|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
26.3.2017 18:57:16   
krin 40
Micina m ne zezaj.Ugojila si se 7.5 ja skoro 10.Po starosti trudnoće tu smo negde sa kilažom.Meni je sve u stomaku😃I tebi isto😃.Mi išli do Vitoroga na Zmaju.
Kupili komodu za bebu,malo se išetali.Evo sada leškarim

< Poruku je uredio krin 40 -- 26.3.2017 19:01:14 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
26.3.2017 20:40:29   
krin 40
Micina m hvala puno😃Poslali su mi email da si mi prosledila neku nagradu😃Ne mogu sa tel.da šaljem pp.

< Poruku je uredio krin 40 -- 26.3.2017 20:41:54 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
26.3.2017 21:59:17   
MicinaMama
Krin tih 7,5kg je bilo do 15-og marta,od tada sam pocela intenzivno da krkam user posted image

Nema na cemu draga da se zahvaljujes!

Ja sve sto sam odradila to je porucila od bake iz Nemacke PENATEN kolekciju za bebe.Poslace mi tri sampon-gela za kupanje i tri bocice bebi ulja.Tako da sam obezbedjena neka 2 meseca ako ne i vise.Boce su od po 400ml,a ulja od po 250ml.

Sutra cu da porucim posteljinu,mama je zahtevala da sto pre porucim da je ona vidi hehehe...

U utorak idem da porucim i kolica posto nisam stigla proslu nedelju.

Odecicu i ostalo sto mi treba za porodiliste + sve ostale sitnice cu na kraju aprila do pocetka maja sve da spremim i to je to.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
26.3.2017 22:13:46   
Sarav
Dobro veče! Da se javim i ja pošto sam nova. Čekam još jednu curicu i termin mi je 28.3. mada izgleda da se damici ne žuri napoljeuser posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
26.3.2017 22:41:43   
MicinaMama
Sarav dobrodosla!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
27.3.2017 7:33:43   
krin 40
Dobro jutro user posted image .Sarav dobro došla.Mogla si i ranije da nam se pridružiš😃.Evo ja ustala,pijem kaficu.Micina m ma opušteno,ima vremena,kupićeš.I
ja imam još svašta da kupim.Ne opterećujem se,čekam novi nalet kupoholičarske energije😎U subotu su stigli krevetac,kolica...ostalo će danas,valjda.Divni
internet i on line shooping.Da ga nema ko zna kada bih se nakanila da idem da kupujem.Danas sam ušla u 31-vu nedelju.jupiii

< Poruku je uredio krin 40 -- 27.3.2017 7:36:53 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
27.3.2017 8:27:55   
AnaAna1
Sarav dobro dosla, jel si ti to iz Nisa ili mi se cini? user posted image trebala si ranije da nam se prikljucis na temi, trudnoca mnogo brze i lakse prolazi uz ovaj forum :) kod kog doktora ides? I ja sam iz Nisa, termin mi je za 4 nedelje, bilo bi lepo da napises najsvezije iskustvo iz porodilista :) hehe

Krin, ako stvarno pomaze ovo disanje makar i dok ne pocnu na 2 min to nije lose... koliko toliko bar da nesto radim dok cekam da prodje kontrakcija da mi skrene paznju... zivi bili pa videli user posted image

MicinaMama jos malo pa si i ti spremna user posted image kod vas je bre komplikovanije doci do doktora nego kod nas user posted image

Nego, jel normalno da me uopste nije strah od tih bolova koje svi predstavljaju kao mnogo strasne? user posted image ja sam nekako uspela u glavi da ubedim sebe da to i nije bas toliko strasno, i za sada jedini strah koji imam je da bude sve u redu sto se zdravlja tice i sa bebicom i sa mnom, inace od porodjaja ni maaaalo, ni malo! :) zato i necu epidural...

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
27.3.2017 8:45:07   
MasnaMasnica
Upadam bez najave kod vas .😁😆 Ana stav ti je odlican, samo tako i samo napred. On cini 70% porodjaj ,bar po meni, oba puta sam se osecala kao ti i oba puta brzo i super prosle. Srecno!💖😙

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
27.3.2017 9:17:50   
Anck Su Nmaun
Masnice videh da si u temi pa reko jel to ima nekih novina 😅
Ana samo pozitivan stav, ne razmisljaj hoce li i kako boleti... ili samog porodjaja, da ides na letovanje ne ides ali sve to prodje i brzo zaboravi kad vidis svog malog andela! ❤

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 27.3.2017 9:18:36 >

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
27.3.2017 10:24:38   
Sarav
Hvala! user posted image Trebalo je da se priključim ranije s obzirom da sam od starta na održavanju i da sam kući po ceo dan, ali prošao voz.. Iz Niša sam i idem kod Cvetkovića u Železničku ambulantu. Zna li neka buduća mamica da mi kaže kad treba da krenem sa svakodnevnim CTG-om? Prvu devojčicu sam rodila 10 dana kasnije ali se ne sećam kada sam krenula na svakodnevne kontrole. Meni dr ništa nije rekao, a ja zaboravila da pitam.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
27.3.2017 11:09:09   
Zemunka85
Sarav dobrodosla user posted image . E dobra si, pa stvarno si mogla ranije da nam se pridruzis user posted image
Tebi je termin sutra a nisi krenula na CTG? I to svakodnevni? user posted image
Jaoooj bice da nisi dobro napisala VTP, m?

