|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:31:13   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Pampers dermatolog

Za redovnu negu koze atopicara preporucuju se uljne kupke kao i preparati za kupanje na bazu bakra i cink jona koji odrzavaju mikrobiom (floru koze) u balansu. Ne savetuje se svakodnevno kupanje preparatima za kupanje vec svaki drugi ili treci dan. Potrebno je da preparat za negu koze tela sadrzi esencijalne masne kiseline. Zato pantenol krem obicno nije dovoljan. Idealno je da preparat bude emolijentni pre nego hidratisuci. Na trzistu ima veci broj preparata za negu pocev od Atodema, |Lipikara, Xeracalma, Trixera, Exomega Stelatopia, ili od domacih proizvodjaca Atopik emolijentni krem. Lepo se pokazao i Cortinat preparat na bazi aktivnih principa iz biljaka koji hidratise i neguje kozu

Već imam kod kuće Cortinat krem u tubi ovaj:
user posted image

Da li nju da mažem deci? Meni mnogo pomaže, aloi nisam sasvim sgurna da li smem deci da je mažem na telo?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Pampers dermatolog)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:31:41   
rošula
Pitanje za Pedijatra:

Dete već dugo muci muku sa zapusenim nosicem zbog polaska u vrtic. Nema T, oristimo fizioloski za nos, za suvo kasljanje dajemo beli slez. Pre mesec dana je imao laringitis. Ima li leka ovome ili da pauziramo vrtic?

(odgovor članu brbljivko)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:31:42   
dijana1*
Pitanje za dermatologa.
Imam bebu od 10 dana. Kada se rodio imao je osip po telu i licu, crveni pecati. Nakon 2-3 dana u bolnici se  sve povuklo. Sinoc kada sam ga kupala vidim da ima jos par crvenih pecata koji izbiju pa se povuku..Da naglasim da je od proslog utorka pod terapijom a poslednja dva dana pije amoksiklav. AB pije jer sam ja imala streptokoku i njemu je bio povisen crp. Da li je moguce da se to crvenilo pojavljuje zbog ab, ili te bakterije sto sam imala ili posto ga dojim da nije u pitanju reakcija na neku hranu.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:32:04   
Pampers psiholog

IZVORNA PORUKA: rošula

Pitanje za pedijatra i psihologa:

Da li ima i kolika je veza izmedju vakcina i kasnjenja u razvoju?

Kada su vakcine u pitanju, pedijatri imaju glavnu reč

(odgovor članu rošula)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:32:45   
Modessty

IZVORNA PORUKA: emicaa

Pitanje za psihologa.
Djevojčica od dvije godine sve češće počne histerisati bez nekog pravog razloga,ako joj reknem da ne smije nešto što i prije nije smjela sad plače,baca se,vrišti a prije bi samo ostavila i gotovo.Kako se postaviti prema njoj u tim trenutcima?

Kad krene da plače i baci se na pod - preskoči i idi u drugu prostoriju, kao da se ništa ne dešava. Bez rasprave, bez nastavljanja priče, bez ikakve reakcije user posted image Svi prođemo kroz to pre ili kasnije user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:34:03   
Pampers dermatolog

IZVORNA PORUKA: Pampers dermatolog

Za redovnu negu koze atopicara preporucuju se uljne kupke kao i preparati za kupanje na bazu bakra i cink jona koji odrzavaju mikrobiom (floru koze) u balansu. Ne savetuje se svakodnevno kupanje preparatima za kupanje vec svaki drugi ili treci dan. Potrebno je da preparat za negu koze tela sadrzi esencijalne masne kiseline. Zato pantenol krem obicno nije dovoljan. Idealno je da preparat bude emolijentni pre nego hidratisuci. Na trzistu ima veci broj preparata za negu pocev od Atodema, |Lipikara, Xeracalma, Trixera, Exomega Stelatopia, ili od domacih proizvodjaca Atopik emolijentni krem. Lepo se pokazao i Cortinat preparat na bazi aktivnih principa iz biljaka koji hidratise i neguje kozu

