|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
26.1.2017 21:10:27   
Milena18
Evo kanula sam joj nekoliko kapi mleka pre više od sat vremena, nema nikakve reakcije.
Sanjice, ne odgovorih na tvoje pitanje. Da, samo bljucka, kad je bila manja dešavalo se i da povrati u mlazu, ali više ne.
Primetila sam malopre da je M nešto topla pa joj izmerih temperaturu, ima 37.8. Nadam se da nije grip.
Eco, kako si ti, da li se raspoloženje popravilo?

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
26.1.2017 22:46:28   
vocicana
Milenice, isla si dr.Cevrljakovic? ona je ok za decu, za temp, samo proprati bebicu, mozda ce neki zubic da izadje. A meni to lici na refluks, ne na netoleranciju na laktozu, ljubim vas obe. Milicicak, ti si jedna hrabra zena user posted image !
Emice, mnogo je to lekova, posteno, verovatno joj stomak reaguje posle toliko antibiotika. Srce moje!
Ja sam sada zivnula kao da je tek sda jutro a ne vreme za spavanje. Kada mali zaspi, ja tada krecem u akciju. Oprala sam vagon sudova! Vise mi se povraca od sudopere.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
26.1.2017 23:01:53   
Milena18
Voci, da, kod nje smo bili. Meni je ona ostavila dobar utisak, jedino bih volela da budemo sigurni je li u pitanju reakcija na proteine iz kravljeg mleka ili ne, ali izgleda da treba vremena da bi se to ustanovilo, ali verujem i ja da nije. Temperaturu smo uspeli da skinemo tuširanjem mlakom vodim. Moguće da je zubić.
Sudove ne spominji, ne znam kad uspemo da isprljamo ovoliko, a samo nas je dvoje (bebu ne računam, ona ima samo mikser i tanjirić).

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
26.1.2017 23:05:29   
vocicana
Doktorka Nena je mnogo fina, za razliku od mnogoih na decijem odeljenju nase bolnice, nemoj se nista sekirati, samo prati macu, smanjice se to sa vremenom, ona vec uveliko rucka, sve ce manje mleka da unosi, pa polako. Ali naravno ne odbacuj sasvim mogucnost preosetljivosti na mlecne proteine, ali sve ce se srediti. lJubim vas obe. Jbg vise i sudje, ceo dan perem, sklanjam, opet puno, opet pranje, susenje, opet ima. Nemam reci da ti kazem kako sam malo pre bila u stanju da pokrcam sve tanjire i serpe i tiganje sto sam danas zaprljala. Odoh zene, obecavam javljam se malo cesce sutra. Bas sam neorgaanizovana.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
26.1.2017 23:59:14   
Mariya
Veče mame!
Ja opet gladna ležemuser posted image Ali šta ću, ako jedem,onda ću da presvisnem od mučnine i bolova...
Devojčice su zamenile krevete,sad H spava na spratu a L je dole, pa je kukala kako je mračno i da neće da spava tamo, a H neće da siđe,sviđa joj se gore... Šou sa njima user posted image Samo da mi H ne padne. Mada,ublažiću joj paduser posted image tačno bi pala na mene.
Koliko sam juče bila vredna,toliko danas nisam. Tačno se vidi kad imam pomoć a kad nemam, onda ništa ne stižem. Zato ću sutra da lansiram devojčice kod svekrve i to na spavanje, tako da ću moći da raduckam bez hranjenja, oblačenja, brisanja guzica, dodavanja nečega, mirenja,deljenja pravdeuser posted image
Sutra idem na dosadni ctg...
Jess draga, još malo,ja bih 10ak dana dok sve sredim,pokupujem,pripremim i spakujemuser posted image Samo da izdržimo do 1.februara,tad ću biti punih 37 nedelja, nakon toga može bilo kad,samo da ne prešišamo 20.02user posted image Super za napredovanje, da li M samo dojiš?
Maraj, moja H to radi kad je besna,spusti se na sve četiri i lupa glavom o poduser posted image prvo joj stavim nešto ispod glave,pa kad se još više iznervira zbog toga onda je lupim po dupetu u stavim na krevet ili tepih da se tamo lupa. Ili zna da se baci na guzicu. Poskoči pa padne na dupe i onda plače što je boli user posted image

IZVORNA PORUKA: Milena18
Nama AD mleko nije rešenje, čak ni to posebno za bebe sa alergijom na pkm jer ja dojim, ne bih prestajala zbog toga.

Milena,baš mi je drago što ovako misliš user posted image čini mi se da danas mame tako lako odustaju od dojenja pa mi je drago kad čujem ovakvo mišljenje user posted image
A za šivenje znam da posle neću moći, zato sad iskorišćavam ovih nekoliko dana da šijem dok mogu!

