|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
5.10.2016 12:21:37   
IvanaSK RR
Mishu, bas sam juce mislila na tebe!! Drago mi je da si lepo prosla. A bebica sigurno nema ispod 2kg user posted image
Ljubim te punooo! I za bebicu veliki poljubac!

(odgovor članu MishMash)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
5.10.2016 14:18:12   
degu
Mishu samo kad ste vi dobro !
Sta se desilo, sto je bebac poranio?

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
5.10.2016 23:56:53   
Mariya
Veče trudničice!
Ja sam od nedelje stalno u nekom pokretu,L ide prepodne u vrtić pa ustajem rano,u ponedeljak proslavili 10godišnjicu klase,u utorak bio sportski dan u vrtiću,danas sam ih nosila na ekskurziju na salaš,pa imaju sport za klince do 7 godina popodne, uz H i sve ostale obaveze,plus nespavanje,ne samo da sam preumorna nego me sad i hvata prehladauser posted image L se oko 8 počela žaliti da je boli grlo i zapušio joj se nos,a mene je između 21.45 i 22,05 počelo da boli grlo,pa da me svrbi nos,pa počeo i da curi a bol u grlu se samo pojačavao, bukvalno iz minuta u minut sam se osećala sve lošije. Mm najzad ozdravio,H isto,sad se nas 2 razbolele. To znači da će njih dvoje opet dobiti od nasuser posted image
U vrtiću ih od 32 ima 16, drugarica mi pisala da je njena ćerka isto bolesna od popodneva, sad i L,videću kakva će biti noć,da li ću je poslati u vrtić.

Mish, čestitam! A ja se još pitala gde si! Piši šta se desilo,da li ti je sam krenuo porođaj? Napiši kako se drugar zove,kad si se porodila,da ti otvorimo temu!
Ana,ja stalno imam te kao menstrualne bolove. Materica se širi,raste,sve se pomera i razmešta u meni,boli me pogotovo kad se preforsiram ali navikla sam i ne brinem se nešto preterano zbog toga.

Degu,što ne smeš kapi? One deluju lokalno, ne stižu do bebe,ako zbog toga ne smeš.. Ja ne znam smem li fervex ili nešto slično.

< Poruku je uredio Mariya -- 5.10.2016 23:58:50 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
6.10.2016 0:05:31   
degu
Mariya to je isto ono što sam ja imala, sve se brzo dešavalo, prvo grlo, pa nos, pa sam izgubila glas od bola pa T. Što se kapi tiče znam odavno da ne smeju u trudnoći, ne znam zašto,sad sam i po netu bila tražila i svi dr-i uglavnom su baš protiv kapi za nos. Ali evo izguralasam sa prirodnim lekovima, a baš mi je bilo loše, davno me nije tako grlo bolelo. A slinave smo evo i dalje i T i ja.

< Poruku je uredio degu -- 6.10.2016 0:06:44 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
6.10.2016 9:56:43   
AnaAna1
MishMash cestitam , bitno da je sve proslo kako treba na kraju :) Sta kazu zasto je poranio bebac? Jao mogu da zamislim kako je maaaleni :)

Mariya ne smes fervex, ako se ne varam mozes samo cist paracetamol ako ti poraste temperatura... ovako probaj cajeve, supice, sherbet, inhaliraj se na paru od caja... meni sherbet pomaze dosta kad zaglavim sa kasljanjem jer ja inace ne pijem lekove i kad nisam trudna dok bas ne moram...

Jao mnogo se plasim jer su svi zivi bolesni, a ja sam jos u famoznom 3. mesecu, ne znam da li bih smela da dobijem temperaturu nedaj boze... sedim kuci i bezim od guzve... pijem cajeve, ruckam supicu, voce na zalost ne mogu zbog kiseline i mucnine, ali nadam se da ce da me zaobidje bar jos koju nedelju....

Izgleda da mi se materica siri, nema drugog objasnjenja za ove blage bolove u donjem somaku, koji se po nekad prosiri i na prepone, lezim po ceo dan tako da od preforsiranja ne moze da bude... pijem utrogestan i dalje po 200 ujutru i uvece... bar se nadam da je sirenje materice... mada dr misli da su mozda i crevca, besika ili tako nesto...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
6.10.2016 10:13:49   
zumbulcic
Dancek zene, nadam se da primate jos jednu clanicu za druzenje user posted image

