|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
6.5.2012 19:18:07   
Cecana
Ja sam kupila kod neke travarke na Zlatiboru tu Nepetu,zena je rekla da moze da mi posalje postom kad potrosim.Videcu da nadjem kesicu pa cu da napisem broj ako ne nadjes u zdravoj hrani.
Ja sam je pila,ali nikako redovno,pokusacu sad da je pijem svaki dan barem po jednu solju.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 851
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
7.5.2012 1:59:11   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: degu
Postavi sliku te tvoje očajnice da vidimo jel prava, baš gledam na netu i pod jednim i pod drugim nazivom mi izlazi očajnica. U svakom slučaju su srodne biljke user posted image

po izgledu čaja su verovali ili ne, iste na oko. I kao što sam već rekla, ukus im je sličan, jedino što Nepeta nema gorčinu, nego je pitka. Znači ako očajnici oduzmes gorčinu dobijas isti taj čaj. Cure kažu, a tako pise i na kesici, da se pije 1L dnevno 3 puta, 40dana bez prekida, sto sa našom očajnicom nije slučaj, ona se pije samo do O.

(odgovor članu degu)
  Direktna veza do poruke: 852
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
7.5.2012 4:53:00   
sojcica
Joj,kako sam poludelauser posted image ,taman sam odkucala svoj prvi dugometrazni post i da ga posaljem,nesto se desilo i nema moga post ni kod mene,ni kod vas.Evo sada cu ukratko.Nisam u mogucnostima" da postavim sliku,sto tehnickim,sto intelektualnim,draga moja deguuser posted image .KUpovala sam caj OCAJNICU J.Pancic i TILIJU,po malo se razlikuju i ako je naziv na lat. isti a i uputstvo za pripremu.U 2 dc provrele vode supena kasika caja,da odstoji 15min.Piti 3puta na dan.Nesme da ga piju trudnice i doilje.NIC vise.Ja ga pijem po vasim uputstvima
Cecana OBAVEZNO nam napisi broj od te travarke,ja bi da probam i taj caj
Pcelka,degu,cecanauser posted image

_____________________________

Moje zastave,uvek su iste boje,nad njima ljubav caruje.Moje zastave, nikad na pola koplja,ljubav se ne predaje

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 853
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
17.5.2012 15:58:44   
momaka
joj ova ocajnica gorka ko pelin uffff ali moram da pijem neznam jel mogu da ga zasladim sa medom???????

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 854
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
18.5.2012 13:54:59   
nina26
Momaka svi cajevi se piju bez meda. pogotovu ocajnica. mozda ce ti biti lakse ako se ohladi, ali navicices se, veruj mi.

cim ti prestane user posted image pocni da ga pijes do O, pa posle prestani.

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu momaka)
Direktna veza do poruke: 855
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
18.5.2012 14:06:21   
momaka
naci cim mi prestane pocne i do sledece user posted image pijem jel tako ili kako ???????????

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 856
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
18.5.2012 14:47:32   
nina26
momaka, mislila sam da znas sta znaci Ouser posted image ovulacija..

cim ti prestane user posted image pocinjes i prestajes kad ti je ocekivana OVULACIJA, mozes da omasis, dan,dva ali ne vise. zato je bitno kod ove travke da znaju zene kad im je O, jer je ona jaka, cisti sve, pa moze da se desi, ako nastavis da pijes posle O i zatrunis i da odnese cak plod.
zato sam rekla da treba biti obazriv sa ovim cajem, kod drugih to nije slucaj.

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu momaka)
Direktna veza do poruke: 857
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
18.5.2012 14:56:02   
momaka
bemga neznam kad je ovulacija ja mislim da nemam ovulaciju user posted image samo sa lekovima imam ovulaciju ali sad nepijem lekove
ja sam ti fenomen medju zenama

< Poruku je uredio momaka -- 18.5.2012 15:00:12 >

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 858
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
18.5.2012 14:58:04   
momaka
user posted image

< Poruku je uredio momaka -- 18.5.2012 15:00:58 >

(odgovor članu momaka)
Direktna veza do poruke: 859
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
18.5.2012 15:03:10   
nina26
onda ti savetujem da pijes vrkutu, ona ti isto pospesuje ovulaciju i nju mozes da pijes stalno.

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu momaka)
Direktna veza do poruke: 860
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
18.5.2012 15:06:41   
momaka
probacu nju jel ona ima malo lepsi ukus ????????

