|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Posesivne majke
24.11.2010 10:48:34   
anajid
Ma Nado,kakva losa,to je super!Dobro kaze Nedja,i bake i dede treba da uzivaju u svojim unucima!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Posesivne majke
24.11.2010 10:49:13   
Jeca*
ma mi i nemamo kome. A mm recimo ne zeli da moja mama putuje 80km u nedelju uvece da bi mi isli na neki koncert, a da se onda vraca nocu pa ujutru da radi. u tom smislu...

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Posesivne majke
24.11.2010 10:51:05   
Anoniman
Drugo je to, Jeco. Moji žive na 15 min peške od mene...a 5 minuta kolima...svekar i svekrva su van grada, ali i to je kolima 15-20 minuta. Baš smo blizu, zato mi je i glupa ta situacija.


(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Posesivne majke
24.11.2010 10:56:27   
usamljena
Tuspas mene, i ja sam AA user posted image Neko vec rece, ne volim stvarati drugima obavezu, ni moja mama to nije radila pa je nekako uspela. Rodila sam je i duzna sam da brinem o njoj. Naravno da moram negde otici i sama ali i tada me moj dragi zove i kaze Pozuri, place. Ja je ne znam obuci, ne mozemo izaci user posted image Kad idem kod dr njih dvoje me cekaju u autu ili set_aju, tako mi je uvek. Smizi je navikla da je samnom, jer joj je tata cesto putovao tako da ni ona nece kod svakoga. Da je ostavim kod mojih- uh. Moj tata bi nju samo hranio jer misli da ja njoj sve po propisima a njemu se to ne dopada user posted image   Ne smatram se savrsenom mamom, daleko od toga ali pokusavam nesto nauciti svoje dete, koliko je to u njenoj dobi moguce. Volim otici kod mame, odmoriti se, dok njih dve set_aju, igraju se i sl. Problem je sto moju user posted image niko ne zeli da nahrani (osim mog taje user posted image ) jer zna praviti scene i onda svi beze od toga.
Tesim se da je ta posesivnost zbog mog horoskopskog znaka, tj datuma rodjenja user posted image
BubaMiro ko je tebe tako strasno naljutio? Ne daj se zeno, spomeni nekad tu reklamu pred tim mamama. Mozda im klikne


< Poruku je uredio usamljena -- 24.11.2010 11:03:51 >


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Posesivne majke
2.12.2010 11:18:44   
Shishica
Bas kako je BubaMira pisala! Uuuuuzasno me to nervira! Ali to nije posesivnost, to je opsesivnost! Imam jednu kojoj dete SVE moze da jede, nema alergija, osipa po guzi, njeno dete radi vec i ovo i ono i prica i samo sto jos ne trazi da sedi na solji dok kaki u user posted image Savrseno je jak i visok dok je moja Ema debela i mala i slaba user posted image
Mater!!!!

A sto se tice mene..posesivna sam u tom smislu da nepodnosim da je drzi svako, da joj kresti na telefon da bi joj dete pricalo nesto, i tako... ali mozda je MM cak malo gori od mene po tom pitanju...i mislim da ce proci..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Posesivne majke
2.12.2010 11:31:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja

Dakle...gledaj na duže staze. Prelomi to u sebi - naša deca su radost i naših roditelja, i nije to čuvanje, i činjenje usluge, oni treba da se zbliže i uživaju jedni u drugima. Nema tu ništa lošeuser posted image



opet kazem, nemam dete, pa mozda nemam bas ni prava da iznosim neko misljenje dok ne vidim kakva cu ja biti. da, nema nista lose u tome da ponekad pricuvaju decu, jer se sigurno i oni raduju. ali mislim da ne treba ni preterivati. sestra mm ima 4 dece i bukvalo joj je svu decu odgojila njena mama (zena od 70 godina), jer joj je muz bukvalno kao 5o dece, nesposoban. pri cemu on cak ni ne radi ceo dan pa da ima izgovor sto ne pomaze - ucitelj je, a skola mu je 5min peske od kuce. tako da, od 4 dece, najstarija stalno spava kod babe, a najmladja je po ceo dan kod babe. mislim da to i nije neko najsrecnije resenje, mada, to je njihov zivoti i ocigledno su se svi nasli u tom nepisanom dogovoru.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: Posesivne majke
2.12.2010 11:40:34   
Anoniman
Naravno ksena, u pravu si skroz...ali i to je krajnost, a nijedna krajnost u tom slučaju ne može da bude dobra. Zato i treba naći zlatnu sredinu, dopustiti bakama i dekama da uživaju u svojim unucima, a opet ne preći granicu i ostati roditelj, onaj koji vaspitava i provodi najviše vremena sa decom.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Posesivne majke
2.12.2010 11:41:32   
Lu
Djeca jesu samo "naša" ali trebamo ih osamostaljivati, pripremati za život, dati pravo izbora...postoje i drugi ljudi u njihovim životima i nemamo pravo da ih ograničavamo i zarobljavamo samo u našu ljubav, koja jeste najveća ali ne i jedina, koliko god mi to ne htjeli priznati!

