|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mrežaste gaće
21.9.2011 22:13:49   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Mrežaste gaće
21.9.2011 22:19:56   
Vika
Mrežaste su super! Ipak, koliko god je moguće treba u toku ležanja spustiti uložak i gaćarone, da se gospođa luftira! Brže zarasta i manji je rizik infekcija, uz neprestano ribanje

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Mrežaste gaće
22.9.2011 22:13:16   
dacca
Kod nas ih nema, a zaova mi je u Bg-u, iznajmili su neki apartman u centru. Bila je u 2 apoteke i nije ih nasla... ona ostaje jos 3 dana, pa mozete li mi reci gdje ih moze kupiti... u centru negjde da se ne mota, jer ne zna bas Bg!

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Mrežaste gaće
22.9.2011 22:16:17   
dacca
Neko?

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Mrežaste gaće
22.9.2011 22:27:13   
Ana RR
Dacco, ja sam ih kupila na Novom Beogradu, u Dis marketu u apoteci. Ali trebalo bi da ih ima svuda, neka pogleda po većim privatnim apotekama. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Mrežaste gaće
22.9.2011 23:45:18   
Nina777
Dacco, najbolje je da se proseta do Narodnog Fronta, to nije daleko od centra, i kupi u prodavnici u bolnici, tamo sigurno ima

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Mrežaste gaće
22.9.2011 23:46:50   
PoisonEve
Meni je mm danas kupio u drzavnoj apoteci kod DZ Palilula, oko 450 din je paket od 5 kom.

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Nina777)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Mrežaste gaće
23.9.2011 8:29:33   
dacca
Ma ne mogu da je motam, jer ne poznaje Bg, aj dako nadje u tim apotekama u centru. JOOOJJJJJJ sto bih dala sda sam u Bg-u user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Bila bih kao slonce!!!

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Mrežaste gaće
23.9.2011 10:05:42   
Ivana.
Ja sam ih kupila u apoteci u liliju, a lili imas maltene na svakom cosku, pa nek proba tamo.

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Mrežaste gaće
30.9.2011 10:22:43   
Azra_
Mame, ja nemam pojma o ovome, pa molim iskusne za pomoc. Da li preko tih mrezastih gacica oblacim i normalne gacice ili ne? Da li je komplikovano staviti ulozak na njih?
I jos nesto kad smo tu...u vezi ulozaka. Moja sestra je koristila obicne uloske, a ne mrezaste, kaze bolje su upijali i bilo joj je lakse sa njima, a kaze da za druge nije ni znala, niti joj je ko rekao.

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Mrežaste gaće
30.9.2011 10:25:39   
Olga75
Azra , samo stavis ulozak i obuces ih , ne treba nista preko user posted image
mrezasti ulosci su prijatniji kad je dole epiziotomija , menjas ih cesto a i te gace se brzo osuse
ja sam ih imala samo troje i iskuvavala ih , eno ih u ladici , kao nove


< Poruku je uredio Olga RR -- 30.9.2011 10:27:17 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Mrežaste gaće
30.9.2011 10:27:19   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Azra_

I jos nesto kad smo tu...u vezi ulozaka. Moja sestra je koristila obicne uloske, a ne mrezaste, kaze bolje su upijali i bilo joj je lakse sa njima, a kaze da za druge nije ni znala, niti joj je ko rekao.


Obavezno mrežaste uloške! Oni dišu i omogućavaju epiziotomiji da bolje zarasta. E, sad, ako ti ne budu radili epiziotomiju, pretpostavljam da možeš i obične uloške.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Mrežaste gaće
30.9.2011 10:27:44   
Ana RR
Azra, mislim da bi ti obični ulošci bili prilično neudobni zbog rane. Mrežasti ulošci su u stvari vata u mrežici i jako su mekani tako da ne smetaju. A gaćice su kao obične gaćice samo od mrežice, navučeš ih i milina. Ja sam ih nosila i kući kad sam izašla iz bolnice sve dok mi rana nije zarasla.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Mrežaste gaće
30.9.2011 10:48:59   
Azra_
Hvala vam mame... sada mi je jasnije.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Mrežaste gaće
30.9.2011 11:04:27   
vonavoj
kod nas u bolnici ne daju mrezaste gace..ja sam ocajna..kako cu kao patka da hodamuser posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Mrežaste gaće
30.9.2011 11:07:17   
Ana RR
Von, nije toliko strašno. Ja ih nisam odmah obukla jer nisam mogla da ustanem, vrtelo mi se u glavi. Ujutru kada su me prebacivali na odelenje hodala sam tako samo sa uloškom i uopšte nije bilo onako kako sam ja zamišljala. Samo moraš da praviš manje korake, to je sve.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Mrežaste gaće
30.9.2011 11:09:56   
vonavoj
user posted image user posted image hvala Anci,znas da utesis!user posted image
pa valjda cu se snaci,nisam jedina tamouser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Mrežaste gaće
30.9.2011 11:11:15   
Olga75
pa ni u jednom porodilistu ne daju , dok ne prodje vizita imas samo ulozak a kad prodje i hoces da izadjes obuces gace , tako sam ja radila

