|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
6.4.2016 22:12:52   
branki*
Pa,moze da dodje do preeklampsije,a to nije naivno,insistiraj da ti dr posveti vise paznje i pozabavi se oko tog pritiska ,jer ne valja visok pritisak.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubica89)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
7.4.2016 14:44:08   
IvanaSK RR
Ne mora da znači da ce zakazati carski ako imas visok pritisak. Jedino sto cete vise pratiti, a to i treba.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
7.4.2016 15:56:35   
isidora88

IZVORNA PORUKA: bubica89

Htela sam da pitam nekoga koje su moguce posledice za trudnicu koja tek u 38-oj nedelji ima visok pritisak?
Vec nekoliko dana mi je pritisak 140/100 i ne pada ni pod terapijom (3xmetildopa i 2xbensedin) a inace pre trudnoce sam imala 100/80, eventualno nekad 110/80... moja doktorka je u fazonu: "videcemo sutra kako ces reagovati na lek, dodji u DZ, odmori pa da izmerimo" ali sad vec nisam sigurna sta me ceka... da li mozda ima sanse da mi zakazu carski rez ili da se indukuje porodjaj ranije ili se to samo ceka?


meni su indukovali u 38.nedelji zbog povisenog pritiska, prirodno sam porodjena

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu bubica89)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
8.4.2016 1:26:38   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: bubica89

Htela sam da pitam nekoga koje su moguce posledice za trudnicu koja tek u 38-oj nedelji ima visok pritisak?
Vec nekoliko dana mi je pritisak 140/100 i ne pada ni pod terapijom (3xmetildopa i 2xbensedin) a inace pre trudnoce sam imala 100/80, eventualno nekad 110/80... moja doktorka je u fazonu: "videcemo sutra kako ces reagovati na lek, dodji u DZ, odmori pa da izmerimo" ali sad vec nisam sigurna sta me ceka... da li mozda ima sanse da mi zakazu carski rez ili da se indukuje porodjaj ranije ili se to samo ceka?


Iz mog iskustva bolničnog user posted image ne ličnog, nego žena koje su dolazile sa preeklampsijom u bolnicu dok sam ja održavala trudnoću, obično bi ih pratili i držali u bolnici dok ne uđu u neki siguran period (A ti si već ušla user posted image ), i onda pokušali sa porođajem. U principu, najbitnije je da si pod nazorom ljekara, a sigurna sam da će sve biti u redu. Samo lagano i bez sekiracije. Srećno Redukuj ishranu , mada neće puno pomoći, ali bar da ne odmogne. Srećno!

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu bubica89)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
8.4.2016 9:47:54   
borica
Dobila sam i ja povisen pritisak 140/90, od prosle nedelje, i ukljucena mi je metildopa od 250mg jedna ujutru jedna uvece, uz stalno pracenje.Moja dr. mi je rekla da mogu da smanjim dozu na pola ujutru pola uvece. Prvih par dana sam pila dve dnevno, ali sam mnogo spavala preko dana, pa sam smanjila na pola ujutru pola uvece i super mi je, pritisak je 130/80 ili 125/80.

_____________________________

Majčino srce je duboka provalija na čijem dnu ćeš uvijek naći oprostaj.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
4.6.2016 12:15:33   
emicaa
Kakav je pritisak 140/75 puls 106,ja se ne osjećam baš dobro ali ne djeluje mi kao visok user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu borica)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
4.6.2016 12:22:42   
MishMash
Emice, ne bih da te plasim, ali mislim da je to povisen pritisak. Narocito ako inace imas nizak.

_____________________________

"Live the life you love, love the life you live"

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
4.6.2016 12:28:13   
emicaa
Čime da ga skidam,ja znam kako se nizak podiže ali ne i obrnuto user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu MishMash)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
4.6.2016 12:47:05   
suzi kju
Emice nije to visok pritisak, toleriše se do 140,ti si sada već u poodmakloj trudnoći i to je normalno. Beba je narasla, pa vrši pritisak na dijafragmu, dijafragma na srčani mišić pa je zato u trudnoći i ubrzan puls i blago povišen pritisak normalna pojava.
Meni je pritisak išao dosta više nego tebi, a tek kad je bio 150/100 i gori, uvela su mi terapiju.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
4.6.2016 13:13:27   
MishMash
Onda to zavisi od doktora. Meni je inace pritisak 90/60, kada mi je bio 140/70 ostavili su me u bolnici da to prate, ali se vratio u normalu za sat-dva. Emice, ako mozes najbolje proveri sa svojom doktorkom za svaki slucaj.

