|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
29.1.2012 17:04:20   
MakiJ
Joj ja sam pila do ponedeljka pa sada pauziram, grozna jeuser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 801
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
31.1.2012 20:31:13   
malamaca2
Ja sam nova na forumu, zanima me kako cu znati da je ovulacija, po sluzajvoj masi jel da, citala sam sve ovo pa sam sad zbunjena, ja i muz vec godinu dana ne mozemo imati djecu, a kod mene je sve ok on nije isao na pretrage a cula sam da macina trava pomazea da ostanes trudna cim prije, pa me zanima kako se i koliko pije i do kad i za koliko se vec moze dobiti rezultat, inace osjecam vec 7 dana probadanja u desnom jajniku a juce sam trebala dobiti a nisam trudna sta moze biti? Papa test ulstrazvuka mi je ok. i koja je sasd tad prava napisite mi nayiv latinski sve sam ovo citala pa sam malo zbunjena jer negdje se pise da je ova negdje ona pa ako moze neko tacno da napise. Hvala :D

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 802
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
31.1.2012 21:42:12   
degu
malamaco dobrodošla user posted image
Odakle da počnem user posted image
Otkud znaš da nisi trudna, jesi li radila testić? Imaš dobre simptome, pa svakako navijam user posted image
Ovulaciju možeš odrediti na više načina: možeš da pratiš sluz, plodna sluz je kad je providna i rstegljiva kao belance. Možeš pratiti grlić, kad je visoko, kad je mekan i otvoren onda je ovulacija. Zatim postoje i LH testovi koji su pozitivni 24-36 sati pre ovulacije i da meriš bazalnu temperaturu. Imamo teme i o lh trakama i bazalnoj temperaturi i znacima ovulacije, samo ukucaj u pretraživač u gornjem desnom uglu sve što te zanima.
Što se tiče čaja postoji macina trava ili očajnica (Marubium vulgare) koja se pije do ovulacije, na 2.5 dl ključale vode idu 2 kašičice čaja i drži se 3 min, pije se 3-5 puta dnevno. Ja iskreno pijem samo jednom, neću da preterujem ni sa čajevima.
Postoji i macina metvica (Nepeta cataria) ona se može piti ceo ciklus. Ja je nisam pila, pa ne znam kako se kuva, to će ti već neko napisati. U svakom slučaju, za plodnost su dobre obe.


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu malamaca2)
Direktna veza do poruke: 803
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
1.2.2012 17:56:02   
malamaca2
Hvala draga na ogovoru i na dobrodošlici user posted image
Naravno bila bih vesela da jesam u zadnje vrijeme mi često kasni po 4-5 dana i onda opet naravno ništa pa zato pretpostavljam da ništa ni ovaj put, a sta ako nisam trudna a to probadanje uzrok cega moze biti inace nemam nikad simptome kad trebam dobiti mengu sto je pozitivno nemam nikakvih bolova ni u grudima ni nigdje. user posted image


Beba je stav Boga kojim nam govori da svijet treba i dalje postojati user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 804
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
3.2.2012 0:38:20   
pandica
EVO OVIM POVODM SE SVIMA JAVNO IZVINJAVAM STO SAM VAM PUTEM PRIVATNIH PORUKA SLALA BROJ RACUNA  DA MI POMOGNETE ZA SKUPLJANJE  SREDSTAVA ZA VTO!

SHVACENA SAM DA VAS LAZEM JER SAM REKLA MOJ MUZ  A NISMO VENCANI, U DNEVNIKU PISE JA I MOJ NEVENCANI MUZ, ALI MOLIM VAS DA NA TO ZABORAVITE,DNEVNIK CE BITI IZBRISAN A  I RACUNI POVUCENI.
JA NAJVEROVATNIJE VISE NECU BITI NA RR, ZAISTA MI JE ZAO I  IZVINJAVAM SE SVIMA!

VELIKI POZDRAV ZA SVE I   I OSTVARITE SVE SVOJ SAN!

(odgovor članu malamaca2)
Direktna veza do poruke: 805
   RE: Macina trava
9.2.2012 20:22:58   
makisako
Mene zanima da li je iko ikada cuo da je neko pobacio od macine trave?Ja je pijem od 20 januara, dobila sam 1 februara, prvi put u zivotu mi se desilo da me apsolutno NIMALO nije boleo stomak, mnogo manje mi je isla......Ja ne verujem da ovaj caj moze da ima stetno dejsto.Kupila sam je u apoteci J.Pancic i tamo su mi rekli da ne pijem samo u vreme ciklusa.Ako je iko cuo da je nekome naskodila neka mi kaze.....tnxuser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 806
   RE: Macina trava
15.2.2012 16:22:48   
MicinaMama
Ja sam pratila da pijem trideset dana i onda napravim pauzu...ipak radi sigurnosti.Ja sam sa macinom travom izlecila,oporavila jajnike a imala sam zestoke upale.Visila sam na injekcijama garamicin.Godinu i po nisam ostajala trudna i posle macine trave,nakon tri meseca ostala sam u drugom stanju.

