|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Junski online sastanak sa Pampers doktorima
29.6.2016 12:48:20   
Anck Su Nmaun
Pitanje za Pedijatra:
Dete 6 god , stalno cese guzu, razmisljam da nije mozda kandida? Nosili bi stolicu na analizu. Sta savetujete po tom pitanju ako jeste?

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 29.6.2016 12:55:36 >

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Junski online sastanak sa Pampers doktorima
29.6.2016 12:49:48   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: emicaa

Pitanje za pedijatra
Djevojčica u novembru puni tri godine je u aprilu bila bolesna(upala grla) i posle toga svaki čas ima temperaturu.Nikakvih drugih problema nema isim povišene temperature.Bili smo svaki put kod pedijatra i on kaže da je sve u redu,krvna slija je isto uredna.Svaki put je neki virus.Počela sam joj davati sirup za jačanje imuniteta ali sinoć je opet bila blago povišena.Od čeka bi to moglo biti?

Pregled deteta ,pregled KKS i urina, mogu pomoci u otkrivanju uzroka temperature, jer povecana temperatura je uzrokovana infekcijom bilo virusnom ili bakterijskom. Ne mogu da vam ovako kazem sta bi moglo da bube, uzrok treba traziti.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Junski online sastanak sa Pampers doktorima
29.6.2016 12:52:20   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: wivern RR

Pitanje za pedijatra, dr Damnjanovic:
Imam sina od 19 meseci, od 12-og meseca ide u jaslice i cesto je bolesljiv, pa zbog toga još uvek nismo primili mmr vakcinu. Može li se "zakasniti" sa primanjem mmr-a, i do kada je optimalno da dete primi vakcinu?


MMR vakcina se moze najdalje dati do 3 god.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Junski online sastanak sa Pampers doktorima
29.6.2016 12:59:29   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: MasnaMasnica

Dobar dan, pitanje za pedijatra.
Devojcica ima nepunih 8 meseci, malo smo kansili sa vakcinama, iz zdravstvenih razloga, i juce sam je odvela da primi III pentaxim, ali joj je dr dala i III Pentaxim, i III Hepatit od jednomuser posted image od juce je razdrazljiva, jutros ima i temperaturu, moze li imati nekih posledica sto joj je dala dve vakcine u jednom danu ili ne? Meni se to juce nije cinilo kao dobra ideja, i nisam htela da joj daju 2, ali nas pedijatar kaze da mora da nadoknadi propusteno!user posted image
Hvala unapred!

Nema nikakvih posledica sto je primila dve vakcine u danu. Razdrazljivost i tepmperatura su moguce reakcije na vakcinu. Pratite dete, merite temperaturu i dajte lek protiv temperature da bi ste joj ublazili tegoge. Niste nista kasnili sa vakcinom, sada joj pomozite da to prodje.

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Junski online sastanak sa Pampers doktorima
29.6.2016 13:03:19   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Pitanje za Pedijatra:
Dete 6 god , stalno cese guzu, razmisljam da nije mozda kandida? Nosili bi stolicu na analizu. Sta savetujete po tom pitanju ako jeste?

Treba uraditi pregled stolice na parazite , koprokulturu i bris guze pa tek tada ce mo znati sta je uzrok sto se dete cese i tada mozemo odrediti terapiju.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Junski online sastanak sa Pampers doktorima
29.6.2016 13:06:19   
lesica

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Pitanje za dr Julku.

Sta bi trebalo da pripremimo u okviru putne apoteke, obzirom na to da uskoro putujemo na more.

Obavezno ponesite lek protiv temperature, sirup protiv alergije, lek za proliv. Bilo bi dobro da par dana pre polaska detetu dajete neki probiotik, prema uzrastu, i nekoliko dana kada dodjete na more.Ponesite malo gaze i Povidon jodid ako padne pa oguli kozu.


Hvala najlepse na odgovoru.
Pretpostavljam da nije na odmet poneti i nesto za rehidrataciju?

