|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zavaljena materica
28.10.2011 16:47:57   
Olga75
ne nisam cula kako babe vracaju matericu i nije mi jasno kako to mogu da urade

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu subidubi)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Zavaljena materica
28.10.2011 17:25:24   
nina26
Zanima me da li je neko cuo ili radio vracanje materice u normalan polozaj uz pomoc nekih zena ili baka koje to rade?


Molim vas,batalite te babe sto navodno vracaju materice u normalan polozaj, to su ciste gluposti.

Zavaljena materica se ispravlja samo hirurskim putem, ali jos nisam cula da je neko to radio, jer NEMA POTREBE za tim.

Ipak zivimo u 21 veku, pa zato potrazite pomoc kod strucnih lica, a ne kod raznih sarlatana, pre svega zbog svog zdravlja.
Ne bih dala da mi neka baba dole cacka pa ne znam ni ja sta da se desi.

(odgovor članu subidubi)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Zavaljena materica
28.10.2011 18:43:34   
Crvenkapa85
meni je bila zavaljena materica i zatrudnela sam bez problema i bilo kakvog ispravljanja!!!

(odgovor članu subidubi)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Zavaljena materica
28.10.2011 18:47:49   
nina26
meni je bila zavaljena materica i zatrudnela sam bez problema i bilo kakvog ispravljanja!


Pa normalno, i ti i milion drugih zena.

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Zavaljena materica
4.12.2011 18:51:37   
nensii
Zdravo svima......i ja imam slicnih problema........zavaljena materica......a sad su mi posle dve godine koje kakvih pregleda ustanovili da nemam ovulacije........sta su cekali do sada!!!!!!!!!!?STRASNO>>>.......Da li neko od vas zna da mi kaze zasto dolazi do izostanka ......

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Zavaljena materica
4.12.2011 20:49:25   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: nina26

meni je bila zavaljena materica i zatrudnela sam bez problema i bilo kakvog ispravljanja!


Pa normalno, i ti i milion drugih zena.

Evo i ja sam jedna od miliona žena sa zavaljenom matericom koja je oba puta iz prve ostala u drugom stanju.
Nikada čula za babe koje "odvaljuju" matericu, a mislim da je to i neka vrsta krivičnog dela, jer kao što inženjer ne operiše, a veterinar ne projektuje, tako ni babe ne bi trebalo da se petljaju i sa čijom mateticom.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Zavaljena materica
4.12.2011 20:52:12   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: nensii

..Da li neko od vas zna da mi kaze zasto dolazi do izostanka ......



Izostanak ovulacije obuhvaća poremećaje na tri razine:

I - Centralni defekt: nedostatak pulzacijske sekrecije hormona hipotalamusa koja nastaje u uvjetima stresa, akutnog gubitka tjelesne težine, anoreksije nervosa, kao i hiperprolaktinemije.
II - Abnormalni signal:
nedostatak FSH stimulacije kod visoke razine hormona jajnika: tumor jajnika ili nadbubrežne žlijezde, prekomjerna ili nedostatna funkcija štitnjače, bubrežne i jetrene bolesti, abnormalna (ekstraglandularna) produkcija estradiola
nedostatak FSH stimulacije uz nisku razinu estradiola: perzistentni folikul, LUF sindrom.
III - Lokalni procesi u jajniku: infekcija, endometrioza, sindrom rezistentnog ili insenzitivnog jajnika, heterogenost LH i FSH molekule.

(odgovor članu nensii)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Zavaljena materica
4.12.2011 22:41:32   
Alexis79
Moja drugarica i jos jedna njena drugarica su bile kod neke babe u blizini Blaca koja kao radi to "namestanje materice".i
Nesto su isle dva puta dan za danom na to neko povijanje .
Pricala mi je ova prijateljica da su eto hteli i to da probaju ,da im je neko za to pricao i da ih eto to nista ne kosta.
Nesto joj je ta baba pricala i nesto je stiskala i povila nekom tkaninom.

