|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:48:40   
dijana1*
Pitanje za pedijatra.
Imam bebu od 10 dana. Od treceg dana zivota je pod terapijama a u poslednja 2 dana pije amoksiklav zato sto je imao povisen crp. Da li zbog toga stolica moze da bude svetlo zuckaste boje i malo cvrsca? Da naglasim da ga samo dojim.
.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:48:54   
bebilule

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: bebilule

Moje.pitanje je za pedijatra.

Beba ima.2 mjeseca. Rekli su da dodjemo za petnaest dana da primi vakcinu. Do sada je primio bsg i hepatitis (na rodjenju i sa mjesec dana). Medjutim u BiH, odakle sam ja, jos uvijek.se daju Torlakove trovalentne vakcine. Do nedavno su roditelji mogli u apoteci kupiti pentaxin i donijeti porodicnom pedijatru da je da djetetu. Sad je to zabranjeno nekom depesom ministarstva zdravlja. Pretpostavljam da se vecina roditelja.odlucivala za tu opciju pa im je propaladala kupovina starih vakcina preko.sumnjivog tendera. Takvu svoju odluku opravdali su time sto su rekli kako apoteke mozda nepropisno cuvaju i transportuju pentaxin. Mi imamo opciju kupovine petovalentne vakcine u jednoj apoteci, a bebi bi je dao pedijatar koji ima.privatnu ordinaciju, i pri tom naravno izdao potvrdu o vakcinaciji radi upisa u karton. Interesuje me vase misljenje, da li ste prije za petovalentne nego za trovalentne? I da li se one razlikuju iskljucivo u nacinu primanja i mogucim reakcijama, ili je i sastav drukciji? Takodje, interesuje me kako bih je pravilno mogla prenijeti iz apoteke do ordinacije?

Hvala!

Ako mozete sigurno nabaviti vakcinu, apoteka da odgovara za transport, dajte joj petovalentnu vakcinu jer doktor koji pregleda dete pre vakcine i odluci se da da vakcinu je odgovoran doktor, a izdace vam i potvrdu o vakcini. Petovalentna vakcina se aplikuje sa jedni ubodom, a ova druga sa dva uboda i pijenjem, sto znaci da se dete manje muci. U mojoj preksi sam imala manje propratnih reakcija , koje svaka vakcina moze da , sa petovalentnom vakcinom, nego sa ovom drugom koju pominjete Sto se tice transporta postoje mali frizideri i to bi vas poducio svaki apotekar.


Hvala vam. Jos kratko, posto je nestasica pentaksina u apoteci su mi rekli da je imaju sada na stanju, da je mogu kupiti i drzati u svom frizideru do davanja. Je li to u redu?

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:49:39   
Pampers dermatolog
U brojnimm naucnim radovima a i u praksi pokazalo se da je kontakt sa kucnim ljubimcem psom i njegovom pljuvackom kao mocnim egzoantigenom znacajan za prevenciju nastanka alergije gornjih i donjih disajnih puteva dece sa atopijskom konstitucijom. Ovaj kontakt je vazan do kraja trece godine ili do razvoja takozvanog mukozalnog imuniteta koji se bazira na imunoglobulinima A na povrsini sluznice disajnih puteva koji smanjuje mogucnost prodora inhalatornih alergena.
Macka i pas zajedno su bolja kombinacija nego samo pas ali samo macka kao kucni ljubimac i kontakt sa njom od prvih dana zivota ne predstavlja dovoljnu preventivnu zastitu dece atopicara

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:51:24   
Pampers psiholog

IZVORNA PORUKA: emicaa


IZVORNA PORUKA: Pampers psiholog


IZVORNA PORUKA: emicaa

Pitanje za psihologa.
Djevojčica od dvije godine sve češće počne histerisati bez nekog pravog razloga,ako joj reknem da ne smije nešto što i prije nije smjela sad plače,baca se,vrišti a prije bi samo ostavila i gotovo.Kako se postaviti prema njoj u tim trenutcima?

