|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 15 [16] 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
2.1.2018 20:27:33   
vonavoj
Znam.znam..ali ja moram da pratim 2 puta dnevno..i uvek je prvo merenje najvise,ali nije prelazilo 140/90..i uvek merim 3 puta za redom i uzimam prosek...user posted image

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
2.1.2018 20:37:44   
MamaNecaVo
Znam.Sve znam :)

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
3.1.2018 12:41:14   
isidora88

IZVORNA PORUKA: isidora88

Meni su opet povecali terapiju nakon pregleda kardiologa i holtera. Sad pijem 4x1-2 metildope, presolol 2x1, magnezijum i nifelat po potrebi.


Nakon nedavne kontrole uveden mi je nifelat 2x dnevno i bensedin po potrebi. Iskreno se nadam da cu izdrzati sa ovom dozom lekova do porodjaja tj.da mi ne uvode vise nista i da se pritisak stabilizuje.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
3.1.2018 12:47:39   
Maraj
Isi i ja sam pila u prosloj trudnoci metildopu i bensedin. Ja sam pitala dr da ne pijem. Ona mi je rekla da moram zbog bebe. Jako je opasan visok u trudnoci. Tako da sam ja pila. A pored toga i terapiju za antitela i za trombofilije. Tako da sam pila saku lekova. I sve bilo ok. Veca bi steta bila da ne pijes nego da pijes kad vec moras user posted image

Edit: koliko se secam suzi kju je u trudnoci imala visok i pored lekova pa su je porodili cini mi se cim je usla u 9.
Samo pij lekove i redovno meri

< Poruku je uredio Maraj -- 3.1.2018 12:49:34 >

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
3.1.2018 13:52:45   
IvanaSK RR
Mislim da sam pisala ovde.. Meni je nifelat bio uzas. Dobijala sam katastrofalnu glavobolju od njega. Posle porođaja sam odbijala da ga pijem.
Maraj, bas sam tebe i Suzi kju sinoc pominjala... Da mi vas dve niste rekle da prekontrolisem pritisak, ko zna sta bi bilo..

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
3.1.2018 14:01:49   
Maraj
A ivana user posted image to si bila ti. Secam se price al sam zaboravila da si se radilo o tebi . Da suzi i ja smo "muku mucile" sa pritiskom pa smo prepoznale "tvoje simptome" .