Dobro jutro i ostalim user posted image .
Ja sam sada 16+2. Sutra imam UZ prvenstveno molim Boga da je sve ok, a onda bih volela da saznam i za pol.
Ja trudnocu ne osecam. Obzirom na moje prvo iskustvo, jako sam zbunjena. I dalje zaboravim da sam trudna i po ceo dan, nosim L trcim i sl ...
Ni bolove, zatezanje, stomak ... nista ne osecam. Jednostavno nista.
Prosli put me je 24/7 nesto zigalo zatezalo i sl ... Na slikama sa UZ vidi se da su bebe skrozzz drugacije namestene, L je bila skroz dole, a ova sada bukvalno gore user posted image , mozda je do toga, ali ponekada se bas zapitam da li je sve ok.
Jedno vreme mi je u lupnula po malo, sad nema ni toga, no verujem da ej sve ok, ipak je rano.

An, Krin i vi ste se bas problizile user posted image , stravica!


(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
27.3.2017 11:17:55   
Sarav
Nisam još krenula na CTG, ajde od sutra ću. Mada prošlog vikenda kad me boleo stomak otišla sam na kliniku na pregled i dr je bila u fazonu a što sam uopšte došla. Ma da, sutra mi je termin a ja se osećam kao da ću još bar mesec dana da budem trudna. user posted image Baš se ništa ne dešava. Svaka čast što ne osećaš ništa na skoro pola trudnoće, mene su leđa ubijala. Nosiš blizance?

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
27.3.2017 11:27:41   
IvanaSK RR
Sarav, ovde se krece na ctg oko desetak dana pred termin.Cudno mi je sto ti nisi krenula a sutra ti termin. I da, dobro dosla.
Zemunka ne nosi blizance, nego uporedjuje prvu trudnocu i bebu sada :)

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
27.3.2017 11:31:54   
Sarav
Aha. Malo sam se ufrkisala sad.user posted image Pakujem se i pravac klinika pa se javljam kad završim.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
27.3.2017 12:15:22   
zumbulcic
Helooo bebele, kako ste mi?
Ja sam ok, danas sam svecano usla u 33 sedmicu user posted image i evo idemo oko pola 4 na pregled. Jedva cekam da vidim kakvo je stanje. Mali je pravi vampir postao, pa nikako da smiri user posted image

Sarav dobro nam dosla user posted image trebala si nam se ranije pridruziti.

Ana, znaci Sarav, ti,ja pa krin na redu. Ufff bas se priblizilo. Ista sam ti, ni ja uopste ne razmisljam o bolovima. Nakon svega sto sam prosla to mi je najmanji problem, samo da bebica stigne zdravo i bez komplikacija. E da, pocela sam i ja da citam knjigu Bezbolni porodaj sto si pisala, pa super mi je...bas ubijam vrijeme

krin meni je sad dosadno, dok sam hodala i kupovala sam e kad su mi zabranili kretanje pocela sam kupovat preko neta i sad imam sve i jos vise me dosada hvatauser posted image

Sve ste vi dobro po pitanju kilaze. Ja do 29 sedice dobila 14 kg a sad necu ni da stanem na vagu user posted image

_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
27.3.2017 12:39:42   
Zemunka85
SaraV e bas si kralj, sutra ti termin ahahaha ...
Bila sam ubedjena da si pogresno napisala mesec. Hahahah ...
Ovde se krace na CTG u 9. mesecu jednom nedeljno i onda sve cesce po potrebi.

Ja se prosli put porodjaja uopste nisam plasila. Bila sam protiv epidurala, pa se predomislila malo pre porodjaj, dok je jos bilo vremena.
Svih ovih godina sam razmisljala kako ja zapravo uopste ne znam da se poradjam user posted image i uopste ni ne kapiram sta se tamo sve izdesavalo ahaha i kako bih ja to sledeci put.
I eto, tu je sledeci put. Sve intenzivnije razmisljam sta cu i kako. Epidural hocu, ali to disanje .. spanska sela za mene. Ma DR mi je faca, odvrne tranzistor, pa cemo lako aakakaka user posted image .

