|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Betanija Novi Sad
27.8.2014 9:56:56   
bubulence
najbolje je bilo kada je moja cimerka, pacijent dr Vejnovica, imala uplacen epi. porodjaj krenuo u subotu ujutro. dr joj se prvo nije javljao na tel , pa onda nije mogao da nadje anesteziologa, na kraju su joj rekli da ne brine, nece joj propasti pare, dace joj epi kada se bude poradjala sledeci put , a njoj to bio treci porodjaj. i onda je ona napravila tamo haos jer se ni dr nije pojavio nego je lepo pozdravio po sestri. zbog frke je anesteziolog ipak dosao kada je bila otvorena 9 prstiju i dao joj epi. pocelo je da deluje cim se porodila user posted image .

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1026
   RE: Betanija Novi Sad
27.8.2014 10:25:30   
lelaigor
Pa, dobro, ja verujem da isto tako ima i dobrih iskustava.

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1027
   RE: Betanija Novi Sad
27.8.2014 11:20:12   
Torbica
Indikovan je kada je grlic cvrst i rigidan i nema otvaranja uprkos jakim kontrakcijama.
Ja sam imala srece da su mi drugi i treci porodjaj krenuli pred zoru i oba puta je bio petak kada je moj dr i dezurao. Maksimalna opustencija i nikakva indukcija. Epidural nisam zelela, pitao me u vise navrata oba puta.
Iskustava ima svakakvih. Ne moze niko da bira hoce li biti noc ili vikend... Nekoliko mojih drugarica je uzelo epi. Dve su kasnije imale bolove u lumbalnom delu kicme, i to ihaj posle kad su bebice vec bile nekoliko meseci. Kazu da to nije od toga, ali opet, ko moze sa sigurnoscu da tvrdi..
Ja nisam zelela da mislim hocu li oset_iti da treba da guram ili ne, hoce li me predozirati, a svaki put sam otvaranje predisala, iako je trajalo otprilike puno radno vreme. Sve je stvar izbora i pozdravljam da svaka zena odluci za sebe, sve smo razlicite.
Nekoliko njih je imalo "indikaciju", pouzdano znam da nisu platile.
Inace, to - dr nije dosao... Ne mogu oni jedni drugima upadati u smene ali mogu jedni drugima da cine "usluge", sto i rade, opet znam provereno. To je ono, plan B..

< Poruku je uredio Torbica -- 27.8.2014 11:24:24 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1028
   RE: Betanija Novi Sad
27.8.2014 11:44:11   
lelaigor
PA, eto, ne znam. Kontam da probam pa šta sad. Još plus ako vrate pare ako se ne iskoristi, super. Možda bih i imala nekog da nađem baš za anesteziju...
Ovako, problemi su ovi. Moja dr ne radi u betaniji niti ima ikakve veze sa tim. Na nju apsolutno ne mogu da se oslonim. Na indukciju su me stavili, niti su me pitali, niti su mi rekli da će me staviti. u 2h noću 05.12. sam dobila bolove odmah na 7 minuta, u toku dana i na manje. A porodila sam se 06.12. u 2,15h, već sam davno imala i napone ali oni ništa nisu preduzimali. A ništa mi nisu ni predlagali, rekli su mi da moram da čekam. Znači, nikakvog posebnog kontakta nisam imala sa njima. Nit su mi nešto nudili i obaveštavali me, nit sam ja nešto mogla da tražim. Pitala sam, u stvari, za onaj gel za otvaranje grlića, ali su mi rekli: "Ne može!". I pitali su me koja sam krvna grupa, zato što je krv sa mog kreveta otprilike kapljala već na zemlju, jer sam imala napone a bila ne zatvorena, nego zapečaćena. Eto. Zato se sad jako bojim, i volela bih sebi nekako da olakšam, pa makar i po tu cenu da bacim 15.000,00 u slučaju da sve ide brzo i porodim se u roku od pola sata od dolaska u betaniju, kao neke žene. user posted image

