|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Posesivne majke
29.10.2013 13:12:31   
Didy

IZVORNA PORUKA: Peace*

On je usra, boji se svoje senke, ne bi taj nigde odlutao. user posted image


user posted image Ovako i Stefan. Ne bi uradio nešto, a da nije 100% siguran da je bezbedno, zato ga i puštam, jer znam da je jako, jako obazriv.
A Sofiju sigurno ne bih puštala samu da živimo negde na bulevaru. Naša ulica je slepa i u nju ulazi samo onaj ko tu živi ili ko dolazi u posetu i svi su prilično pažljivi kad vide decu, baš jako uspore. A i ona čim vidi auto na 20 metara, sklanja se sa puta i upozorava ostale da se sklone.user posted image
Naravno da sve zavisi i od situacije i od deteta, nisam mislila ni na koga ovde konkretno, već onako generalno. Kad prilaziš školi, opšta ludnica, ne možeš proći od kola i hrpe roditelja koji dovoze čak i starije školarce.
I slažem se sa Ksenom da smo odlutali sa teme, možda bi bilo dobro otvoriti novu.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Posesivne majke
29.10.2013 13:17:41   
viking
I meni je rano, ali se trudim da ne sudim jer ne znam šta u ja sutra uraditi. Ipak, mahom kod ljudi koje poznajemo tako stoje stvari... I kad sam pitala šta će im, odgovor je "sva druga deca imaju". A verovatno su i roditelji mirniji.

IZVORNA PORUKA: Peace*

Mislim da klinci kod nas još u prvom nemaju. Ili bar Luka još nije zakukao, a sigurna sam da bi da ga samo jedno dete u razredu ima. user posted image Meni je to mnogo rano. user posted image


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Posesivne majke
29.10.2013 13:22:33   
Peace*
Mene recimo Luka maltretira da ga vodim na engleski koji je bukvalno na 2 min od kuće (merila sam). Treba da prođe jedan prolaz (ulaz za aute u dvorište) i stigao je. Ili sa druge strane da obiđe, onda nema kola, ali ima pas (vučjak) iza ograde koji laje. I onda mene maltretira da ga vodim, pri tom, dok se obujem, pa obujem Marka, i siđemo, on pobegne napred i ja sam bzvz silazila. Dakle, nije da ga držim vezanog za sebe, više on traži, ali nekako u školu ga ne puštam samog.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Posesivne majke
29.10.2013 13:22:42   
Didy

IZVORNA PORUKA: viking RR

U mom okruženju, uglavnom svi daju deci mobilni kad krenu u prvi razred. Koliko sam shvatila, sad svi prvaci nose mobilne pa deca koja ih nemaju dođu i kukaju jer su jedini koji ih nemaju, pa im ih roditelji kupuju i protiv svoje volje.

IZVORNA PORUKA: Peace*

Kada se uopšte sada daju deci mobilni???






I meni je ovo prerano. Probaću da odlažem koliko god budem mogla. I mislim da im neću davati da nose u školu. Šta će im u školi? Treba neko da ih nalema zbog mobilnog.user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Posesivne majke
29.10.2013 13:36:12   
Misha i Ljisha
upotreba mobilnih telefona u skoli je teza povreda discipline. A i sta ce im? Sva deca idu u skolu u svom kvartu nisu otisli 20 kkm daleko. Ne znam ja sam uzela mobilni tek na trecoj godini faxa (2005 godine) i iskreno poslednja sam nabavila mobilni telefon. Svi su imali. Ja sam se cak protivila i izdrzala da ne nabavljam telefon jer je mene to nerviralo. Cao, ja odoh, javila sam se gde idem, znate gde sam, ako smo se nesto dogovorili ja cu biti na vreme tu. Pa sam onda shvatila da sam ja ta koja je uvek neobavestena, npr da je predavanje otkazano ili da neko kasni i slicno tako da sam uzela telefon ali ne bih ga dala svom detetu do visih razreda osnovne sigurno. No ko zna sta nosi sutra?

