|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
18.12.2019 15:01:27   
dunja RR
Već treći put u poslednjih mesec i po dana, prvo krene kod njega, i posle 2 dana kod nje. Beba već 2 x pila antibiotike za mesec dana.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
18.12.2019 15:42:43   
Filadendronka
Dunja, bas mi je zao sto ste i vi opet nagrabusili. Nas vratise iz DZ, zakazuju i za bolesne. Da dodjemo u 18:30h. Pun hodnik! Sme li Apis gola bebi za grlo? 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
18.12.2019 18:01:26   
jess021
Dunja, jel S ide u vrtić? Iako i da ne ide ni to nije garancija da nešto neće pokupiti svejedno.
Bas mi zao, želim vam da što pre ozdravite 😘

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
18.12.2019 19:55:24   
dunja RR
Jess, više ne ide nego što ide, mislim da ide najređe od svih drugara u grupi.
I uvek se za vikend razboli, i to je tako počelo od porođaja. Nigde ne idemo, ni po igraonicama. Bukvalno je svilen postao od kako se M rodila, em prehlade em kuka stalno da ga boli stomak (radili pretrage, ništa niej otkriveno).
A pre porođaja je išao redovno svuda, retko bio bolestan. Išao u vrtić, igraonice, bioskopi, rođendani, nigde nismo izostajali.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
18.12.2019 20:26:15   
Filadendronka
Sve mi obrisa. 🤬 Pluca ok, usi pune masti ( orl hteo da ispira, nisam dozvolila). Ako ne bude ok za dva dana da uradimo krvnu sliku. Pedijatar misli da su zubi. 



(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
18.12.2019 21:36:52   
jess021
Fil, zašto nisi dozvolila ispiranje?


Dunja, pa sta mu je sa stomakom? Iako znam i da Mare Anin isto ima sličan problem. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
18.12.2019 22:05:30   
Filadendronka
Jess, najpre zato sto je dr bila u fazonu “ je l’ cete moci da ga obdrzite da odradimo ispiranje”. A potom sto smatram da je ludost  tako maloj bebi gurati ogromnu kolicinu vode samo zbog usne masti koja je inace tu da stiti unutrasnjost uha. Nisu mu cak ni izvadili krv da vide da li uopste ima razloga za pregled, vec to moze da ceka. Onda ce i ispiranje cekati nekog lekara kome stvarno verujem. Na kraju rece da ce hidrogen od 3% da ocisti usi, samo redovno da mu ukapavam. 


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
19.12.2019 13:34:22   
jess021
Fil, nije to samo zbog usne masti, tj zbog zaštite već deci se često od te masti napravi cep, a uski su im kanali pa moze da im napravi problem.


M je jednom ispirala, ne biste verovali sta je ispalo iz tog malog uveta. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
19.12.2019 13:40:09   
Filadendronka
Jess, hvala ti, nisam to znala. Mom tati su probusili tako bubnu opnu, pa sam se i toga set_ila sinoc. Nisam za te agresivne metode dok stvarno nisu potrebne. Nakapala sam hidrogen jutros i praticu dalje. Trenutno ima 37.3, ne dozvoljava da mu diram vilice i zato sam ubedjena da su zubi problem. 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
19.12.2019 13:45:41   
mama Jo
Fil, jesi mu davala neszo za temperaturu od kad ima?
Je l''mu mazes nesto na zubice tj.desni?

< Poruku je uredio mama Jo -- 19.12.2019 13:46:05 >


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
19.12.2019 13:51:11   
Filadendronka
Jesam  juce pola doze eferalgana, rece mi ped.sestra da smem kad vidim da ima bolove i muci se. Tad je imao oko 38 temp. Mazem mu gel za zubice, tako i znam da ga bole desni. Poceo je puno da balavi. Glodalice i sve drugo samo grize. 

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
19.12.2019 14:25:29   
dunja RR
I nama dr danas reče da je od zuba, ali mi Maslačkonja mi reče da to nije moguće, da studije kažu da ne može biti Tzbog rasta zuba.
Meni S stvarno nikada nije imao T dok su rasli zubi.


M je juče ceo dan imala preko 40 T, danas nema, tj. ima 37,5 i bolje je, jede.
Sava je super, on je imao T dva dana, sada je ok, ali curka nos. Dr htela da mu da Hemomicin (zbog leukocita koji su 13,6 ili 13,8 zaboravih), pa na kraju nije. Ja ima m osećaj da mu NE treba AB, nadam se da nismo pogrešili, I da će se izboriti. Bris grla će biti tek u ponedeljak, ili sutra.
Milici je dala da uradi KS sutra i urin, ja pojma nemam kako ćemo uhvatiti mokraću, biće veselo.

Čekali smo 3 sata u DZ, grrr. Puno boelsne dece.

