|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.2.2011 21:48:40   
Anoniman
Šta je taj Clarityne?

Od IgE očekuješ da će uglavnom sve biti negativno.
Mi smo vadili Marku IgE i na nutritivne i na inhalatorne alergene. Dr u laboratoriji mi je kazao da je užasno retko da se bilo šta pokaže kod tako male bebe, te da je informacija da ima mali stepen antitela na kazein ustvari značila da je jako alergičan.
Takođe, rekli su mi da to sve nema puno smisla, jer se kod beba to brzo menja, jer oni realno nemaju antitela, tek ih stvaraju, kako sam razumela, i da to što je sada alergičan na kazein, ne znači da bi bio alergičan na njega i za mesec dana, da bi se moglo desiti da se tada očita alergija na recimo jaje a ne na kazein.
Iz tog razloga su mene stavili na eliminacionu dijetu, ako si čitala sve u nazad, onda si videla da sam pisala o tome, čini mi se baš juče.

(odgovor članu andrijanaMK)
  Direktna veza do poruke: 301
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.2.2011 21:50:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tash

Šta je taj Clarityne?




Našla sam, on je antihistaminik.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 302
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.2.2011 21:53:01   
Anoniman
Ne znam zašto su vam dali da pijete antihistaminik ujutru. Uglavnom se svrab (kod osipa) pojačava noću, te se antihistaminici preporučuju uveče pred spavanje, pošto malo uspavljuju i ublažuju svrab, da beba može da se odmori. 

(odgovor članu andrijanaMK)
  Direktna veza do poruke: 303
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.2.2011 22:01:59   
Snelle
Andrijana, dobro nam došla user posted image
Bri, stavi sličicu, što da ne, nekome će možda značiti!
Food challenge neće biti još jedno dva meseca barem, znači ne pre 11 meseci. Planiram da joj uvedem prvo jogurt, pa ćemo videti šta će biti. Nadam se najboljem!


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.2.2011 22:26:34   
Anoniman
Inače, Marko je zadnji put pio moje mleko 22.2. oko 15h. Od tada je isključivo na Allernovi, i i dalje se osipa. Ništa ozbiljno, ali mu se tu i tamo pojavljuju pikne na telu. Na nogama nikako da prođe, kao i na leđima, kažem, nije ozbiljno, ali ima, a na licu mu se pojavljuju i nove tačkice.
Dakle, ili lekari nemaju pojma, i ja sam džabe bila na dijeti, džabe ga skinula sa sise, džabe zaustavila mleko (još malo ga imam), ili je ovo prekratak period da se alergija povuče... ali alergija na šta kada sam bila na eliminacionoj dijeti???
Malo sam zbunjena... od nedelje idemo da vadimo krv, da vidimo eozonofile, možda budemo pametniji, tada će već biti skoro 7 dana kako pije samo Allernovu.

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 305
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.2.2011 22:27:53   
andrijanaMK
Snelle Hvala
Tash ne znam zasto ujutro i ja sam mislila da je bolje uvece zasto se moj mali mnogo cesa po licu pre spavanje. Videcemo utorak na kontroli. Izvesticu vas sta ce nam reci

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.2.2011 22:31:56   
Snelle
Andrijana, obavezno nam javi šta je bilo! user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu andrijanaMK)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.2.2011 22:48:53   
briseljancica
Snelle mozda da ipak prvo pitam nekog moderatora, mislim malko je bzvz da odjednom na stranici iskoci slika govanceta :) valjda ce videti ovu poruku!
pocela da joj pravim kasice tj zitarice sa tim nekim mlekom koje je varijanta allernova mleka. mm i ja smo smislili, kada bude vreme da prvo pokusamo sa HA mlekom, pa onda ako nema reakcije da posle nekog vremena pokusamo sa jogurtom itd

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.2.2011 22:50:58   
Snelle
Ma nema problema, neće da se ljute moderatori user posted image
A kad ste planirali jogurt?


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu briseljancica)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.2.2011 22:57:49   
andrijanaMK
Nasi euzonofili su malo nize od normalnih pa sam se zacudila inace moj san je na dojenje do sad bez nikakve dohranivanjem pa plasim se da cu morati da ga prihranjujem od 6tog meseca. Na sta da ocekujem da mi reaguje? Sta ste vi davali posle 6tog meseca vasih bebama?
Moj muz bice otsutan 2meseca(da nije bio on ja bih poludela iz stresa) pa bicu sama na sebe i mnogo mi je vazna necija poddrsca.

Tash mislim da sam citala foruma gde opisujes vas problem sa egzemom na glavu tvoju bebu ali mozda gresim i mnogo mi je bio zao user posted image pa samo sam se pitala daliste resili taj problem.. pozdrav i sve najlepse pozelujem svih

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.2.2011 23:00:39   
Snelle
IZVORNA PORUKA: andrijanaMK

Nasi euzonofili su malo nize od normalnih pa sam se zacudila inace moj san je na dojenje do sad bez nikakve dohranivanjem pa plasim se da cu morati da ga prihranjujem od 6tog meseca. Na sta da ocekujem da mi reaguje? Sta ste vi davali posle 6tog meseca vasih bebama?



A zašto misliš da ćeš morati da ga dohranjuješ? Ili misliš na uvođenje čvrste hrane?


