|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
10.3.2016 10:50:10   
Sladja 29
Naravno da da jer deci ne treba nista kriti...oni i onaku uvek sve saznaju uvek prvi....ja sam za to da im se u odredjenom trenutku saopsti na veoma lep nacin..user posted image

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
10.3.2016 11:11:09   
lesica
Drage, ja mislim da je sam sklop rečenice malo bzv, suština nikako.

I moj stav je da treba otvoreno popričati sa detetom kada procenite da je spremno za obradu informacije, podjednako kao za bilo koje drugo pitanje. To samo zavisi od nas roditelja, ni od koga drugog. Da, biće drušebrižnika, uvek ih je, štaviše desiće se, dešava se da potpuno bez razmišljanja neke informacije dopru do ušiju dece i nenamerno, ali zato ste vi tu da deci jednog dana objasnite. Nekome pre, nekome kasnije, ne postoji univerzalno pravilo kada je to najbolje. Niti način. Samo od vas i senzibiliteta vašeg deteta/dece zavisi. Kao i sve u životu.

I kao što neko reče, da li je dete začeto prirodno, sa/ bez muke, insemenacijom, VTO, bilo eskimčić ili ne, pa onda rođeno prirodno, sa/bez epidurala, rođeno carskim rezom u opštoj/spinalnoj anesteziji, usvojeno... to vas ne čini većom ili manjom majkom. Vi ste roditelj, koji je to dete želeo i dobio, i kome će dati sve, bbiti smernica, uzor i snaga, i samo od vas zavisi kada, kako ćete detetu objasniti mnoge komplikovane stvari i pitanja.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
10.3.2016 16:32:24   
jess021
Nikako da se otrgnem od ove teme.
Imam utisak da vi nas nesto pokusavate da utesite, kad kazem nas mislim na vto mame. Nijednog momenta nijedna od nas nije spomenula da se oseca "manje" majkom zbog toga. Mislim da dosta vas promasuje temu, neka me neko ispravi ako gresim.
I zasto stavljate u isti kontekst cr, vto i usvajanje??!!
I naravno da je odluka samo na nama, kao i za sve ostalo, ali mi znaci da cujem misljenje majki koje su u istoj situaciji.
Izvinjavam se ako je ton malo povisenuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
10.3.2016 16:37:45   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: jess021

Nikako da se otrgnem od ove teme.
Imam utisak da vi nas nesto pokusavate da utesite, kad kazem nas mislim na vto mame. Nijednog momenta nijedna od nas nije spomenula da se oseca "manje" majkom zbog toga. Mislim da dosta vas promasuje temu, neka me neko ispravi ako gresim.


To i ja primetih, mada kapiram da niko nema lošu nameru. Ali kao da se igramo gluvih telefona, tako mi izgleda tema, ne zamerite user posted image user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
10.3.2016 16:44:46   
jess021
Dunjauser posted image
Ma znam i ja da niko nema losu nameru, ali malo mi zasmeta to niste vi manje majke, ma sto se opterecujete, ma sto pravite dramu oko toga i sl. To uopste nije tema, niti se neko pozalio zbog toga.

< Poruku je uredio jess021 -- 10.3.2016 16:45:12 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
10.3.2016 16:59:13   
zece
Samo neka dragi bog da da ovaj put uspem bicu najgordija mama na svetu nakon11 god borbe i vi ste za mene hrabrije mame spremne na se za vase deci

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
10.3.2016 16:59:57   
Ana RR
I meni je čudno što je tema otišla u pogrešnom smeru.. ja sam temu shvatila onako kako u naslovu piše.

Moje dete je moglo biti vto beba jer smo mi posle 3 godine lečenja steriliteta odlučili da više ne ide i da pokušamo sa vto. To smo odlučili kada nije uspela treća stimulacija klomifenom. Počeli da gledamo i skupljamo šta nam treba od papirologije da bi sledeći mesec shvatili da sam trudna (klomifen ima produženo dejstvo). Nikad nismo krili da imamo problem i šta smo radili, tako da verujem da ćemo jednog dana i njemu sve ispričati. I isto bi mu ispričali da je kojim slučajem bio vto beba, samo bi u tom slučaju moje pitanje bilo KADA detetu reći da je vto beba. Po meni, što pre to bolje iz prostog razloga što će to prihvatiti kao nešto prirodno (što i jeste) i što će roditelj tada biti prvi koji mu to govori pa će do puberteta dete već imati izgrađen stav o tome i verujem da mu to neće ni biti nešto jako bitno. Kao što je neko rekao, najbitnije je da neke stvari prvo čuje od roditelja jer u suprotnom može doći do nepoverenja, ljutnje... ko zna.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
10.3.2016 17:04:38   
aleksandrici
Mislim da treba reći detetu celu istinu a što da ne! Pa šta je u tome loše,ispuniti svoju životnu želju pošteno sa mnogo truda bola i muke.Razgovarala sam sa majkama takver dece,sve su one namučene duše,sa bezbroj injekcija,infuzija,pregleda,neprospavanih noći,bola,patnje...Divim se takvim majkama a mi koje smo dobile decu prirodnim putem da zahvalimo dragom Bogu što nas poštedeo određenih muka.Dete je ipak dete.Bravo za mame koje su VO dobile bebu.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
10.3.2016 17:43:22   
suzi kju
Iščitah temu od početka i mogu da kažem da nikada o tome nisam ni razmišljala, da li reći i kada, to mi noje bilo ni u malom mozgu...
I negde, kroz neke postove i ja sam se osetila kao da nas neko sažaljeva i teši, uopšte nema razloga za to.
Ja mogu samo ponosno da kažem da sam majka dve prelepe devojčice dobijene vantelesnom oplodnjom, ko o tome ne zna neka se edukuje ko zna super i nemam šta da dodam.

