|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
7.2.2012 9:20:32   
marince1
IZVORNA PORUKA: Rada T.

Sa prvim detetom sam počela da imam problema tek u osmom mesecu trudnoće, tada je pritisak počeo da skače do 110 sa 150, porodili su me na carski rez i sve je bilo ok.
Međutim, nisam proveravala pritisak posle toga i uletela sam jako brzo u drugu trudnoću a pritisak ostao povišen 100 sa 140 prosek.
Dobila sam terapiju dve tablete metildopa na dan jednu uveče jednu ujutro i spao je pritisak na 80 sa 110 ili 80 sa 120... uglavnom sve ok.
Trudnoća je mala, nadam se da neće biti nekih pogoršanja do kraja.

Naravno uz ove tablete dobila sam i nov režim ishrane.


Evo teme za mene!
Rado,mene zanima taj novi rezim ishrane.
Ja u prvoj trudnoci nisam imala problema,ali se sad pojavio od nekih 6 nedelja.
I dobila sam metildopa tablete da pijem 3 puta dnevno.I posle nekih 10 dana pritisak se sredio.Sad ih vise ne pijem.
Uradila sam sve analize,krvnu sliku,urin,hormone,test na trombofiliju i sve je ok.
Znaci uzrok je stres,sto sam je donekle i znala.

Ako ti nije frka napisi mi sta su ti rekli za ishranu i nadam se da cemo to sve da prebrodimo kako valaj user posted image


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Rada T.)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
7.2.2012 9:27:03   
Anoniman
Marince, izbaci so, izbaci kafu (ako baš moraš pij bez kofeina), izbaci masno, prženo i mesne preraševine tipa salame, viršle paštete i ostalo. Što više bareno, što više povrća. Ja nisam ni trunku soli stavljala ni u jedno jelo, u početku bude bljutavo ali se brzo navikneš. Vegetu zaboravi da postoji!

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 177
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
1.3.2012 13:51:41   
Jovana131
U prvoj trudnoci nisam imala probleme sa pritiskom, a sada od samog pocetka. Pritisak mi je oko 140-150 sa 90-100. Pijem lek 3 puta dnevno metildopa, ali i dalje mi se svakodnevno javi visok pritisak. Koliko je opasno za bebu ako ovako ostane do kraja trudnoce?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
1.3.2012 14:16:09   
Valerie
meni je pritisak i dalje uglavnom sasvim nizak, kao i ranije.user posted image
a kad pocne da me boli glava, uglavnom mi bude oko 85/55. dobro je da to ipak nije precesto i da na glavobolju deluje paracetamol! nikad ne bih rekla da mogu bez analginauser posted image

(odgovor članu Jovana131)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
1.3.2012 21:49:18   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Jovana131

U prvoj trudnoci nisam imala probleme sa pritiskom, a sada od samog pocetka. Pritisak mi je oko 140-150 sa 90-100. Pijem lek 3 puta dnevno metildopa, ali i dalje mi se svakodnevno javi visok pritisak. Koliko je opasno za bebu ako ovako ostane do kraja trudnoce?


Može da bude jako opasno i za bebu i za tebe. Pročitaj post iznad i tvog i potrudi se da se pridržavaš neslane dijete.

(odgovor članu Jovana131)
  Direktna veza do poruke: 180
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
19.4.2012 14:13:39   
Hristinica
Jedno pitanje- ja sam uvek imala nizi pritisak, ali od 7.meseca mi se povecao, i pijem od tada 2 puta dnevno metildopu, i snizio mi se.a sada u poslednjih nekoliko dana mi je nesto ponovo veci bude mi oko 135/95, pa sam poslednja par dana pila i 3 tablete dnevno..e sad pitanje, dfa li salju na carski rez ako metildopom odrzavam relativno dobar pritisak? ili gledaju kakav bi ti bio da ne pijes lekove? a inace meni kada dr mere uvek mi je mnogo visi nego obicno...pa ne znam kako to oni odrede da mli sam za carski ili ne?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
19.4.2012 15:00:48   
marince1
eznam za vezu-visok pritiska-carski,ali sam i ja primetila da kad mi doktori mere uvek je mnogo veci nego kad ga ja merim kuci.
Ja prilicno pazim na hranu,trudim se da sto manje solim ,manje kaf epijem i za sad je ok.
Cak i na kilazu dobro deluje user posted image


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
19.4.2012 15:11:31   
Anoniman
Hristinice, neće te tek tako poslati na carski. To zavisi od mnogo parametara, kako ti se vlada pritisak pod lkekovima, kolika je beba, kakve su ti karlične mere. Ja sam se sa preeklampsijom prirodno porodila jer je beba bila mala a moja karlica široka, inače pila sam mnogo više methyldope nego ti plus bensedin ujutru i uveče celu trudnoću.

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 183
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
19.4.2012 16:11:27   
Hristinica
Axxa...znaci ne mora samo pritisak da bude indikacija za carski..ja sam se odlucila za epidural, ako budem prirodno, nadam se da pritisak nece smetati... a jel to odredjuju u porodilistu kako ce me poroditi ili u domu zdravlja gde mi vode trudnocu? ja za par dana ulazim u 9.mesec

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
19.4.2012 20:00:48   
Figaro88
Hristinice ako se nesto ne iskomplikuje ti ides normalno na poriodjaj.I ja sam se kao i Gae porodila prirodno i pored preeklampsije.Inace jutros sam bila kod interniste i rekla mi je da nema potrebe da jedemo bljutavu hranu,da je mnogo vaznije da ne jedemo masno,slatko,peciva,suhomesnato,brzu hranu,a soli slobodno u malim kolicinama,i kafica moze,ali dve male.I kilaza mora da bude normalna,to puno utice.Rekla mi je da cim ostanem trudna dodjem kod nje a moracu i kod kardiologa.Ali najbolje da pitas svog doktora o tomeuser posted image Epidural se preporucuje trudnicama sa visokim pritiskom...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
19.4.2012 20:21:22   
sladja77
Moj pritisak je sinoc bio 80 sa 40. sta ja da radimuser posted image

