|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
17.12.2019 20:54:09   
Khaleesi
Fil ja bih ti rekla cepic veceras, duze drzi i meni je za vece uvek bio bolji tj bolje se pokazao...Mi smo one male eferalgan cepice koristili, ne znam koliko su mg... Mozda da ga istrljas mesavinom alkohola i vode, ali onaj slabiji alkohol, to mi jedna sestra rekla da je super. I bas brzo obara... Mi smo isprobaliuser posted image

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
17.12.2019 20:58:53   
milicicak
Bebama nikako alkohol! Od tih prirodnih nacina samo brckanje u mlakoj vodi ili jos bolje da se dete umota u vlaznu pelenu pa preko peskirom pa se odmotava i zamotava svakih par minuta.



(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
17.12.2019 21:02:50   
Khaleesi
Pazi meni je sestra med rekla to... Ja sam ih uglavnom tusirala. E sad M je imala 6 god kada je ona to rekla, pa verovatno da se odnosi na vecu decu... user posted image Hvala Mili

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
17.12.2019 21:07:23   
lesica
Fili, ako je baš baš eferalgan, onda odmeri spram kilaže na kašičici, kao Mili što reče.
I nemoj marinade nikakve, to je za salatu ne za bebu, a malca pusti da se brčka, i raskomoti ga.

Čepić - staviš mu u anus, pa malo pridržiš guzove da ne izađe odmah. To je sva mudrost.
Definitivno brže deluju.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
17.12.2019 21:16:19   
milicicak
Jao, les, marinade 😂 secam se da mi je mama kad je mini buba danima imala preko 39 predlagala kukuruzni griz i paradajz da joj stavim na stopala... Ili taj alkohol i voda ili sirce i voda... Alkohol se apsorbuje kroz kozu,mnogo vise nego sto se to ranije mislilo, narocito kod visokih temperatura. I ima vise stete nego koristi. Brckanje u mlakoj vodi i hladne obloge su sasvim dovoljni uz antipiretike


(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
17.12.2019 21:22:48   
lesica
Kod nas aktuelno sirće, i kukuruzni griz u sirćetu i belance. E da i rendani krompir. user posted image
Još samo pržena riba i eto kompletnog ručka. Šalu na stranu, kad nisam kući više se ni ne trudim da se opterećujem, a slatki su kad pokušavaju da uklone tragove user posted image

I na kraju, brufen i paracetamol dovoljni za obaranje T, nekad samostalno, nekad na smenu.




< Poruku je uredio lesica RR -- 17.12.2019 21:23:51 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
17.12.2019 21:37:51   
Khaleesi
Kako koristis krompir? 😁


(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
17.12.2019 21:42:57   
lesica
Ja za krompir salatu, a mogu da pitam babe za recepis. Mislim da sve trpaju u čarape user posted image
I na kraju svakako dohvate flajku brufena.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
17.12.2019 22:02:00   
mama Jo
Jaoj i mi smo letos imali epizodu rendanog krompira... Maloj dva dana temp.oko 38, tesko spada, kombinacija lekova, tusiranja, dzaba vraca se na 4 sata... mila majka me ubedjuje da joj je komsinica koja ima dva unuka rekla za lek koji sigurno deluje - rendani krompir u carape. Ja ni da cujem... ostavim je samu na 20 minuta dok sam.otisla da se okupam... kad sam se vratila, carape na nogama.pune rendanog krompira 🤦‍♀️🤦‍♀️
Nije pomoglo.

Salu na stranu - Fil, kako je bebac?

A je l''''mogu bar oblozi mlaki, na celo, na telo, mokre carape? Je l''''to u nivou rendanog krompira ili moze?

< Poruku je uredio mama Jo -- 17.12.2019 22:03:12 >


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
17.12.2019 22:09:58   
lesica
Mama Jo, obloge od morkih krpa (voda) na čelo, stopala... da. Brčkanje da, luftiranje da.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
17.12.2019 22:43:23   
Filadendronka
Nisam ga “marinirala”, a verovali ili ne secam se kad je meni tata stavljao alkohol na telo. Gori osecaj ne pamtim. Znam da je to sad zabranjeno, ali kad muka uhvati samo mislis kako da detetu pomognes.  Spremil sam cepic za kasnije u slucaju da skoci, ali imao je 38.6, pa je sad 38. Vruc sad ceo, tako da vrv nece rasti dalje. Samo brinem od cega je, da nije nesto sa plucima posto skripucka. 

