|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
14.10.2016 9:01:35   
AnaAna1
Definitivno cu kupiti onaj jastuk za trudnice uskoro jer sam vec sad pocela da se kocim user posted image
napolju je izgleda super vreme, a ja cu prelezati kuci opet ceo dan... muz je uzeo auto i tek se veceras vraca s posla, a ja nisam za neke duge setnje, rekla sam sebi do kraja 14.nedelje da bar ispostujem to mirovanje koje mi je preporucio dr... smanjila sam utrogestan na jedan dnevno od 200 umesto dva... mislim da nema potrebe vise za tolikim kljukanjem...

(odgovor članu Snezana.m)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
14.10.2016 9:18:40   
Snezana.m
AnaAna1, vidiš, dobro si me podsetila za taj jastuk... Mene sve boli. Jeste da ne volim bolnice, ali onaj bolnički ležaj mi je toliko odgovarao zbog visine. Sada, kada ustajem, to su muke. Ovi niski kreveti kod kuće me ubiše. A, sve me boli...
Samo ti ispoštuj šta ti dr kaže. Brzo prođe trudnoća, veruj miuser posted image

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
14.10.2016 11:40:55   
zumbulcic
Jutroo bar od mene, vjerujem da je vecini dan uveliko user posted image

Pricate o spavanju na stomaku, ja od pocetka ne mogu da spavam...valjda kako sam napuhana od utrogestana a i grudi pocele bolit ...nije mi bas ugodno a stomaka jos uvijek nemam. Takoder nije ugodno i na ledima, kako dajem clexane u stomak pa nekako me zategne....najvise mi pase na lijevom boku.

Cure da vas pitam za ovaj ekspertni uz oko 12-te nedjelje, kako se radi, preko stomaka ili vaginalno? I jos vezano za utrogestane, da li ij pijete ili stavljate? Ja tenutno stavljam 3x1 i to preventivno, kontam da ih podem piti, ili bar navecer da stavljam...znate i same non stop nesto curi i ja ko luda letim u wc user posted image i primjetila sam da nekad izade i nesto s njima , nesto zuckasto-smede. Dr kaze da je to od njih, jer oni stete sluznicu vagine.
I jos jedno pitanje za mm, kad cemo dobiti zeleno svjetlo, kad ste vi dobile user posted image za sada nema nikakvih komplikacija, grceva a ni krvarenja

Uzivajte mi u ovom suncanom danu, ja odoh sad malo setat

_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu Snezana.m)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
14.10.2016 11:52:39   
Snezana.m

IZVORNA PORUKA: zumbulcic

Jutroo bar od mene, vjerujem da je vecini dan uveliko user posted image

Pricate o spavanju na stomaku, ja od pocetka ne mogu da spavam...valjda kako sam napuhana od utrogestana a i grudi pocele bolit ...nije mi bas ugodno a stomaka jos uvijek nemam. Takoder nije ugodno i na ledima, kako dajem clexane u stomak pa nekako me zategne....najvise mi pase na lijevom boku.

Cure da vas pitam za ovaj ekspertni uz oko 12-te nedjelje, kako se radi, preko stomaka ili vaginalno? I jos vezano za utrogestane, da li ij pijete ili stavljate? Ja tenutno stavljam 3x1 i to preventivno, kontam da ih podem piti, ili bar navecer da stavljam...znate i same non stop nesto curi i ja ko luda letim u wc user posted image i primjetila sam da nekad izade i nesto s njima , nesto zuckasto-smede. Dr kaze da je to od njih, jer oni stete sluznicu vagine.
I jos jedno pitanje za mm, kad cemo dobiti zeleno svjetlo, kad ste vi dobile user posted image za sada nema nikakvih komplikacija, grceva a ni krvarenja

Uzivajte mi u ovom suncanom danu, ja odoh sad malo setat


UZ u 12-oj nedelji se radi vaginalno i meri se nuhalni nabor i dr gleda da li ima nosnu kost. Utrogestan pijem 3x200, jer ne smem dole da čačkam ništa. Odnose nemamo, jer ne smemo. Tako cele trudnoće imamo zabranu. Budi srećna dok se bockaš u stomak, meni su noge pune čvorova i baš pecka dok dajem.
_____________________________