Draga Emice, bio bi korisno porazmisliti šta je moglo da dovede do promene u njenom ponašanju. Da li je bilo nekih značajnih dešavanja u poslednje vreme? Drugo, to je uzrast kada je deci važno da istraju u onome što namere. Ipak, njeno reagovanje jeste preterano u odnosu na stimulus. Pokušajte da ignorišete negativne oblike ponašanja, ukoliko je moguće, a pozitivna da učvršćujete nagrađivanjem. Oduševite se kada reaguje u skladu sa onim što očekujete kako bi doživela da je to dobro i važno.

ja sam sad trudna ali ove histerije su počele prije nego što sam joj rekla da će mama rodit batu ili seku.prije toga nije bilo nikakvih većih novosti ili promjena.

Da, informacija o vašoj trudnoći čini situacijju jasnijom. Nesigurnost i zbunjenost joj se povećali zbog novonastalih dešavanja, tako da je potrebno da budete strpljivi, uz ono prethodno rečeno, i da joj date vremena da se prilagodi.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:52:45   
dunja RR
Pitanje za dermatologa:

moj sin 18 meseci ima sitne crvene kapilarcice po obrazima pa me zanima da li je to normalna pojava ili znak nečeg drugog? Plavušan je svetlog tena.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:53:05   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: rošula

Pitanje za pedijatra i psihologa:

Da li ima i kolika je veza izmedju vakcina i kasnjenja u razvoju?

Ne znam sata podrazumevate pod kasnjenjem u razvoju. Postoji tacno kada se ne daje vakcina,tacno u koji oboljenjima, ali sama vakcina ne dovodi do kasnjenja u razvoju.

(odgovor članu rošula)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:55:16   
lesica
Poštovana dr Julka,

Kada vratiti bebu na uobičajen režim ishrane nakon stomačnog virusa?

Naime, bebac 8,5 meseci je kao i svi mi zakačio bio stomačni virus. Pa smo mu prema preporuci naše dr davali orosal, pije još uvek probiotik, i doji još.
E sad tokom viroze jako je povraćao, i imao dijareju, međutim uz konstantno davanje elekrtolita i dojenje nije dehidrirao. Ali je svakako izgubio malo na kilaži. Sada nakon par dana mu je bolje, i vidim da bi jeo, i da mu fli njegov dnevni režim, međutim još uvek je na tom nekom preporučenom režimu, često a malo, i "dijetalno" prosto se plašim da mu ne preopteretim stomačić.

< Poruku je uredio lesica RR -- 23.12.2015 13:57:54 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Pampers psiholog)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 13:55:32   
dunja RR
Pitanje za dermatologa:

Da li tretiranje ekcema kod beba kremama na bazi kortikosteroida može uticati na opšte zdravlje i imunitet deteta, u smisli da ga oslabi?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 14:01:31   
brbljivko
I jedno pitanje za dermatologa.

Imam dečaka od tri meseca. i na jednom obraščiću mu se pojavio suvi crveni lišaj, liči kao da je od vetra- Išli smo kod pedijatra no ona mu nije ništa konkretno dala za to. Šta bi ste vi preporučili?

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 14:04:11   
NadaR
Pitanje za Pampers psihologa

Moj djecak ide u drugi razred . Nova stroga uciteljica , tesko gradivo koje jako brzo prelaze i jednostavno ne moze sve sam postici. Zato jako puno radim s njim . Vremenom se poceo oslanjati na mene , kao da manje pazi u skoli jer zna da cemo preci gradivo kuci. Ne znam sta da uradim .

Plasim se ako mu prestanem pomagati da ce biti u velikom zaostatku . Isto tako , znam da nije dobro da mu stalno disem za vratom .

Vase misljenje bi mi puno znacilo.

Hvala unaprijed..

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 14:04:25   
brbljivko
I da ne zaboravim.
hvala Ringeraji za ovo, što su nam pod pokroviteljstvom pampersa omogućili ovakav kontakt sa stručnjacima. Prošli puta sam zakasnila za sastanak, ali sada sam tu. user posted image
izuzetna je ideja da nam nekada stručnjaci budu onlajn i dostupni za pitanja.