_____________________________

"Live the life you love, love the life you live"

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
4.6.2016 14:28:25   
emicaa
Doktorice nema do ponedeljka ali svejedno spustio se sam od sebe.Samo što mi se i dalje vrti.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu MishMash)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
5.6.2016 0:41:47   
choopa choops
Prati pritisak, nije to normalan pritisak bez obzira na period trudnoce. Nije strašno i ako ostane takav, sve se to u današnje vrijeme lako liječi. Bitno je samo da se otkrije na vrijeme. Zato prati do ponedeljka, pa se onda javi doktorici. Držim fige da je samo trenutno user posted image

Edit: i obavezno ako bi počele noge ili ruke da ti otiču isto prijavi, ili se možda u tom slučaju javi bar dr opšte prakse.

< Poruku je uredio choopa choops -- 5.6.2016 0:44:23 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
5.6.2016 8:16:52   
Mala Elena
Choopo, mislis na preeklampsiju user posted image ako se ne naduva nije.
Ja se u prvoj trudnoci u tom periodu naduvala, sto je trajalo mozda par dana, ali mi pritisak bio u normali.
Emice i ja mislim da trebas otici lekaru sutra. Nije previse visok ali idi...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
5.6.2016 9:00:39   
branki*
Emice,ipak se javi lekaru.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
5.6.2016 9:12:20   
emicaa
Sutra svejedno idem na pregled,možda je malo bio povišem i zbog onih bolova pa se malo jedem zbog toga.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
5.6.2016 12:07:28   
suzi kju
Emice javi se ti svakakvih lekaru, da bi bila mirna. Al to je jedan skok, nije konstantno.
Nije pritisak za igranje uopšte, ako to neko zna to sam.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
5.6.2016 12:24:17   
emicaa
Jutros je opet bio 140 i posle nekog vremenašto sam odležala opet se spustio sam od sebe.Prijaviću joj to sutra pa nek uradi nešto.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
5.6.2016 16:44:14   
17 joka
Emice, sve ti lepo reci DR, pitaj treba li terapija ili nesto

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
5.6.2016 17:06:45   
Maraj
Emice ja sam na 140 sa 90 dobila terapiju metildopu i bensedin. Pritisak u trudnoci uopste nije za igranje. Ja sam ga isto imala. Nije mi se svidelo da pijem lekove pred kraj ali je dr rekla da taj pritisak moze ugroziti zivot bebe tako da sam bez pogovora pila. Ne znam da li ti je konstantan ili je to samo jedan skok ali obavezno reci dr tj javi joj se sto pre

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
5.6.2016 18:36:12   
vonavoj
Emice.nije strasan pritisak. Ne sme da ide preko 140/90,dobro je sto ti jw donji u normali...a za ubrzan puls,to je normalno u trudnoci. Za snizavanje pritiska se pije metildpoda ili bromazepam..ali mislim da ti ok pritisak.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
5.6.2016 19:12:19   
IvanaSK RR
Meni je bio 160 sa 90 kada su me ostavili u bolnici. Terapija je Metildopa i po potrebi Nifelat. Meni je od Nifelata bilo uzasno, imala sam glavobolje gde inekcije protiv bolova i inekcije bensedina uopšte nisu pomagale.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
5.6.2016 21:49:20   
suzi kju
Nifelat je užasan, ja ga nisam pila ali devojke u bolnici jesu, i gotovo svaku je bolela glava.
Mene su hospitalizovali kae mi je pritisak bio 170/110,bas visok.
Pila sam methyldopu 3x dnevno i plus po potrebi i bensedin 3x dnevno.
Emice kod tebe je dobra stvar što je donji u normali. Svakako reci doktorki ali nije ništa strašno da bi brinula!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
5.6.2016 22:09:54   
IvanaSK RR
Suzi, i ja sam pila tri puta dnevno po dve. Bensedin su mi davali u inekcijama. A rešili su da me porode kad mi je pritisak pored terapije skocio na 190 sa 120.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
5.6.2016 22:26:49   
Maraj

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Emice.nije strasan pritisak. Ne sme da ide preko 140/90,dobro je sto ti jw donji u normali...a za ubrzan puls,to je normalno u trudnoci. Za snizavanje pritiska se pije metildpoda ili bromazepam..ali mislim da ti ok pritisak.

Meni je bio 130/90 i 140/90 pa sam imala terapiju. Nije bas da to nije strasan pritisak. Inace pre trudnoće mi je bio 120/60

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
5.6.2016 22:41:32   
vonavoj
Maraj,emica ima 140/75,donji joj nije ni priblizno granici..tebi je bio 90. Ja sam na svakoj kontroli kod dr imala 140/90,jer imam sindrom belog mantila.a kod kyce bude normalan..user posted image i nisam onda imala terapiju..osim u prvoj trudnoci,nedelju dana pre termina kad mi je i kos kuce bio 140/90, a kod dr 160/100.. i brzo se stabilizovao.pila sam 3 puta po metildopu.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here