A sto se tice samostalnosti, mi smo ostajali vrlo rano sami i sami isli u prodavnicu. Meni je to normalno i ja se odusevim kad vidim dete oko 5 godina u prodavnici i kad kaze "Mama mi je rekla da ce mi ostati za lizalicu"user posted image i slicno.

Ja verujem da necu biti posesivna ali cu sigurno biti control freak. U smislu da ja moram da znam gde je i s kim je i kad ide i kad se vraca i tako to.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Posesivne majke
29.10.2013 13:39:58   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha


U smislu da ja moram da znam gde je i s kim je i kad ide i kad se vraca i tako to.


Meni je to ok.

Inače, nećeš verovati, ali deca više ne idu nužno u školu u svom kvartu. Znam čak da iz okolnih mesta dovoze decu u grad u školu. Meni je to bzvz, ali se dešava.


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Posesivne majke
29.10.2013 13:47:19   
Anck Su Nmaun
Ovaaaajuser posted image ... ja sam prva u mom razredu imala mob - 4 srednje, 1999 god user posted image ali samo zato sto sam ga kupila od svoje prve zarade! Ali necu sigurno cekati do tada ....
A skolaa mi je bila 5-6 km udaljena od kuce, znaci nije nam bas ni ispred kuce.
Jednom sam posle skole otisla kod drugarice ( kraj osnovne bese nesecam se tacno nekih 3 km daleko ) i dosla kuci tek uvece... ijuuuu kakav sam samar dobila od caleta dan danas se secam, a nikad me takao nije! A da sam imala cime da se javim bila bi druga prica.

Neznam , misljenja sam da dete treba nauciti da kontrolise upotrebu mobilnog, sto se mene tice ja cu joj i sad dati, ali koja je svha toga? Najvise da znam gde je kad pocne sama da se druzi s drugarima i kad krene u skolu to definitivno.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 29.10.2013 13:49:51 >

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Posesivne majke
29.10.2013 13:51:31   
Olga75
ja sam sad u dilemi da li postoji razlika izmedju posesivne i majke koja je control freak user posted image
jesam posesivna , volim da se meni prvo obrati za sve , da ja uradim za nju sve sto bi mogao i neko drugi , ne mislim na oblacenje i to , ona to sama radi ali da joj hmm , pa ulijem u glavu kako da se ponasa sa tipovima ljudi i tako to
a da volim da kontrolisem sve sto se oko nje desava , volim i radim user posted image
a mobilni , nemam pojma , cim ga dobije stalno cu da je zovem tako da joj je bolje da ga sto kasnije ima user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Posesivne majke
29.10.2013 13:54:49   
Anoniman
moja kad dobije mobilni, njen tata ce stalno da je zove user posted image ne mogu sad vec da tvrdim kad ce ili nece dobiti mobilni ili bilo sta. vreme ce pokazati, a njeno ponasanje i karakter i okolnosti ce presuditi. i to koliko uspemo da ubedimo njenog tatu da se opusti user posted image vec sam rekla da sam od momenta kad se rodila pocela da lobiram da joj se dopusti odlazak na matursku ekskurziju. na kraju ce najsmesnije biti kad se mm slozi, a ona povuce karakter na njega pa ne bude zelela da ide user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 134
   RE: Posesivne majke
29.10.2013 14:21:28   
Ana RR
Hahaha user posted image

Ja se nadam da ću sa svojim detetom biti opuštena kao što je moja mama bila sa mnom. Imala sam svu moguću slobodu, nisu me ni u čemu sputavali, ali nisam ni bila neko brzopleto dete. O svemu sam dooobro razmislila pre nego bih to uradila. Sa 6 godina sam biciklom išla u centar grada u biblioteku da zamenim knjige. To bi bilo otprilike kao kada bih sada biciklom krenula od Vidikovca do Banovog brda, znači prometna ulica bez biciklističke staze. Kada sam imala 8 godina rodila se moja sestra i kada je sa 2 meseca konačno puštena kući iz bolnice, ja sam sve radila oko nje. Čuvanje, presvlačenje, hranjenje, uspavljivanje, šetnja.. Bila sam jako odgovorna i mama bi uvek radije sestru puštala sa mnom nego sa tatom.