Ja iskreno u to ne verujem ,ali prenecu njene utiske posto joj je baba prognozirala trudnocu u roku od 3 meseca user posted image

< Poruku je uredio Alexis79 -- 4.12.2011 22:42:14 >


_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Zavaljena materica
19.1.2012 20:11:57   
thechic
bas me interesuje da li to uspijeva jer je i meni kont. zavaljena maternica i to prema ledjima ali mi je receno da to i ne predstavlja problem pri zacecu !!

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Zavaljena materica
19.1.2012 21:19:09   
mine
I meni..je
Ja cu to probati tek u pedesetoj ako ne uspem nista do tada...ako pozive sve te babe do tadauser posted image
IZVORNA PORUKA: thechic

bas me interesuje da li to uspijeva jer je i meni kont. zavaljena maternica i to prema ledjima ali mi je receno da to i ne predstavlja problem pri zacecu !!



(odgovor članu thechic)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Zavaljena materica
20.1.2012 9:16:04   
thechic
i ja cu cekati predesetu a  tad ce mo mi babe namjestati jedna drugoj ahaha...

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Zavaljena materica
20.1.2012 9:24:52   
Jele
IZVORNA PORUKA: thechic

bas me interesuje da li to uspijeva jer je i meni kont. zavaljena maternica i to prema ledjima ali mi je receno da to i ne predstavlja problem pri zacecu !!



I ja imam jako zavaljenu matericu i sve do jedan ginekolog mi je pri pregledu uvek coktao, huhtao i govorio kako ću teško da zatrudnim i eto u mom slučaju nije tačno, veoma sam lako zatrudnela u oba slučaja. Kasnije mi je moja nova dr rekla da to isto ne mora biti tačno, a da je kada se zatrudni još i bolje jer kako bih rekla, beba je 'bezbednija', manje su šanse od prevremenog i tako. 

(odgovor članu thechic)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Zavaljena materica
20.1.2012 9:29:54   
thechic
 user posted image za tvoje bebice ,da bas vecina doktora kaze da to i nije problem, i znam da u mom slucaju isto nije prepreka ali vidjecemo ...nesto jeste... mada kazu da nas zato malo vise bole ledja kad imamo i  odredjene poze user posted image ... ali eto ima i pozz svari kao to cuvanje bebaca  ...

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Zavaljena materica
20.1.2012 9:47:05   
Jele
IZVORNA PORUKA: thechic

user posted image za tvoje bebice ,da bas vecina doktora kaze da to i nije problem, i znam da u mom slucaju isto nije prepreka ali vidjecemo ...nesto jeste... mada kazu da nas zato malo vise bole ledja kad imamo i  odredjene poze user posted image ... ali eto ima i pozz svari kao to cuvanje bebaca  ...



Mene je stomak uvek rasturao kada god bih dobila, bila sam i na inekcijama, ma čuda, a evo posle dva porođaja dovoljan mi je Paracetamol da bol nestane, što je ranije bilo nezamislivo. Sad, sigurna sam da ti to već radiš, ali eto nije na odmet reći - ja sam posle odnosa dugo držala noge u vis user posted image , jelte, da im olakšam put ...

Nadam se da će se problemi kod tebe brzo rešiti i da će uskoro stići jedno user posted image

(odgovor članu thechic)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Zavaljena materica
20.1.2012 11:44:29   
mala beka
dragi anoniman mnogo sam cula o tome a i znam iz iskustva svoje sestre da kod zavaljenje materice treba drzati noge podignute bar 40tak minuta.njoj je treci mesec to upalilo..puno srece.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Zavaljena materica
20.1.2012 11:47:23   
mala beka
subi dubi price o tim zenama i babama su apsolutne netacne.veruj samo moze da ti naprave gore a ne bolje.batali ti njih nego proveren recept ti je bar 40tak min noge u vis posle odnosa..i upalice.srecno

(odgovor članu subidubi)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Zavaljena materica
23.1.2012 10:11:14   
thechic
user posted image  valjda hoce nadam se i ja ..... ovaj ciklus pauziram a sledeci u nove pobjede do user posted image

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Zavaljena materica
23.1.2012 20:02:06   
maca821
Ja sam čula da kod zavaljene materica treba posle odnosa ležati na stomaku sa jastukom ispod butina.

