|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
15.8.2011 22:16:31   
degu
Ali se pripremi na to da je macina trava jako gorka, a virak je fin, čak i meni što ne volim čajeve user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 576
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
15.8.2011 22:18:33   
meyo
kako bih ja mogla piti mt. s obzirom da ne znam kad mi je O ima m li je da su ciklusi na godinu i slicno ??

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
15.8.2011 22:21:15   
degu
Ne znam Meyo, ja mt nisam pila user posted image Jedino od sledeće user posted image ako dođe, mada neće :))) da piješ do 15. dc, jer ti sigurno pre toga nije O.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 578
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
15.8.2011 23:03:53   
maca821

IZVORNA PORUKA: soni

ja cu da nadjem ovde i da pocnem sa ovim cajem.. ne znam jel bolje to ili virak???

jel ima neki caj sto bi i muskarci mogli da piju??

Ja ti sad pijem ovako:3 solje dnevno macine trave, to cu do O, posle cu jednu solju virka(jer meni snizava pristisak pa ne smem vise) i jednu solju crvenog zdravca. Macina trava je uzasno gorka, ja je pijem tako sto cekam da se ohladi pa sunem u dva puta.


_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 579
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
16.8.2011 9:09:59   
soni
ja idem danas da kupim macinu do O, i uz to crveni zdravac zajedno sa m i folnu kis...al smo se maco naoruzale user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 580
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
16.8.2011 11:35:30   
^iva^
soni ubaci i virak user posted image

_____________________________

iva

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 581
   RE: Macina trava
16.8.2011 18:01:32   
Hristinica
Zdravo, ja sam nova na forumu, pa i ne znam jos uvek kako se koristi, i kako mogu da procitam odgovor na moju porukuuser posted image ... Ako nesto znas, ti napisiuser posted image ... a sto se tice Ocajnice, ja koliko znam nema nus pojava, ja sam je pila zimus par meseci, ali ne svakodnevno, i stvarno sam dobila na vreme.user posted image Inace imam neredovna menstruacijeuser posted image ... pa sam prestala da je pijem, i sada sam je uzela ponovo, pa cekam menstruacijuuser posted image .. jedino sto sam primetila je da su mi grudi natekle, nikakvih drugih promena nisam imala...

(odgovor članu MALECKA)
Direktna veza do poruke: 582
   RE: Macina trava
16.8.2011 18:03:41   
Hristinica
Zdravo,posto vidim da si sada na forumu, a ja sam nova, pa ne znam bas da se snalazimuser posted image . da li mozes da mi kazes kako ja mogu da vidim odgovore i diskusije na moju poruku?!hvala...

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 583
   RE: Macina trava
16.8.2011 18:14:14   
^iva^
dobro doslauser posted image nista nije tesko naucicices brzo ....evo vidis sad moj odvogor user posted image

_____________________________

iva

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 584
   RE: Macina trava
16.8.2011 18:26:24   
ljubilica
Evo i mene. I ja razmisljam da se naoruzam, posto mi je doktorka rekla, nakon najosnovnijih pretraga i HSG (gde je sve u redu) da joj se javim za 6 meseci, a ko da doceka ako opet bude bezuspesno. I sada se dvoumuim, sta je bolje: Peruvian maca ili macina trava i ostale travke? kakva su vam iskustva?

_____________________________

Sreća je kao leptir. Što je više juriš, više će ti bežati. Ali, ako se okrenes drugim stvarima, ona će nežno doći i sleteti na tvoje rame.

(odgovor članu ^iva^)
Direktna veza do poruke: 585
   RE: Macina trava
16.8.2011 19:21:00   
maca821
Hristinica dobro doslauser posted image