Svracala sam vec nekoliko puta ali nesto se nisam mogla prijavit a da sam i mogla iskreno nesto me strah brzo preci na ove trudnicke teme user posted image
Prosli mjesec sam pisala na temi Cekamo II crtice da sam se upoznala s mrvicom u 5s4d a sad cekam drugi uz da cujem i vidim srceko a to ce da bude u ponedjeljak i tad cu da budem punih 8 sedmica. Danas sam 7+3. Sto se tice simptoma pa onako, muka mi je svaki dan a tu i tamo povratim. Izgubila sam apetit, primjetila sam da mi pase samo suho, tost,kifla i sl. Na kasiku nista. Grudi me malo bole, doduse kad ih dotaknem i da, primjetila sam da mi se malo guli kozica oko bradavica i one...ne bole me a i ne svrbe user posted image

Eto zene ja se nadam da cemo fino caskati i da cu se ovdje zadrzati bar 8 mjeseci i da mi se nece ponoviti spontani iz januara cim sam presla na trudnicke teme. Ljubim vas i drzite mi fige u ponedjeljkauser posted image

_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
6.10.2016 13:24:50   
MishMash
Hvala devojkeuser posted image

Ivana pa znaš me user posted image Po rođenju je imao 2650gr, a od toga je izgubio u bolnici 230gr. Lepo ručka, pa se nadam da će brzo nadoknaditi. Baš sam mislila na tebe, isto ne mogu da dočekam kontrolu da vidim težinu. Ljubi svoju šmizlu!

Ne znaju ni oni zbog čega je krenulo ranije. Dan pre sam spremala tortu, kiflice i ostalo za ćerkin rođendan. Malo su me bolela krsta, ali ništa posebno. Legla da spavam, budim se oko 2:15 da idem u wc, kad ono- poplava. Pukao vodenjak! U stanu haos, torba nije spakovana, nemamo kome da ostavimo dete...Ma kao u skrivenoj kameri.

Dok smo spakovali torbu, probudili dete i krenuli, već je bilo 3. Primili su me u porodilište oko 3:50, a u 5:45 sam već držala Filipa u rukamauser posted image Rodio se baš na sestrin rođendan user posted image


_____________________________

"Live the life you love, love the life you live"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
6.10.2016 13:35:32   
degu
ispalo je nenadano divno user posted image dobro došao Filipe user posted image
Zumbulčiću dobrodošla, gledam ti potpis i držim fige najjače user posted image

< Poruku je uredio degu -- 6.10.2016 13:36:58 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu MishMash)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
6.10.2016 15:49:41   
AnaAna1
MishMash super je ispalo na kraju user posted image user posted image

Zumbulcicu bice ovog puta sve kako treba user posted image

Mene izludjuje ovaj stomak, sve se nesto nosim mislju da sam se mozda prehladila pa da me to zeza... sutra idem da dam urin na kontrolu, mada je pre mesec dana bio ok...

< Poruku je uredio AnaAna1 -- 6.10.2016 15:50:27 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
6.10.2016 16:10:28   
Doroty
Ćao ženice!!
Mishu, čestitam od srca. Super da si lepo prošla. sad uživajte.
Kod nas ništa posebno. Bila juče na ctg-u, sve ok, da se opet vidimo u ponedeljak, ako ne krene do tada. Već zamišljam kako sam prešla termin kao u prvoj trudnoći, 10 dana.
Ana, bolje proveri da budeš mirna. Hladno je sad, čas možeš da se prehladiš.
Mene već zezaju da beba čeka sneg, pa da krene...
Zumbuliću , dobrodošla. Znači ja moram da idem, pristižu nove trudničiceuser posted image

_____________________________

Ne plaši se borbe i nemoj bežati od nje. Tamo gde nema borbe, nema ni vrline

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
6.10.2016 18:05:10   
Mariya
Dan user posted image
Doroty, sad već možeš polako iz temeuser posted image
Jao, Degu, valjda neće gore od ovoga!!Grlo me užasno boli, ništa ne pomaže!! Sve otalo je podnošljivo, nos curka, glava bolucka, uši me svrbeuser posted image . Nisam nosila L u vrtić, spavala je mirno ali je tako šištala da je nisam ni pokušala buditi ujutro, spavala je do pola 11 jadniče. I sad je super raspoložena, kaže da je boli grlo(mada jede i pije bez problema) i kašljuca, jako ružno, zvuči malo kao lavež ali ne kašlje mnogo za sad, pa joj ne dajem ništa. Ujutru sam zvala svekrvu da pokupi H, em da nam ne smeta, em da je ne zarazimo, pa smo ostale kući L i ja. Skuvale smo litre i litre čaja, pripremile keks i bombone i legle u dnevnu i tako ceo dan. Gledale tv, igramo igrice na telefonu, malo smo bojile, radile zadake u radnoj svesci i tako...