Ja msm da cu u ovoj trudnoci dobiti manje kg nego u prosloj, tada sam samo lezala, ali svakako sam usla sa +10kg vise nego pre, tako da isto mi je ...

(odgovor članu zumbulcic)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
27.3.2017 12:45:20   
krin 40
Ana,Zumbuliću samo zadržite takav stav.Boli,prodje i sutra vec zaboravis gde si bio.Znate kako ja volim da kažem da jedva čekam da zaboli da se zavrsi ovo glupavo "DRUGO STANJE".Zemunka draga sećaš se da sam ti još na početku govorila da ne brineš i da je svaka trudnoća druga
priča😃.Mene su psihički pripremali za ovu treću jer imam 41 god na sve i svašta.Da ću se brže zamarati,slabije kretati,imati bolove u kukovima,kičmi,sto
čuda.Ja ušla u 31 nedelju,kada sagledam sve trudnoće sad sam kao devojčica,nejviše me sve bolelo u prvoj kada sam
imala 21user posted image .UM jesi isla kod dr.jesi li nam i ti opet trudnica?

< Poruku je uredio krin 40 -- 27.3.2017 12:50:08 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu zumbulcic)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
27.3.2017 13:35:51   
Sarav
Sad sam odradila CTG, nema kontrakcija, beba je dobro. Rekli su mi da od dana termina žene dolaze svaki dan na CTG, a ne ranije. Sutra ujutru idem da mi otvore dekurzus. Stvarno sam potpuno zaboravila kako je bilo sa prvim detetom jer su prošle 3,5 god. Nadam se da ću da završim uskoro i da ću vam preneti lepe utiske, jer za prvi porođaj zaista nemam šta lepo da kažem. Držim palčeve i sebi i svim budućim mamama.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
27.3.2017 17:49:35   
MicinaMama
Dobar dan drage moje!

Anaana super za tebe sto se ne plasis poroda.Ja sam sa prvim detetom crkavala od straha,sve sam oko sebe smarala da mi poblize opisu porodjajuser posted image .

Mada u sustini nije nista strasno.Boli,ali i prodje.Posle imas svoju bebicu u rukama i kao da nista nije bilo.

Sto se kaze ne traje vecno nego jedan dan.

I sa drugom cerkicom sam imala tremu ali proslo je extra...uz epiduralnu hehehe.Kao da se nisam ni poradjala.

Zemunka srecno sutra na UZ!user posted image Nadam se da ce biti bata ovaj put!user posted image

Zumbulcic mogu misliti kako je simpaticno kada skakuce po stomaku,ovo moje je mirno.Nije zanimljiva! user posted image

Sarav srecno i tebi ako budes uskoro isla na porod hehe...

Danas je predivan dan ovde kod nas,malo je reci a izgleda da ce i sutra biti.Poslacu malenu sutra u skolu idu na piknik.Pokupovala sam sve sto joj treba pa se nadam da do sutra nece imati temperaturu.Mnogo je bolje.Zao mi da propusti izlet.

Pokusala sam da narucim posteljinu,poslala e-mail da pitam za BEZ boju i nista mi jos nisu odg.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
27.3.2017 22:05:04   
Zemunka85
Zenske jedno pitanje - uzasno me boli grlo. Ja inace imam problema sa tim cesto me boli grlo, bez iiiiikakvih drugih simptoma. Tacno krajnik.
Mozak mi probada. Niko nikada nije predlagao vadjenja, to nisu angine .. nzm sta je ...
I evo sad, cera zaribala (msm prolazi) i ja se "lizala" ovih dana sa njom i evo, oko ce mi ispasti koliko me boli levi krajnik.
Nisam ni malaksala, ni blizu da se razbolim, ali levi krajnik kada gutaaaam i malo levo uvo - uzas! Da li to da lecim - med, caj, limun i sl, ili da uzmem nesto?
Svakako sutra imam UZ pa cu pitati, ali da se konsultujem i sa vama. To ce za dan dva proci, nece dalje otici, tacno znam, ali nzm da li steti i da dva tri dana, da ga samo pustim?

Laku noc user posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
27.3.2017 22:15:16   
IvanaSK RR
Zemunka, mozes Pantenol tablete za sisanje, sigurno.
Evo u ovoj temi je Mariya pisala da joj je doktor rekao da sme i Tantum Verde Klik