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 861
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
19.5.2012 10:25:19   
nina26
ima jako lep ukususer posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu momaka)
Direktna veza do poruke: 862
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
19.5.2012 10:34:15   
MicinaMama
Ja sam pila macinu travu ubranu sa polja,moja pokojna baka ju je sadila i sada je sadi moja mama...Ubere,osusi i onda pijemo.Divnog je ukusa,kao menta slicno,samo blaze ali osvezava.Kupovna je uzasno gorka.Macina trava je jako zdrava za zene ne samo za trudnocu,ja sam imala jake upale jajnika koje sam lecila sa tom nasom MT.I nikakvih oziljaka i nikakvih posledica nije mi ostalo,moj gin nije mogao da veruje.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 863
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
27.5.2012 14:00:34   
Zell
jel ovo neka vrsta macine trave? Dobio MM od coveka iz Bosne kad se povela prica o deci kaze da moraju i muz i zena da piju i da je na desetine parova sto dugo nisu mogli imati decu u vrlo kratkom roku zatrudnelo. Ako i ne znate o kojoj je travi rec, bitno mi je da znam je li ili nije ocajnica da je ne bi pila i posle ovulacije. Oni nisu znali reci kako se zove ali su odmah poslali zenu da donese punu kesu.
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 864
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
27.5.2012 20:37:56   
E N A
Cao, nova sam na forumuuser posted image Moj problem je sledeci,ovo je vec treci mjesec cekam menstruaciju i nema je, uvijek sam imala redovne cikluse ali po prestanku koriscenja pilula za kontracepciju ciklus mi se potpuno poremetio. Caj od macine trave pijem vec 25 dana sa prekidom od 10/tak dana.Mojim dvijema prijateljicama se regulisao ciklus, jedna ga nije imala dva mjeseca a drugoj je stalno kasnilo, tako da bas imam povjerenja u ovaj caj.Imam dva pitanja za vas da li da nastavim piti caj jos neko vrijeme ili da podjem kod ginekologa odmah?On ce mi prepisati hormonske tablete a ja to ne zelim,hocu sama prirodnim putem da rijesim stvar.U januaru na UZ sve mi je bilo u redu ,da li je moguce da mi se nesto poremetilo s obzirom da nisam dobila toliko vremena?Kad sam pocela sa cajem, osjetila sam bolove u jajnicima i sad osjetim s vremena na vrijeme.Sta mislite o svemu ovome, sta me savjetujete da uradim?

(odgovor članu Zell)
Direktna veza do poruke: 865
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
27.5.2012 21:57:37   
plačljiva
Ena,moj savet je da odeš ginekologu,da bi video da nisi user posted image

(odgovor članu E N A)
Direktna veza do poruke: 866
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
27.5.2012 22:06:58   
E N A
NIsam radila sam cak 3 testa za dva mjesecauser posted image
Na kutiji pise jedna kafena kasicica, je l i vi stavljate toliko?
Uh, daj boze da sto prije regulisem ciklususer posted image

< Poruku je uredio E N A -- 27.5.2012 22:19:56 >

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 867
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
5.6.2012 17:12:18   
ljupkaaa
ena i ja trenutno pijem macinu travu da ja stavljam po jednu onu cajnu kasikicu,ali isto kao ti osjetila sam bolove u jajnici,pa sad neznam zbog cega,ali mislim da nam nemoze naskoditi.veliki pozdravuser posted image

(odgovor članu E N A)
Direktna veza do poruke: 868
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
16.6.2012 16:06:35   
Ninnochka
Zdravo devojke,
imam jedno pitanje. Posto pijem Macinu travu vec drugi mesec, primetila sam da mi se menstruacija smanjila...ranije mi je bila prilicno obilna, ali evo vec drugi mesec kako je...da kazem normalna, ali manja nego sto mi je ranije bila. Ima li neka od vas slicnih iskustava dok je pila Macinu travu?

(odgovor članu ljupkaaa)
Direktna veza do poruke: 869
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
16.6.2012 16:12:37   
MicinaMama
Meni kupovna macina trava nista nije pomagala,em je uzasna za piti neznam ni sama zasto je takva.A ona koja mi je pomagala to je bila ubrana macina trava od moje bake i fina je za piti..lep ukus i nije gorka,e sada ja nemam pojma da li ovi travari to miksaju sa drugim travama pa bude gorka ili sta vec...

(odgovor članu Ninnochka)
Direktna veza do poruke: 870
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
12.7.2012 20:53:21   
darince
cao.nova sam na forumu.zanima me da li macina trava pomaze u otpusavanju jajovoda?receno mi je da moram da idem na celioskopiju,da nikakvi cajevi ne pomazu.da li je neko imao ovakvoiskustvo?

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 871
   RE: Macina trava
12.9.2012 0:09:50   
Maja30
jel taj caja stvarno ima efekta?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 872
   RE: Macina trava
12.9.2012 0:23:22   
Maja30
Pozdrav za sve koje zele bebu kao i ja,cula sam za macinu travu i virak da su delotvorni ali ne znam da li je to zaista tako ili je u pitanju placebo efekat,sve u sveu pokusacu sa cajevima pa cu videti da li cu ostatiuser posted image

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 873
   RE: Macina trava
12.9.2012 8:06:44   
Štetica
Maja 30 dobro dosla. Prvo sto zelim da ti kazem je da sa Macinom travom budes oprezna. Pije se od prestanka ciklusa do O,posle nastavljas sa virkom. Ukoliko se pije za vreme krvarenja moze doci do pojacanog krvarenja(moj slucaj). A virak pijes od O do user posted image . Ja sam macinu travu pila nekih 3meseca i pomogla mi je tako sto su mi se povukle vodene ciste,a virak je zadebljavao endometrijum. Kod mene ta kombinacija nije dovela do trudnoce,ali vredi pokusati.

(odgovor članu Maja30)
Direktna veza do poruke: 874
   RE: Macina trava
12.9.2012 8:07:24   
Štetica
Maja 30 dobro dosla. Prvo sto zelim da ti kazem je da sa Macinom travom budes oprezna. Pije se od prestanka ciklusa do O,posle nastavljas sa virkom. Ukoliko se pije za vreme krvarenja moze doci do pojacanog krvarenja(moj slucaj). A virak pijes od O do user posted image . Ja sam macinu travu pila nekih 3meseca i pomogla mi je tako sto su mi se povukle vodene ciste,a virak je zadebljavao endometrijum. Kod mene ta kombinacija nije dovela do trudnoce,ali vredi pokusati.

(odgovor članu Maja30)
Direktna veza do poruke: 875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here