(odgovor članu Doroty)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
6.10.2016 18:14:35   
Mariya
Beba mi se danas razmahala, ceo dan se nešto gurauser posted image
Mada, prilično je živahan pslednjih nekoliko dana nego ja nisam sedela ni 5 minuta ovih dana, a pošto danas samo ležim, baš ga osećam i to sad već može i preko stomaka da se oset_i, da dam mm da malo oset_i pokrete svog sinkauser posted image

< Poruku je uredio Mariya -- 6.10.2016 18:15:47 >

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
6.10.2016 18:56:52   
degu
Marija sutra ce biti bolje :* meni dete govorilo boli me grlo,ja reko lupa, ne zna ona, ali bili dete u pravu. Bas sam se najezila nesto kad si rekla sinak, jos mi je neverovatno da cemo imati sinove

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
6.10.2016 19:30:30   
mamica 91
Vece zenicee, da se i zvanicno prijavim u trudnice. Danas sam bila na UZV, trudnoca stara 6+5 sve na pravom mestu, cak su se videli i otkucaji srca, malko, ali se videlo..
Nadam se da cemo se lepo druziti user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
6.10.2016 19:52:45   
Mariya
Degu, i meni je neverovatno, kad govorim o bebi gledam da pričam u muškom rodu, da se naviknem, čekam ekspertni da mi dr potvrdi, do tada ne menjam tiker na plavouser posted image
Napiši mi molim te kako ti je to komisija produžila bolovanje a nije otvorila porodiljsko? Je li to nešto novo?
Meni je u trudnoći sa H komisija produžila trudničko do 08.09.2014., od 09.09.2014. porodiljsko, tako je pisalo na izveštaju, a kod dr sam išla po doznake. Jesam li ja nešto zbunjena ili je sad to drugačije kod tebe?
Mamice, doobrodošla.
Doroty, sad stvarno možeš da ideš, prepusti mesto novim trudnicamauser posted image

< Poruku je uredio Mariya -- 6.10.2016 19:56:08 >

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
6.10.2016 23:28:23   
degu
Da, da, tako i meni pišena izveštaju i kad dođe vreme za porodiljsko otvaraš ga kod svog ginekologa,tu ga i zatvaraš godinu dana kasnije,bar sam ja tako razumela, a tako je bilo i prošli put koliko se sećam. U svakom slučaju nije ništa novo, sve je isto kao i do sad, ako ja nisam dobro shvatila,nije ni važno user posted image nije se ništa menjalo.
Mamice dobro došla user posted image
Ana htedoh da kažem da sam i ja nosila i urini urinokulturu radila zbog tih bolova, sve je bilo sterilno,prosto trudnoća nije bezbolono stanje. U ovoj trudnoći sampoetkom petog meseca bašimala jače bolove pa nosila urinuser posted image naravno ništa nije bilo, a prošlu trudnoću samod početka dokraja imala menstrualne bolove.
Ja danas nešto imam osećaj da se beba okrenula, možda tripujem, al mi je osećaj kao T kad me je gurala glavom o bešiku.
Radila sam vaginalni i cervikalni bris, sve je sterilno.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
7.10.2016 10:06:49   
AnaAna1
Dobrodosla mamice :)

Degu mnogo smo bre hipohondri u trudnoci svi zivi user posted image zezam se sa drugaricama, kazu one su mislile da su bile najgore, ali sada kada cuju mene postoji mogucnost da ih nadmasim, mrtva trka user posted image ali sve je to normalno... user posted image

E da, stigo mi je rezultat double testa. Da vas ne smaram svim brojkama, krajnji rezultat je 1:4338 za daunov sindrom, a za neka druga dva sindroma 1:100000. Za godine 1:600 (nisam mislila da sam toliko stara, 29 user posted image ). Ja mislim da je to prilicno dobar rezultat 1:4338?

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
7.10.2016 11:02:48   
mamica 91
Degu i proslu trudnocu smo trudnovale zajedno, samo sam ja gazila malo ispred tebe, a sad obrnuto user posted image
Ana i ja mislim da je to dobar rezultat, sad sam trazila svoje nalaze, u obe je za down rizik bio 1:10 000,a u prvoj trudnoci rizik prema starosnoj dobi 1:920, a u drugoj 1:888, videcemo kako ce sad biti.

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
7.10.2016 11:06:00   
IvanaSK RR
Nove trudnice dobro dosle!
Mishu, znam te, znas me user posted image Drago mi je da je sve prošlo kako treba, i da je seka dobila divan poklon za rodjendan :) Javi, molim te, kad budete išli na kontrolu, znam kako ti je.