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1029
   RE: Betanija Novi Sad
27.8.2014 12:24:48   
Torbica
Lelo, naravno! I treba preduzeti neke mere, koliko se uopste moze. I ja sam neslavno prosla prvi put, a dr koji mi je vodio trudnocu radi u Betaniji ali ne u Porodilistu, jednostavno, imao je druga posla na svom odeljenju..
A naredna dva puta sam bila mirna mada smo isli na dogovor i oba puta me u 40-oj nedelji pregledao i rekao, dodji spakovana pa videcemo, ne dolazi u obzir da te indukujem, indukcija ne deluje na skroz zatvoren grlic, samo ako budes spremna. Ja nisam bila, i vracao me kuci. Cekali smo da krene spontano. Jako dobro sam prosla oba puta, oba porodjaja u petak popodne a ja u nedelju na nedeljnom rucku kuci.
Ako mozes i imas bilo koga, osiguraj se, ne moze da skodi.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1030
   RE: Betanija Novi Sad
27.8.2014 12:30:42   
lelaigor
Eto, vidiš. Ja sam znala da je greška što su oni mene na indukciju. Samo smo se napatile i Daria i ja. Lečila sam se posle zbog gubitka krvi, godinu dana. No, nije ni bitno. Tad sam imala vezu kao neku sestru glavnu koja je sestri koja je bila dežurna rekla da me pazi, pa me ta "pazila" tih sat vremena što joj je ostalo od smene, posle sam promenila još 2 smene i sve ih je bolelo uvo za mene. Ni sad nemam nikog poštenog u porodilištu, ali možda mogu da osiguram da mi anesteziolog sigurno dođe ili tako nešto, jer bih tamo mogla naći neku vezu. Pa šta bude, bude...

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1031
   RE: Betanija Novi Sad
27.8.2014 12:36:34   
Torbica
Imas jos dovoljno vremena.
Svaka cas_t sestricama, ali ako treba neka intervencija ili bilo sta, treba ti dr.
Idealno je da ti niko ne treba, ali nikad se ne zna. Nadamo se najboljem, a ipak se osiguramo za slucaj nuzde.
Moj dr kad mu nije bila smena poslao bi svog coveka (dr) da doticnu trudnicu ne ispusta iz vida, opet dve moje drugarice su tako prosle, obe prezadovoljne. Mrzim ovo i sramota me je sto zivim u zemlji gde prolazi samo veza ili korupcija... Svaka zena ima pravo na jednak i korektan tretman.... Ne smem ni da napisem sta se desilo mojoj prijateljici jer joj se zakomplikovao porodjaj. Sram ih bilo, puj!

< Poruku je uredio Torbica -- 27.8.2014 12:37:27 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1032
   RE: Betanija Novi Sad
27.8.2014 12:45:01   
lelaigor
Imam vremena, smisliću šta ću. Sad više ni nemam neku vezu osim eto MOŽDA anesteziologa... Sve ću natenane da ispitam do tad. Pa valjda se ovaj put neću toliko napatiti. Hvala Torbi! user posted image user posted image

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1033
   RE: Betanija Novi Sad
27.8.2014 12:46:31   
Torbica
Nista draga, svu srecu ti zelim i da prodje sve sa osmehom! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1034
   RE: Betanija Novi Sad
27.8.2014 12:59:37   
bubulence

IZVORNA PORUKA: lelaigor

Pa, dobro, ja verujem da isto tako ima i dobrih iskustava.


naravno ali ona se podrazumevaju, ne podrazumeva se da platis a ne dobijes ni "izvinite".


IZVORNA PORUKA: Torbica


Inace, to - dr nije dosao... Ne mogu oni jedni drugima upadati u smene ali mogu jedni drugima da cine "usluge", sto i rade, opet znam provereno. To je ono, plan B..


naravno ali ocekujes bar nesto da dobijes ako privatno vodis trudnocu.
a i cinjenje usluga je ako imas srece, npr moja kuma nije imala srece jer je njen dr otputovao a dr kod kog jezapala ne voli ovog njenog i tako u krug... i to nisam cula jednom. ali naravno vise je onih koji cine usluge jedni drugima.
kada sam nedavno zvala Stajica za drugaricu, pitali smo kolike su sanse da dobije ugovoren i uplacen epidural rekao je 20% ukoliko se poradja preko dana. kratko i jasno informacija iz prve ruke.
a lelo potpuno te podrzavam, rekoh vec, i ja bih mozda uzela epi za sledeci put iako sam imala ok iskustvo prirodnim porodjajem. samo bih sela i uzela sve mogucnosti u obzir...
zato ti i pisem ovo. jer evo sada u sekundi znam 10 drugarica koje su uplatile epi ne znam da li su 2 dobile...