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Posesivne majke
2.12.2010 11:51:51   
Anoniman
nedjo, lu, slazem se...zato i kazu da je cilj roditeljstva nauciti decu da budu samostalna, a da je najteze u svemu tome prihvatiti njihovu samostalnost.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: Posesivne majke
2.12.2010 13:00:00   
caca81
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Šta je za vas posesivna majka?

Ona majka koja svoju bebu ne da nikome, a ako i da čim beba zaplače ona ti je otima iz ruku, a ja recimo odgajam dvoje dece, a to njoj prvo...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Posesivne majke
2.12.2010 13:33:38   
sneza24


IZVORNA PORUKA: Nedja

Snežo, niko nije čuvao Davida osim tebe i tm, nikada? Je l' te nije strah kako će se odvojiti kad počneš da radiš?


Nije Nedjo niko sem nas dvoje,a zadnjih 3 meseca samo ja.
Ostavljala sam ga par puta kod svekrve kad sam morala kod dr ili tako nesto.
Ne vidim potrebu da ostavim svoje dete nekome da ga cuva a da ja blejim bezveze kao sto znam neke mame da to rade.
Smatram da niko nije duzan da mi cuva dete to je moja obaveza ali cuvace ga babe kad ja budem imala neke obaveze.
A i nisam volela da ga ostavljam ni mami ni svekrvi kad je bio manji jer je za njih cuvanje=nosanje.Tako ga je i svekrva jednom cuvala i non-stop nosala i nije ga uspavala a zna da u to vreme spava a i dete place pa majku mu uspavaj ga a ona ga je obukla pa iznela napolje u rukama a zna da sam 1000 puta rekla da napolje moze da ide samo u koliaca jos je bila zima,vetar duvao. Kaze ona ja ga iznela da vidim kako ce da reaguje na vetar,David je tad imao oko5 meseci.
Ma hvala lepo radije cu sama da ga cuvam a ne da razmisljam da li je dete napolju iako duva vetar i da li su ga obukli.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Posesivne majke
2.12.2010 13:38:39   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: sneza24



IZVORNA PORUKA: Nedja

Snežo, niko nije čuvao Davida osim tebe i tm, nikada? Je l' te nije strah kako će se odvojiti kad počneš da radiš?


Nije Nedjo niko sem nas dvoje,a zadnjih 3 meseca samo ja.
Ostavljala sam ga par puta kod svekrve kad sam morala kod dr ili tako nesto.
Ne vidim potrebu da ostavim svoje dete nekome da ga cuva a da ja blejim bezveze kao sto znam neke mame da to rade.
Smatram da niko nije duzan da mi cuva dete to je moja obaveza
ali cuvace ga babe kad ja budem imala neke obaveze.
A i nisam volela da ga ostavljam ni mami ni svekrvi kad je bio manji jer je za njih cuvanje=nosanje.Tako ga je i svekrva jednom cuvala i non-stop nosala i nije ga uspavala a zna da u to vreme spava a i dete place pa majku mu uspavaj ga a ona ga je obukla pa iznela napolje u rukama a zna da sam 1000 puta rekla da napolje moze da ide samo u koliaca jos je bila zima,vetar duvao. Kaze ona ja ga iznela da vidim kako ce da reaguje na vetar,David je tad imao oko5 meseci.
Ma hvala lepo radije cu sama da ga cuvam a ne da razmisljam da li je dete napolju iako duva vetar i da li su ga obukli.



Snezo ko da si mi procitala misli.Sve sto si napisala slazem se.Pogotovo ovo boldovano

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Posesivne majke
2.12.2010 13:49:25   
Rivana
Moja mama cuva Luku od 20 dana. On je na nju navikao i nikada nije pravio poblem kad ostane sa njom, e sad kako bi prihvato obdaniste ne znamuser posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Posesivne majke
8.1.2011 17:03:34   
Olga75
Mislim da kad su deca bebe ne mozes biti posesivna majka jer si detetu najbolja uteha. Kad deca malo poodrastu tada , smatram ja , majke mogu postati posesivne. Mislim na to da mame biraju deci drustvo , igracke , odecu i ne pustaju ih da pokazu svoj temperament i svoje zelje . Mozda to i nije posesivnost nego nesto drugo , ne znam user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Posesivne majke
16.1.2011 10:49:24   
Olga75
Sedim sad i razmisljam , Marija je kod moje mame , znaci na sigurnom je , najedena napijena , cista a jaaa.
Mozda stvarno postanem posesivna , neuracunjljiva majka user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Posesivne majke
21.2.2011 11:18:32   
bebać
IZVORNA PORUKA: gagi