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Junski online sastanak sa Pampers doktorima
29.6.2016 13:17:54   
brbljivko
Pitanje za pedijatra.

Kako se izboriti sa bolesti ruku nogu usta.
Naime bebac je dobio, i pored toga je dobio i jaku upalu uha. Dibio je terapiju antibiotikom, i tantum verde, i da skidamo temperaturu.
sada se stanje malo poboljsalo, medjutim hranjenje je prava muka. Jedva po nesto pojede a odbija i da pije, stavise presli smo na casu jer je to jedini nacin da ista popije. 10ti mesec je.
A da, da ne zaboravim- sad je krenula i redja i cesca stolica iako i probiotik pije od pocetka.

Koliko ovo traje?

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Junski online sastanak sa Pampers doktorima
29.6.2016 13:18:04   
dijana1*
Pitanje za pedijatra.
Beba mi sada ima 6.5 meseci a sa 5 meseci je dobio eserihiju. Prosle nedelje smo kontrolisali urin i UK i sve je uredno. Da napomenem da je na profilaksi.
U ponedeljak idemo na more. Da li treba nesto posebno da pazim na bebu ili najnormalnije moze da se brcka u vodi?
U slucaju da nedaj Boze dobije temp. da li odmah treba da se vracamo kuci?

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Junski online sastanak sa Pampers doktorima
29.6.2016 13:18:20   
Pampers dermatolog

IZVORNA PORUKA: Tajčica


Za dermatologa i pedijatra:

Sta koristiti kod uboda insekata (komarac, osa, pcela, ...pauk ..) kod bebe od 5 mjeseci, a sta kod deteta od 3 godine. Idemo uskoro na more sa prijateljima, pa da se pripremimo.


Preporucuje se proizvod kao sto je Mapez sprej od prvih dana zivota

napravljen je biljnih ekstrakata:
Rose geranijum (Pelargonijum graveolens) – zdravac
Citronela (Cymbopogon nardus) – limunska trava
Lavanda (Lavandula angustifolia)
Litsea (Litsea cubeba) – May Chang
Nana (Mentha piperita)
Ulje slatkog badema (Prunus amygdalus dulcis oil)

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Junski online sastanak sa Pampers doktorima
29.6.2016 13:21:01   
dijana1*
Pitanje za pedijatra.
Beba 6.5 meseci, kada mogu da uvedem gluten i mlecne proizvode?
I koliko obroka bi do 7 meseca trebao imati?
Do sada ga samo dojim i pre 15-tak dana smo poceli da jedemo po malo. Ali i dalje najvise voli da sisa.


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Junski online sastanak sa Pampers doktorima
29.6.2016 13:21:45   
Pampers dermatolog

IZVORNA PORUKA: gugutka


Za dermatologa:

U vrtićima vlada epidemija koksaki virusa sa groznim osipom po šakama, stopalima, oko usta. Kako se tretiraju ove promene na koži (za ne daj bože)?

Hvala

Da zaista se radi o epidemiji bolsti Hand foot and mouth disease- bolest saka, stopalo usta. Bolest prolazi spontano, umereno svrbi, moze se sekundarno inficirati. Predlaze se kupanje preparatima na bazi bakra i cinke, mazanje kremama sa bakrom i cinkom, odmor i prilagodjavanje ishrane u odnosu na rasirenost promena u ustima

(odgovor članu gugutka)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Junski online sastanak sa Pampers doktorima
29.6.2016 13:23:39   
dijana1*
Pitanje za pedijatra
Idem na more sa troje male dece. Najmladje je beba od 6.5 meseci. U slucaju da im se pojavi alergija po telu od kreme i sunca sta smem da im mazem ili nesto da piju?