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1035
   RE: Betanija Novi Sad
27.8.2014 13:24:50   
Torbica
Bubi, slazem se.... Kamo srece da je drugaciji sistem pa da svaka zena dobije jednaku negu.
Stajic user posted image me je prvi put usio kao manijak, pretegnuo konce.... Spominjem ga i spominjacu ga... A kad sam se pozalila mom dr-u, rekao je, iju, pa on je moj djak.... Tri nedelje nisam sela...
Epi mi nije bio opcija pa za to ne mogu nista da kazem, a ovo sto pisem je moje iskustvo i iskustvo mojih drugarica.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1036
   RE: Betanija Novi Sad
27.8.2014 13:26:43   
lelaigor
Joj, sve ja verujem. ALi, nekako sam trenutno u toj fazi da mi ne bi bilo žao ni da mi ne vrate tih 15.000 ako se lepo porodim...pa ne bude potrebe za epiduralom. Videćemo. Raspitaću se na razne strane...

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1037
   RE: Betanija Novi Sad
27.8.2014 15:19:02   
bubulence
meni Stajic nije bio veza a mogla sam da ga zovem. medjutim nisam i nije mi zao. necu ga ni drugi put zvati. potrazila bih babicu koja me je poradjala ako uspem jer je bila divna i probacu da ugovorim epidural pa ako upali...
Torbi bas kao sto si rekla, kamo srece da sve zene imaju jednako dobar tretman, a ne da moraju da placaju da ih neko pogeda...
Lelo samo se ti dobro raspitaj i vidi koja ti je najbolja opcija

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1038
   RE: Betanija Novi Sad
28.8.2014 12:42:17   
lelaigor
Hoću. Držim i tebi palčeve! user posted image

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1039
   RE: Betanija Novi Sad
28.8.2014 13:39:07   
lanajelena
Sve mi diraj samo Stajica NE user posted image ,prvi put me je porodio,lepo me je zasio jer me je dr na pregledu pitala ko mi je radio da je perfektno odradjeno,drugi put nije nazalost on ali je urgirao,svidja mi se sto je proslo 4 god od naseg zadnjeg "susreta" i redovno mi se covek na ulici javio i pitao kako su mi decicauser posted image

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1040
   RE: Betanija Novi Sad
28.8.2014 13:42:17   
Torbica
user posted image ne srela ga ja user posted image user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 1041
   RE: Betanija Novi Sad
28.8.2014 13:42:51   
bubulence

IZVORNA PORUKA: lanajelena

Sve mi diraj samo Stajica NE user posted image ,prvi put me je porodio,lepo me je zasio jer me je dr na pregledu pitala ko mi je radio da je perfektno odradjeno


kazu da je on jedan od najboljih u Srbiji sto se tice rezova i rana. bas sam prosle nedelje bila na rodjendanu gde je bila i jedna devojka koja je operisala miom pre mesec dana, on je radio i pokazala mi je ranu, ako se moze reci za ranu da je savrsena onda je njena takva... ali konkretno ja nisam imala iskustva sa njim.
moja snaja vodi trudnocu kod njega i nije zadovoljna pregledima jer svaki trazje po 2-3 min i samo na kraju dobije "sve je ok". ona kaze da za te pare ocekuje bar nekoliko recenica...

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 1042
   RE: Betanija Novi Sad
28.8.2014 13:49:24   
lanajelena
Mozda se sada promenio,ja sam imala super tretman kod njega,isprica prvo meni sve pa onda jos i trazi od sestre da uvede mm i da njemu sve isprica,razna su iskustva sa svakim od njih tako da je diskutabilno pricati da li je neko ok ili ne,zelim vam skžvakako puno srece user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1043
   RE: Betanija Novi Sad
28.8.2014 13:52:44   
lelaigor
Ja ga eto, ni videla nisam. user posted image Ja sam kao pala s Marsa. Moja dr nema veze sa Betanijom. Samo zbog porođaja (i par dana pre jer sam prenela, pa krvarila, pa ovo-ono) sam otišla tamo (i sad ove amnio), nikakvi pregledi, UZ, CTG...sve sam to na drugim mestima radila. Nemam pojma ni ko je koji dr ni kako se zove, mene su neki anonimusi porađali. 3 smene je prošlo u tom porođajnom delu dok sam ja tamo dušu ostavljala, neka doktorica, pa neki primarijus, pa onda taj koji me je porodio...neki Relja. Zato sam valjda tako i neupućena, nit su me pitali da li hoću indukciju, nit su mi rekli da su me prikačili...
Moram otići jedan dan da se upoznam malo s njima. user posted image
E, lažem, bila sam na komisiji za CR, koja se sastojala od jednog lekara, morala bih na nalazu da pročitam kako se zove.

