|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
29.10.2015 19:38:24   
Mariya
Sanjice, ako nemaš kome da daš garderobu, daj u crveni krst. Ja sam smislila da ću one baš male, vel. 56-62 dati u porodilište, nešto ću ostaviti sestri i sebi za uspomenu (odećicu u kojoj sam ih iznela iz porodilišta npr.), a ostalo ide u crveni krst. Ili ću da se raspitam, možda u okolini ima nekog kome su potrebne stvarčice. A to naravno kada se definitivno odlučim hoću li roditi još jedno ili ne.user posted image

(odgovor članu mimahana)
Direktna veza do poruke: 751
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
29.10.2015 21:01:05   
branki*
Koji djavo udje nocu u ovu moju bebu,pojma nemam!nema sanse da je uspavam,evo je cici kao da je 12 u podne!bila nam drugarica do malopre,ja je ostavila na rucku,pa posle pravile neku lenju pitu.preumorna sam.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 752
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
29.10.2015 22:00:01   
doktorkakristal
vece mame,jajedva uspavah Doku nece da spava,vidim pun mesec napolju ako ne gresim,znaci bice dodatnog budjenja nocas,kuku meni a cekaju me silne operacije user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 753
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
29.10.2015 22:04:09   
Sanjica26 RR
Zato su se moje odmah iskljucile i zaspale. user posted image
Htela sam da kazem na prethodnoj stranici da mi nije jasno zasto neka deca rade po IOP-u. Bas sam ogorcena na nas sistem.
Dala sam mm pare da da postaru. Poslacu ga kod njega.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 754
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
29.10.2015 22:05:14   
emicaa
Kris za moju je svaku noć pun mjesec user posted image ona zaspi bez problema,ako nekad nije toliko pospana i tad ne pravi neku frku nego samo hoće da pjevamo i da je ljuljuškam,pa se malo ismije i zaspi tako.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 755
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
29.10.2015 22:11:44   
branki*
Sanjice,kod nas je tako zasto je malo dece,pa kad bude frka oko odeljhenja,onda oni stave neku decu da bude po iopu,jer jedno takvo dete se racuna kao 2 ili 3.,pa da se ne gube odeljenja.roditelji pristanu,ko zna sta im serviraju,koju pricu i da l uopste oni pojma imaju sta je iop uopste.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 756
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
29.10.2015 22:16:30   
Sanjica26 RR
Meni je to jako glupo. Mnogo mi je zao te dece. Ovaj mali kaze kako mu fale drugovi sa kojima je isao.user posted image
Pa, majku mu ima dece koja rade po standardnom programu, a ne znaju da citaju. On super cita, a tek kako crta. Kod nas postoji posebno odeljenje koji rade po IOP-u 3 i sa njima radi defektolog.
Nego, ne rekoh vam da uskoro pocinjem da ucim one pedagoske ispite da bi i dalje radila u skoli. Posle cu najverovatnije da upisem master studije na uciteljskom fakultetu. Moram da imam jos nekog keca u rukavu. Branki jel si ti ispolagala te pedagoske ispite?

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 29.10.2015 22:18:23 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 757
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
29.10.2015 22:23:56   
emicaa
Sad ja upadam kao padobranac ali moram pitati šta je iop user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 758
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
29.10.2015 22:27:46   
Ivanka 75
I meni je glupo normalnu decu prisiljavati da prelaze u specijalno odeljenje.
I suprotno mi je glupo - mislim da inkluzija nije dobra, ni za decu sa posebnim potrebama ni za ostalu decu u odeljenju, ni uciteljima nije lako.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 759
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
29.10.2015 22:30:52   
Sanjica26 RR
Eto Emice odgovor. IOP je u prevodu inkluzivni obrazovni program.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 760
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
30.10.2015 6:50:35   
branki*
da,emice,iop je kao posebno prilagodjen i koncipiran nastavni plan da odgovara detetu koje ima odredjene probleme u razvoju,ucenju i usvajanju,da bi lakse moglo da prati i savlada gradivo.ali,u praksi to sve lose funkcionise iz vise razloga.
sanjice,ja nisam polagala nista.imala sam na faxu pedagosku psihologiju i metodiku.ja cak nisam ni drzavni polagala iako radim tolike godine u skoli!prijavili me,doduse,ali nista.
moji oboje kaslju.boza skoro nije ni spavao.bzv.i to bas sad.kako se sve namesti.mada,ide zima,treba i ocekivati tako nesto.danas moramo da ih vodimo kod dr oboje da im daju neku terapiju.
muz ode na posao.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 761
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
30.10.2015 7:10:37   
eca89
Dobro jutro drugarice moje, evo i mene, ustali smo u pola 6huser posted image ! Šta da vam kažem, sutra je svetac, pa moram danas da perem veš i sredim kuću, ovde je praznik sutra, pa ne radi ništa, moram i nju danas vući u trgovinu sa sobom, jer mi je mrsko ići kad dođe mm s'posla-
Kod mene će izgleda biti sunčano, ljubac.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 762
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
30.10.2015 7:13:56   
branki*
eco,je l je vodis u kolicima?ja moja kolica spakovala ono kad je bilo hladno i kise,spakovala u najlon i stoje na terasi i sad mi mrsko da ih otpakujem.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 763
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
30.10.2015 7:17:40   
Sanjica26 RR
Dobro jutro. Mene od juce boli stomakuser posted image Evo i jutros. Samo da me ne zakaci neki virus.
Sofija spava, T se sprema za vrtic. Kad bi ova mala duze spavala da mogu jos da odlezim, ali tesko. Ona cim izadju zove me.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 764
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
30.10.2015 7:22:29   
eca89

IZVORNA PORUKA: branki RR

eco,je l je vodis u kolicima?ja moja kolica spakovala ono kad je bilo hladno i kise,spakovala u najlon i stoje na terasi i sad mi mrsko da ih otpakujem.