Čudno je to što sam ja prvo dete i sa mnom je bila potpuno opuštena, nije se plašila da ću negde pogrešiti, zalutati i slično, dok je sa sestrom skroz drugačija. I dan danas se prema njoj ponekad ponaša kao da je malo dete.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Posesivne majke
29.10.2013 14:55:55   
Janncica
Moja komsinica ima 19 godina i nigde bez mame ne ide. user posted image oni su nju i u srednju vozili i dovozili. Njen tata uvek ima strasne price da isprica.Sta se kome desilo,sta bi njoj moglo da se desi. Uzas.
Ona se boji ljudi na ulici. Izasla je jednom sa drugaricom(jedinom) i tata je pratio. Zao mi je nje,njenog detinjstva i njene mladosti. Sedi po ceo dan u kuci,malo sa mamom proseta uvece i to je sve.
Ja moje dete pustim samu na ulicu,ali mora da mi se javi ako ce kod nekoga da ode. Prodavnica nam je daleko,pa ne ide sama.A da sam malo control freak jesam. I stalno sebe podsecam kako sam ja imala slobodu,pa se trudim(jako se trudim) da i nju pustim i verujem joj.


_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Posesivne majke
30.10.2013 9:08:31   
Anck Su Nmaun
Jannice i ja znam jednu devojku moje godiste , znaci sam ima 32 god i ceeeeli zivot tako sa mammom i tatom, niigde bez njih.
Uvek je kao bila smerna, nigde nije ludovala, izlazila , ponekad proseta s roditeljima i to je sve.
Kao njeni roditelji nisu duuuugo mogli da imaju dece , pa nju kasno dobili pa je onda cuvali kao oci u glavi.... mislim sik user posted image user posted image

Grozno... groznooo... e to je posesivno bolesno!

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Posesivne majke
30.10.2013 9:25:15   
Peace*
I stalno sebe podsecam kako sam ja imala slobodu,pa se trudim(jako se trudim) da i nju pustim i verujem joj.


user posted image
Uf kako je to teško. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Posesivne majke
30.10.2013 9:37:10   
Misha i Ljisha
a propo svega toga tj tih devojaka koje nisu mrdnule od mame i tate. jedna moja poznanica je tako bila gusena od strane svojih roditelja da cim bude bez njih ona kao pustena s lanca. Da je ne nazivam pogrdnim recima ali stvarno njeno ponasanja kad je bez roditelja je katastrofalno (inace roditelji su joj moji profesori sa fakulteta). Gusili je gusili i onda kad ih se otarasi s vremena na vreme izvinite na izrazu ali kao neka profuknjaca (grozna rec ali ne mogu da se setim neke pristojnije). njeno oblacenje (tj presvlacenje kad ode od kuce), sminka, ponasanje i td je za ne poverovati. A svi je boze moj hvalili kako je divno dete bla bla bla..Treba deci dati prostora ali da se zna ko je gazda hehee...tj da nas postuju i kazu nam lepo sve a ne da nas lazu. Nece nas lagati ako im damo ipak malo vazduha. Ja moje nisam nikad lagala a mogu iskreno reci da je moja mama control freak.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Posesivne majke
30.10.2013 10:12:09   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Peace*

"niko ne voli dete kao sto ja volim svoje"


Stvarno misliš da to neko misli ozbiljno? Ne sprdam se, zaista te pitam, jer ja sam takve izjave uvek smatrala šalom, šablonskom rečenicom... Prosto ne mogu da zamislim da neko može tako nešto zaista da pomisli? user posted image


Naslusala sam se svega za ovih 12 godina kako radim sa decom, a ni pojedine moje prijateljice nisu dalko od tih cudnih izjava. Da ne navodim detaljne primere, ima takvih izjava, i definitivno nisu sablon.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Posesivne majke
30.10.2013 10:13:55   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Peace*

I stalno sebe podsecam kako sam ja imala slobodu,pa se trudim(jako se trudim) da i nju pustim i verujem joj.


user posted image
Uf kako je to teško. user posted image


Ja se uvek setim izraza lica moje mame kad nam dopusti nesto sto smatra da ne bi trebala ali nam dozvoljava bas zbog osamostaljivanja i ucenja odgovornosti.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Posesivne majke
30.10.2013 10:20:25   
Trcosava
Au bre žene - ćek da vidimo da li je 'control freak' isto što i posesija.