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 27.3.2017 22:19:44 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
27.3.2017 22:29:31   
mimica83
Evo i ja da vam se javim user posted image
Vikend mi je bio super, malo sam se opustila, kad sam vec usla u deveti bas me briga, u subotu sopingovali za bebu, kupili veci deo opreme, ostalo mi jos da sacekam dusek za kolevku, jer nije bilo te dimenzije koja nam odgovara pa se ceka najdalje 10 dana valjda ce bebac sacekati da sve zavrsim user posted image Imam jos jednu turu sutra da popeglam i da vidim da torbu spakujem i tako....
Danas bila kod dr na CTG-u nema kontrakcija, bris ok, krvna slika malo srozana pa rekao da pijem 2x1 heferol i jos dva dana da pijem utrogestan. Po njemu sam 36+5 nedelja, krivo mi sto mi nije izmerio bebu, idem opet u petak pa cu ga zamoliti da kaze koliko ima kg.
Krin divan ti je stomacic, nisi se ugojila super si, kakvu si kadicu uzela i kakvo je to postoljeza kupanje, to jos nisam kupila?
Ana mnogo pomaze takav stav na porodjaju, ja sam isla u skolicu gde su nas ucili tehnike disanja i meni je to psihicki pomoglo da neosluskujem bol 100%. Ja sam imala epiziotomiju iako je beba bila 2800 grama, posteljica je bila zrela pa je nisam izbacila vec su me uspavali i uradili reviziju i usili ranu tako da porodjaj nepamtim uopste strasno sve se brzo odvijalo... ovaj put neznam kako ce biti bitno mi je samo da beba i ja budemo u redu.
Zemunka super da ti je ova trudnoca laka, da tako bude do kraja, vala kad si se namucila u prvoj red je da u drugoj uzivas :)
Zumbule uzivaj cuvaj se brzo vreme leti, i mene su Krin i Marya tesile u 8 mesecu, ja sam ceo osmi prestrahovala... umisljala glupaca svasta user posted image
Ssarav dobrodosla znaci ti si nam na redu ajde jedno sad sveze iskustvo cekamo user posted image
MM kako su devojcice jesu ozdravile? Sto kaze Ana kako to kod vas tesko doci do lekara tako dugo moras cekati iako osetis neki problemuser posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
27.3.2017 23:05:51   
Skockica
Dobro vece bebelice.

Sarav dobrodosla!

Ana ja se nisam plasila porodjaja ni prvi ni drugi put, prvi mi je super prosao a drugi put sam se malo namucila jer su mi izazivali porodjaj nekim jakim tabletama ali sve se brzo zaboravi.

Sto se tice CTG u Srbiji su mi radili odkako sam usla u 9. mesec, mislim svake nedelje, a ovde su prvi put dan pred porodjaj.



_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu mimica83)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
28.3.2017 0:05:21   
AnaAna1
Zumbulcicu, zaboravila si mimicu, ona je nedelju dana pre mene user posted image tj trebalo bi da bude hehehe nikad se ne zna ko ce koga ovde da preskoci ili prestigne user posted image

Sarav koji dr te je poradjao prvi put? Zelim ti brzi i laksi porodjaj sada, nadam se da ces nam preneti i dobra iskustva iz porodilista, da me malo oraspolozis jer sam slusala samo najgore price ahahaha

Mimice super za kupovinu, mnogo nekako lakne kad se sve pokupuje, ja sam bar puno mirnija sad... bukvalno smo sve kupili, i oprala sve sto je za pranje i opeglala... ali pakuj tu tobu za porodiliste zeno, sta cekas? user posted image moja je spakovana jos pre neki dan hahaha inace i ja sam pre dva dana dobila heferol da pijem, doduse jedan dnevno...

I ja moram da priznam da sam ocekivala mnogo tezu trudnocu, da cu vise da se ugojim, da ce kicma da mi otpadne jer inace imam malo problema sa kicmom, da cu da oticem jer leti oticem i kad nisam trudna, da ce da mi izbiju bubuljice, da ce da me snadje bar neka komplikacija vezano za trudnocu, da cu da menjam raspolozenje (to su mog muza plasili), da cu da trazim burek u 3 ujutru itd...a NISTA od toga! Sve suprotno i sve pozitivno! Tako da sam baaaas srecna zbog toga, odmah se bacamo i na drugo dete dok podnosim trudnocu ovako dobro user posted image

< Poruku je uredio AnaAna1 -- 28.3.2017 0:07:41 >

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
28.3.2017 7:47:25   
mimica83
Dobro jutro, ajte na gibanicu user posted image jutros sam vredna ustala ranije da muzu spremim dorucak.
Moj stomak je sou cas se popne gore cas se spusti dole, mene muci ako beba bude ispod 3kg, najvise zbog toga se brinem da li tako sitne bebe mogu da sisaju, jer sa prvim nije bilo uspesno....
Ana u prvoj trudnoci sam se tripovala ako se spakujem da cu odmah otici za porodiliste user posted image pa sam sve spremila i to vece samo ubacila u torbu, ali ovaj put cu se ozbiljnije spremiti user posted image Super je sto je tako prosla cela trudnoca jos malo ti je ostalo pa neverujem da ce se ni sad pojaviti neki od tih simptoma, nego obeca ti sliku pa nista user posted image

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here