Ono sto je Bebas pisala u temi deca ce porasti i oticiuser posted image



e Gagi baš ti hvalauser posted image user posted image

''pas koji laje ne ujeda'' to je odavnina poznatouser posted image naravno da sam vezana za svog jedinca,ali puno su gore one koje bukvalno ne puštaju dijete da diše,i nosaju hranu za njim/njom,i plaču sa njim/njom jer je dijete palo...i na dao Bog da neko udari njihovo dijete...i šta ti ja znam šta jošuser posted image user posted image

Ja sam se šalila...ako sam ja posesivna majka onda je Vin Diesel ružan i nepoželjanuser posted image user posted image

< Poruku je uredio bebać -- 21.2.2011 11:19:12 >


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Posesivne majke
21.2.2011 11:22:14   
bebać
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Znam ja šta je bebać napisala,nema od toga ništauser posted image
Nego šta je ZA VAS posesivna majka?


Ne znam u kom je kontekstu LU mislila ''nema od toga ništa''...da li je kontala ''ona samo priča bezze''user posted image user posted image ili je zaista shvatila da sam se šalila i da ja nisam ta osobauser posted image ,

no svejedno, ja nisam posesivna majka...čak naprotiv ponekad se osjećam sebičnom jer sebi volim dosta posvetit vremena u svakom smislu,i ko je čitao moje postove znaće koji sam tip žene i jesam li ili nisam posesivnauser posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Posesivne majke
21.2.2011 11:32:18   
bebać

IZVORNA PORUKA: gagi

Daj boze jer ono sta je napisala bas i nije na mjestu.


GAGI dušo da ti kažem:

PRVO našla sam post koji sam pisala,i ako malo bolje pročitaš vidjećeš da sam pisala koliko volim sina i koliko sam povezana sa njim,i da je on moj br 1 a ne supruguser posted image

drugo Ti slobodno voli više muža od djece,ako si ti ta osoba mene to ne zanima,tvoj izboruser posted image

TREĆE Šta će biti kad djeca porastu i odu to ne znam,nit ću sad nagadjat...možda ću biti milioner pa putovat svijetom,a to mogu i sama tako da mi muž opet ne trebauser posted image

možda ću umrijet od neke neizlečive bolesti,a muž će ostat živuser posted image

Kapiraš?Djete se ne može poredit sa suprugom,bar ja ne mogu poredit,a stvarno ne kontam te šat si se nakačila na te moje postove,kad nije tako.I morala sam ti reći.

Eto LU me je upoznala,pitaj je kakva samuser posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Posesivne majke
21.2.2011 11:41:52   
marija32
 Moje misljenje je da zarad decijeg dobrog ne treba ih "vezivati" preterano za sebe, u smislu, ne dozvoljavati da spava kod baba i deda, ne dopustati im odlaske na rekreativne, ne pustati ih da se igraju sa drugom decom da se ne bi povredili....
Posesivnost mi je nekako prejaka rec za odnos majka-dete.

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Posesivne majke
21.2.2011 15:41:25   
Lu
IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: gagi


IZVORNA PORUKA: lu

Znam ja šta je bebać napisala,nema od toga ništauser posted image
Nego šta je ZA VAS posesivna majka?


E bas o tome pricam i takvim mamama.

Gagi htjela sam reći da će bebać promijeniti mišljenje da ona uopće nije takva osoba jer sam ju upoznalauser posted image


Evo šta sam ja rekla, povodom teme dete će porasti i imati svoj život...
Mislim da je normalno da se svoje dijete voli više od same sebe a kamoli muža a to nema veze sa posesivnošću i sputavanjem njegovog života, to su dvije različite  stvariuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Posesivne majke
26.10.2013 23:11:11   
big mum
Neznam gdje bih pisala o ovoj temi jer ovde ima svega po malo.

Upravo sam na TLS gledala Toddlers and tiarasToddlers and tiaras ne tu već neku drugu epizodu.Gdje majka stalno kažnjava svoju trogodišnju kćer "jer se stalno igra a neće da vježba za nastup i nije dobra djevojčica"

Kakvi su ovo bolesnici user posted image user posted image

A kad malo bolje pogledate većina tih majki je jako pretilo i očito pate od kompleksa niže vrjednosti.Strašno.

Baš mi je žao te djeceuser posted image

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Posesivne majke
26.10.2013 23:38:34   
vukosava

IZVORNA PORUKA: big mum

Neznam gdje bih pisala o ovoj temi jer ovde ima svega po malo.

