|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
26.1.2017 8:40:38   
Maraj
Jutro i od mene. Nama juce dosao sporet user posted image sinoc sam odma napravila pitu sa mesom. Stavila je u frižider i jutros cim sam ustala upalila rernu da se pece. Dolaze mi moji na dorucak da vide sporet user posted image

L je 3.noc za redom katastrofalno spavao. Od kad je primio synflorix vakcinu samo jeca i jauce. Otok na ruci mu se povukao al je ostala ona tvrda gromuljica. Jel to ok. Ne znam.do kad ce da ga muci ta ruka. Jos mu i sinoc pred spavanje dam malo brufena al opet se poceo buditi oko 2 i place. Vidim da ga boli user posted image
jebuser posted image em ti vise i vakcine...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
26.1.2017 8:41:03   
emicaa
Dobro jutro,David se budio u 2 i 6 da popije mlijekce.Jos smo krevetu,on ispusta neke zvuke a Dora zaspala user posted image


_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
26.1.2017 8:47:03   
Sanjica26 RR
Dora bi sad i spavala da je on ujutru ne budi.
Maraj, ne znam za tu vakcinu. Nismo je primili. Za sto ste vi nju primili?

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
26.1.2017 8:58:18   
Maraj
Sanjice , to je vakcina isto sto i prevenar tj protiv bakterijskih infekcija . Odnosno daje se deci kod cestih upala usiju. Inace placa se. Oko 6500 je jedna doza a daje se u dve doze. Mi je nismonplatili jer nam pedijatrica obezbedila obe vakcine. Al eto sad se mucimo sa ovom drugom dozom. Prvu nismo ni osetili. A od ove druge mu bas oteklo oko uboda i stvoruo se onaj tvrdi podliv. Sad je ostao taj tvrdi deo. Valjda ce lroci sam od sebe. A on vec 3.noc ne lresfaje da jauce. Juce mi ni danju nije spavao. Samo je jaukao user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
26.1.2017 8:58:48   
Ana RR
Jess. lepo je videti te ovde user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
26.1.2017 12:53:18   
jess021
Anauser posted image


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
26.1.2017 13:54:04   
emicaa
Sanjice inace ona Davida budi jer predje kod nas u sobu i nece nastavi spavati nego joj svak sitnica smeta pa kmeci.Ali eto jutros je dosla u 7 kod mene i tad i David opet zaspao ali se probudio prije nje.
Jess ti nam bas dugo nisi svracala.
Sta li je sa Ameliom,ni nje dugo nema

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
26.1.2017 13:57:48   
Milena18
Dobar dan,
Mi smo juče bili na kontroli kod gastroenterologa. Ništa baš novo nismo saznali posle ove moje dvonedeljne dijete bez mlečnih proizvoda. M i dalje isto bljucka, mada napreduje. Rekla mi je da nastavim sa dijetom, pa kad napuni osam meseci opet na kontrolu. Baš sam nešto zbunjena sva.
Kako ste vi danas? Kako su povređene - Ivana, Sanjica?
Mariya, i ja šijem već godinama, a od kad sam se porodila, evo ima već skoro šest meseci, sašila sam bebi jedan čaršav. Toliko o tome do daljnjeg user posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
26.1.2017 15:34:01   
IvanaSK RR
Milena, kontrola tek za dva ipo meseca?! Meni to nešto mnogo.
Sta si bebi uvela u ishranu?
Ja sam dobro, koleno manje boli negi juce, hvala Bogu. Kako li je Sanjica..

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
26.1.2017 15:38:51   
branki*
mame,da se javim,dosli iz skole,vrtica...kasnije idem do snaje,cerki joj rodjendan,pa da odnesem poklon...ljubim vas!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
26.1.2017 15:48:57   
Milena18
Ivana, doktorka se ponaša kao da je sve ok, samo joj navodno smetaju mlečni proizvodi, mada ni to nije sigurno. Mislim, ne bljucka ona nešto mnogo količinski, ali bljucka često. Nije to ništa dramatično, ali bih ipak volela da znam na čemu smo, tj. da li je stvarno netolerantna na proteine iz kravljeg mleka ili nije. Uvela sam joj pirinčane pahuljice, krompir, šargarepu, tikvicu, bundevu, slatki krompir i jabuku do sada. Ona kašice ne bljucka, samo mleko.
Super što je koleno bolje :)

< Poruku je uredio Milena18 -- 26.1.2017 15:50:06 >

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
26.1.2017 16:03:52   
IvanaSK RR
Nama nije receno da imamo problem, ali je i Andrea mnogo bljuckala. Ona i sada bljucka mleko, zato ga i izbegavam preko dana, uveli smo dosta namirnica i to joj kombinujem. Ubite me, al ne vidim svrhu tog mleka koje toliko izbljucka. Cak ga izbaci odmah posle hranjenja, ne svarenog.
Ja mislim da je mnogo dva ipo meseca do sledeće kontrole.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
26.1.2017 16:13:26   
Sanjica26 RR
Evo me sa peglom se druzim. user posted image Deca gledaju Trolove. Cekam u 6 da mi dodje dadilja, pa idem po ucenike. Vodim ih na akademiju.
Ljubim vas sve. Sutra ranim zbog proslave.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 26.1.2017 16:18:17 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
26.1.2017 16:20:14   
Milena18
I meni je dva i po meseca mnogo. Ako i dalje bude bljuckala isto, videću da je odvedem ranije. Šta znam, mnogo su mi ti lekari opušteni, vide da ona napreduje, pa ispada kao da idemo na preglede bez razloga. Doduše, radila joj je ultrazvuk oba puta, barem to.
Sanjice, kako si danas?