(odgovor članu makisako)
Direktna veza do poruke: 807
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
22.2.2012 16:43:24   
Štetica
Znam da ste puno pisale o ovome,ali me interesuju licna iskustva. Da li ocajnica stvarno pomaze i ima li kakvih nus pojava od nje? Kod mene je "sve u redu" al nikako da se desi bebac. Imala sam spontani pre godinu dana,i od tada nece pa nece.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 808
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
22.2.2012 17:01:45   
Jole84
Štetice dobrodošla user posted image
Prošvrljaj malo po temi,mnoge od nas imaju pozitivna iskustva sa macinom travom i virkom. Ja sam je pila nešto kratko,do ovulacije ali sam virak duže,i posle mesec dana sam user posted image Nažalost,imala sam spontani zbog hormona,ali planiram ponovo da počnem sa čajevima,ne mogu da škode,već samo pomognu.
Naravno,mora da se piju ispravno!

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 809
   RE: Macina trava
13.3.2012 10:58:47   
gelica
da li neko zna od vas mozda ged se moze naci biljka babin zub(tribulus terrestris)mnogo sam citala o njoj i kazu da zene koje nemaju ovulaciju nakon koriscenja ovog caja pocne da se javlja ovulacija

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 810
   RE: Macina trava
22.3.2012 18:54:22   
Srnaa
Cao devojke ....ja sam nova i evo vec sat vremena citam o ovoj temi ,
Resila sam da i ja pocnem da pijem caj ,probala sam pre par mes.
ali je bio toliko gorak da sam poludela i bacila sve SAD cu sigurno da istrajem Obecavam !
Javljam Vam se sa iskustvima a do tada Srecmoooo user posted image

(odgovor članu gelica)
Direktna veza do poruke: 811
   RE: Macina trava
22.3.2012 19:25:28   
degu
Dobrodošla Srna i što pre prešla u trudničke teme user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Srnaa)
Direktna veza do poruke: 812
   RE: Macina trava
22.3.2012 19:53:28   
Srnaa
Hvala ! Zajedno cemo nadam se ubrzo :)

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 813
   RE: Macina trava
22.3.2012 23:45:12   
Cecana
da li neko zna od vas mozda ged se moze naci biljka babin zub(tribulus terrestris)mnogo sam citala o njoj i kazu da zene koje nemaju ovulaciju nakon koriscenja ovog caja pocne da se javlja ovulacija
da li neko zna od vas mozda ged se moze naci biljka babin zub(tribulus terrestris)mnogo sam citala o njoj i kazu da zene koje nemaju ovulaciju nakon koriscenja ovog caja pocne da se javlja ovulacija

Gelice gde si cula za ovaj caj?Meni na internetu izbacuje samo suplemente za bodi bildere koji povecava nivo testosterona?

Sto se Macine trave tice mislim da svi piju onu Ocajnicu koja je gorka, a koja uopste nije za neplodnost, vec treba piti Nepetu Catariu koja je finog ukusa.Dobro sa ocajnicom cete popraviti jetru.

(odgovor članu Srnaa)
Direktna veza do poruke: 814
   RE: Macina trava
23.3.2012 0:01:54   
Cecana
Evo sta sam nasla o Babinom zubu,malopre sam pozurila sa odgovorom.Mozda nije ovde mesto za ovu biljku ali mislim da vredi pokusati i sa njom,posebno kod mene koja nemam kvalitetne ovulacije.


Sprovedena su mnoga farmakološka, farmakokinetičkim, toksikološka i klinička istraživanja koja su dokazala efikasnost protodioscin istovremeno potvrđujući potpuno siguran farmakološki profil bez zabeleženih štetnih efekata.

Aktivne komponente Babinog zuba podstiču hipofizu na pojačanu sekreciju luteinizirajućeg hormona (LH) što daje signal polnim žlezdama za pojačano lučenje polnih hormona. Kod muškaraca dolazi do povećanog lučenja vlastitog (endogenog) testosterona, a povećana količina testosterona dovodi do pojačane sinteze proteina, povećanja libida i poboljšanja polne funkcije.. Povećanje luteinizirajućeg hormona kod žena podstiče ovulaciju i normalizuje menstrualni ciklus, pomaže urinarnom traktu i funkcijama bubrega.

Biljka je korišćena kod uroloških infekcija, otoka, ascitisa, za regulisanje metabolizma i kao lekovito sredstvo kod različitih bolesti. Istočna medicina smatra da je biljka sposobna da stimuliše polnu funkciju kod muškaraca, da ojača srčani mišić i snizi nivo holesterola, što je jako važno kod arteroskleroze.