Za redovnu negu koze atopicara preporucuju se uljne kupke kao i preparati za kupanje na bazu bakra i cink jona koji odrzavaju mikrobiom (floru koze) u balansu. Ne savetuje se svakodnevno kupanje preparatima za kupanje vec svaki drugi ili treci dan. Potrebno je da preparat za negu koze tela sadrzi esencijalne masne kiseline. Zato pantenol krem obicno nije dovoljan. Idealno je da preparat bude emolijentni pre nego hidratisuci. Na trzistu ima veci broj preparata za negu pocev od Atodema, |Lipikara, Xeracalma, Trixera, Exomega Stelatopia, ili od domacih proizvodjaca Atopik emolijentni krem. Lepo se pokazao i Cortinat preparat na bazi aktivnih principa iz biljaka koji hidratise i neguje kozu



Za redovnu negu koze atopicara preporucuju se uljne kupke kao i preparati za kupanje na bazu bakra i cink jona koji odrzavaju mikrobiom (floru koze) u balansu. Ne savetuje se svakodnevno kupanje preparatima za kupanje vec svaki drugi ili treci dan. Potrebno je da preparat za negu koze tela sadrzi esencijalne masne kiseline. Zato pantenol krem obicno nije dovoljan. Idealno je da preparat bude emolijentni pre nego hidratisuci. Na trzistu ima veci broj preparata za negu pocev od Atodema, |Lipikara, Xeracalma, Trixera, Exomega Stelatopia, ili od domacih proizvodjaca Atopik emolijentni krem. Lepo se pokazao i Cortinat preparat na bazi aktivnih principa iz biljaka koji hidratise i neguje kozu . Bolje je za negu koze primenjivati mleka i kreme nego ulja jer su ulja zq negu okluzivna i losije odrzavaju vlaznost koze

(odgovor članu Pampers dermatolog)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:34:12   
brbljivko
Još jedno pitanje od pampers pedijatra.

Za razliku od prvog deteta, sada su se promenile preporuke za uvođenje hrane. Tada pre 6 godina je bilo isključivo dojenje/dohrana do punih 6 meseci. Sada nam pedijatar preporučeje da se sa uvođenjem hrane kreće između 4. i 6. meseca.
Kao što rekoh, beba je na adaptiranom mleku, ima tegobe sa pražnjenjem, kaki na 4-5 dana, pa je i to razlog više što nam pedijatar savetuje skoro uvođenje za početak sokića.
Možete li me posavetovati kako bi bilo najbolje.

(odgovor članu brbljivko)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:34:27   
Pampers psiholog

IZVORNA PORUKA: rošula

Pitanje za psihologa:

Da li ima i kolika je veza izmedju fototerapije (fizioloske zutice) i kasnjenja u razvoju?

Pitanje o fototerapiji je takođe pre za pedijatra ili dermatologa.

(odgovor članu rošula)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:35:30   
rošula
Pitanje za pedijatra:

Da li ima i kolika je veza izmedju fototerapije (fizioloske zutice) i kasnjenja u razvoju?

(odgovor članu brbljivko)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:35:54   
Pampers dermatolog

IZVORNA PORUKA: Modessty RR


IZVORNA PORUKA: Pampers dermatolog

Za redovnu negu koze atopicara preporucuju se uljne kupke kao i preparati za kupanje na bazu bakra i cink jona koji odrzavaju mikrobiom (floru koze) u balansu. Ne savetuje se svakodnevno kupanje preparatima za kupanje vec svaki drugi ili treci dan. Potrebno je da preparat za negu koze tela sadrzi esencijalne masne kiseline. Zato pantenol krem obicno nije dovoljan. Idealno je da preparat bude emolijentni pre nego hidratisuci. Na trzistu ima veci broj preparata za negu pocev od Atodema, |Lipikara, Xeracalma, Trixera, Exomega Stelatopia, ili od domacih proizvodjaca Atopik emolijentni krem. Lepo se pokazao i Cortinat preparat na bazi aktivnih principa iz biljaka koji hidratise i neguje kozu

Već imam kod kuće Cortinat krem u tubi ovaj:
user posted image

Da li nju da mažem deci? Meni mnogo pomaže, aloi nisam sasvim sgurna da li smem deci da je mažem na telo?

