|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
20.7.2011 21:20:25   
iva80
IZVORNA PORUKA: Pcelica Lena
I ja ti za svaki slučaj ne preporučujem da piješ posle O, koja god da je macina trava.

U potpunosti se slažem sa Lenom! Jedino Virak možemo piti do 3. meseca trudnoće, jer kažu da Virak pomaže pričvršćivanju ploda i umiruje mučnine.
POZDRAV DEVOJKE!!!


_____________________________

you try-you fail,
you try-you fail,
but the only true failure is when you stop trying!
So, YOU MUST WIN!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 526
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
20.7.2011 21:28:45   
ivasd
Ivo kako ti napredujes sa macom koji ti je dc .... user posted image

_____________________________

iva

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 527
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
21.7.2011 1:31:57   
World
Sto se tice nepete, meni je receno da se pije 40 dana. A i ako idemo logikom da sluzi sa 'procepljavanje' jajovoda, regulisanje ciklusa i sl, logicno ispade da se ne pije u trudnoci.
Mada, kad opet razmislite, koja je vjerovatnoca (pod uslovom da je ovulacija ono bas kad treba, na redovan ciklus, i s obzirom da se ne pije dok traje m.) da caj pocne djelovati nakon upotrebe od 5-6 dana? Nekako mislim da, ako djeluje, djelovace mozda najranije onaj naredni mjesec, kad bi se trebala desiti ona sledeca ovulacija (nakon otprilike tih 40 dana).....
Mislim definitivno zene ako skontate da ste trudne, bacite caj koji dovodi do trudnoce, ne treba vam vise.... user posted image

(odgovor članu ivasd)
Direktna veza do poruke: 528
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
21.7.2011 1:36:14   
degu
user posted image
Pa gde si ti Svete, mi te danima dozivamo?
Super si ovo sročila, nema šta, sve si lepo rekla user posted image

Treba otvoriti posebnu temu NEPETA CATARIA, jer je to potpuno drugačija biljka i nije macina trava, ni očajnica, nego macina metvica.

< Poruku je uredio degu -- 21.7.2011 1:39:14 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 529
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
21.7.2011 1:42:10   
World
Malo sam na odmoru, pa se trudim da ne visim na kompu kad nemam potrebe.. Ali sta cu, navukle ste me, pa moram otvoriti bar malcice da vidim sta se desava user posted image .... i to kad mm ode na spavanje....user posted image
E ne znam ti ja vise nista, definitivno cu otici sutra do cika-travara i snimiti sve sto mi kaze, pa cu vam prekucati.... user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 530
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
21.7.2011 1:47:12   
degu
Ma ima i na netu da se skine svašta,čini mi se da je super biljčica kao i virak.
Obična očajnica mi se ne sviđa što ima abortivno delovanje, pa nikako se ne sme posle ovulacije.
Ali svakako nam znače i informacije od čika travara, zato upijaj sve što kaže.
Uživaj draga u odmoru i vratite se sa user posted image


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 531
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
21.7.2011 1:56:06   
World
Hocu, hocu, bas ti hvala, ja idem na veliko, vracam se iskljucivo sa user posted image user posted image , ako jos kome treba, po narudzbi... user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 532
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
21.7.2011 10:46:11   
iva80
IZVORNA PORUKA: ivasd
Ivo kako ti napredujes sa macom koji ti je dc .... user posted image

Ćao imenjakinjo i sve ostale!!! Ja od danas prestajem sa macinom travom i krećem sa virkom. Bili smo i dalje smo vredni svaki dan, mada sam se ja nešto istripovala oko moje O tj više su me istripovali oni ovulatorni testovi... Nema veze...jajnike osećam, a i Maybe Baby je pokazao paprati, mada više prestaću svemu da verujem i samo da mućkam user posted image
Veliki pozdrav za sve 'koleginice'!!! 

_____________________________

you try-you fail,
you try-you fail,
but the only true failure is when you stop trying!
So, YOU MUST WIN!!!

(odgovor članu ivasd)
Direktna veza do poruke: 533
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
21.7.2011 10:51:04   
degu
Hocu, hocu, bas ti hvala, ja idem na veliko, vracam se iskljucivo sa , ako jos kome treba, po narudzbi...


Ja odmah hoću da rezervišem, mislim možeš za drugaricu preko veze nešto da središ user posted image

mada više prestaću svemu da verujem i samo da mućkam


ivo mislim da ti je ovo najbolje rešenje user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 534
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
27.7.2011 11:02:46   
tatjan@
Imam pitanje devojke :)

Imam kuci virak i ocajnicu, pila sam ih pre jedno godinu dana i prestala, a sad sam zaboravila kako se sta pije.. user posted image

Hoce mi neko strucan napisati kratko uputstvo sta i kako?

I sta za sta sluzi?

