|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.3.2011 16:02:26   
coka11
Ne poveća ga, znam i ja, rekla mi je dr da spušta visok pritisak. Inače je paradajz za to dobar.


_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.3.2011 16:04:14   
Olga75
ja sam pila methyldopa 3 x 1 celu trudnocu user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.3.2011 16:05:54   
zoća
Coko pila sam metildopu do porođaja 4 puta dnevno posle porođaja ne
IZVORNA PORUKA: coka11

Zna li neka trudnica ili bivša trudnica kada si na terapiji metildope za snižavanje visokog pritiska, kada se prestaje sa terapijom pre porođaja (kada) ili se i posle nastavlja? Ako da, do kada?


(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.3.2011 16:08:37   
Olga75
e da , posle porodjaja je nisam morala uzimati
sada zbog genetike i stresnog posla tamanim druge antihipertenzive

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
14.6.2011 17:54:37   
tijatija
Imam jedno glupo pitanje user posted image , dali moze od pritiska ali povisenog da ti se vrti u glavi i dali je 130/95 povisen sa obzirom da je moj stalno 90/60 ili 100/70 ili da menjam merac pritiska user posted image user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
14.6.2011 18:03:10   
oxy7
Tija, može od povišenog pritiska da ti se vrti u glavi. Taj donji (95) je prilično visok, pogotovu što ti je uobičajeno nizak. Provjeri ti to, ipak, za svaki slučaj.

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
14.6.2011 21:07:04   
tijatija
15 min posle merenja opet izmerila 85/50, otisla do sveki ima onaj obican sa zivom i 110/70, tako da aparat u smece!!! ili cu da promenim baterije!

(odgovor članu oxy7)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
4.11.2011 15:05:47   
vonavoj
sada sam merila pritisak,jer sam od jutros kilava,mrzovoljna..i boli me glava..
kad ono pritisak 140/80..bas sam se uplasilauser posted image user posted image
znao je pre trudnoce da mi bude takav..ali tokom trudnoce nije nikada...sada sam se jos vise skenjalauser posted image user posted image
ne znam sta da radim?

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
4.11.2011 15:07:24   
Olga75
idi kod dr da ti tamo izmere tenziju i ako misle prepisu th
nemoj se sa tim zezati , oprez je majka mudrosti


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
4.11.2011 15:12:36   
Anoniman
Von, idi ti lepo kod doktora, predostroznost radi, i javljaj nam sta je bilo. Bice sve u redu...user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 160
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
4.11.2011 15:26:03   
vonavoj
otisla sam kod lekara...sad sam se tek ufonjala...i opet,naravno pritisak 150 sa 90..samo skace,jer sam plasljivica....tako mi se isto jednom ranije desilo,pred ispituser posted image user posted image a i ovo glupo vreme...ja sam metereopata!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
4.11.2011 15:36:57   
Anoniman
Da je bila oprezna, ne bi bila majka user posted image
IZVORNA PORUKA: Olga RR

idi kod dr da ti tamo izmere tenziju i ako misle prepisu th
nemoj se sa tim zezati , oprez je majka mudrosti



Moj je u trudnoci 100/60, retko 110/60 a inace mi je 90/60.

Nisam dr, ali znam da verovatno visok pritisak ima veze sa oticanjem i zadrzavanjem vode, pa ne bi bilo lose da se smanji so (bar je tako kod onih sa visokim pritiskom, znam da se uzimaju i lekovi za izbacivanje tecnosti), mozda malo vise da se lezi da bi ti otoci splasnuli.

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 162
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
4.11.2011 15:54:01   
Olga75
pa bas zato , ako nisi oprezna bices majka kad ti vreme nije user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
4.11.2011 16:10:39   
Anoniman
von, prati ga, izmeri ga jos jednom kod kuce kasnije i probaj da se opustis. sigurno ti je dodatno skocio jer si se uplasila.

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 164
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
4.11.2011 19:23:17   
Brana
Meni je tokom trudnoce pritisak bio 110/70,i to je super, jer mi je obicno nizi od navedenog...