(odgovor članu zumbulcic)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
14.10.2016 11:56:25   
degu
Snezana isto me sve boli i smeta niski krevet, ne mogu da ustanem, nije mibovako bilo prvi put, valjda su me godine stigle user posted image bas san rastimovana.
Zumbulicu samo spavaj na levom boku, tako je najbolje. A za zeleno svetlo ne znam sta da kazem, mi se nikad nismo opustili i eto zivimo u trudnoci bez toga user posted image iako bih se ja sad i opustila, mm prosto nece da rizikuje, iako zna da je to sve normalno, opet je vise za to da sacekamo. Euz se radi preko stomaka tad, jedino ako ne moze nesto da se vidi onda vaginalnim sondom. To zuckasto je utrogestan, ne brini se. Mislim da je najbolje da ga stavljas, da bolje deluje tako lokalno do neke nedelje. Mislim da pise u uputstvu.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu zumbulcic)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
14.10.2016 13:47:25   
Mariya
Dan user posted image
Ja uključila mašine, krenula da spremam kuću ali moram malo i da odmorim. Izvadila sam belo meso, sad da zbućkam nešto za ručak od njega. Svekrva došla, ispeglala vešuser posted image pita može li da odnese devojčice na igralište, rekoh joj, do 3 su njene, nek' ih nosi gde god hoćeuser posted image Sutra će opet biti sa njom ceo dan, kako joj ne dosadeuser posted image stvarno je kraljica!!
Degu znam taj sajt, preskup je naspram DM-a.
Uz u 12 ned. se radi preko stomaka.
Vidim kukate na krevete, mi smo naš bračni pravili po meri, pa smo tražili da bude viši, sa sve dušekom je visok 68 cm!! A jastuk za trudnice sam sašila sebi još u prvoj trudnoći i super je, al nam već 2 godine služi za zaprečavanjeuser posted image između našeg i L kreveta, da se ona ne udari o naš krevet. Pa praktikujem jedan čvršći jastuk između kolena.
A za khm khm, imala sam zabranu u prvoj trudnoći ali smo dobili zeleno svetlo nakon 18 nedelje, ali tad smo bili pomalo uplašeni pa nismo baš često. A sad smo opušteni skroz, nema zabraneuser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
14.10.2016 13:48:55   
MAGDI
IZVORNA PORUKA: AnaAna1

Dobrodoslica novim trudnicama :) brze ce vam proci trudnoca uz caskanje user posted image
Joj mene strah da spavam na stomaku (a jos ga nemam, mozda maaaaaalo), sve mislim ugnjavicu to malo stvorenje od 5cm user posted image juce sam sedela na stolici i savila sam se skroz preko kolena da dohvatim nesto ispod stola sa tepiha i odmah sam se uplasila da li sam mogla da je ugnjavim tako user posted image


Joj 5cm malo stvorenje, ja sam jos vezbala kad sam saznala da sam trudna pa cucnjevi trbusnjaci po 100, posle sam se ulenjila i prestala em sto mi je non stop bilo muka i imala glavobolje pa prestala. Ne brini neces mu nista ono je bezbedno u materici, samo se ponasaj u skladu sa svojim aktivnostima kao i pre. I slobodno spavaj na stomaku dok ti ne poraste stomak jer i tad da hoces ne mozes. Uzivajuser posted image


Dobar dan svima, kao ste danasuser posted image mi smo super radosni zbog sunca malo smo zivnuli, drmaju hormoni pa cas placem cas se smejem. Mmm jel je neko spomenuo piletinu da dodjem na rucakuser posted image . Joj ja sam se pokajala sto nisam uzela jastuk za trudnice pomogao bi mi mnogo, nisam mogla da se okrenem i sve me zuljalo kukovi me boleli pogotovo levi jer treba kao spavati na levom boku.

< Poruku je uredio MAGDI -- 14.10.2016 13:54:55 >

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
14.10.2016 19:58:38   
AnaAna1
Zumbulcicu meni su taj u 12.nedelji radili preko stomaka... i kako sam shvatila od sada ce sve ici preko stomaka, hvala Bogu, onaj vaginalni je odvratan. Sto se tice utrogestana, meni je dr rekao ako stavljam onda 2x100 a ako pijem onda 2x200, ja sam odlucila da pijem bas zbog tog curkanja, jer uvek imam utisak da je sve izaslo napolje... odvratan mi je, vrti mi se u glavi od njega i kad podjem da popijem tabletu povraca mi se, imam neverovatnu odbojnost prema njemu... sad sam smanjila na 1x200 uvece i videcu sa dr ako je sve u redu da ga izbacim polako...

Sto se tice odnosa, ja nisam pitala jer kontam da ni ne smem zbog krvarenja koje sam imala na pocetku 2.meseca, a sad i da mi kaze da smemo ja ne znam kako bih... mene bas strah...