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1044
   RE: Betanija Novi Sad
28.8.2014 14:03:42   
Sanjalica1980
I meni je jos rano da razmisljam o porodjaju ali ipak se malo interesujem. Hocu da budem spremna user posted image
Ja se ne bojim bola samo se brinem za bebe. Bitno mi je da me porodi neko iskusan i da znam da su one dobro.
Ja vodim trudnocu privatno ali moja dr nema veze sa Betanijom ali joj je Stajic kum pa cu videti preko nje da se dogovorim. Ona mi je rekla da cu verovatno na cr zbog blizanacke i zbog 5 vto.
Ako to ne upali,kuma mi je dobra sa Stajicem pa cu pogurati sa vise strana user posted image
Ima da bude sve kako treba.

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1045
   RE: Betanija Novi Sad
28.8.2014 14:07:50   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Sanjalica1980

Ima da bude sve kako treba.


user posted image user posted image Bice sigurno! Sa ovakvim stavom i merama predostroznosti, mora da bude! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 1046
   RE: Betanija Novi Sad
28.8.2014 14:18:38   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Sanjalica1980


Ima da bude sve kako treba.



nego kako drugacije user posted image user posted image user posted image .
sto se Stajica tice, cula sam daleko vise pozitivnioh iskustava. a da se ne lazemo, ne postoji dr koji je bas svakom "legao" .

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 1047
   RE: Betanija Novi Sad
28.8.2014 14:38:30   
mali_mis

IZVORNA PORUKA: lelaigor

Ja ga eto, ni videla nisam. user posted image Ja sam kao pala s Marsa. Moja dr nema veze sa Betanijom. Samo zbog porođaja (i par dana pre jer sam prenela, pa krvarila, pa ovo-ono) sam otišla tamo (i sad ove amnio), nikakvi pregledi, UZ, CTG...sve sam to na drugim mestima radila. Nemam pojma ni ko je koji dr ni kako se zove, mene su neki anonimusi porađali. 3 smene je prošlo u tom porođajnom delu dok sam ja tamo dušu ostavljala, neka doktorica, pa neki primarijus, pa onda taj koji me je porodio...neki Relja. Zato sam valjda tako i neupućena, nit su me pitali da li hoću indukciju, nit su mi rekli da su me prikačili...
Moram otići jedan dan da se upoznam malo s njima. user posted image
E, lažem, bila sam na komisiji za CR, koja se sastojala od jednog lekara, morala bih na nalazu da pročitam kako se zove.



Relja Djordjevic user posted image Kako taj covek nema ni trunke osecaja kad pregleda, zabije onu ruku kao da je zena krava.

Ni moj dr nije imao veze sa Betanijom, ali sam izgleda imala srece, pa zapala medju mladje doktore, jedini da kazem matoriji koji su bili tamo i koje sam videla su Stajic (umalo se nije sudario sa mojom mamom kod prijemne ambulante) i Cetkovic.
Mene je moj dr redovno slao i na ctg u Betaniju da provere da li je sve ok, jer je bebac uvek spavao kod njega u ordinaciji, i kao dobro je da me zapamte. Pa su me na kraju zapamtile zenice na onoj "recepciji", i mislile da sam maloletna jer me je mama vodila user posted image
Dr koji mi je bio na porodjaju je Bojan Karadeglija, mladji, zgodan, visok, celav (mislim takva mu je frizura), prijatan. I neka mlada doktorica, nemam pojma kako se zove, ona me je usivala.

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1048
   RE: Betanija Novi Sad
28.8.2014 16:02:10   
lanajelena
Relja zivi u mojoj ulici,isao je u skolu sa mojom sestrom,deluje mi ok,nikad nisam bila kod njega na pregledu,bio mi je u komisiji i bio je prijatan,Mali mis ako su tebi Stajic i Cetkovic medju starijima onda nije ni cudo sto su mislili da si maloletna user posted image user posted image

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 1049
   RE: Betanija Novi Sad
28.8.2014 16:25:58   
bubulence

IZVORNA PORUKA: lanajelena
,Mali mis ako su tebi Stajic i Cetkovic medju starijima onda nije ni cudo sto su mislili da si maloletna user posted image user posted image


user posted image user posted image , bas, za Cetkovica ne znam ali Stajic ima 37-38god cini mi se.
mene je poradjala babica Daliborka, ne znam joj prezime a dr je samo dosao da me zasije... nemam pojma koji je

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 1050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here