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu ljubilica)
Direktna veza do poruke: 586
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
17.8.2011 17:09:09   
Hristinica
Cestitke i sa moje strane! i sve najboljeuser posted image A kazi mi jesi li ti imala neredovne menstruacije? ja imam neredovne menstruacije,pijem macinu travu i radimo na user posted image user posted image mesec i po dana, ali ja sam po prirodi pesimista i svasta sam sada utuvila u ludu glavuuser posted image user posted image ...Ja sam nova na forumu pa neka mi pise svako ko ima slicnih problema...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 587
   RE: Macina trava
17.8.2011 17:18:19   
Hristinica
A jel ti imas neredovne menstruacije vec dugo? jel planiras user posted image user posted image ? JA PIJEM mACINU TRAVU ILI DRUGACIJE SE ZOVE oCAJNICA I MISLIM DA JE DELOTVORNA. moj savet ti je da ne kupujes u zdravoj hrani jer nije prava, ima je u Josifu Pancicu, i gorka je. drugi naziv za nju ti je Marrubium Vulgare ,
Marulja user posted image A evo jos nesto o njoj:
OCAJNICA , Marrubium Vulgare ,
Marulja
od davnina koristi za neplodnost kod zena ..kako samo ime kaze Ocajnica ..za zene koje zele da postanu majke ,
ova biljka moze da pomogne. Oduvek se koristila za normalizovanje menstruacije i samog ciklusa , odnosno uravnotezenje hormona.
Macinom travom - Ocajnica - Marrubium vulgare , ljekovitom biljkom kojom se zene tradicionalno lece od neplodnosti.
Od ove trave spravlja se caj , koji kako "narodni recept" savetuje , treba
piti tri puta dnevno po vinsku casu u vreme kad zena zeli da zatrudni .
Samo da napomenem kada budete trazili ovu travu pitace vas za izraz "Macina trava "
Moj savjet je ZABORAVITE NAZIV MACINA TRAVA . U narodu se cetiri vrste biljaka naziva macinom travom i za svaku od njih ce vas travari ubjedjivati da je to ONA PRAVA koja vama treba .
Biljka koja vama treba je OCAJNICA , Marrubium Vulgare , Marulja . Samo pod tim nazivima je trazite .
Caj je izuzetno gorak . Mozete ga zasladiti sa vrlo malo meda , ali nabolje bi bilo da se pije nezasladjen .
Iz mog iskustva lakse se pije hladan .
Caj se pije tri mjeseca ( za vrijeme menstruacije se ne pije ) pa se pravi pauza od mjesec dana .
Nakon te pauze , mozete nastaviti .
U slucaju trudnoce prestanite piti Marulju .user posted image
a moja iskustva sam napisala u prethodnoj poruci, mada nisam redovno pila, ali sada sam odlucila da je redovno pijem ,korisstim je oko 20-ak dana, i vec osecam naduvenost kao pred menstruaciju. Mnogo sam citala o njoj i bas ima pozitivnih komentara i iskustava.

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 588
   RE: Macina trava
18.8.2011 15:23:54   
sofija 11
zdravo na site. ja sam iz Makedonije i zelim da  svima sto poskoro ugledate svojeuser posted image user posted image .i ja sutra pocinjem sa ocajnicom i cu ja piti 2 nedelje. inace imam pcos i neredovne menstruacije. oprostite ako sam zgresila nesto vo pisuvanja ili netocno sam napisala.

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 589
   RE: Macina trava
18.8.2011 15:26:20   
maca821
Zdravo Sofija, dobro doslauser posted image
Napisi nam nesto o sebi, koliko radite na bebi? Naravno dodji u cekamo dve crticeuser posted image

< Poruku je uredio maca821 -- 18.8.2011 15:27:53 >


_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu sofija 11)
Direktna veza do poruke: 590
   RE: Macina trava
18.8.2011 15:35:47   
sofija 11
pa radimo na bebu skoro 1 godina.  imam klasican primer na PCOS  i neredovne menstruacije. bila sam stimulirana sa klomifen ali nije imalo rezultata jer doktor kaze da nekoje devojke su rezistentne na taj lek i sad mi je preporucijo stimulacija sa merional inekcijom jer kaze da se sanse zgolemuje na 50 % sa tim inekcijama. ali ja zelim prvo da probam sa ocajnica zato sto stvarno pomaze . moja drugarica nije imala 4 god decu sve bilo kod njih ok i prvi  mesec sa ocajnicom je zatrudnila. kupila sam je u josif pancic mislam da se zvao pa mislim da je ta prava zasto i ta drugarice je ta pila

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 591
   RE: Macina trava
18.8.2011 15:39:51   
maca821
I ja pijem tek prvi mesec i moja je Josif Pancic, gorka je ali se brzo naviknes.
Srecnouser posted image

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu sofija 11)
Direktna veza do poruke: 592
   RE: Macina trava
18.8.2011 15:43:35   
Hristinica
Dobro dosla Sofijauser posted image I ja sam citala dosta o Ocajnici i svuda pise da bas ,vas pomaze, a sad cujem i od tebe. J a je pijem, pa nadam se da cu ostati user posted image Ne pijem nikakve terapije, jer smo od skoro poceli da pravimo bebuuser posted image .. A jel ti dugo imas neredovne menstruacije? koliko dugo vec radite na user posted image ? koliko puta godisnje imas menstruaciju?

