|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prevremeni porođaj
24.5.2011 13:26:50   
sunce ***
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Prevremeni porođaj
25.5.2011 8:50:15   
sunce ***
Drage moje dr. mi je juce pojacao dozu lekova na 4 sata,rekao da bi po njemu bilo bolje da ostanem u bolnici medjutim posto ne bih dobila nikakvu terapiju zamolila sam ga da idem kuci uz obecanje da cu mirovati,kaze cekacemo da krene prirodno porodjaj iako se planira carski jer ocekuje da ce krenuti prirodno za nedelju,dve ,beba je merila 2.500 kg ali kaze da je posteljica jos uvek mlada.

(odgovor članu sunce ***)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Prevremeni porođaj
25.5.2011 9:01:54   
Olga75
Sunce , ako porodjaj krene za dve neddelje to ce vec biti u terminu user posted image
sad miruj , brzo ce proci te dve nedelje


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu sunce ***)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Prevremeni porođaj
25.5.2011 9:08:30   
sunce ***
Jeste to i mene tesi mada on kaze da nije optimista da cu izdrzati dve nedelje ali i nedelju dana je dobro,ma svaki dan je bitan, danas imam kontakcije bas ceste ali ne i bolove,videcemo,Olga hvala na podrsci!user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Prevremeni porođaj
8.9.2011 9:22:01   
Adriana83
Vidim da dugo niko nije pisao na ovu temu,i moram priznati da me to raduje. Evo ja sad pisem u nadi da ce mi neko dati neki savet ili bar reci podrske. Trenutno sam u 27. nedelji (26+4) blizanacke trudnoce. Vec par dana osecam pritisak na grlic. Juce na pregledu grlic je bio omeksan,skracen i prolazan za 1 prst. Dobila sam Ginipral 4*1/2 i mirovanje(koliko je to moguce pored dvoje male dece). Ima li neka od vas slicno iskustvo a da je uspela da izgura do 9-tog meseca? Zabrinuta sam dosta,mislim da je jako rano,bojim se za moje bebice user posted image

(odgovor članu sunce ***)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Prevremeni porođaj
8.9.2011 9:55:11   
Olga75
Adriana , mislim da je ajko vazno da mirujes , nadji pomoc oko dece , Ginipral koliko pomaze , ja sam pila na svaka cetiri sata i prevremeno sam se porodila. Necu da te plasim ali najvaznije je da mirujes jer to su dve bebice , dva porodjaja su vec iza tebe i normalno je da grlic lakse otvara.
Inace se blizanci ranije radjaju , drzim fige user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Prevremeni porođaj
8.9.2011 10:51:20   
vonavoj
adriana,moja kuma je imala istu dijagnozu,i izdrzala je do 9og meseca,samo sto nije nosila blizance!
i ja sam na mirovanju od 6og meseca,s tim sto mi je grlic zatvoren,ali pijem ginipral,i imala sam bolove..meni je dr dala da nosim pojas..mozda bi i ti trebala da pitas,pomocice ti! a sto se tice mirovanja,bitno je da 2 sata ujutru i popodne lezis...tako je meni rekla! i naravno,nema setnjiuser posted image

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Prevremeni porođaj
8.9.2011 18:45:37   
Adriana83
Evo samo da javim da sam bila kod dr. Rekla mi je da mirujem,uzimam terapiju i da ce sve biti OK. Ja sam bila malo aktivnija ovih dana pa je sve verovatno od toga. Hvala na pozitivnim savetima i podrsci user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Prevremeni porođaj
8.9.2011 20:50:28   
vonavoj
drago mi je da je sve u redu!!user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Prevremeni porođaj
8.9.2011 21:56:52   
Vika
 ja sam se porodila u 34. nedelji zbog ranijeg otvaranja i pored tokolize i strogog mirovanja. Miruj, bukvalno lezi i često se savetuj sa dr da li je potrebno da te pregleda, a i inače blizanci stižu ranije. Nek vam je sa srećom i da što više izguraš 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Prevremeni porođaj
8.9.2011 23:35:54   
PoisonEve
Adriana, ti cekas blizance a ja jedno pa opet ima indikacija za raniji poradjaj. Valjda zbog konizacije sto sam imala. Uplasila sam se posteno juce kad sam imala kontrakcije i to bas bolne i jake. Pocela sam da pijem ginipral, sad je bolje. Al znas kako na mene mislim da najvise utice stres i to onaj na koji ne mogu da kontolisem. Sta je tu je. Lezim, mirujemk nosim i pojas. Sad sam 35. nede4lja, al nisam otvorena to je najvaznije. Al se cimnem svaki put kad idem u wc, sve gledam da mi nije ispao sluzni cep user posted image
Jao, sve se nadam da cu docekati 9. i da sve bude u redu sa bebicom pa onda kad sednem za komp i naidjem na ovu temu da cu se smejati samoj sebi. Daj boze da bude tako....