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
7.10.2016 13:45:44   
degu
Ana tako ti je to kad se pomzcis da zatrudnis pa panicis. Ja sam u prvoj trudnoci bila nemoguca, sad sam mnogo opustenija al uhvati me frkai sad. Sto se tice dabla, mislim da je dobar nalaz, malo si krvarila pa ti je mozda neki hormon malo nizi, ali ja vise verujem u dobar uz.
Mamice al ja kasnim celu jednu trudnocu za tobom user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
7.10.2016 13:49:15   
Mariya
Dan user posted image
Mislim da mi je danas gore nego jučeuser posted image ne boli me grlo toliko,ali me boli cela faca,zubi,obrazi,nos,oči,ogulila bih lice sebi koliko me nervirauser posted image A L je sad već super! H smo opet poslali kod babe, tata radi pa smo opet same nas 2 u krevetu user posted image bile smo malo i da se prošetamo, do apoteke i prodavnice bolje da nismo jer mi nije uopšte prijalo.
Ana i ja mislim da su rezultati ok. Svaka čast onoj koja u prvoj trudnoći nije paničila i bila hipohondar. Ja sam već u drugoj bila mnooogo opuštena,a tek sad...
Degu,nadoknadićeš ti tu trudnoću za jedno 2 godine user posted image

< Poruku je uredio Mariya -- 7.10.2016 13:53:12 >

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
7.10.2016 14:07:54   
degu
Dobro je, grlo je popustilo, do uvece ce i sinusi. A za trecu trudnocu je moguce da si u pravu user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
7.10.2016 15:06:21   
Mariya
Jao valjda će,zaista bih lupala glavom o zid koliko mi je grozan ovaj osećaj. A L nikako da se smiri, kao neka glista,stalno se mrda,ovim njenim metarskim nogama mlatara, stalno nešto priča, sekund mira ni tišine nemam. Hoćeš Degu,prečesto spominješ to treće da bi lako odustalauser posted image . Kad se porodiš, reći ćeš nikad više,pa kad ti sinak bude vrištao noćima,pa kad oboje zaglave bolesni,a ti sama sa njih dvoje opet ćeš reći -ubijte me budem li pomislila da rodim još jedno!! Onda će mališa da poraste,njih dvoje će se divno slagati,igrati i voleti i ti ćeš reći u sebi,vidi ih kakvi su,moram da rodim još jednouser posted image
E,setih se da si pisala za onu pumpicu što je daju u nagradnoj igri, pa da ti kažem da ona nije baš praktična za izmlazanje u smislu da sa njom izvlačiš mleko da ga sačuvaš. Daje se ona pumpica truba,ako sam dobro shvatila. Nema flašicu,rezervoar,već malo udubljenje u kom se skuplja mleko,ili u onu gumenu lopticu koju pritiskaš, ali onda kad je napuniš mlekom prska. Dobra je za olakšavanje,kad su ti grudi prepune,ali nije za izmuzavanje cele dojke. Ja sam to imala ali sam je batalila,lakše i brže mi je bilo ručno plus tako nisam morala još i da je perem i sterilišem. Neću da te odgovorim,već samo da znašuser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
7.10.2016 17:24:22   
degu
E tacno si mi docarala celu situaciju user posted image i opet kad sam dosla do dela kad su porasli sam se raznezila i zamalo rasplakala. A za pumpicu sam se vec prijavila, nisam kontala da je takva ali nema veze, meni vise treba ukoliko budem morala da budem u bolnici par dana da odrzim laktaciju. Planira se konizacija grlica neka 2 meseca posle porodjaja ako se grlic u trudnoci ne regenerise.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
7.10.2016 23:06:32   
Mariya
Veče trudničice!
Degu,ja to iz ličnog iskustva user posted image Ne smem da odem u porodilište jer sam, kad sam izlazila sa H rekla -grom me spalio budem li se još jednom vratila ovdeuser posted image sve se plašim,udariće me grom kad odem da se porodimuser posted image Pa sam onda kad je H vrištala noćima ili samo bila budna rekla mužu da ni ne pomišlja na treće. Ali eto,ipak sam tu,smejem se svojim izjavama user posted image Sad kažem više neću,pa valjda neću za godinu-dve da se predomislim user posted image
Toliko me je bolela glava i zubi i lice i sve da sam morala da popijem panadol, bar mi je malo pomoglo ali sad već osećam da mu prolazi dejstvo user posted image zvala sam svekrvu da sutra odnese obe devojčice, L je sad već super a ja crkavam user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here