Cortinat je predvidjen za upotrebu od 0 meseci i bezbedno se koristi kod dece. Predlaze se za naprednu negu kada postoji suvoca koze blago crvenilo ali nema svraba

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:36:06   
rošula
Zanima me i mišljenje dermatologa:

Da li ima i kolika je veza izmedju fototerapije (fizioloske zutice) i kasnjenja u razvoju?

(odgovor članu brbljivko)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:37:12   
Pampers psiholog

IZVORNA PORUKA: lesica RR


IZVORNA PORUKA: Pampers psiholog


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Pitanje za psihologa:

Kako se postaviti prema ljubomornim ispadima starijeg deteta (5,5 godina) prema bebi.
Meni deluje da što više pričamo sa njom, ona sve više tera po svom.

Hvala unapred!

Draga Lesice,

Iako kažete da dosta pričate sa ćerkom, uvek ima smisla i dalje pričati. Možda je potrebno da korigujete malo način na koji sa njom razgovarate. Pitajte je da vam ispriča, shodno svom uzrastu, šta je brine u vezi sa sestrom ili bratom, kako biste registrovali šta je muči. Dajte joj da crta porodicu, bebu, sebe, vas - crtanje je odličan način za izražavanje osećanja, a i vi iz nega možete dosta toga da saznate. Pokušajte da nađete vreme da budete samo sa njom i da joj se tada potpuno posvetite.



Hvala Vam.

Mi u suštini sve što navodite i predlažete i radimo, ponekad mi se čini da se njoj mnogo više posvećujemo nego sinu, i čini mi se da je mirnija kada smo sami i kada nema "faktora" koji remete našu porodičnu rutinu - bake i deke, koje ne možemo da isključimo, obzirom da sa jednima živimo u kući, a i drugi su blizu a kako su jedini unučići, često su i oni prisutni.
Da li smatrate da bi i sa njima trebalo da prodiskutujemo o načinu postavljanja prema njoj?

Da, svakako ima smisla u razgovor uključiti bake i deke - možda da prisustvujete, ako već niste bili u prilici, kada je sa njima da vidite kako se komunikacija odvija. Možda iz toga nešto dodatno zaključite na šta biste mogli da im eventualno ukažete. Potrebno je i vreme za privikavanje.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:37:15   
rošula
Pitanje za pedijatra:

Da li su kućni ljubimci u blizini dece dobri za podizanje imuniteta, kod dece?

(odgovor članu brbljivko)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:38:57   
lesica

IZVORNA PORUKA: Pampers psiholog


IZVORNA PORUKA: lesica RR


IZVORNA PORUKA: Pampers psiholog


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Pitanje za psihologa:

Kako se postaviti prema ljubomornim ispadima starijeg deteta (5,5 godina) prema bebi.
Meni deluje da što više pričamo sa njom, ona sve više tera po svom.

Hvala unapred!

Draga Lesice,

Iako kažete da dosta pričate sa ćerkom, uvek ima smisla i dalje pričati. Možda je potrebno da korigujete malo način na koji sa njom razgovarate. Pitajte je da vam ispriča, shodno svom uzrastu, šta je brine u vezi sa sestrom ili bratom, kako biste registrovali šta je muči. Dajte joj da crta porodicu, bebu, sebe, vas - crtanje je odličan način za izražavanje osećanja, a i vi iz nega možete dosta toga da saznate. Pokušajte da nađete vreme da budete samo sa njom i da joj se tada potpuno posvetite.



Hvala Vam.

Mi u suštini sve što navodite i predlažete i radimo, ponekad mi se čini da se njoj mnogo više posvećujemo nego sinu, i čini mi se da je mirnija kada smo sami i kada nema "faktora" koji remete našu porodičnu rutinu - bake i deke, koje ne možemo da isključimo, obzirom da sa jednima živimo u kući, a i drugi su blizu a kako su jedini unučići, često su i oni prisutni.
Da li smatrate da bi i sa njima trebalo da prodiskutujemo o načinu postavljanja prema njoj?

Da, svakako ima smisla u razgovor uključiti bake i deke - možda da prisustvujete, ako već niste bili u prilici, kada je sa njima da vidite kako se komunikacija odvija. Možda iz toga nešto dodatno zaključite na šta biste mogli da im eventualno ukažete. Potrebno je i vreme za privikavanje.