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Junski online sastanak sa Pampers doktorima
29.6.2016 13:26:48   
Pampers dermatolog

IZVORNA PORUKA: gugutka

Još jedno pitanje za dermatologa:


Koliko se dugo leči koprivnjača kod dece? I šta savetujete? (devojčica 7 godina, koristili Claritine sirup)

Koprivnjaca spada u alergijske bolesti. Kod ove vrste bolesti potrebno je naci uzrok koji izaziva alergiju. Kada se nadje uzrok izbegavanjem uzroka bolest spontano prestaje

(odgovor članu gugutka)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Junski online sastanak sa Pampers doktorima
29.6.2016 13:30:48   
Pampers dermatolog

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Pitanje za dermatologa
Pre nekoliko dana sam primetila nesto kao plik od 1cm na ćerkinoj šaci. Kad sam bolje pogledala nije plik nego se ljušti koža. Isto ima na još nekoliko mesta na šakama, na prstima. Ne svrbi je, ne boli, nije crveno, nema drugih promena, izgleda kao da se koža menja na tim mestima u tankom sloju.
Ona se ne žali da joj to pravi bolo kakve probleme i da joj smeta.
Inače, vratila se sa mora pre 2 nedelje.
Da li je potrebno da se obratimo lekaru?


Mozda se radi o dishidrozi, treba svakako proveriti da li postoje promene izazvane gljivicama na stopalima. Koliko promena ima, da li pije neke lekove. Mozda bi trebalo uzeti i bris sa mesta gde je promena i uraditi bakteriolosku analizu

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Junski online sastanak sa Pampers doktorima
29.6.2016 13:32:32   
Zemunka85
Pitanje za pedijatra:

Cerka ce za 3m 4god. Oduvek (na mene) ima alergiju na ujede te i ujed komarca natekne toliko da joj izoblici deo tela. Dva puta joj je bilo zatvoreno oko, poslednji put pre nekoliko dana, oba oka su se zatvorila (ujed je bio na celu) pa je u bolnici primila injekciju. Mazem joj fenistil (ne po licu, naravno) i brzo prodje.
E sad, ona jednom nedeljno ide na izlet na Avalu. Nikada mi nije palo na pamet da je tamo moze ujesti nesto opasnije od komarca, niti sta bi onda bilo user posted image
Iako na te izlete ide vec godinu dana i nemamo nemilih dogadja - prosli put sam u spric ubrizgala 3ml Aeriusa u slucaju da je nesto ujede. Kako je to jutro uvek trka/frka u vrticu a ja moram da potpisujem neke papire ako saljem spric sa lekom blabla .. moje pitanje je - smem li joj preventivno, a to je jednom nedeljno dati 3ml Aeriusa pred izlet?

Hvala

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 29.6.2016 13:33:48 >

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Junski online sastanak sa Pampers doktorima
29.6.2016 13:35:28   
brbljivko
Još jedno pitanje za pedijatra.

Starije dete, 3,5 godine, sinoć se ogrebala na ekser, u predelu glave gde je je kosa, nije puno krvarilo, čini mi se da nije duboko, više kao ogrebotina koja zarasta.
Ne žali se na bol ni dok je češljam i diram po kosi. Ta ranica nije okolo izraženo crvena niti teče krv,ali se vidi. Zanima me da li da je odvedem pedijatru? Inače, redovno je vakcinisana.

(odgovor članu Pampers dermatolog)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Junski online sastanak sa Pampers doktorima
29.6.2016 13:35:28   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: brbljivko

Pitanje za pedijatra.

Kako se izboriti sa bolesti ruku nogu usta.
Naime bebac je dobio, i pored toga je dobio i jaku upalu uha. Dibio je terapiju antibiotikom, i tantum verde, i da skidamo temperaturu.
sada se stanje malo poboljsalo, medjutim hranjenje je prava muka. Jedva po nesto pojede a odbija i da pije, stavise presli smo na casu jer je to jedini nacin da ista popije. 10ti mesec je.
A da, da ne zaboravim- sad je krenula i redja i cesca stolica iako i probiotik pije od pocetka.

Koliko ovo traje?