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
26.1.2017 16:21:32   
Ana RR
Milena, a da li si iz ishrane izbacila bukvalno sve što sadrži mleko?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
26.1.2017 16:24:25   
Sanjica26 RR
Milena, jel ona samo bljucka? Ako ona napreduje onda nije zabrinjavajuce. Meni je Sofi bas dugo bljuckala. A T je jedno dva meseca povracala u mlazu. Isto je dobro napredovala. Ali slazem se da treba cesce kontrola.
Bolje sam. Hvala na pitanju. Ni ne mislim na bol. Samo kad se nezgodno namestim setim se. Nemam ni vremena kad da.mislim.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
26.1.2017 16:46:50   
emicaa
Milena a da probad ono HA mlijeko,ono bi trebalo biti bez laktoze pa da vidite.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
26.1.2017 17:25:42   
Maraj
Mame ja ne znam vise sta da radim... L od kako je u ponedeljak primio synflorix vakcinu , ne spava nikako . Ni danju ni nocu. Spava mu se. Jedva ga uspavam on malo spava i probudi se jecajuci. Posle nikako ne mogu da ga uspavam. Jako je nervozan. Otok na ruci tj crvenilo mu je se povuklo al ima i dalhe onu gromuljicu unutrasnju. Da li je moguce da ga vec 4.dan muci i dalje ta vakcina user posted image

zaboravih jos nesto
jako je poceo da se ljuti. Kada se naljuti lupa glavom o pod. I to bas jako. Nece da prestane i ako ga boli. Nekad i o štok od vrata lupa glavom. Naravno , to radi i sad od kako je primio vakcinu pa je jos razdrazljivij. Sta da radim? Nekad kazem , neka ga prestace. Al on ne prestaje i ako ga boli

< Poruku je uredio Maraj -- 26.1.2017 17:28:30 >

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
26.1.2017 17:40:28   
milicicak

IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Milena a da probad ono HA mlijeko,ono bi trebalo biti bez laktoze pa da vidite.

Nan HA ima laktozu, u njemu su delimicno razgradjeni proteini kravljeg mleka. Ali ga deca sa alergijom na mleko ne smeju piti.
Milena, pisala sam ti na temi. Da bi bezmlecna dijeta bila uspesna, stvarno mora biti bezmlecna, bez trunke mleka. Ali ja iskreno mislim da nije alergija i da tvoja beba ima fizioloski refluks i da ce se stanje srediti kada joj sfinkteri budu ojacali. Sto se kontrole tice, mozda se cini da je daleko ali dr verovatno misli da ce se sve srediti do tada, narocito zato sto lepo napreduje. Ako se bljuckanje nastavi, ti idi ranije na kontrolu.
A ako hoces da proveris da li ima reakciju na kravlje mleko jedan od bezbednih nacina je da joj na nogicu kapnes kap dve kravljeg mleka i da sacekas da vidis da li ce biti reakcije. Isto mozes da probas sa sirom ili sladoledom. Ako ima reakcije (pojavi se crvenilo kao kad te ujede komarac) to najverovatnije znaci da ima alergiju.
Modovi, izvinite za OT

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
26.1.2017 17:46:44   
emicaa
Mili nisam znala da ima,kad je T postala osjetljiva na laktozu mi smo odma presli na kravöje bez laktoze.Ali ona je tada imala 10 mjeseci pa smo mogli.
Maraj to lupanje glavom nema veze sa vakcinom,svaki mjesec ce imati novi nacin za pokazivnje ljutnje 😬

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
26.1.2017 17:52:42   
milicicak

IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Mili nisam znala da ima,kad je T postala osjetljiva na laktozu mi smo odma presli na kravöje bez laktoze.Ali ona je tada imala 10 mjeseci pa smo mogli.
Maraj to lupanje glavom nema veze sa vakcinom,svaki mjesec ce imati novi nacin za pokazivnje ljutnje 😬

Mili je enciklopedija za alergiju na kravlje mleko user posted image mm je presao na mleko bez laktoze u 37-oj godini pocela je da mu smeta user posted image mozes zamisliti kolko je meni zivot zabavan

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
26.1.2017 18:39:55   
Milena18
Ana, izbacila sam baš sve mlečno i soju, i deklaracaije pažljivo čitam.
Nama AD mleko nije rešenje, čak ni to posebno za bebe sa alergijom na pkm jer ja dojim, ne bih prestajala zbog toga.
Milicicak, baš ću probati večeras da joj stavim malo mleka na nogicu. I meni deluje kao običan refluks, a čini mi se da i dr to misli, a da je dijetu preporučila više predostrožnosti radi.
Maraj, baš vas namuči ta vakcina i nespavanje...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
26.1.2017 18:52:07   
eca89
Milena, stavi joj, pa javi! Iskereno se nadam da nije alergija!
Maraj, samo ga ignorisi i prestace kad vidi da nema vajde!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
26.1.2017 18:55:48   
emicaa
Mili moja drugarica i njen muz su oboje alergicni na gluten,a pored tog on alergican i na laktozu.Strasno,kad nam dolaze uglavnom spremam vocnu salatu user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Razgovori mama 1/1 (chat) 2017
26.1.2017 18:58:35   
marketing RR
IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Jao sto ja volim onu pjesmu Ko udara tako pozno... ne znam jel to naziv pjesme ali je znam cijelu jos uvijek.Ucila sam je u osnovnoj.
Sanjice ma hoce,samo me brine sto stalno govori da je boli stomak pa me strah da nije zbog terapije.Jer bas su jaki lijekovi.


I ja, rasplače me uvek.
dunja

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...
Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here