Hocu jos da pijem vitamin b6 za produzavanje lutealne faze.. i sad mi trebaju cajevi za regulaciju ciklusa i stimulaciju O

_____________________________

Mnogo volim da se igram ludosti i u sve dane žmureći zakoračim i da popljujem onako malo tužno, onako iz samilosti, sve katastrofe koje su pretile da me smrve.. Mika Antic

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 535
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
27.7.2011 11:29:33   
degu
Nisam baš stručna, ali da ti odgovorim dok se ne javi neko stručniji user posted image
Macinu travu piješ od prestanka krvarenja do ovulacije i to: 2 kasikice preliti sa 2,5 dcl vruce vode i procediti nakon 3 minuta. Piti tri do pet soljica u toku dana.
A virak možeš da piješ ceo ciklus, posle 3-4 ciklusa, napravi jedan ciklus pauzu, za svaki slučaj. Mislim da virak ide 2 kafene kašikice na 400 ml vode, procediš za 10-15 min.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu tatjan@)
Direktna veza do poruke: 536
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
27.7.2011 12:20:20   
tatjan@
A jel to moze da se pomesa u nekom odnosu? Virak i ocajnica? Nesto mi to puno kuvanja caja, ja mislim da sam ja to mesala i pila mislim dvaput dnevno, ujutru i uvece.. I odmah sledeci ciklus mi se popravio :) I mislim da sam ocajnicu pila ceo ciklus jer sam je pravila u blazoj varijanti i pila samo dvaput dnevno. Moji ciklusi i nisu tako losi, mislim nemam neki ozbiljan problem, samo mi je malo losiji odnos estrogena i progesterona :)

Ili mozda nema efekta kad se tako pije? user posted image

_____________________________

Mnogo volim da se igram ludosti i u sve dane žmureći zakoračim i da popljujem onako malo tužno, onako iz samilosti, sve katastrofe koje su pretile da me smrve.. Mika Antic

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 537
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
27.7.2011 12:22:20   
degu
Mislim da sam negde pročitala da ne smeju da se mešaju.
A ne znam ni kako bi, jer macinu travu treba da procediš za 3 min, a virak za 10-tak.
Pokušaj u prvom delu da piješ macu, a u drugom virak, jedino mi to pada na pamet.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu tatjan@)
Direktna veza do poruke: 538
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
27.7.2011 12:22:30   
tatjan@
O gospode Boze, upravo sam popila gutljaj ocajnice.. user posted image

_____________________________

Mnogo volim da se igram ludosti i u sve dane žmureći zakoračim i da popljujem onako malo tužno, onako iz samilosti, sve katastrofe koje su pretile da me smrve.. Mika Antic

(odgovor članu tatjan@)
Direktna veza do poruke: 539
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
27.7.2011 12:23:37   
degu
Kažu posle prvog gutljaja bude lakše user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu tatjan@)
Direktna veza do poruke: 540
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
27.7.2011 12:32:04   
tatjan@
E to je skroz dobra ideja user posted image Hvala ti, puno si mi pomogla user posted image


Jel to ista fora kao i sa rakijom? Od prve se streses, pa svaka posle sve lepsa i lepsa user posted image

< Poruku je uredio tatjan@ -- 27.7.2011 12:33:35 >


_____________________________

Mnogo volim da se igram ludosti i u sve dane žmureći zakoračim i da popljujem onako malo tužno, onako iz samilosti, sve katastrofe koje su pretile da me smrve.. Mika Antic

(odgovor članu tatjan@)
Direktna veza do poruke: 541
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
27.7.2011 12:32:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: tatjan@

O gospode Boze, upravo sam popila gutljaj ocajnice.. user posted image

user posted image

(odgovor članu tatjan@)
  Direktna veza do poruke: 542
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
27.7.2011 18:28:25   
Anoniman
Mene jedino zeza cediljka jer je krupna pa mi u šolju udje ono sitno trunje. A ovako mi je opušteno lepo gorak. To kako vreme prolazi sve ti više nedostaje! Ko vutra! user posted image , mislim šalim se malo, ali stvarno je tako!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 543
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
27.7.2011 23:17:34   
degu
user posted image

Pčelice, svakodnevno me iznenađuješ user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 544
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
29.7.2011 10:53:40   
Anoniman
Pa moram malo da se šalim na svoj račun. A možda sa i 50% prolupala, a možda sam i dvojna ličnost pa kad koja preovlada tako se ponašam! user posted image

(odgovor članu degu)
  Direktna veza do poruke: 545
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
29.7.2011 13:20:36   
degu
Sviđa mi se ta tvoja druga, prolupana ličnost user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 546
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
30.7.2011 13:59:13   
Anoniman
Pa znaš da glupost nema kraja!

(odgovor članu degu)
  Direktna veza do poruke: 547
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
31.7.2011 10:23:49   
vanchi
cao cure,
pijem ocajnicu vec 3 dana (ukus mi je sasvim ok, ali miris je uzasan).. i u toku 3 dana sam primetila probadanje u donjem delu trbuha, blizi se ovulacija do kraja nedelje....menstruacija mi je prosla, ali od kako pijem caj promjetim malo smedjeg na gacicama i kad se brisem posle wc-a... da li to moze biti od caja ili jednostavno maternica se cisti jos uvek......hvala

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 548
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
1.8.2011 17:28:05   
Mama 78

IZVORNA PORUKA: vanchi

cao cure,
pijem ocajnicu vec 3 dana (ukus mi je sasvim ok, ali miris je uzasan).. i u toku 3 dana sam primetila probadanje u donjem delu trbuha, blizi se ovulacija do kraja nedelje....menstruacija mi je prosla, ali od kako pijem caj promjetim malo smedjeg na gacicama i kad se brisem posle wc-a... da li to moze biti od caja ili jednostavno maternica se cisti jos uvek......hvala

vanchi uglavnom sve koje smo pile caj smo imale to isto.Nema brige nastavi do ovulacije i posle u akciju.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vanchi)
Direktna veza do poruke: 549
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
1.8.2011 17:32:31   
Kookai
i ja isto mislim ! user posted image

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here