Hvala vam najlepše.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Pampers psiholog)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:39:14   
Pampers dermatolog

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Pitanje za dermatologa.
Imam bebu od 10 dana. Kada se rodio imao je osip po telu i licu, crveni pecati. Nakon 2-3 dana u bolnici se  sve povuklo. Sinoc kada sam ga kupala vidim da ima jos par crvenih pecata koji izbiju pa se povuku..Da naglasim da je od proslog utorka pod terapijom a poslednja dva dana pije amoksiklav. AB pije jer sam ja imala streptokoku i njemu je bio povisen crp. Da li je moguce da se to crvenilo pojavljuje zbog ab, ili te bakterije sto sam imala ili posto ga dojim da nije u pitanju reakcija na neku hranu.

Ako pecati izbiju pa se veoma brzo unutar desetak minuta povuku treba proveriti i da li je bebica nervozna da li je mozda promene svrbe ili ne. Moguce je da se radi o alergiji ali ne bi doslo do tako brzog povlacenja da se radi o alergiji na amoksiklav. Da li ima promena u boji i kvalitetu stolice. Da li ima promena na kozi koje se ne povlace?

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:39:19   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: bebilule

Moje.pitanje je za pedijatra.

Beba ima.2 mjeseca. Rekli su da dodjemo za petnaest dana da primi vakcinu. Do sada je primio bsg i hepatitis (na rodjenju i sa mjesec dana). Medjutim u BiH, odakle sam ja, jos uvijek.se daju Torlakove trovalentne vakcine. Do nedavno su roditelji mogli u apoteci kupiti pentaxin i donijeti porodicnom pedijatru da je da djetetu. Sad je to zabranjeno nekom depesom ministarstva zdravlja. Pretpostavljam da se vecina roditelja.odlucivala za tu opciju pa im je propaladala kupovina starih vakcina preko.sumnjivog tendera. Takvu svoju odluku opravdali su time sto su rekli kako apoteke mozda nepropisno cuvaju i transportuju pentaxin. Mi imamo opciju kupovine petovalentne vakcine u jednoj apoteci, a bebi bi je dao pedijatar koji ima.privatnu ordinaciju, i pri tom naravno izdao potvrdu o vakcinaciji radi upisa u karton. Interesuje me vase misljenje, da li ste prije za petovalentne nego za trovalentne? I da li se one razlikuju iskljucivo u nacinu primanja i mogucim reakcijama, ili je i sastav drukciji? Takodje, interesuje me kako bih je pravilno mogla prenijeti iz apoteke do ordinacije?

Hvala!

Ako mozete sigurno nabaviti vakcinu, apoteka da odgovara za transport, dajte joj petovalentnu vakcinu jer doktor koji pregleda dete pre vakcine i odluci se da da vakcinu je odgovoran doktor, a izdace vam i potvrdu o vakcini. Petovalentna vakcina se aplikuje sa jedni ubodom, a ova druga sa dva uboda i pijenjem, sto znaci da se dete manje muci. U mojoj preksi sam imala manje propratnih reakcija , koje svaka vakcina moze da , sa petovalentnom vakcinom, nego sa ovom drugom koju pominjete Sto se tice transporta postoje mali frizideri i to bi vas poducio svaki apotekar.

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:41:10   
rošula
Pitanje za pedijatra:

Trebam li bebu buditi tiokom noći da bi dobila još jedan obrok?

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:41:26   
Pampers psiholog

IZVORNA PORUKA: emicaa

Pitanje za psihologa.
Djevojčica od dvije godine sve češće počne histerisati bez nekog pravog razloga,ako joj reknem da ne smije nešto što i prije nije smjela sad plače,baca se,vrišti a prije bi samo ostavila i gotovo.Kako se postaviti prema njoj u tim trenutcima?

