2015 20:16:29   
bg80
Misika ovo je neverovatno,ja sam takođe zapostavila prijateljice sa decom iskreno lakse mi je ovo da čujem jel sam se uplasila za sebe ...proći će sve vratice se u normalu ipak nije lako da neko ko radi na bebi ti 4 god a ja 3. To je jako dug period i sebi sve opraštamuser posted image aha stimulacija pa gotovo da ne moze ni da se raspravlja o simptomima jel uzimam utrogestan.....danas mi je deveti dan grudi nista mučnina bukvalno samo stomak i malo glava...danas bila kod doktora u domu zdravlja da pocnem za vto program sta cu nema cekanja svaki dan je dragocen ...mazi stomak i uzivaj user posted image

(odgovor članu misika)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Inseminacija IV deo
29.10.2015 10:18:18   
ivannna
bg80 sve je to normalno,svi mi malo po nekad izbegavamo prijateljice sa decom jer nam je tako lakse i tu nema nista lose,jednostavno pravis da tebi bude prijatnije,to mogu da razumeju samo zene koje prolaze kroz isto

meni dr rekla da pocnem sa utrogestanom sinoc od 200 i ujutru od 100,a ja kreten zaboravila da ga stavim sinoc user posted image i stavila sam ga jutros al onu vecernju dozu,sta mislite da li je to veliki problem? nisam stavila kad mi je dr rekla...

a da li znate da li su posle iui dozvoljeni odnosi? nisam pitala dr o tome a sad mi i kuma postavila isto pitanje...

(odgovor članu bg80)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Inseminacija IV deo
29.10.2015 10:29:22   
bg80
Zdravo ivanna,ma naravno to je apsolutno normalno ne razume to svako pa misle da si poludela ali neka misle...ovako za utrogestan nije strasno važno da si uzela danas ali vidi da ne preskačeš,sto se tice odnosa moj dr kaze naravno da moze...jel on meni uvek savetuje da se ponasam kao da nisam radila iui,koji je tebi dan kako se osećaš

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Inseminacija IV deo
29.10.2015 10:44:26   
ivannna
koliko ti utrogestena uzimas?meni je rekla 100 ujutru i 200 uvece a ja jutros uzela 200 kao da nadoknadim sto nisam sinoc al dobro znam da nikad ne treba to raditi al u 6 jutros nisam bila sva svoja,koliko onda veceras da uzmem?

iui sam radila u ponedeljak,tako da mi je danas tek 3.dan,nista ne osecam specijalno,dr me je pitala da li me je boleo stomak posle iui ja rekla da nije ( posle prosle iui jeste pa izgleda da to nije neki pokazatelj) ali videla je na ultrazvuku da je folikul pukao sto je bitno!
kako si ti?

(odgovor članu bg80)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Inseminacija IV deo
29.10.2015 10:51:48   
bg80
Ja uzimam samo uvece od 200mg vaginalno,nema veze sto si zaboravila samo nemoj ponovo da zaboraviš nastavi kao sto ti je dr rekao...meni je 10dan nemam AMA bas nikakve simptome....vec sam digla ruke jedino me hvata groznica eto to i po malo stomak kao da cu da dobijem ,joj da dodjekam ponedeljak pa krecem za vto program...u ponedeljak vadim betu

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Inseminacija IV deo
29.10.2015 10:56:05   
ivannna
" i po malo stomak kao da cu da dobijem"

upravo je meni bilo tako kad sam zatrudnela sa 1.detetom user posted image

(odgovor članu bg80)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Inseminacija IV deo
29.10.2015 11:10:47   
bg80
Nisam razumela 1put kada si zatrudnelo boleo te stomak kao da ćeš dobiti jel a ti u dr stanju,ili si imala osecaj groznice tačnije hladnoce

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Inseminacija IV deo
29.10.2015 13:01:37   
ivannna
kad sam zatrudnela sa 1.detetom mislila sam da cu svakog trenutka da dobijem jer me je stomak boleo kao pred ciklus,i zato dugo nisam radila test jer sam bila ubedjena da cu da dobijem

a sto se tice hladnoce,posle ovulacije zbog progesterona telesna temperatura se blago povisi pa ti je mozda taj osecaj zbog toga

(odgovor članu bg80)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Inseminacija IV deo
29.10.2015 13:08:07   
bg80
Jao ja sam sou,merila sam temp 36,5 pa nije povisena...mozda je ipak normalno da mi je hladno ipak je zima napolju...hahaha ah sta bude bice ovo je stvarno tesko cekanje

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Inseminacija IV deo
29.10.2015 13:22:10   
ivannna
temp meri ujutru cim se probudis,to sto je 36,5 ne znaci da nije povisena,moguce da ti je niza u periodu pre ovulacije pa se sada posle ovulacije i malo visa racuna kao povisena u odnosu na tvoju raniju temp, ne brini to nije toliko ni bitno!

(odgovor članu bg80)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Inseminacija IV deo
29.10.2015 13:26:18   
bg80
Aha ,nisam znala...ok sutra ujutru cu izmeriti...hvala tiuser posted image

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Inseminacija IV deo
29.10.2015 13:32:05   
janabons
Ne obazirite se toliko na bolove u stomaku. Mene je posle prve i treve iui onako boleo stomak, zanemarljivo, a posle druge me je toliko boleo da sam jedva hodala, bas sam imala one jake menstrualne bolove...i na kraju uspela treca iuiuser posted image TAko da, nema pravila
DRzim vam fige i vucem vas u trudnicke temeuser posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here