Moja mama je katastrofalna, lagala sam ih - bila kažnjavana groznim kaznama (3 meseca nisam smela napolje, ta 3 meseca nije smeo niko da mi dođe...) i to sve jer nisam rekla da sam dobila 3 iz istorije čini mi se.
Nije ni meni mama davala da idem nigde, ali opet žene - sedite i zapitajte se u kojem vremenu smo mi bili deca, u kojem vremenu naša deca odrastaju. Po mojem ne može se porediti nikako! U prvom razredu osnovne je moje 3 drugarice iz kraja i mene vodila baka od jedne. Posle smo išle same. Ulice od mene do škole nisu nešto prometne, a jedna drugarica je živela u ulici koja je užasno prometna (i tad bila, a kako je tek danas). Anu ovde ću morati da vozim u školu i idem po nju sigurno, nema trotoara, ljudi voze kao sumanuti, nema osvetjlenja.... Ova škola u selu je samo do 4 razreda, posle se ide na Bled. Mislim da ima organizovan autobus, ako ima - ići će njim.

A već sam pisala šta je po meni posesivnost.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Posesivne majke
30.10.2013 10:33:45   
Ivanka 75
Trco, zato sam i napisala u nekom prethodnom postu da treba napraviti razliku izmedju posesivnosti i opsesije, ali tanka je granica, kod nekog je i nema.
Svi smo mi posesivni na neki nacin prema svojoj deci, sto je i logicno, oni su nase pravo blago, i cinjenica je da oni mogu i sposobni su za mnogo toga a nama je da odlucimo u kojoj meri cemo im pomoci u odrastanju da li cemo ih samo malo pogurati, biti podrska ili cemo sve raditi umesto njih da se oni ne bi preopteretili.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Posesivne majke
30.10.2013 18:09:49   
Figaro88
Ja sam posesivna majkauser posted image I moje cetvorogodisnje dete ima mobilni,u imeniku ima cetiri broja-moj,tatin,mog brata i moje mame.Ali to je vise zbog mojih strahova(zbog mog zdravlja).Osnovna skola nam je na dva min od stana,samo predje ulicu ispred zgrade i ide pravo nekih pedesetak metara,ali vodicu je u prvom razredu sigurno.Nocila je kod moje mame dva puta,i to sam sutradan ujutru odmah otrcala po nju.Znam da to nije dobro ali ja ne mogu drugacije.Nije da sam stalno sa njom,kad smo kod mojih igra se u dvoristu sama ja je samo nadgledam,u njenoj sobi isto tako,ostane u igraonici na sat-dva,pustim je na par sati sa bratom ili mamom ako hoce da ide sa njima negde,ali ne bih mogla na duze da se odvojim od nje.Ja je ne oblacim,sama se umiva,pere zubice,uzme nesto da jede iz frizidera(uzinu),pospremi svoje igracke,trudim se da je naucim da bude samostalna i ako je najradije ne bih pustala iz rukuuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 144
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Idi na:







Nema jače sile na svetu od majke koja bran...
Njega nećeš tući, ni u pojam ni u naletu besa i nemoći. Moraćeš prvo preko mene, a ne dao ti Bog da se nađeš na putu maj...
Trogodišnjake doslovno boli briga za vas!
Dvogodišnjaci svakako jesu zahtevniji nego jednogodišnjaci, ali su nebo i zemlja od trogodišnjaka koji su hvala na pitan...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here