Terapija antibiotikom kod upale uha je neminovna ,dajete probiotik kako treba , jedino su problem afte zbog kojih ne moze da jede. Dajte mu blagu hrenu po malo, dajte mu tecnosti , nudite ga cesto . To odicno traje sedam do deset dana.

(odgovor članu brbljivko)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Junski online sastanak sa Pampers doktorima
29.6.2016 13:38:13   
Pampers dermatolog

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Pitanje za dr Goranu.

Na koji nacin najbolje negovati decju kozu na moru?
Odnosno, nakon izlaganja suncu kakvim preparatima negovati da bi se koza smirila.

Deciju kozu na moru treba stititi od sunca, hladovinom, UV nepropusnom odecom, sesiricem, naocarima, antisolarnim kremom sa fizickim faktorima zastite. Ne sme se dozvoliti da decija koza izgori. Ako se vec to nesrecnim slucajem desilo predlazu se protivupalni hidrirajuci nesteroidni kremovi kao napr Cortinat krem

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Junski online sastanak sa Pampers doktorima
29.6.2016 13:41:00   
brbljivko
Pitanje za dermatologa.

Čime je najbolje tretirati osip od vrućine. Naime, starije dete je jako aktivno i puno se znoji. I kako su krenule vrućine i pored redovnog presvlačenja i pranja njoj uvek izbije osip. Pogotvo po vratu u korenu kose.
Iako joj je stalno podignuta i vezana kosa, taj deo ispod vrata ali i pri korenu kose na čelu i oko ušiju se uvek upali. I vidim da je jako svrbi.

(odgovor članu brbljivko)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Junski online sastanak sa Pampers doktorima
29.6.2016 13:41:53   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Pitanje za pedijatra.
Beba mi sada ima 6.5 meseci a sa 5 meseci je dobio eserihiju. Prosle nedelje smo kontrolisali urin i UK i sve je uredno. Da napomenem da je na profilaksi.
U ponedeljak idemo na more. Da li treba nesto posebno da pazim na bebu ili najnormalnije moze da se brcka u vodi?
U slucaju da nedaj Boze dobije temp. da li odmah treba da se vracamo kuci?

Normalno se kupajte, vodite racuna ako se pojavi temperatura odmah dajte urin i urino kulturu na pregled, pa postupite shodno tome. Temperatura moze biti i od drugih bolesti, dete je na profilaksi, nemojte odmah da zurite sa povratkom, brinite samo o urinarnoj infekciji.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Junski online sastanak sa Pampers doktorima
29.6.2016 13:42:56   
lesica

IZVORNA PORUKA: Pampers dermatolog


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Pitanje za dr Goranu.

Na koji nacin najbolje negovati decju kozu na moru?
Odnosno, nakon izlaganja suncu kakvim preparatima negovati da bi se koza smirila.

Deciju kozu na moru treba stititi od sunca, hladovinom, UV nepropusnom odecom, sesiricem, naocarima, antisolarnim kremom sa fizickim faktorima zastite. Ne sme se dozvoliti da decija koza izgori. Ako se vec to nesrecnim slucajem desilo predlazu se protivupalni hidrirajuci nesteroidni kremovi kao napr Cortinat krem



Hvala Vam najlepše na odgovoru.

I taman da se nadovežem - da li cortinat krem možemo da koristimo i da ublaži ujede od insekata, ako ih već ne izbegnemo?

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Pampers dermatolog)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Junski online sastanak sa Pampers doktorima
29.6.2016 13:46:10   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: brbljivko

Još jedno pitanje za pedijatra.

Starije dete, 3,5 godine, sinoć se ogrebala na ekser, u predelu glave gde je je kosa, nije puno krvarilo, čini mi se da nije duboko, više kao ogrebotina koja zarasta.
Ne žali se na bol ni dok je češljam i diram po kosi. Ta ranica nije okolo izraženo crvena niti teče krv,ali se vidi. Zanima me da li da je odvedem pedijatru? Inače, redovno je vakcinisana.