(odgovor članu brbljivko)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 14:04:36   
Maraj
Pitanje za dr pedijatra
postovana dr moja beba od 2,5 meseca cesce sisa pesnice cak je "pronasao" palac pa sad i njega sisa. Sisa ruke i pre i posle obroka. U toku noci se probudi i cujemo ga kako sisa palac ili pesnicu. Da li i kako da ga odvikavam od sisanja palca. Cuclu mu nudim , on je pljuje

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 14:11:13   
Pampers psiholog

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Pitanje za psihologa:

Kako pomoći 7-godišnjakinji u vežbanju koncentracije i pažnje? Kad je fokusirana, sve zadatke/obaveze odrađuje bez poteškoća i ima vrlo bujnu maštu, ali često u svom razmišljanju odluta mislima i teško ju je vratiti u stvarnost. Unapred hvala!
Draga Dunja, odlično je da vaša ćerka sve lako radi kada se fokusira. To je odlično za 7-godišnjakinju. Dobro je što ima bujnu maštu i normalno je da se povremeno prepušta igranju na taj način. Neka radi u vremenskim periodima koje može za sada da podnese, a postepeno i povećavajte. U pauzama joj dozvolite da se nečim zabavi i opusti. Takođe je možete podsticati i time što ćete joj reći da kada uradi ono što je potrebno može da se pozabavi onim što je naročito zanima i privlači.


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 14:12:14   
Pampers dermatolog

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Pitanje za dermatologa:

moj sin 18 meseci ima sitne crvene kapilarcice po obrazima pa me zanima da li je to normalna pojava ili znak nečeg drugog? Plavušan je svetlog tena.


Svakako treba pratiti da li se kapilarcici sire, da li se pojavljuju novi ili se vec postojeci povlace. Da li mu lice pocrveni prilikom promene temperature ili pri placu. Da li se vide i kada bebica spava. Da li u porodici postoji sklonost prosirenim kapilarima

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 14:15:35   
Trcosava
Pitanje za pampers dermatologa

Sinu se pojavio ojed nakon davanja mandarine (manju mandarinu iscedila i pomešala sa 200ml vode). Kada sam mu dala mu je falilo 10 dana do 11 meseci. Da li da sačekam sada sa citrusima, ili da probam da dam opet, ali u manjoj količini?

Unapred hvala na odgovoruuser posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Pampers dermatolog)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 14:18:25   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: brbljivko

Još jedno pitanje od pampers pedijatra.

Za razliku od prvog deteta, sada su se promenile preporuke za uvođenje hrane. Tada pre 6 godina je bilo isključivo dojenje/dohrana do punih 6 meseci. Sada nam pedijatar preporučeje da se sa uvođenjem hrane kreće između 4. i 6. meseca.
Kao što rekoh, beba je na adaptiranom mleku, ima tegobe sa pražnjenjem, kaki na 4-5 dana, pa je i to razlog više što nam pedijatar savetuje skoro uvođenje za početak sokića.
Možete li me posavetovati kako bi bilo najbolje.


Preme Svetskoj Zravstvenoj Organizaciji ako dete doji moze se odloziti davanje druge hrane do 6 meseci, naravno ako dobro napreduje i ako se lepo razvija. Ako je na vestackoj ishrani druga hrana se uvodi od 4 meseca. Mozete i trebate da uvedete drugu vrstu hrane,ali bez zurbe, polako i postepeno.Ne sekirajte se preporuke o ishrani se stalno menjaju,a dete ima problem sa praznjenjem.

(odgovor članu brbljivko)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 14:18:40   
Trcosava
Pitanje za pampers psihologa

Ćerka ima 6 godina. Od septembra je počela da gricka nokte. Ni po jada što ih gricka na rukama, već je počela i na nogama da grize i to do te mere da ih zacepi i naravno raskrvari.
Brata je dobila u januaru, u školu krenula u septembru. Pitala sam učiteljicu da li ima nekih problema u školi, kaže učiteljica da nije primetila (u razredu ih je ukupno 15 i to prvi i drugi razred zajedno, tako da verujem da bi primetila). Imate li predstavu šta bi moglo da bude u pitanju?
Sve mislim, da ako je to što je sada i beba u kući, da bi se to ispoljilo još u januaru, kad je beba došla, ne tek septembra? Ili grešim?