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
19.4.2012 22:27:45   
JAmy
Hristinice,nemoj da brines,pritisak ti je pod kontrolom,i nema razloga zbog njega da se ne porodis prirodnim putem ako ne postoji neka druga indikacija...user posted image
Sladjo,koja si nedelja trudnoce?Nizak pritisak je smetnja za samu trudnicu,ali kao takav,nema loseg uticaja na plod.Ako se dobro osjecas nemas razloga za brigu,jednostavno je nekom takav organizam i to se tesko moze promijeniti.Ono sto ti mozes da uradis jeste da povecas unos tecnosti a da izbjegavas namirnice koje se smatraju prirodnim diureticima.Ako je sve u redu sa trudnocom odmaranje i spavanje svedi na razumnu mjeru,vise set_nje.....

< Poruku je uredio JAmy -- 19.4.2012 22:28:40 >


_____________________________

"Ako odustanete od pobjede, a da nikada ranije niste pobjedjivali, ostacete ono sto ste i ranije bili- gubitnik. - Skot Pek"

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
20.4.2012 11:19:12   
Jovana131
Meni je sinoc opet pritisak bio 140 sa 90, popila sam odmah metildopu medjutim povracala sam 2 puta, pa sam cekala da mi se malo smiri mucnina pa popila ponovo, i bio mi je 120 sa 80. Cele noci mi je bilo muka,i sad je, i glava me boli od sinoc... Da li je normalno to sto sam povracala cim mi se pritisak povecao? Do sad mi se nije to desavalo.

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
20.4.2012 11:37:25   
minavb
Moj savet ti je da odmah odeš kod lekara. Mislim da ti treba neka druga terapija.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Jovana131)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
20.4.2012 16:16:42   
sladja77
18 nedelja...Sad se malo povecao..100 sa 60..

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
20.4.2012 17:39:49   
Sanchy
Jedno pitanjce ,meni je pritisak skolski u trudnoci i ako mi je pre trudnoce znao skociti,ali puls mi je non stop ubrzan ne vezano za ginipral koji pijem,pre trudnoce sam imala dijagnozu tahikardije i pila sam concor beta blokator,sad ne pijem nista po tom pitanju,,da li ubrzan puls moze da steti bebi ili samo pritisak

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
20.4.2012 17:47:46   
Rada T.

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Jedno pitanjce ,meni je pritisak skolski u trudnoci i ako mi je pre trudnoce znao skociti,ali puls mi je non stop ubrzan ne vezano za ginipral koji pijem,pre trudnoce sam imala dijagnozu tahikardije i pila sam concor beta blokator,sad ne pijem nista po tom pitanju,,da li ubrzan puls moze da steti bebi ili samo pritisak


Koliko ja znam... za bebu je bitno da je tvoj pritisak ok! user posted image


_____________________________

Što žena može iz mesta... đavo ne može ni iz zaleta!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
20.4.2012 17:50:05   
minavb
Radice, kako si? Pomaže li ti išta ono moje?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Rada T.)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
20.4.2012 17:54:08   
Rada T.

IZVORNA PORUKA: minavb

Radice, kako si? Pomaže li ti išta ono moje?


Naravno da pomaže user posted image ne uzimam tablete za pritisak user posted image sve sam sredila ishranom!

Nego, nisam se javljala bili smo u selidbi.... da te ne davimuser posted image

U svakom slučaju lek uzimam samo onda kad mi NEKO digne moj dotični pritisak user posted image

_____________________________

Što žena može iz mesta... đavo ne može ni iz zaleta!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
20.4.2012 18:09:45   
minavb
Bas mi je milo und drago. Kad ti zafali ideja za jela, javi se, imam brdo recepata za tebe. Kilaža?

< Poruku je uredio minavb -- 20.4.2012 18:10:02 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Rada T.)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
20.4.2012 18:15:03   
Rada T.

IZVORNA PORUKA: minavb

Bas mi je milo und drago. Kad ti zafali ideja za jela, javi se, imam brdo recepata za tebe. Kilaža?


Kilaža je ista... kao na početku trudnoće, beba raste i napreduje a ja ne, kaže doca da je to okuser posted image

_____________________________

Što žena može iz mesta... đavo ne može ni iz zaleta!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
20.4.2012 18:17:40   
minavb
To je sjajno.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Rada T.)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
20.4.2012 21:10:48   
Jovana131
Cula sam se sa dr. Ishrana bez soli suhomesnato dinstano przeno gazirano uopste, i da kupim test trake za proveru proteina u urinu, i uvek kad mi je pritisak povecan da proverim proteine. Medjutim tih traka nema nigde u ks ne mogu nigde da ih nadjem. Moracu sutra da zovem apoteke u drugim gradovima da vidim jel imaju. I da, obavezno lek 3 puta dnevno..

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
20.4.2012 22:23:57   
Hristinica

IZVORNA PORUKA: minavb

Bas mi je milo und drago. Kad ti zafali ideja za jela, javi se, imam brdo recepata za tebe. Kilaža?

aj kazi meni nesto oko ishraneuser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
21.4.2012 9:56:56   
Figaro88
Hristinice u temi pitajmo Minu o ishrani ja sam pisala primer jelovnika,a i Mina je pisala sta moze za dorucak,a mislim i da u temi preeklampsija ima o ishrani,ali nisam sigurna.Ako hoces ispisacu ti ovo sto ja imamuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here