Ako je dete uredno vakcinisano,obzirom na uzrast nije potrebna vakcinacija jer nije sivena rana. Dva tri puta dnevno premazite ograbotinu povidon jodom, a ako se pojavi crvenilo javite se pedijatru.

(odgovor članu brbljivko)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Junski online sastanak sa Pampers doktorima
29.6.2016 13:51:48   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Pitanje za pedijatra:

Cerka ce za 3m 4god. Oduvek (na mene) ima alergiju na ujede te i ujed komarca natekne toliko da joj izoblici deo tela. Dva puta joj je bilo zatvoreno oko, poslednji put pre nekoliko dana, oba oka su se zatvorila (ujed je bio na celu) pa je u bolnici primila injekciju. Mazem joj fenistil (ne po licu, naravno) i brzo prodje.
E sad, ona jednom nedeljno ide na izlet na Avalu. Nikada mi nije palo na pamet da je tamo moze ujesti nesto opasnije od komarca, niti sta bi onda bilo user posted image
Iako na te izlete ide vec godinu dana i nemamo nemilih dogadja - prosli put sam u spric ubrizgala 3ml Aeriusa u slucaju da je nesto ujede. Kako je to jutro uvek trka/frka u vrticu a ja moram da potpisujem neke papire ako saljem spric sa lekom blabla .. moje pitanje je - smem li joj preventivno, a to je jednom nedeljno dati 3ml Aeriusa pred izlet?

Hvala

Dva tri dana pred izlet joj mozete i trebate dati, ako je reakcija takva , jednom dnevno 2,5 mil Aerius sirupa. Necete pogresiti niti nauditi detetu.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Junski online sastanak sa Pampers doktorima
29.6.2016 13:53:59   
Pampers dermatolog

IZVORNA PORUKA: brbljivko

Pitanje za dermatologa.

Čime je najbolje tretirati osip od vrućine. Naime, starije dete je jako aktivno i puno se znoji. I kako su krenule vrućine i pored redovnog presvlačenja i pranja njoj uvek izbije osip. Pogotvo po vratu u korenu kose.
Iako joj je stalno podignuta i vezana kosa, taj deo ispod vrata ali i pri korenu kose na čelu i oko ušiju se uvek upali. I vidim da je jako svrbi.

Miliariju ili osip izazan zacepljenjem izvodnih kanala znojnih zlezda treba spreciti rashladjivanjem, odgovarajucom odecom, kupanjem sa preparatima za dezinfekciju koze kao sto su preparati na bazi bakra i cinka. Upalu smiriti blagim protivupalnim kremom na bazi biljnih ekstrakata, dolazi u obzir i mikstura alba koja se pravi u apotekama

(odgovor članu brbljivko)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Junski online sastanak sa Pampers doktorima
29.6.2016 13:54:27   
lesica
Još jedno pitanje za dr Julku ( i neću više obećavam)

Moja velika devojka od 6 godina, malo malo pa se žali na bol u stomaku u predelu pupka.
I mi onda odemo do lekara, pošto to žaljenje ide dotle da krene i da plače na kraju jer je boli, odradimo sve analize i sve bude u redu - i krvna slika, i urin. I nalazi hirurga takođe. U međuvremnu smo odradili i pregled stolice i na parazite, i na kandidu, i na Cl. dificille, i to je u redu, i finalno, obzirom da smo redovni na godišnjim kontrolama na IMD-u zbog praćenja prevremene telarhe, urađen joj je detaljan ultrazvuk abdomena i male karlice koji takođe potvrđuje da je sve u redu.
Naša pedijatrica kaže da zna da se desi i da prosto može da bude povezano sa njenim naglim rastom, ili da je možda i reakcija tj privlačenje naše pažnje, obzirom da imamo i mlađe dete od 15 meseci.

< Poruku je uredio lesica RR -- 29.6.2016 13:55:58 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here