< Poruku je uredio Mariya -- 27.1.2017 0:12:13 >

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
27.1.2017 0:31:56   
Milena18
Voci, meni se ponekad čini da mi isprljamo sve sudove koje imamo i to dva puta dnevno, strašno...
Mariya, mislim da mnoge žene ni nemaju informacije o tome kako u stvari funkcioniše dojenje, ni ja nisam imala pojma dok na početku nisam naišla na sve one probleme na koje mame obično nailaze, pa sam danima samo o tome čitala. Žao mi je samo što se nisam malo bolje informisala pre porođaja, da znam šta me čeka. Bogami, tebi se baš približilo user posted image
Mamuške, laku noć, odoh malo da dremnem pre nego što me bebićka probudi, verovatno za sat vremena...

< Poruku je uredio Milena18 -- 27.1.2017 0:32:50 >

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
27.1.2017 8:10:36   
IvanaSK RR
Dobro jutro.
Evo da se upisemo u klub bolesnih, beba nocas temperaturu 39,1.sada 37,5.user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
27.1.2017 8:13:42   
Anck Su Nmaun
O Ivana bas mi je zaooo user posted image
Da dusica mala brzo ozdravi !

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
27.1.2017 8:30:43   
Milena18
Dobro jutro!
Ivana, muči li je još nešto osim temperature? Da ozdravi brzo cica mala.
M više nema t, ne znam šta je to bilo sinoć. Uglavnom, izgleda da je prošlo.
Anck, kako ste spavali?

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
27.1.2017 9:07:52   
vocicana
Dobro jutro. O bre Icka, sta bi? Zato ona nije ni mogla da spava. Pihuser posted image
Milenice,definitivno je tempo od zubica, srce moje maleno.
Da mi svi sto pre budete bolje.
moje dete je izbacilo spavanje danju, ali zato i jutros do pola 9, ja sam ustala, njih dvojica su bili i dalje u komi.


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
27.1.2017 9:08:19   
Maraj
Jutro i od nas. L se budio u 1 , pa u 2. Tama ga uspavam i ja zaspim cini mi se eto ga opet. Na kraju sam legla sa njim. Nema snage da ga nosim celu noc. Tad je bio ok. Samo je jecao al nastavi da spava.

Sto se tice udaranja glavom. On kad krene , nece da prestane i ako ga boli. Jednom sam mislila da ga pustim da vidim dokle ce ali on ne staje. Celo mu bude bas crveno. Povredice se. Ljuti se i udara glavom a onda krene i da place. Ne znam otkud toliki bes u tako maloj deci

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
27.1.2017 9:09:35   
IvanaSK RR
Pocela je juce malo da kaslje, malo pre joj je nos malo slinio. Temperatura 38. Zaspala je sada. Videcemo kako ce biti, ne bih kod lekara, osim ako ne bude moralo.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
27.1.2017 9:11:18   
vocicana
Pa proprati je najbolje, lutka moja lepa. Javi kako se odvija situacija. Grlim vas!
Maraj, to je bas neki izliv...ne znam kako da ga opisem, pazi da ne udari stvarno ce se povrediti. DEca su cudo, majke mi.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
27.1.2017 10:30:49   
Ana RR
O Ivančice user posted image mica mala.. ne vredi, virusi svuda oko nas, nek se nose više u tri lepe. Marko je pred jutro počeo da se prevrće u snu i čujem da jedva diše, zapušen mu nos. Jutros se žalio da ga boli stomak. Nadam se da nije ništa, pa tek je ozdravio.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
27.1.2017 14:01:44   
emicaa
Evo i nas,sve ok.Lijecenje ide onako kako i treba.Sledeca kontrola za tri mjeseca.
David ima setajuce jace,pregledali su i njega.Ako se do devetog mjeseca ne vrati i ostane gdje treba onda ce ga uputiti hirurgu.
Ivana ljubi vristalinu slatku,da brzo ozdravi

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
27.1.2017 14:10:32   
eca89
Ivancice, baš mi je žao mačkice, da što prije prođe!

Emice, biće sve ok, vidjećeš kod dječaka je to česta pojava!user posted image user posted image !

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
27.1.2017 19:05:08   
vocicana
Emice user posted image za Doru i setajuce jaje...user posted image
Vecerali, momak je imao sesiju vristanja i rezanja, cela zgrada je zvonila od njega, stvarno ce neko pomisliti da ga koljemo

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
27.1.2017 19:14:36   
Anck Su Nmaun
Kakvo crno setajuce jaje... jao boze. A ja danas nesto zagledam kad se ono spustaju testiti decacima..il tako nesto sam citala...sad sma mozda i bupnula.