Upravo sam na TLS gledala Toddlers and tiarasToddlers and tiaras ne tu već neku drugu epizodu.Gdje majka stalno kažnjava svoju trogodišnju kćer "jer se stalno igra a neće da vježba za nastup i nije dobra djevojčica"

Kakvi su ovo bolesnici user posted image user posted image

A kad malo bolje pogledate većina tih majki je jako pretilo i očito pate od kompleksa niže vrjednosti.Strašno.

Baš mi je žao te djeceuser posted image


Jadna deca. Ti roditelji nisu normalni. Secam se jedne male majka je vodi da joj cupa obrve. Dete place moli je. Mama, mama, nemoj... Okrutno skroz. Emisija prepuna ludaka. I cemu to uopste, sta uce time tu jadnu decu? Da treba da budu "fake" od glave do pete da bi uspele u zivotu? Meni je to i cirkus i pedofilija i sve najgore. Ja bi to zabranila da se emituje...

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Posesivne majke
26.10.2013 23:45:26   
vukosava

IZVORNA PORUKA: ksena

nedjo, lu, slazem se...zato i kazu da je cilj roditeljstva nauciti decu da budu samostalna, a da je najteze u svemu tome prihvatiti njihovu samostalnost.


Moje dete je danas prvi put sama sela u vozic i posle toga u avioncic u luna parku. Za dva meseca puni tri godine, ovo joj je prvi put. I vidim joj u ocima kako je ponosna na sebe i kako se pravi vazna i velika...


I nema vece srece u meni kao roditelju kako vidim iz dana u dan da je sve samostalnija (krenula je u vrtic nedavno, pre 4 meseca). Ja mislim da je to najveci dar koji mozes kao roditelj da podaris detetu. Da ga obucis za svet, i dobro i lose da zna da se samo snadje. To cu ja uvek imati da se zahvalim svojim roditeljima. I kao sto neko rece na ovoj strani, obavezno vrtic, obavezno ekskurzije, obavezno osamostavljivanje. Niko ne zivi vecno pa ni mi. I nema nista gore od razmazenih cetrdesetogodisnjaka i tridesetogodisnjaka koji i dalje vire ispod mamine suknje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Posesivne majke
26.10.2013 23:45:52   
Ivanka 75
Meni se ovo uopste ne dopada, pokusavaju ubediti svet da te devojcice to obozavaju, tj vole da su najlepse, dobijaju krune, tijare, pehare i sl. Pa ja moju ne mogu da svrtim na jednom mestu da je obucem jednom dnevno a kamoli nekoliko puta i to na takvom dogadjaju koji traje po ceo dan.
Jadna deca! Placu, gladna su, spava im se, ali bitno je da mame zadovoljesvoju sujetu, zato.i.vuku decu po belom svetu umedto da ih uce pravim vrednostima i zivotu.
Moje misljenje: te mame su toliko opsednute svojom decom da to nema granica. A mislim da to potice iz njihove nesigurnosti pa svoje zelje i ambicije projektuji na neduznu decu kojoj je samo potrebno malo paznje i mirnog zivota.
Te mame bi trebalo malo vise paznje da posvete sebi jer ce ta deca otici jednog dana pa sta ce one posle kad im ode centar sveta od kuce?

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Posesivne majke
26.10.2013 23:51:28   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Meni se ovo uopste ne dopada, pokusavaju ubediti svet da te devojcice to obozavaju, tj vole da su najlepse, dobijaju krune, tijare, pehare i sl. Pa ja moju ne mogu da svrtim na jednom mestu da je obucem jednom dnevno a kamoli nekoliko puta i to na takvom dogadjaju koji traje po ceo dan.
Jadna deca! Placu, gladna su, spava im se, ali bitno je da mame zadovoljesvoju sujetu, zato.i.vuku decu po belom svetu umedto da ih uce pravim vrednostima i zivotu.
Moje misljenje: te mame su toliko opsednute svojom decom da to nema granica. A mislim da to potice iz njihove nesigurnosti pa svoje zelje i ambicije projektuji na neduznu decu kojoj je samo potrebno malo paznje i mirnog zivota.
Te mame bi trebalo malo vise paznje da posvete sebi jer ce ta deca otici jednog dana pa sta ce one posle kad im ode centar sveta od kuce?


Ma pohlepa. Garant zive za te nagrade. A deca mu dodju kao ulog za kockanje. Ja nisam uspela da budem "peagent queen" ali zato ce mi cera.

Ko npr ja. Trenirala sam kosarku 7 godina od 10-te do 17 i prekinuh jerbo ne predjoh ni metar i po i par sumsih jagoda. Ova moja mala ce ocigledno biti visa od mene. Dakle, idemo na igraliste i teror. Nek uci cim je prohodala da bude basket maestro.

Ovde ima citav pokreti isto "TIger mom" a to su Kineskinje i Azijatkinje koje driluju decu da budu akademski uspesna. Ali od toga bar moze da se zivi ako im uspe.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here