MA, da kolica u auto, pa onda nju u sjedalicu i onda je u kolica, ali lakše mi je bilo dok je bila u jajčki, samo namontiram na kolica i odo, ali sad je u sjedalici onoj, pa dok je izvadim, pa stavim, pa opet vratim gnjavaža teška, ali šta ću.
Mada, sad u zadnje vrijeme, stavim je u ona kolica ona od trgovine, pa ona gleda zanimljivo joj je, pa bude mirna.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 765
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
30.10.2015 7:37:11   
branki*
to nismo probali,mogli bismo da pokusamo da boku stavimo u ta kolica u prodavnici,ako joj bude interesantno.
sanjice,jesi dobila,sto te boli stomak?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 766
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
30.10.2015 7:37:18   
Maraj
Da se upisem i ja ovde..... danas punimo mesec dana user posted image
Uhodavamo se polako.... vec dva dana vozimo se u kolicima. I danas cemo napolje. Super mi odspava u kolicima verovatno ga sto kazu vazduh opije

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 767
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
30.10.2015 7:39:40   
daca77
Dobro jutro!!!
Ovde se nista ne menja...tacno se zna ko je ranoranilacuser posted image
Ja nekako prevarih N da sada ponovo spava, jer pocela je da luduje od 6h. Razmisljam da joj napravim neku kajganu sa zumancetom...za rucak isto smisljam sta da smuckam, ali definitivno ona nece kasice-tj.onaj mix koji vi spremate svojim bebama...kad bolje porazmislim, ona je to jako malo jela...

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 768
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
30.10.2015 7:40:26   
adulence
Dobro jutro i od nas....
Ispratili mm i Ivu u vrtic,brbac siki ,a ja citam sta se pise po ringeraji...
Danas imamo svasta da poobavljamo nas dvoje...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 769
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
30.10.2015 7:45:01   
eca89

IZVORNA PORUKA: Maraj

Da se upisem i ja ovde..... danas punimo mesec dana user posted image
Uhodavamo se polako.... vec dva dana vozimo se u kolicima. I danas cemo napolje. Super mi odspava u kolicima verovatno ga sto kazu vazduh opije


Bravo Maraj, samo šetajte moja A.je uvijek rado spavala u kolicima i sad zaspi. Ljubni nam Lazu.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 770
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
30.10.2015 7:45:12   
Trcosava
Ih bre Eco pa kao da je trgovina bauk. Doduše ne znam kolika je prodavnica tu kod tebe. ako je kao ova moja u selu onda te razumem, s tim da ja Luku nisam mogla nikako u prodavnicu. Stepenice ispred a unutr ausko da ne može kolicima da se prođe. Sad kad sedi mi je lakše, uđem, traži kolica pa ga gurnem u njih. A u velike kad idemo smo ranije stavljali jaje na kolica (na ono mesto gde sad sede), sad ga stavim da sedi jedino što glođe ručku od kolica user posted image

A sutra mislim da radi sve, samo ujutru. Mi moramo do Lidla.

Luka počeo da spava opet celu noć. Hvala Bogu. Sad još i ja da dođem sebi i ozdravim pa smo na konju.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 771
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
30.10.2015 7:45:19   
Sanjica26 RR
Branki treba tek za tri dana da dobijem. Povraca mi se i stomak me boli. Moracu da zovem mm da dodje, jer necu moci sa Sofijom da funkcionisem.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 772
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
30.10.2015 7:49:44   
eca89

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Ih bre Eco pa kao da je trgovina bauk. Doduše ne znam kolika je prodavnica tu kod tebe. ako je kao ova moja u selu onda te razumem, s tim da ja Luku nisam mogla nikako u prodavnicu. Stepenice ispred a unutr ausko da ne može kolicima da se prođe. Sad kad sedi mi je lakše, uđem, traži kolica pa ga gurnem u njih. A u velike kad idemo smo ranije stavljali jaje na kolica (na ono mesto gde sad sede), sad ga stavim da sedi jedino što glođe ručku od kolica user posted image



Trco, mi idemo u veliki city centar, samo što ja idem u sparovu trgovinu, pa zato kažem idem u trgovinu.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 773
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
30.10.2015 7:59:24   
emicaa
dobro jutro,Dora konacno malo bolje spavala,do pola sedam,izgleda da nije sinoc ukljucila alarm user posted image
sto se tice odlaska u trgovinu Dora uvjek ide samnom,od kad se rodila mozda sam 5 puta ostisla bez nje.
gr me ubija,a kad me kasalj uhvati cini mi se da ce mi pluca ekplodirati.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 774
   RE: Razgovori mama 10/15 [chat]
30.10.2015 8:19:40   
Trcosava
Eco kakve veze ima koja je trgovinauser posted image

Emice, krljam i stoka pušim! user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here