Magdi i ja sam cula da je dobro spavanje na levom boku, ali ne znam zasto :)

Snezana, za sada mi trudnoca prolazi sporo :D

(odgovor članu MAGDI)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
14.10.2016 20:24:20   
MAGDI
Zene ostajem veceras u bolnici bila na ctg bebi pokazuju dosta veliki otkucaji srca, drzite mi palceve

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
15.10.2016 0:21:23   
Mariya
Veče user posted image
Magdi navijamo da bude brzo i lako!!
Danas sam bila vredna,oribala sam kuhinju, zavlačila se u ormare,usisavala, stomak me zaboleo na kraju,jedva sam dočekala da legnem. A sad naravno ne mogu da spavam,em me drma trema zbog sutrašnjeg uz, a H mi se jadna davi u slinama pa se prevrće,budi svakih nekoliko minuta, plače,stenje,biće ovo vesela noćuser posted image

(odgovor članu MAGDI)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
15.10.2016 1:38:15   
degu
Magdi drzimo fige user posted image
Marija uspori malo! Znam taj osecaj da sve mozes sama, mozes ali nemoj,ne trebaju ti ti bolovi zbog kuce. Ja sam prikocila malo, osecam da moram da se pricuvam do 9. Meseca a onda opet mogu sve da radim, onda nek krene kad oce.
Ana najbolji je levi bok zbog cirkulacije izmedju mame i bebe. Ja sam celu prvu trudnocu prelezala na levom boku, a sad mi bogami utrne cela noga i kuk.
I mi smo pravili krevet po meri ali tad nisam znala da ce doci vreme da cu tesko ustajati s njega,hahaha kao baba user posted image

< Poruku je uredio degu -- 15.10.2016 1:39:47 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
15.10.2016 9:56:19   
mamica 91
Jutro debelice, ja ispratila mm na posao oko 9, pa spremila decu eno se igraju u dvoristu a ja pijem kafu posle skoro 10 dana, uzasno mi je bilo muka,a bas mi jutros prija. Kod nas ce neka kisa izgleda, bas bezveze vreme.

Sta je sa Magdi, mozda se vec mazika sa bebicom?
Mari kako je prosla noc?

E da taj jastuk je prava stvar, kod nas kuci je uvek otimacina za njega, meni mama kupila kad sam rodila U, a kad sam bila trudna sa V nisam ustajala iz njega.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
15.10.2016 10:00:50   
MAGDI
Dobro jutro svima, nema leba od mene da se porodim...ctg pokazuje do 70 kontrakcije ja nista ne osecam, pitaju me svi ima li kontrakcija bolova rekoh nista ja ne osecam a oni ono user posted image . Bebac je super otkucaji super sinoc bili do 180 ne znam zasto mozda sto sam se najela pljeskavice i soka od jabukauser posted image . Kad bi mogli ctg da mi rade stojeci bilo bi vrh user posted image

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
15.10.2016 10:13:46   
mamica 91
Ojooj, tako je meni bilo prvi put, a stomak mi je bio kao da cu eksplodirati svaki cas, a beba nece pa nece.
Jesi otvorena bar?

(odgovor članu MAGDI)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
15.10.2016 10:19:37   
Doroty
Dobro jutro!!
Šta je sa ovim oktobarskim bebama, lenjivice...Ni ova moja neće napolje. Ja danas odoh da vidim šta se dešava, ima li devojka nameru da izlazi ili da čekam Novu Godinuuser posted image
Magdi, mislila sam na tebe juče ceo dan, ubeđena sam bila da si to završila noćas. Ladno čekaš meneuser posted image

_____________________________

Ne plaši se borbe i nemoj bežati od nje. Tamo gde nema borbe, nema ni vrline

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
15.10.2016 10:20:06   
MAGDI
Bebu skroz dole osecam. A stomak sinoc i jutros hoce da prsne, a mene zastrasuje onaj zvuk ctg kad se ocitacaju kontrakcije. Sinoc sam bila prst otvorena a danas videcu kad mi dodje doktor da me pregleda.

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
15.10.2016 10:29:27   
MAGDI

IZVORNA PORUKA: Doroty

Dobro jutro!!
Šta je sa ovim oktobarskim bebama, lenjivice...Ni ova moja neće napolje. Ja danas odoh da vidim šta se dešava, ima li devojka nameru da izlazi ili da čekam Novu Godinuuser posted image
Magdi, mislila sam na tebe juče ceo dan, ubeđena sam bila da si to završila noćas. Ladno čekaš meneuser posted image



Razumem ih ja sam takodje oktobarska lenjivica hahaha. Dorothy ima jos 5 praznih kreveta u sobi daj da popunimo malo, mozda ostanes na odelenju danas taman da se druzimo, ja i cimerka smo same, jedine cekalice user posted image

(odgovor članu Doroty)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
15.10.2016 10:34:31   
mamica 91
Nisi puno otvorena, isto tako je meni bilo, na kraju me spustili u salu dali drip, prokinuli vodenjak i cekaj, porodila sam se za 13 sati, tako ako je beba ok i ne pati bolje je da cekas da krene samo nego da oni izazivaju, drzim ti palceve, da bude brz i sto laksi porodjaj user posted image

Do, kada je tebi termin?