_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Prevremeni porođaj
9.9.2011 21:55:22   
Adriana83
PE ja kad sam bila trudna sa mladjom cerkom ispao mi je sluzni cep u 35-toj nedelji.Uz strogo mirovanje izgurala sam do 39+2 kad sam porodjena carskim rezom. To je samo primer kako je moguce da se uz mirovanje trudnoca iznese mnogo duze nego sto mislimo. Sigurna sam da ces ti docekati deveti mesec.
Ja se sad trudim da sto vise mirujem pa se nadam da ce sve biti OK.

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Prevremeni porođaj
9.9.2011 21:57:39   
PoisonEve
Hvala puuuno! To mi mnogo znaci!user posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Prevremeni porođaj
9.9.2011 22:02:50   
minavb
A gde si ti pozurila maco, treba da se vidimo pre tvog porodjaja.user posted image

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Prevremeni porođaj
9.9.2011 22:30:10   
PoisonEve
Pa, da, treba. Mini...nema izlaska-kaznjena si jos 2 nedelje u stomaku!user posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Prevremeni porođaj
9.9.2011 22:34:08   
Anoniman
PE, opet ti u teme u koje ne treba user posted image Bice sve ok, ne brini. Pomazi bubu i zamoli je da bude dzentlmen i da dodje na vreme kako dolikuje ni pre ni kasnije

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 116
   RE: Prevremeni porođaj
19.9.2011 20:19:05   
PoisonEve
Evo usla sam u 37. nedelju. Ipak mislim da nisam jos spremna. Ukinula mi Dr. ginipral ali ja razmisljam da ipak nastavim as terapijom dok ne udejm u 38. nedelju, sve mislim da cu odma da se porodimuser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Prevremeni porođaj
19.9.2011 20:59:18   
Ana RR
PE, nemoj više piti, on se pije do 37 nedelje i ne više. Ne mora da znači da ćeš se odmah poroditi a i da krene nema veze, spremna si user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Prevremeni porođaj
19.9.2011 21:00:04   
Olga75
necu da ti solim pamet ali beba ce izaci kad joj bude vreme
meni je curila treca flasa tokolize kad mi je pukao vodenjak
nemoj da brines , usla si u deveti , beba je velika a kad bude spremna eto je , nikad se nezna , moze da se desi i da preneses user posted image
koliko si otvorena?


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Prevremeni porođaj
19.9.2011 21:37:19   
PoisonEve
1 prst. Ali, odsekla sam se, majke mi! Frka mi je, bas, bas. Ne plasim se bola, neprijatnosti, samo da sa bebom bude sve ok.

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Prevremeni porođaj
19.9.2011 22:04:56   
Olga75
a grlic ? mislim : centroponiran , smeksan , skracen ?
jasno mi je da se brines ali samo smireno u devetom mesecu je beba donesena a koliko sam videla da je i po UZ sve ok
bice sve ok user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Prevremeni porođaj
19.9.2011 22:27:30   
Vika
Ne brini draga, jedan prst verovatno nije ništa! Ja sam danima bila otvorena 3 pa 5, uz tokolizu i strogo mirovanje. Ali nemaš razloga za brigu- bebac je u terminu, ne mora punih 40. nedelja a kad odluči da je vreme da vas obraduje, eto ga!user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Prevremeni porođaj
19.9.2011 22:35:26   
PoisonEve
Hvala, znaci to mnogo! user posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Prevremeni porođaj
20.9.2011 0:20:10   
Crvenkapa85
kolika je verovatnoca da prezivi beba rodjena u 25oj nedelji,500gr teska 28cm dugacka...rugarica mi se porodila pre 3 dana :(,beba je odmah prebacena u betaniju...kazu za sada sve isto...nema promena....al uvek kazu ne nadajte se,a kako da se ne nadas????

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Prevremeni porođaj
20.9.2011 1:12:58   
Lilla
Tesko je reci, ali svi znamo da su cuda moguca pa im se treba nadati  Kazu da je moguce da prezive bebe rodjene cak i u 23-24 nedelji, ali su sanse male. Znam za slucaj da je beba rodjena u 26 nedelji prezivjela uz borbu, citala sam dnevnik njene mame na jednom forumu.

Drzimo palceve maloj mrvici!

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here