Ja evo kuvam rucak bebanu za sytra jer ujutru idemo do mojih , pa do zubara, pa na rucak i onda T ima takmicenje popodne.
Inace ovaj put macka pliva ledjno 50 m user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
27.1.2017 19:46:11   
Milena18
Emice, bravo za Doru!

Anck, srećno na takmičenju!

Mi bili u šetnji dobrih sat vremena, M je zaspala čim smo stigli kući, žao mi da je budim. I ona proizvodi neke čudne zvuke juče i danas, neko kreštanje, uši nam otpadaju user posted image

Ivana, kako je maca?

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
27.1.2017 19:58:23   
IvanaSK RR
Hvala sto mislite na nas. Vrtela se temperatura oko 38 pa joj dam sirup oko 15h. Od tada nema temperaturu, ali je bas nervozna.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
27.1.2017 20:31:36   
emicaa
Anck ono se bilo spustilo,ali ne skroz i vratilo se opet.Dr ga je napipala i kaze kad ga pratima pogura ide dole ali ne smije na silu.Joj ala su komplikovabi brate mili user posted image
Jos koju minutu i pilici idu na spavanje a ja da odmorim dusu.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
27.1.2017 21:28:27   
Skockica
Dobro vece!

Brzo ozdravljenje svim malim bolesnicima.

Emice, super za Doru a za Davida ne brini, sredice se to, tako su mene naplasili da će Vasi morati na hirurško sečenje kozice čim napuni godinu dana jer mu se u 3. mesecu još nije mogla prevuci. I samo sam ga zamišljala onako malog kako ga opijaju i seckaju, srce mi se cepalo, ali kad je napunio godinicu sve bilo ok.

Mi danas isli u Ikeu da vidimo za bebica krevetic ali smo kupili kadicu i peskiric, nista mi od krevetaca nije odgovaralo. Zamislite može se podesiti nivo madraca ali se ogradica ne moze spustiti. A nisu ni tako jeftini ako gledam ove sa fiokicama, pa mi treba madrac, pa posteljina, pa komoda, regal, pult za presvlacenje...Meni treba kad je krevetac pored mene da mogu lako uzeti dete a ne da moram svaki put ustajati, barem u prvo vreme. Svaka koja se prirodno porodila zna o cemu pricam (nisam imala carski zato govorim iz licnog iskustva, mene su prvi put sekli, vise od mesec dana nisam mogla sedeti normalno). Tako da smo veceras gledali na e-bay ima kompletna sobica od punog drveta sa sve posteljinom madracom i nije ni tako skupo. Jos cemo sutra u Nemacku u jedan salon namestaja da vidimo tamo sta ima pa cemo odluciti.

Vasija ce mm ujutru da vodi na bazen, ima veliki tobogan, on celo vece vriskuce od srece. Danima samo vice buc buc i stvarno ga dugo nismo vodili. Kad sam ja tek ostala trudna isli smo ovde na otvoreni i ja sam zakacila takvu upalu besike da mi vise nije padalo na pamet da idem. A mali bas voli i bas mi je drago sto ce mu papi sutra ispuniti zeljicu.

< Poruku je uredio Skockica -- 27.1.2017 21:31:53 >


_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
27.1.2017 22:32:21   
Maraj
Vece mame. Nama L nece da zaspi pre pola 12 - 12 . A mm i ja bi tako zaspali od umora i sad. Emice pa i mom L levo se nije skroz spustilo. Vazno je valjda da je tu tj da set__a. Nije ok ako je visoko i ne set__a. Tako su mi rekli.

< Poruku je uredio Maraj -- 27.1.2017 22:33:29 >

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
28.1.2017 9:31:43   
emicaa
Skockice pogledaj na Ricardu ima nekad super sobica,ili u Njemackoj ako imate u blizini babyone.
David se opet budio u pola 5 da jede i nastavio do pola7.Ne brine mene toliko,znam da da i ako moradnu operisati da nije komplikovano ali opet mali mi je za anesteziju.Vidjecemo,ima jos tri mjeseca.

< Poruku je uredio emicaa RR -- 28.1.2017 16:00:14 >


_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
28.1.2017 13:43:04   
branki*
cao,mame!nisam juce mogla ni da privirim,bila u skoli od ujutru,deca imala priredbu,a mi posle proslavu.bila i muzika,bas sam se lepo opustila..danas isla do pijace,pa cistila,rucak,srecom,imam od juce,pasulj...kasnije nesto da umesim ili palacinke,videcu..
ne stigoh da iscitam sta se desava ovde,kasnije cu,ljubim vas!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here