(odgovor članu sofija 11)
Direktna veza do poruke: 593
   RE: Macina trava
18.8.2011 15:58:37   
sofija 11
pa ovako... prvo sam imala povisen prolaktin pa sam pila Dostinex i je bilo ok imala sam redovno menzis. ali kasnije sam presla na drugi lek za prolaktin to je bromergon ( zasto Dostinex bil stetan za plod) i od tad evo vec 2 god nikako ne mogu da sredim nivo na prolaktina a stim i neredovne menstruacije koje idu neznam na nekoliko meseci. a u meguvremena 1 god i pol mi se javi i Pcos. sada terapija za bromergon mi je bila zgolemjena i pred jedna nedelja sam ga ispituvala i bio je dobar u granici normala a nisam mogla da ga sredim 2 god pa mislim da sad ce da se sredi i menstruacija zasto ovaj hormon poprecuje  redovne menstruacije i ovulacije. radimo na bebu jedna god.  i stvarno sam ocajna.

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 594
   RE: Macina trava
18.8.2011 16:04:34   
degu
Nemoj biti očajna Sofija, važno je da ti Dr-i nađu adekvatnu terapiju i biće OK.
Čim se hormoni dovedu u neki balans, krenuće i menstruacije i ovulacije.
Za PCO možeš pokušati da piješ i čaj od virka i hajdučke trave, pored macine trave.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu sofija 11)
Direktna veza do poruke: 595
   RE: Macina trava
18.8.2011 16:09:24   
^iva^
zene navalite na macu user posted image

_____________________________

iva

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 596
   RE: Macina trava
18.8.2011 16:09:29   
sofija 11
hvala na savetu i ja tako mislim. ma sve je individualno ja mislim. jedna prijatelica nije imala redovna menstruacija od 16 god i je dobivala samo so lekove pa evo bila je stimulirana sa klomifenom i je ostala trudna sekako posle nekoliko obida sa klomifen

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 597
   RE: Macina trava
18.8.2011 16:13:23   
degu
Ma da, uvek se može stimulisati ovulacija, nije problem, ali je jako važno pre toga dovesti organizam u red i pripremiti ga maksimalno za trudnoću. Ni klomifen ne sme tako olako da se uzima dok se ne uspostavi neka hormonalna ravnoteža. Samo budi strpljiva, svaki je problem rešiv. user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu sofija 11)
Direktna veza do poruke: 598
   RE: Macina trava
18.8.2011 16:14:34   
Mama 78
user posted image user posted image Samo napred devojke vidim Vas sve sledeceg mececa u 1. tromesecju.Ko je citao celu temu zna da sam ja ostala user posted image 1. mesec posle upotrebe carobne user posted image .Zato vucem vas jakoooooooo!!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sofija 11)
Direktna veza do poruke: 599
   RE: Macina trava
18.8.2011 16:23:23   
sofija 11
iscitala sam celu temu i znam Mama 78 da si ostala trudna posle prvog caja i zelim ti od srca najlepsu trudnocu i da uzivas u nju i svi ostali koje su ostali user posted image zelim im sve najlepse i samo da uzivaju. i ja mislim degu da prvo treba da se sredi to sto nije u red pa posle da se stimulira . neznam ni ja zasto sam bila stimulirana sa klomifen kad mi je bio povisen prolaktin. ali ovaj doktor gde ja idem je najdobar u nasoj zemlji i ima najdobre rezultate ma celu Makedonijom koje ima problem odi kod njih. valjda on misli da nije neko problem prolaktin . ma ja se nadam od ocajnica da cuuser posted image i ako  ne ostajem i duri tad neznam sta bi radila

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here