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 815
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
23.4.2012 19:27:00   
Kind
Cao cure

Upravo sam citala ovu stranicu i odlucila se prijaviti.....

pokusavam ves od Jula da ostanem user posted image ali mi nije uspjelo....

Dobila sam MACINU TRAVU iz bosne pa zelim da je probam....

ja menstruaciju nisam imala od Februara al nisam trudna pa bi zamolila za odgovor dali je dobro da piejm MACINU TRAVU??

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 816
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
23.4.2012 21:30:28   
degu
Dobrodošla Kind :)
Probaj sad s virkom s obzirom da ti toliko kasni i kad dobiješ i stane ti krvarenje pij macinu travu, može da bude od pomoći.
Pošto su ti tako neredovni ciklusi, valjalo bi da odeš kod DR-a i da odradiš hormone za početak, da se vidi u čemu je problem.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Kind)
Direktna veza do poruke: 817
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
23.4.2012 21:38:55   
twinkle
devojke moje, sasvim slučajno sam videla ovu temicu pa sam htela da napišem iskustvo svoje kume, ona je nevezano za trudnoću, pila macu, ali u prahu, znam da je bila ODVRATNOG ukusa i da nisam htela ni da je pomirišem user posted image pa sam je zezala da je to užasno i da ja nikada ne bih pila tako nešto. Ispričala mi je da je od svoje jako dobre prijateljice uzela da proba macu i da joj je na njeno iznanedjenje strašno pomogla da povrati izgubljenu energiju, neredovan i loš san i mnogo što šta još .. uglavnom vrlo pozitivna iskustva sam čula o tome pa sam eto htela da to podelim sa vama kada već postoji temica user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 818
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
24.4.2012 1:56:48   
sojcica
Ja vec dva meseca pijem Macinu travu{ocajnicu},naravno od 5dc do prdpostavljene o,jer neznam kada je tacno.Nisam do sada cula za macinu travu u prahu,twinkle jel' tvoja kuma to pije jer ima problem sa ostajanjemuser posted image ili zbog 'onako'?user posted image

_____________________________

Moje zastave,uvek su iste boje,nad njima ljubav caruje.Moje zastave, nikad na pola koplja,ljubav se ne predaje

(odgovor članu twinkle)
Direktna veza do poruke: 819
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
24.4.2012 10:32:53   
Kind
Imam ja sutra Termin kod dok. pa cu da vidim... ako bude sve uredu mislila sam poceti piti Macinu Travu.....

ja zivim u inastranstvu pa nemogu nabaviti taj Virak dok nebi isla opet dole.....

Hvala na odgovoru.....

Nadam se da ce i kod mene uspijeti i da ubrzo budem user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 820
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
24.4.2012 18:28:27   
twinkle
sojcice pije zbog onako user posted image ali je dok je pial rodila dve prelepe devojčice e sada da li je pila zbog onako i tada ne znam moraću da je pitam , dugooo pioje macu user posted image

(odgovor članu Kind)
Direktna veza do poruke: 821
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
25.4.2012 14:24:23   
Jole84
Twinkle ja koliko znam macina trava je baš za user posted image pa ne bi trebalo da se pije tek tako i u tim količinama,jedino ako tvoja kuma pije valerijanu'to se isto zove macina trava ali je za živce user posted image Ona je super,ja sam je pila dok sam spremala ispite,spavala sam ko beba i nisam se nervirala.Oće u biljnim apotekama da pobrkaju ove dve vrste macine trave,ja sam se posvađala tražeći očajnicu user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu twinkle)
Direktna veza do poruke: 822
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
25.4.2012 19:39:03   
twinkle
a joj pa ne znam user posted image pitaću je ali znam da se sve radi iz korena mace ... pa je to verovatno to .. izvinjavam se ako sam upala sa nekom promašenom temom user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 823
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
25.4.2012 19:40:26   
Jole84
Čitava nauka oko jedne obične mačkice,i kako žena da ne poblesavi user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu twinkle)
Direktna veza do poruke: 824
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
26.4.2012 19:44:44   
ZABRINUTA125
CAO svima, nova sam na forumu, citala sam puno i cula sam puno o macinoj travi, ali i znam iz svog iskustva,naime o proslog mjeseca sam pocela piti macinu travu, ranije sam imala puno bolova cak mi je doktorica bila nasl neku cistu i rakla da dodzem na kontrolu za 2 sedmice ja sam u medzu vremenu pila macinu travu,kad sam otisla ona mije je rekla da nemam nista i kao sama se zacudila kako se to desilo, naravno zelejla bi ostatuser posted image ali nista jos nastavljam dalje pa kad bude bude user posted image ali sam cula da je dobro kad se pieja macin caj da se ne pije voda, tako da to praktikujem , jest da ponekad dosadi al sve
za malu bebu user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here