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Mrežaste gaće
30.9.2011 11:23:50   
vonavoj
user posted image user posted image budemo malko bezobazne!
kod moje sestre u HR,mogu mrezaste! ma kod njih je sve drugacije!! kod njih i muz moze da udje kada hoce,da cuva bebu,dok se mama tusira...odmah udje u salu,dok se lezi na stolu.. a kod nas nista od togauser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Mrežaste gaće
30.9.2011 15:59:24   
Azra_
Ali zene, meni nista nije jasno. Ako ne daju gacice da se nose, za sta se drzi ulozak. Dok stojis mozes ga nekako rukama pridrzavati, ali dok lezis, kako? Sta kada se malo okreces i meskoljis u krevetu? Umesto da misli na bebu i kako da se oporavlja, zena treba da izigrava kaskadera po njihovom.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Mrežaste gaće
30.9.2011 16:38:46   
nela79
Samo opusteno Azra. Nosis ih dok nema doktora. Kad je vrijeme za vizitu skines ih i svi sretni. Nemas sikiracije, isproban receptuser posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Mrežaste gaće
30.9.2011 16:46:46   
Olga75
Azra , kad stojis a imas samo ulozak stisnes noge i hodas iz kolena , tako sam par puta isla u wc ali vec desetak sati od porodjaja ja sam bome navukla gace

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Mrežaste gaće
30.9.2011 17:15:28   
Azra_
Valjda cu i ja uspeti kao mnoge pre mene. Iskreno, malo me nervira ta "doktorska strogoca". Ne vode racuna o mnogo bitnijim stvarima, a brinu se zbog nosenja gaca nakon porodjaja. Uglavnom u bolnicama pre vizite setra udje da opomene da se pospreme kasete, da gospoda doktori ne zateknu nered, a to sto prozor ne dihtuje, sto je posteljina pocepana i neopeglana, pa koga za to briga! Uf! Sad sam se razljutila, ali da ne skrecem s teme...

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Mrežaste gaće
30.9.2011 17:38:48   
Verus
ok mozda glupo pitanje: kakve veze ima vizita sa gacama? Mislim, ja sam nosila odmah gace, ovde (SAD) dobijes i neki poseban led/ulozak koji stavis u gace na hu hu (vaginu), da hladi ranu.  Meni pelvicni pregled nije uradjen nego tek 6 nedelja nakon poroda-konci se sami rastope.  Naravno, vizuelno su mi gledali ranu i pritisnu da vide da li se materica spusta, ali niko ne gura nista u hu hu...

Sta tu vizita radi?
IZVORNA PORUKA: Olga RR

pa ni u jednom porodilistu ne daju , dok ne prodje vizita imas samo ulozak a kad prodje i hoces da izadjes obuces gace , tako sam ja radila

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Mrežaste gaće
30.9.2011 17:47:19   
Olga75
pa ti tako lezis sa i luftiras se a na gospoju naslonis ulozak , pre vizite bi sestra trebalo da sredi ranu , menii su je prvo polivali mlakom vodom pa prskali octaniseptom i ostanes tako da se luftiras a kad dodje vizita onda svi oni udiuture koliko ih dodje pogledaju kako izgleda epiziotomija, ne pipaju samo gledaju user posted image
i pipaju kako stoji materica spolja


< Poruku je uredio Olga RR -- 30.9.2011 17:48:55 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here