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu andrijanaMK)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.2.2011 23:47:06   
andrijanaMK
da da na to sam mislila, loso sam se izraila

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.2.2011 23:53:16   
Snelle
Andrijana, počneš prvo sa pirinčanim pahuljicama - daješ 3 dana, pa onda krompir, šargarepa, jabuka...sve po 3 dana uvodiš da bi videla da li će biti neke reakcije na hranu!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu andrijanaMK)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Alergija na mlecne proteine
26.2.2011 0:13:16   
briseljancica
al je veselo u razgovorima mama:)))
04.03. imamo kontrolu kod GI pa smo mislili da joj saopstimo nas plan i da vidimo da li ce ona imati sta da kaze na tu temu. na netu sam nasla da treba pokusati sa 6, pa 9, pa 12...meseci. mozda pokusamo sa HA mlekom kad napuni 9? mada mi to deluje rano obzirom da je do skoro imala reakciju.
eno budi se za prvo hranjenje-vise sisa sad nego kad je bila novorodjence!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Alergija na mlecne proteine
26.2.2011 0:32:04   
Snelle
Bri, ali zar HA nije hipoalergeno mleko, pa ne bi trebalo da joj smeta user posted image
Molim te mi napiši nakon kontrole u martu šta vam je rekla dr za tu ideju, pošto ja našem nisam saopštila šta planiramo.


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu briseljancica)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Alergija na mlecne proteine
26.2.2011 1:52:03   
Anoniman
snelle, HA jeste hipoalergeno. Moja dr je flipnula kad je cula da Marku dajem Nestle NAN HA, kaze, sva sreca bio je samo jedan obrok. Pise na njemu da je on kao prevencija od alergija ukoliko beba ima genetsku predispoziciju ali da nije za bebe sa dokazanom alergijom na kravlje mleko.



(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 316
   RE: Alergija na mlecne proteine
26.2.2011 1:57:18   
Anoniman
andrijana, sad je Marko dobro. Bili smo u bolnici 10 dana i popravili su ga. :) za 10 dana puni 6 meseci, i pocinjemo sa uvodjenjem cvrste hrane. U sredu idemo na kontrolu i tada ce mi reci kojim redosledom uvodim namirnice, pa cu ti pisati. Dr je nesto spominjala prvo voce, ali videcemo sta kaze. Verovatno ce ici one namirnice koje sam ja jela u eliminacionoj dijeti.

(odgovor članu andrijanaMK)
  Direktna veza do poruke: 317
   RE: Alergija na mlecne proteine
26.2.2011 4:57:51   
anuksunamun
taso mozes da mi stavis malo oblogicu ...npr umocis pamucnu pelenu u caj od ovsa......

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Alergija na mlecne proteine
26.2.2011 4:59:03   
anuksunamun
Kupke od zobi protiv ekcema:
Pola kilograma neljuštenog ovsa ili ovsene slame kuvajte 5 minuta u 6 litara vode. Ostavite da se ohladi pola sata pa procedite i dodajte u vodu za kupanje. Ostanite u toj vodi 15 minuta, obrišite se (bez ispiranja vodom), pa obolele delove kože namažite nevenovim uljem u koje možete dodati i nekolko kapi esencijalnog ulja lavande. Ove kupke praktikujte tri puta nedeljno. Za to vreme potrebno je svakodnevno piti litar sledećeg čaja:

Divlja dan i noć (Viola tricolor) 200g
Kopriva (Urtica dioica) 100g
Veronika (Veronica officinalis) 100g
Sve biljke pomešajte pa 5 supenih kašika smeše prelijte litrom hladne vode, pa kuvajte 5 minuta. Ostavite da se prohladi pola sata, procedite i pijte u toku dana.

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Alergija na mlecne proteine
26.2.2011 9:12:30   
Anoniman
anuk, naša situacija je malo specifična, zbog moje alergije na polene, Marko se ne sme izlagati ničemu takvom.

Kopiraću tvoj post u temu o ekcemu.

(odgovor članu anuksunamun)
  Direktna veza do poruke: 320
   RE: Alergija na mlecne proteine
26.2.2011 9:46:03   
bojkica
Da li se u toku eliminacione dijete sme piti hippov caj za dojilje?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Alergija na mlecne proteine
26.2.2011 10:33:46   
Snelle
A koji je sastav tog čaja?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Alergija na mlecne proteine
26.2.2011 10:40:49   
bojkica
komorac,kim,anis,kopriva,maticnjak,dekstroza,bez glutena,laktoze i vestackih boja!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Alergija na mlecne proteine
26.2.2011 10:42:56   
Snelle
Ja bih ga pila! Nema ništa što bi smetalo detetu, čak sve to odgovara i bebama, jer smanjuje grčeve.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Alergija na mlecne proteine
26.2.2011 10:53:42   
Anoniman
mislim da bi ti alergolog rekao ne. Tu je kim, a meni rekose nista kostunjavo. Tu su te biljke, komorac, maticnjak, a meni rekose nista sem caj od bosiljka. No, mi smo bas specifican slucaj, mozda se to odnosilo samo na nas.

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dojenje: "Bubuljice" na bradavicam...
Neverovatno je koliko priroda pažljivo brine o svakom detalju! Pogledajte video o tome koliko su važne te sitne tačkice ...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here