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
3.1.2018 14:24:03   
suzi kju
Nifelat retko ko da dobro podnosi. Uglavnom izaziva glavobolji.
Ja sam pila metildopu i bensedin 3xdnevno čitav trudnoću.
Zaista može biti opasan i po plod i po mamu pa se treba posebnog voditi računa.
Ivana sećam se tvoje situacije.
A da,ja i Maraj smo čitavu trudnoću pije lukove. Ja sam pritisak uz lekove držala koliko toliko pod kontrolom.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
3.1.2018 14:29:11   
IvanaSK RR
Kad god se prica o visokom pritisku u trudnoći, odmah pomislim na vas dve.user posted image user posted image
Kod mene je bio problem sto ga nisu mogli otkriti. Tj na kontrolama je uvek bio u redu. I sto je na kraju i pored te terapije skakao visoko pa su odlucili što pre da me porode.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
3.1.2018 16:05:20   
vonavoj
Auu.bas ste imale problema..a koliki vam je pritisak bio bez lekova?
Kakvo je sad stanje posle porodjaja?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
3.1.2018 16:25:42   
isidora88
I ja povezujem nifelat sa glavoboljama, od kad ga pijem svaki dan imam nesnosne glavobolje, ali mi je pritisak uglavnom ok pa trpim.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
3.1.2018 17:17:31   
IvanaSK RR
Vonavoj, meni je u početku bio nizak ili normalan. Posle je uglavnom bio normalan. Na ultrazvuku u osmom mesecu mi je receno da beba kasni tri nedelje sa razvojem i tada krece frka. Pritisak 120 sa 80. Dotoci normalni... Radili mi i torch. Malo pre toga sam imala dva puta nenormalnu glavobolju koja je trajala preko 12h. Tada su mi Maraj i Suzi rekle da izmerim pritisak. Ja sam bila uverena da mi je nizak :) Sledeći nagoveštaj glavobolje i 160 sa 110. Ostavili me u bolnici. Pila sam tablete i doktori su se nadali da cu izdržati makar da udjem u deveti pa da me porode. Ali mi je dva puta pritisak skocio na 180-190 sa 120 i nisu hteli da rizikuju sa cekanjem.
Tako da ja ne znam kako je bez tableta,od kad su ustanovili pritisak pila sam ih.
Zezao me je pritisak jos nekih mesec dana posle porođaja, ali nije bilo toliko strasno. Sada kada se iznerviram bude malo visi, al to je normalno user posted image
Inace, celu prvu trudnocu (a i početak druge) mi je bio bas nizak. Desavalo se da bude 80 sa 55.
Isi, svaka cast ako mozes izdržati glavobolju od nifelata. Mene je toliko bolelo od njega da sam plakala i molila da mi nekako pomognu.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
3.1.2018 20:44:38   
vonavoj
Auuu.Ivana i pored lekova je bio tako visok.opasno bas!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
3.1.2018 21:22:02   
IvanaSK RR
Da, Von, prvo vece kad su me primili u bolnicu i pored tableta isao visoko, al su me drzali dva dana u izolaciji spremnu za carski. Tada se smirilo, al posle četiri dana opet. Onda je definitivno bilo odluceno da će bebi biti bolje napolju.
Ja se tih dana stvarno nisam nervirala, tako da znam da i to nije uticalo na pritisak. I mogu misliti kako je Isidori i drugim devojkama kad od početka trudnoće imaju problem sa pritiskom user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
4.1.2018 5:34:54   
suzi kju
Moj pritisak kada mi je uvedena th je bio 150/1100,uz terapiju je bio ok.
Isidora reci svom doktoru da imaš glavobolje od nifelata, neka ti da metildopu, najviše iz razloga sto ćeš taj lek piti do kraja trudnoće.
Nije rešenje da regulises pritisak a da neki drugi deo tela ,a samim tim i beba, pati.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
4.1.2018 8:28:31   
isidora88
Suzi ja od pocetka trudnoce pijem metildopu, meni samo dodaju lekove uz metildopu.
Pijem ujjtru i uvece presolol i nifelat, metildopu 4 puta dnevno 1-2 tablete u zavisnosti od izmerenog pritiska, magnezijum 1ndnevno i bensedin po potrebi. Nema vise sra da mi daju od lekova kad sve pijem.


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.4.2018 23:38:17   
MimaKos
Nizak sve vreme, kao i pre trudnoce

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
29.4.2018 1:22:04   
Anck Su Nmaun
Isto samo za spavanje.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
29.4.2018 3:19:29   
mama Jo
Isto uzas nizak. Ali uvek mi je takav pa sam navikla kako da zivim sa tim 🤣

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
29.4.2018 4:53:42   
MimaKos
Par puta me nesvestica uhvatila da sam htela da se srusim! Ali bolje to nego visok i rizik koji nosi sa sobom..

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
29.4.2018 7:14:14   
mama Jo
I ja sam.imala vrtoglavice...to moze bas da bude problwm

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
29.4.2018 12:24:49   
pari
I meni nizak kao i pre trudnoce...oko 90 sa 60...ili 100 sa 60

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
29.4.2018 14:03:00   
Anck Su Nmaun
Ju meni se doktori uvek iscudjavali a meni tako ceo zivot

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
29.4.2018 17:03:11   
MimaKos
Menw bilo strah da ne padnem negde, nosila sam smoki i kiselu svuda

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
29.4.2018 17:12:51   
mama Jo
Isto, i obezno u torbi nesto slatko

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
29.4.2018 17:15:14   
MimaKos
I magnezijum direkt kesice

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 15 [16] 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 15 [16] 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here