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
6.12.2011 12:09:03   
Anoniman
Sad nesto citam vasa iskutstva..pa ja sam juce izasla iz bolnice zbog niskog pritiska..bila sam 5 dana..velike mucnine i vrtoglavice sam imala..
u utorak sam bila kod gin.i nalaz ok..pregledao me UZ i gin.i za sada nema problema,a vec sutra dan nisam se budila do pola jedanaest!?
nisam mogla glavu dici sa jastuka..jedva nazovem muza i on ode kod mog gin.i isprica mu sve..dodje lekar kod mene kuci u pola dva,razmuti soli i vode i malo bolje mi bude..ali mi je rekao da moram u bolnicu jer i otkucaji srca su mi bili do 52 najvise..
u bolnici su mi davali samo infuziju dve bocice dnevno..jutros mi je ok pritisak 115-67..
kapci su mi padali..jedva sam govorila..
ne znam ima li to veze sa klimom i vremenskim uslovima..kod nas je bilo pretoplo za ovo doba..sad je kisa al` opet toplouser posted image

(odgovor članu Brana)
  Direktna veza do poruke: 166
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
1.2.2012 20:06:22   
Rada T.
Sa prvim detetom sam počela da imam problema tek u osmom mesecu trudnoće, tada je pritisak počeo da skače do 110 sa 150, porodili su me na carski rez i sve je bilo ok.
Međutim, nisam proveravala pritisak posle toga i uletela sam jako brzo u drugu trudnoću a pritisak ostao povišen 100 sa 140 prosek.
Dobila sam terapiju dve tablete metildopa na dan jednu uveče jednu ujutro i spao je pritisak na 80 sa 110 ili 80 sa 120... uglavnom sve ok.
Trudnoća je mala, nadam se da neće biti nekih pogoršanja do kraja.

Naravno uz ove tablete dobila sam i nov režim ishrane.

_____________________________

Što žena može iz mesta... đavo ne može ni iz zaleta!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
2.2.2012 18:40:47   
Olga75
samo da podignem temu user posted image
ja sam pila methyldopu od cetvrtog meseca trudnoce pa eto user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Rada T.)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
2.2.2012 19:31:50   
slavica.
Bas su mi u ponedeljak merili,do sada nisu. 105/60
I inace mi je prilicno nizak,a ni ne merim ga cesto,tako da,iskreno,ne znam da li se nesto bitno promenio...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
6.2.2012 21:56:28   
Anoniman
Da li je pravilo da pritisak u trudnoci raste? Mene to bas plasi posto je moj normalan 120/70, kada jedem  i popijem kafu 130/80. Citam ove vase postove i malo se ufrksah.user posted image

I vredi li u trudnoci koristiti prirodne lekove za snizavanje pritiska, tipa belog luka i kuvanog paradajza?

< Poruku je uredio andromeda -- 6.2.2012 22:00:53 >

(odgovor članu slavica.)
  Direktna veza do poruke: 170
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
7.2.2012 7:47:30   
Anoniman
Andromeda, ne mora da se poveća ali se ipak često dešava. Ako imaš sklonost ka skakanju a s tim što kažeš da posle kafe i jela bude povišen preporučila bih ti da izbaciš so iz upotrebe, kafu ako moraš da piješ zameniš onom bez kofeina i izbegavaš masno, prženo kao i mesne prerađevine tipa paštete, viršle, salame i ostalo...

Meni je hipertenzija dijagnostikovana na početku trudnoće a u dvadesetoj nedelji potvrđena preeklampsija. Pila am Methyldopu i Bensedin celu trudnoću i neko vreme posle porođaja i provela 6 i po meseci u krevetu, pretežno bolničkom... Ali sam se strogo svega pridržavala, beba je bila mala jer su protoci u pupčanku i uterinama bili jaaaako loši a i porađali su me ranije zbog preeklampsije, a moja karlica jako široka pa su me na kraju porodili prirodno.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 171
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
7.2.2012 9:06:03   
Anoniman
Bas si se namucilauser posted image Ali tu je beba i to je najbitnije.user posted image
Meni citav zivot govore kako imam sjajan pritisak-sportski, a sad se ispostavlja da je za trudnocu mnogo bolje imati nizak pritisak.user posted image
Nista, kad zatrudnim pripazicu na ishranu, jescu beli luk i piti svaki dan kuvani paradajz i valjda ce biti sve ok.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 172
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
7.2.2012 9:12:14   
Anoniman
Zato se sad ponašam kao da mi je peto a ne prvo dete... Sve strahove sam ispucala u trudnoći i sad uživam...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 173
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
7.2.2012 9:15:23   
jabukica
andromeda ne mora da znači da će ti se pritisak menjati zbog trudnoće, meni je, recimo čitav život niži pritisak i sad u trudnoći isto tako donji 60-70, gornji 100-110 i tako varira od pregleda do pregleda između tih vrednosti, verovatno je i to sve individualno i kako ko podnosi, kao i svi ostali simptomi u trudnoći, sve je individualno od osobe do osobe, nemoj unapred da brineš user posted image

_____________________________

Sve što raste htelo bi da raste, neka raste i treba da raste... Duško Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
7.2.2012 9:17:59   
Anoniman
user posted image Hvala devojke.

(odgovor članu jabukica)
  Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here