Unapred hvala na odgovoruuser posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 14:21:47   
Pampers dermatolog

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Pitanje za dermatologa:

Da li tretiranje ekcema kod beba kremama na bazi kortikosteroida može uticati na opšte zdravlje i imunitet deteta, u smisli da ga oslabi?

Kortikosteroidni preparati se koriste samo kada je neophodno. Ako se dete sa atopijskim de4matitiso cese bolje je da se namaze kortizonska mast nego da se dozvoli da se dete i dalje cese. Ako se koristi po uputstvu lekara nema opasnosti. Ne smeju se koristiti umesto krema za negu

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 14:21:49   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: rošula

Pitanje za pedijatra:

Da li ima i kolika je veza izmedju fototerapije (fizioloske zutice) i kasnjenja u razvoju?

Nema veze izmedju foto terapije i kasnijeg razvoja.Foto terapija se ne uvodi kada dete ima fiziolosku zuticu pa mi nije jasno sta se desavalo.

(odgovor članu rošula)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 14:24:55   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: rošula

Pitanje za pedijatra:

Da li su kućni ljubimci u blizini dece dobri za podizanje imuniteta, kod dece?

Ne znam sa sigurnoscu odgovor na ovo pitanje, kakva je veza izmedju imuniteta kucnih ljubimaca!!!

(odgovor članu rošula)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 14:26:27   
isidora88
Pitanje za pedijatra
Sin je neki dan napunio 5.god. i primetili smo da mu se klima donja jedinica. Da li je to rano za ispadanje zuba? Isao je kod zubara, nema nijedan karijes, divni su mu zubici i ne znam zasto je ovako rano pocelo klimanje zubica? Da li to moze da znaci da ce mu stalni zubi biti losijeg kvaliteta i koliko vremena treba da zubic ispadne i da izraste novi? Meni su zubi tek sa 7 godina poceli da ispadaju, a suprugu pred polazak u prvi razred.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 14:26:39   
Pampers dermatolog

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Pitanje za pampers dermatologa

Sinu se pojavio ojed nakon davanja mandarine (manju mandarinu iscedila i pomešala sa 200ml vode). Kada sam mu dala mu je falilo 10 dana do 11 meseci. Da li da sačekam sada sa citrusima, ili da probam da dam opet, ali u manjoj količini?

Unapred hvala na odgovoruuser posted image

Pokusajte da u regiji ojeda koriste preventivno barikjerni krem kao sto je Sudo krem ili Cicaplast baume B5 i da nastavite sa uvodjenjem citrusa po savetu pedijatra

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 14:29:11   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: rošula

Pitanje za pedijatra:

Trebam li bebu buditi tiokom noći da bi dobila još jedan obrok?

Ako je rodjena u terminu, dobre TM treba je dojiti na tri sata i ne buditi je nocu ako mirno spava i ne budi se.

(odgovor članu rošula)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 14:30:11   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Pampers dermatolog


Pokusajte da u regiji ojeda koriste preventivno barikjerni krem kao sto je Sudo krem ili Cicaplast baume B5 i da nastavite sa uvodjenjem citrusa po savetu pedijatra


Hvala na odgovoru. Sudocrem sam koristila po nastanku ojeda, inače pri svakom presvlačenju mažem pavlovićevu. Ali ona izgleda ne radi radnju. Dakle sudocrem preventivno kad dajem citruse.


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Pampers dermatolog)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Decembarski online sastanak sa Pampers do...
23.12.2015 14:35:57   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Pitanje za pedijatra:

Ako dete kasni sa motorikom (krupna i sitna) ali i govorom, da li treba praktikovati vežbice kod fizioterapeuta ili treba uključiti i defektologa? Dete ima 18.5 meseci. Hvala unapred!

Potrebno je da dete pregleda tim lekara ( fizijatar,psiholog,logoped) u Zavodu u Sokobanjskoj ,verujte mi da odlicno i strucno rade.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here