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
17.12.2019 22:53:56   
Mirko Svirko
Ja sam stavljala senf na stopala. Onda ga tusirala kad ima temp. Naravno ne hladnom vodom. A kad je bio bas beba rekli nam moze carapice natopljene komovicom - rakijom.Onda prodje mozda par meseci opet temp, mi kod dezurnog pedijatra kaze za alkohol  " majka to nikako".. bolje orosavanje tela vlaznom pelenom.E sad se oslanjam na brufen i tusiranje. To nam je to. 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
17.12.2019 22:54:09   
mama Jo
Ja stavljam te obloge, mlackasta voda na tetra pelenu, pa na celo i noge... letos na moru na +40, i temperatura 38 nikako da spadne, sam joj i na ledja stavljala.

Fil, odvedi ga doktoru da poslusa. I ja se jako plasim upale pluca. Moja U je tako za mesec dana dve ture jakog kaslja, doduse bez temperature.
Mali je on jos. Ja bih ga vodila sutta doktoru.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
17.12.2019 23:00:22   
Filadendronka
Hvala devojke, ipak je izgleda vreme da poset_imo lekara. To uvek izbegavam zbog hodnika punog raznih klica, ali videcu da ga mm pricuva ispred DZ dok nas ne prozovu. Popodne je nasa dr. 

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
17.12.2019 23:05:00   
Mirko Svirko
Tako i mi radimo.. ilu predam knjizicu i izadjem a neku mamu zamolim da me pozove kad cuje nase ime i orezime. To ti je najbolja varijanta. Jer mi kad god smo otisli mi smo jos nesto dobili. Ajde da vam noc prodje sto lakse. I da nema temp. 💖💖💖

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
18.12.2019 9:17:56   
Filadendronka
Celu noc vruc i plakao svakih sat vremena. Jutros 38, popodne moramo kod dr. Trlja usta prilicno, mozda ce konacno i ti zubi gore. Uhhhh... 

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
18.12.2019 9:21:29   
mama Jo
Fil, jesu to prvi zubici sto mu izlaze?


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
18.12.2019 9:28:25   
Filadendronka

Nisu, Mama Jo. Ima donje jedinice vec tri meseca. Ali ove gornje nikako da izadju. 
IZVORNA PORUKA: mama Jo

Fil, jesu to prvi zubici sto mu izlaze?




(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
18.12.2019 10:38:20   
mama Jo
Pa moguce tj.daj boze da je od njih. Hajde javni se kad dodjete od dr
Ljubimo malisu user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
18.12.2019 10:41:42   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Celu noc vruc i plakao svakih sat vremena. Jutros 38, popodne moramo kod dr. Trlja usta prilicno, mozda ce konacno i ti zubi gore. Uhhhh... 



Uh Fil, mojoj Ivki mnogo tesko izbijale jedinice. Meseeeeeeecima 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
18.12.2019 13:38:49   
dunja RR
Fili, kako ste?

Meni S ima od nedelje uveče T, primetila sam još u Sava Centru na Dečijoj filharmoniji da je vrućkast, ali sam mislila da umišljam. Ipak,imao je T, i to 40 dan i po, bili kod dr na sistematskom za Milicu u ponedeljak, pa je i njega usput pogledala dr,
Dala mu da vadi krv, urin i bris, to smo odradili juče ujutru. Malo pre su mi telefon rekli da su leukociti 13,6 i crp 17 (kaže sestra nije alarmantno za sada) Bris gotov za 4 radna dana. Njemu je inače bolje, popušta T, sada je negde 37,5, ne pije brufen .
Ali zato M jutros dobila T 39. Dajemo joj Eferalgan i tuširamo je,i sutra nam dr rekla da dođemo u 10, jer radi međusmenu (a zbog slave će danas i sutra slabo biti doktora u DZ), pa da ih oboje posluša.


I da, osim temperature nemaju nikakvih drugih simptoma, ne kijaju, ne kašlju, ne sline, jedino je S na momente blago promukao, inhaliramo ga uveče pulmikortom.

< Poruku je uredio dunja RR -- 18.12.2019 13:39:42 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
18.12.2019 13:45:25   
Ana RR
O bre Suzi, baš vas je poteralo :(

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
18.12.2019 14:32:08   
Mirko Svirko
Fil, kako ste?Dunja,brzo ozdravite. 💖💖💖

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
18.12.2019 14:34:31   
mama Jo
Joj dunja, oboje...
Da vas sto pre prodje ❤

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
18.12.2019 14:35:56   
Ivanka 75
Uh Dunja 😔

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here