A sad eto razmišljam Rećiću sigurno, ama baš ni jedan razlog ne postoji zašto ne bih rekla i ne verujem da ću čekati da budu punoletne, ni za to ne vidim razlog zašto odugovlačiti. Kakvi kompleksi, pa kada im budem rekla objasniću im šta to zapravo znači. I verujem da će one biti ponosne kada nekom kazu da ai nastale pomoću vantelesne.

(odgovor članu aleksandrici)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
10.3.2016 20:50:39   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: jess021

Nikako da se otrgnem od ove teme.
Imam utisak da vi nas nesto pokusavate da utesite, kad kazem nas mislim na vto mame. Nijednog momenta nijedna od nas nije spomenula da se oseca "manje" majkom zbog toga. Mislim da dosta vas promasuje temu, neka me neko ispravi ako gresim.


To i ja primetih, mada kapiram da niko nema lošu nameru. Ali kao da se igramo gluvih telefona, tako mi izgleda tema, ne zamerite user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: suzi kju

Iščitah temu od početka i mogu da kažem da nikada o tome nisam ni razmišljala, da li reći i kada, to mi noje bilo ni u malom mozgu...
I negde, kroz neke postove i ja sam se osetila kao da nas neko sažaljeva i teši, uopšte nema razloga za to.
Ja mogu samo ponosno da kažem da sam majka dve prelepe devojčice dobijene vantelesnom oplodnjom, ko o tome ne zna neka se edukuje ko zna super i nemam šta da dodam.



Da obuhvatim sve tri - mene ste očigledno pogrešno razumele. U svim postovima pokušavam da vam objasnim da za mene nema razlike između ''vto mama'' i drugih mama. Sve smo mame!

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
10.3.2016 21:25:55   
dunja RR
Trco ali mi to znamo, stvarno znamo da smo i mi mame, to pokušavamo da objasnimo, da tema ne treba da ide u tom smeru user posted image user posted image

Tema je da li (ili što reče Anči još bolje da je naziv kada reći) reći detetu da su mama i tata išli na VTO.

Ja kažem da, treba reći, kada dete bude moglo da shvati. Jer ne bi volela da čuje od nekog drugog. To je moje mišljenje, a nisam razmišljala o tome pre ove teme.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
10.3.2016 21:38:04   
suzi kju
Slažem se sa Dunjom u potpunosti... Mozda neka mama nije ni bila svesna da je napisala to niste vi manje mame, ne opterećujte se.
Baš se ni jedna od nas ne opterećuje niti misli da je manje majka ako smo išle na vantelesnu.

Relax mame i uzivajmo i majčinstvu, sve smo mi zene majke kraljice!!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
11.3.2016 19:41:23   
wivern
Ja uopšte nisam stekla utisak da nas neko sažaljeva.
Samo mi uopšte nije jasno zašto nekome ova tema i pada na pamet, čemu bilo kakva dilema? Kao što već rekoh, objasnjavacemo svašta u životu a teže će mi biti da mu objasnim zašto je tata umro mlad nego zašto je nastao vto postupkom.


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
15.5.2016 22:40:33   
Khaleesi
Moje misljenje, nece detetu da smeta sto su ga roditelji toliko zeleli pa su na kraju vto... ja sam obe bebe dobila prirodno, pa ne znam kakav je osecaj, ali ovo je neko moje misljenje...

(odgovor članu Tvitica)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
28.2.2018 15:22:09   
Dora89
Da, normalno. Naravno, kad bude dovoljno veliko da to može da razume. Nije to nešto spektakularno, kao reći detetu da je usvojeno, ali zašto ne bi znalo tako nešto. Mada to ne menja puno u detetovom životu.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
28.2.2018 15:24:22   
Mala Elena
Naravno da da.

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
28.2.2018 16:33:29   
Dragce86
Kada dete dovoljno odraste moze mu se to pojasniti ali dok je malo zaista ne, zasto bi ga zbunjivali i opterecivali time. Bitno je da ima svog tatu i svoju mamu koji ga vole najvise na svetu, sta ga briga koji je put oplodnje!?!

(odgovor članu Sladja 29)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
28.2.2018 17:26:40   
Sarav
Zašto da ne. Pa nije manje vredno zbog toga, već su se roditelji više potrudili da ga dobiju. ❤️

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
28.2.2018 19:15:37   
Dora89
Čitajući komentare na ovu temu, vidim koliko se stav prema VTO menjao tokom godina, i sad je baš kako treba, ja mislim! Na početku ove strane su žalbe majki čija su deca začeta VTO da se druge korisnice Foruma prema njima odnose sa blagim sažaljenjem, a poruke posle moje su sa stavom da je sve to uobičajeno, podjednako teško kao i objasniti detetu kako je začeto prirodnim putem, a takav stav i treba da bude!

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
28.2.2018 22:24:54   
mama Jo
Slazem se... kako objasnjavate deteru da je dobijeno prirodnim putem? Ne vidim apsolutno nijedan razlog da ne zna da je vto... uostalom, nije ni vazno kako je ,,nastalo"... ni ne prica se deci da je nastalo posle zurke, jedne lepe romanticne noci i slicno...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
28.2.2018 22:28:12   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: Sarav

Zašto da ne. Pa nije manje vredno zbog toga, već su se roditelji više potrudili da ga dobiju. ❤️



Tako je. Srculenca mala...

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
1.3.2018 0:07:42   
Srecko47E
Sasvin nepotrebno.Zasto kriti,cemu to.
Deca kao deca.Bilo da su "iz epruvete" iki kako vec,to su deca.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 72
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here