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu thechic)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Zavaljena materica
23.1.2012 20:17:35   
bea83
Moja materica je opasno zavaljenauser posted image Skroz je zalepljena na ledja, odnosno horizontalno postavljena. Ne znam koliko to stvarno utiče na začeće. Prvi put sam ostala trudna dva dana nakon ovulacije, sa sve puknutim kondomom, i to u pozi - ja odozgouser posted image Znači kad hoće-hoće...A drugi put smo se "mučili" 6,7 meseci, merili bazalnu temperaturu, koristili maybe baybe i lh trakice, radili hormone, pratili folikule, dizala sam karlicu svaki put posle odnosa i tako ležala bar 20minuta, dobro sa plafona nismo visili....i na kraju je uspelo. Jedino što smo novo primenili taj mesec su bili odnosi svaki drugi dan u vreme plodnih dana, a ne svaki dan kao do tada. I ostala sam trudna u klasičnoj pozi ali sa jastukom ispod guze tokom celog odnosa...pa eto možda je i to nešto doprinelo...

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Zavaljena materica
24.1.2012 9:07:21   
thechic
bea svaka cast ...user posted image
znaci jastuk da mi  bude glavno sex pomagalo user posted image
ima da ga nosam sa sobom stalno .....

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Zavaljena materica
31.1.2012 22:45:53   
asmi2
pozdrav veliki svima,evo i ja sam se učlanilauser posted image imamo slične problemeuser posted image ja radim u bolnici,ptala sam svakog jeli zavaljena maternica problem za ostat trudna ,rekli su da nije,pa mi ništa nije jasnouser posted image

(odgovor članu thechic)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Zavaljena materica
31.1.2012 22:56:35   
dijana1*
Asmi2 dobro dosla user posted image
Meni je dr. juce na pregledu rekao da imam zavaljenu matericu, a vec drugi put sam trudna.
Tako da je sve moguce user posted image

(odgovor članu asmi2)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Zavaljena materica
31.1.2012 23:24:25   
asmi2
hvalauser posted image pa nikad to nisam prije čula da predstavlja neki problem...ali ja isto dže vrijeme već pokušavam i ništa :(

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Zavaljena materica
31.1.2012 23:29:08   
asmi2
sad neznam zasigurno jeli mi zavaljena maternica,ali dr svaki put prilikom pregleda na uzv  kad uđe ravno nevidi ništa nego tek kad malo prema dole okrene vidi,ako me razumijeteuser posted image

(odgovor članu asmi2)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Zavaljena materica
31.1.2012 23:48:12   
dijana1*
Asmi jel ti mislis ili ti je dr. rekao da ti je zavaljena materica?
Ja sam prvi put ostala nakon tri meseca trudna, a sada odmah prvi mesec, nisam ni znala da mi je materica zavaljena. Niko mi do juce to nije rekao. A normalno sam zatrudnela. Tako da je moguce zatrudneti ako je mat. zavaljena. Neke zene jako brzo ostanu trudne a neke nakon nekog vremena ali bebac kada dodje sve se zaboravi.
Nadam se da je kod tebe sve ok i da ces i ti ubrzo ugledati svoje user posted image user posted image
Pridruzi se na temi "cekamo dve crtice " tamo ces upoznati mnogo divnih devojaka s kojima mozes da podelis svoje iskustvo i da svi zajedno cekamo crtice user posted image

(odgovor članu asmi2)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here