< Poruku je uredio mamica 91 -- 15.10.2016 10:36:07 >

(odgovor članu MAGDI)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
15.10.2016 14:01:34   
MAGDI
Joj jel boli kad ti probuse vodenjak? E pa meni termin bio u ponedeljak tako da cekam i cekam....Ja se samo nadam i ako me stave na idukciju da cu se brzo otvoriti :/

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
15.10.2016 15:09:14   
mamica 91
Vise je neprijatno nego sto boli, oba puta su mi busili ali sam drugi put bila otvorena 8cm i dan posle termina, a prvi put vrh prsta otvorena i +5 preko termina. Ruzan je taj instrument cime buse. I meni su prvi put rano probusili i sporo sam se otvarala, nadam se da ce kod tebe biti bolje i brze.

Ja uspavala malca i zavrsila rucak, idem i ja malo da se ispruzim user posted image

(odgovor članu MAGDI)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
15.10.2016 16:24:20   
Mariya
Dan trudničice!
Degu,znam sve,ali znam i da,ako ne uradim to sad neću uraditi to u sledeće 2 godine sigurno. Taj ormar mislim da nisam spremala 4 godineuser posted image Pa sad dok mogu da ga sredim. Biću sve veća i veća i sve manje ću se kretati i zavlačiti u ormare user posted image
Nisam se pohvalila da ponovo pričam sa sestrom user posted image Danas nosim devojčice kod nje.
I da se pohvalim,bila sam na uz,kaže Stojić da je beba super,sve je u redu,sve je na mestu, dečak je. Nadala sam se da je možda dr u Dz pogrešio ali nije user posted image moraću da se naviknem. A mm... Presrećan jeuser posted image
Kupila sam danas trudničke farmerke sebi, moraću polako i jaknu,dugu zimsku mogu da zakopčam, a kratka mi dođe preko stomaka,tako da neću izvući zimu sa njima. A kakva je zimoća bila jutros,šta će tek biti u decembru,januaru,neću moći ni raskopčana da idem,ili ću biti neprestano bolesnauser posted image
Noć je još i dobro protekla,dobro smo spavali svi,ali oko 7 je H počela da krklja i da kašlje pa je jadna ustala pre 8.
Magdi, ima li šta novo kod tebe?

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
15.10.2016 18:34:15   
degu
Okaci neku slicicu sa UZ! Definitivno smisljamo muska imena user posted image
Evo i meni se upravo peru farmerice i kupila sam juce jesenju jaknu pa se nadam da cu izgurati s njom i do porodjaja, ogromna sam, ovo narastanje ide u nedogled user posted image
Super za seku :)
Ja sam upravo napravila lenju pitu od jabuka, jos mi je u planu bundevara, princes krofne, struda s makom, mislim ne danas nego tokom trudnoce user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
15.10.2016 23:43:12   
Mariya
Veče!
Definitivno muška imenauser posted image Danas je mm počeo da predlaže, kaže nije do sada smeo da se previše udubi u smišljanje muških imenauser posted image
Degu,šalji pitu sa jabukama, njam!! Moja svekrva napravila jutros princes krofne pa nam donela ali nije to to,ja sam na 24kitchen videla princeze sa kremom od narandže i karamelom,tako da ću morati to da napravim. Ako bide padala kiša mm će biti kući,onda on pravi ručak a ja mogu princeze.
Degu,samo toliko? još u toku moje trudnoće moram da proslavim 2 rođendana,moj u novembru,mužev u januaru,pa L imendan,božić i nova godina,ima da spremam,ihaj, a ako nešto volim da radim to je da spremam kolače user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
16.10.2016 0:39:04   
degu
Ej danas sam stajala pola sata i raspala se, baš sam raštimovana. Ovo je ono što mi se jede i što me čeka kupljen materijal user posted image a za ostalo ćemo videti, mene još čeka moj rođendan, Božić i NG al mi je termin od 2 do 4.1.2017. ne znam hoću li biti u stanju i da li ću još biti 2 u 1. Kakve predloge ima tm za ime? Ja još nisam sigurna. Piši u temi da ne dobijemo pec pec user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
16.10.2016 11:31:33   
MAGDI
Maryja deckic je, super neka je ziv i zdrav, a koji si ti mesec? Joj zene ja se smorih na odelenju, nedelja doktor nije tu cekam sutra da vidim dal da me stavi na indukciju i da zavrsim sa tim, nit imam bolove nit kontrakcije a bebac lenjivica moja samo uziva user posted image .

Posaljite mi malo tih krofnica kolaca stvarate mi zazubice,A ja dao bog ovde non stop gladna, dosadno pa bih samo jela.user posted image

< Poruku je uredio MAGDI -- 16.10.2016 11:34:47 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here