< Poruku je uredio dunja RR -- 19.12.2019 14:26:52 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
19.12.2019 14:37:19   
Filadendronka
Dunja, secam se da je to Maslacak pisala, ali nisam bas saglasna. Temperatura moze da skoci i kad je telo pod velikim bolom, stresom. Takodje kad krenu zubi deca su oset_ljivija, stavljaju svasta u usta i ko zna kakve bakterije unesu tako. Dosta dece zato rast zuba isprati sa retkom stolicom. I mi cemo sutra da radimo krvnu sliku, ako i veceras bude imao temp. A urin ce biti tesko, ali mozda vam bude lakse da kupite vise onih posudica kao za odrasle. I cim se probudi, odmah je skines i u nekom uspravnom polozaju da hvatate. Sa decacima je to lakse. Ako ne ide, onda joj nalepi onu kesicu i nosaj dok ne piski. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
3.1.2020 2:53:20   
dunja RR
Da nastavim gde smo stali -- za vikend, naravski kao i uvek, subota ujutru, Sava 40T i povratio 2 puta. Sa brufenom, pa i kombinacija brufen-paracetamol na 4h, nije se spuštala ispod 38,5, 2 dana tako, i pošalju nas u Olgu Dedijer u nedelju uveče. Tamo rekoše uradite ujutru KS, ima afte i to je to. Ujutru bili prvi DZ, T i dalje 40, treći dan, dr dala odmah Ospamox, kaže kakva KS, ovo je angina ko kuća. Posle prvog AB, spala T, i tako..lečimo se. M za sada nije dobila ništa, iako je non stop pored S, onomad se izvukla bez AB, bili smo i u Preševskoj sa njom prošle nedelje ali nas vratili, ne primaju kažu nikad male bebe (imali smo uput), tako da je nisu ni slušali ni ništa, samo su nas ignorisali i rekli da idemo u Olgu Dedijer, ali je ona sada skroz ok, pa je nismo dalje ni vodali, da ne pokupi još nešto.

E da, Savi prekjuče izašao i neki plih na nozi (potkolnica), veliki, i manji na zglobu ruke, da li od T ne znam, svrbelo ga, ja namazala sam malo, i tako stoji, ali je mirnije.

< Poruku je uredio dunja RR -- 3.1.2020 2:56:31 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
3.1.2020 11:15:10   
Mirko Svirko
Jao Dunja,kakve muke. Brzo ozdravite.Cuvajte se. Mi dok nismo operisali krajnike, bas smo inali problema. Cesto je bio bolesan. Kao manji su tako ludele temp. A poslednjih par meseci samo usi. Drzite se.💖💪

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
3.1.2020 11:21:13   
Filadendronka
Dunja, vama je takodje katastrofa po pitanju bolesti. D je bio zdrav u jaslicama, samo ga je uglavnom nos mucio i to je to. Prelaskom u vrticku grupu je totalna katastrofa. A za J da ne pricam sta ga sve nije naslo. Vidi u temi osip kakvi su J bili plikovi, ne znam da i Savi nije onaj virus sake, stopala i grlo?! 😓 Jaksa je imao na stopalima, na kolenu, par na sakama, a u ustima gomilu. Uz to temperaturu, gubitak apetita... 

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
26.1.2020 16:02:02   
milicicak
Mame, da li dajete deci rastvore za rehidrataciju kad imaju temperaturu?

Vuk od petka ima temp koja super reaguje na Eferalgan ali mu se koza nekak,hmmm promenila pa se blago brinem. Pije tecnost, lepo piski i ne znoji se uopste

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
26.1.2020 16:11:46   
Rosita
Ne dajem, ali jednom mi je dr rekla da su mu rezultati ni virusni ni bakterijski nego blago dehidrirajuci, u toj situaciji. Ima smisla.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
27.1.2020 17:30:28   
branki*
I moj jutros dobio temperaturu.srećom mm uzeo slobodan dan,pa je sedeo kod kuće. Videćemo kako će biti.kažu, inače, baš vlada virus.u školi su svi sa temperaturom i kašljem. 



_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
17.8.2020 21:16:00   
Filadendronka
J od petka popodne ima temp do 39. Brufen sirup mu deluje 45min nakon uzimanja i bude ok par sati. Nema druge simptome, ali mi se cini da od veceras cudno guta. Zvucno, ne znam kako da objasnim. Kao kad napunimo vodom puna usta i onda progutamo. Juce u Tirsovoj kazu da je po KS neka virusna upala i nista nam ne dadose. Grlo ne znam ni da li su videli, bukvalno ni sekund nije zinuo. Sutra ga moram odvesti u DZ. Kolliko mogu da traju ove visoke temp? 

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
17.8.2020 21:20:40   
emicaa
Fil ja mislim da kod obicnog virusa nebi trebalo duze od 3-4 dana.

Branki kako je B?

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
17.8.2020 21:53:53   
Misha i Ljisha
Fil ne znM sta bih ti rekla. Drzite se. Procice.


(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
17.8.2020 22:13:19   
jabudic
Fil, da brzo ozdravite! 


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
17.8.2020 22:34:49   
vonavoj
Fil,moj M je imao po 5 dana temp 39.2..tek je 6ti dan popustala..tako da je moguce da je virus..

Prskaj my nesto u grlo.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo
18.8.2020 12:18:48   
Filadendronka
Prskam mu Apis golu, samo jede kiselo mleko. Ceo u osipu od jutros, pa smo odmah otisli kod pedijatra. Dr nam kaze da je taj osip znak da je kraj virusne infekcije i da misli da mu se temp nece vise javljati. 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here