Draga Emice, bio bi korisno porazmisliti šta je moglo da dovede do promene u njenom ponašanju. Da li je bilo nekih značajnih dešavanja u poslednje vreme? Drugo, to je uzrast kada je deci važno da istraju u onome što namere. Ipak, njeno reagovanje jeste preterano u odnosu na stimulus. Pokušajte da ignorišete negativne oblike ponašanja, ukoliko je moguće, a pozitivna da učvršćujete nagrađivanjem. Oduševite se kada reaguje u skladu sa onim što očekujete kako bi doživela da je to dobro i važno.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:41:26   
brbljivko
Pitanje za psihologa.

Na koji način povečati koncentraciju za učenje kod deteta, predškolac je.
Da li davati magnezijum ili neke druge preparate., vitamine?

(odgovor članu brbljivko)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:44:42   
Pampers psiholog

IZVORNA PORUKA: brbljivko

Pitanje za psihologa.

Na koji način povečati koncentraciju za učenje kod deteta, predškolac je.
Da li davati magnezijum ili neke druge preparate., vitamine?

Vitamini i drugi preparati su nešto o čemu će vam pedijatar svakako dati preciznije informacije. Što se tiče psihološkog aspekta, pokašajte da mu sadržaj koji želite da usvoji predstavite na zanimljiv način, kombinujte sa crtanjem i raznim ilustrovanim vežbankama prilagođenim njegovom uzrastu. Raite u kraćim periodima - onoliko koliko je u stanju da izdrži - pa postepeno povećavajte. Nagradite ga kada izdrži neko vreme koncentrisan i posvećen.

(odgovor članu brbljivko)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:45:23   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: brbljivko

Dobar dan!
Pitanje za pampers pedijatra!

Da li bebi od tri meseca koja je na adaptiranom mleku treba davati vodu?
To je nešto što stalno zaboravljam da pitam naše pedijatra. Hvala vam

Obavezno treba davati vodu bebi koja je na adaptiranom mleku. 50-100 ml vode na kg TM dnevno se savetuje,ali ne mogu svi da popiju istu kolicinu vode. Dajte joj vode posle 1-2 ha posle obroka i uostalom ponudite je kada se setite.

(odgovor članu brbljivko)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:46:22   
dunja RR
Pitanje za psihologa:

Kako pomoći 7-godišnjakinji u vežbanju koncentracije i pažnje? Kad je fokusirana, sve zadatke/obaveze odrađuje bez poteškoća i ima vrlo bujnu maštu, ali često u svom razmišljanju odluta mislima i teško ju je vratiti u stvarnost. Unapred hvala!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:47:24   
emicaa

IZVORNA PORUKA: Pampers psiholog


IZVORNA PORUKA: emicaa

Pitanje za psihologa.
Djevojčica od dvije godine sve češće počne histerisati bez nekog pravog razloga,ako joj reknem da ne smije nešto što i prije nije smjela sad plače,baca se,vrišti a prije bi samo ostavila i gotovo.Kako se postaviti prema njoj u tim trenutcima?

Draga Emice, bio bi korisno porazmisliti šta je moglo da dovede do promene u njenom ponašanju. Da li je bilo nekih značajnih dešavanja u poslednje vreme? Drugo, to je uzrast kada je deci važno da istraju u onome što namere. Ipak, njeno reagovanje jeste preterano u odnosu na stimulus. Pokušajte da ignorišete negativne oblike ponašanja, ukoliko je moguće, a pozitivna da učvršćujete nagrađivanjem. Oduševite se kada reaguje u skladu sa onim što očekujete kako bi doživela da je to dobro i važno.

ja sam sad trudna ali ove histerije su počele prije nego što sam joj rekla da će mama rodit batu ili seku.prije toga nije bilo nikakvih većih novosti ili promjena.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Pampers psiholog)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:48:29   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR


Pitanje za Pedijatra:

Da li je normalno da dete od 18 meseci ima 2-3 stolice dnevno?

Normalno je ako su normalne konzistencije i boje.Trba da se zabrinete kada ima vise od sest stolica,kada su izmenjene boje i kada dete ne napreduje u tezini.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:48:30   
dunja RR
Pitanje za pedijatra:

Ako dete kasni sa motorikom (krupna i sitna) ali i govorom, da li treba praktikovati vežbice kod fizioterapeuta ili treba uključiti i defektologa? Dete ima 18.5 meseci. Hvala unapred!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here