|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.2.2011 23:19:30   
Mery
Kod nas je 30 KM sto je oko 15 eura. dojila sam ga tacno 8 mjeseci i posle toga (znaci od 9. mjeseca) pije alernovu, jos uvijek je pije iako sam mu uvela i sojino mlijeko ali ga koristim samo kao dodatak hrani.


(odgovor članu pipili)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.2.2011 23:21:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pipili

tash,
tebi su eliminisali jaja!?ja sam to samoinicijativno izbacila a rekose mi samo mleko i mlecne proizvoode da izbacim



Jao meni su svašta eliminisali. Eno, dala sam linkove pa vidi. Kažu da je jaje sledeći po redosledu alergen, i da kada se alergija na kazein pokaže kod ovako male bebe, često je da nju preraste za koji mesec, ali se alergija prebaci na jaje... Kako su mi objasnili, najbolje je izbaciti sve najčešće alergene, pa postoji veća mogućnost da već sa 8 meseci beba preraste sve, a ako se ukida parcijalno (samo mleko npr), može duže da traje jer dete ide iz alergije u alergiju. user posted image
Možda je to slučaj samo kod nas, jer su u pitanju kožne promene. Marko nije imao krvi u stolici.

(odgovor članu pipili)
  Direktna veza do poruke: 252
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.2.2011 23:22:00   
Mery
Naravno ako je ovde jeftinije mogu ti poslati


(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.2.2011 23:23:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mery

Naravno ako je ovde jeftinije mogu ti poslati




Ovde je 2300din (oko 20eur). Videću koliko je u Mađarskoj, da te ne cimam, iz Mađarske imam redovnu vezu. Hvala u svakom slučaju.

(odgovor članu Mery)
  Direktna veza do poruke: 254
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.2.2011 23:27:17   
Mery
Ako se odlucis tu sam, nije mala usteda. Mi smo mjesecima kupovali svaki 5. dan, sada je malo redje jer uzima i sojino mlijeko preko dana (kroz hranu, puding i sl.)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.2.2011 23:33:41   
pipili
tash,
sad mi se budi bekac i cujem krcanje u stomaku...jbt.opet sam sveuser posted image .mada,ja ne bih da prekidam dojenje,nadam se da ce ovaj put sredjivanje trajati malo krace nego prvi put.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.2.2011 23:37:58   
pipili
btw,
meni je taj cuveni gastroent-pedijatar rekao da krenem sa hlebom i margarinom i dzemom za dorucak ,za rucak sve moze mislim,meso i povrce a za veceru slanina i hleb i da svake nedelje uvodim ponesto .mada sam ja u jednom momentu i margarin izbacila a onda sam ga vratila pre 2 nedelje i evo sad jaje se zeznem.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.2.2011 23:54:43   
Anoniman
ja margarin nisam jela jer ima limunske kiseline. 

(odgovor članu pipili)
  Direktna veza do poruke: 258
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.2.2011 23:56:30   
Anoniman
i da, rekli su mi da ništa ne jedem sveže. Sve bareno ili pečeno.

Čak su mi ukinuli AD kapi zbog konzervansa, emulgatora i ribljeg ulja. Kažu da bebci mogu da reaguju i na riblje ulje, zbog toga (između ostalog) dr podržava i prelazak sa Alfarea na Allernovu, jer Alfare sadrži riblje ulje.

Mary, hvala, nije mala ušteda. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 259
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.2.2011 0:06:01   
Snelle
Bojkice, probiotik izgleda ovako - KLIKNI OVDE
Pipili user posted image
baš mi je žao zbog krvi u stolici user posted image Najverovatnije je jaje u pitanju. Budi što disciplinovanija što se tiče hrane, jer je to najbolji način da što pre prevaziđete alergiju. Ja ni ne mogu da vidim da li ima krvi u stolici jer je stolica formirana, pa unutrašnji sadržaj ne mogu da pregledam, već samo ono spolja što se vidi. Mislim da ću i sutra kad budemo prevazišli alergiju da nastavim da pregledavam stolice user posted image



_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.2.2011 14:48:47   
bojkica
Tash-hvala na preporuci za jelovik...i ostale informacije!!Mi smo do sada imali problem sa zelenim sluzavim stolicama i koncicima krvi,a jutros po prvi put se osula po telu!Stolice je imala 2 od jutros ali nisu obilne kao pre!
Snelle-posle kojeg vremena se tvojoj bebi formirala stolica?


(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.2.2011 14:55:09   
Snelle
Stolica se formirala posle otprilike mesec i po do dva nakon uvođenja čvrste hrane, ako me to pitaš? Ili misliš kad se stabilizovala? Ne znam tačno koliko je prošlo vremena jer sam ja prvo izbacila mleko i mlečne proizvode iz ishrane, ali ne i namirnice koje su iste sadržale, pošto mi je tako preporučio gastro, pa je onda odreagovala od parčeta torte koje sam pojela i to jako burno. Šta znam, očekuj jedno tri nedelje do mesec dana da se stolica unormali. I moraš biti JAKO pažljiva u ishrani, i da čitaš sadržaj svake namirnice koju kupuješ, jer mleko ili surutku stavljaju i u ono u šta nikad ne bi verovala da će staviti!

< Poruku je uredio Snelle -- 24.2.2011 14:56:39 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.2.2011 15:26:54   
Anoniman
Samo mala upadica, pedijatrica mi je rekla su mleko i mlečni proizvodi ista grupa alergenea, dakle ne vredi izbaciti mleko, a ne pavlaku (to znam da znate), ali takođe mi je rekla da jedino surutka ima drugačije alergene. 

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 263
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.2.2011 15:29:47   
minavb
Da, zato postoji alergija na kazein ili na proteine surutke, ili na oba istovremeno. Nekad se ukrsta i sa alergijom na soju.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.2.2011 15:32:16   
Snelle
IZVORNA PORUKA: minavb

Da, zato postoji alergija na kazein ili na proteine surutke, ili na oba istovremeno. Nekad se ukrsta i sa alergijom na soju.


Da, zato je meni lekar preporučio da i soju izbacim iz ishrane!


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.2.2011 15:53:05   
bojkica
I opet ja-izvinjavam se ako sam dosadna sa pitanjima.....da li je neko od vas koristio aptamil digestiv care-i ako jeste kakva iskustva imate u odnosu na allernovo?

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.2.2011 15:58:12   
Verus
bojkice, ako se ne varam za trziste srbije allernova je jedina opcija. sve drugo je na bazi kravljeg mleka sto ne smete.

Ne nerviraj se doji STO cesce, i bice sve ok, ja sam imala isti problem i dete mi je sada izraslo iz alergije i jede sve mlecno.  Samo strpljivo i disciplinovano i bice ok!

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.2.2011 16:42:12   
bojkica
Snelle-citam tvoj post-da je sluzokoza debelog creva kod tvoje bebe bila sva u plikovima,pa me zanima koji ste joj pregled radili?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.2.2011 16:46:22   
Verus
bojkice, dok snelle ne dodje, a ispravice me ako se ne secam: radili su pregled kamerom kod gastro dr. nesto poput endoskopije, ili bas to...otud i krvi u stolici beba sa alergijom: kazein, melcni protein je prevelik, pretezak za varenje, proalzi kroz zid creva u krv (jer zid nije jos potpuno oblozen zastitom), cepa creva i ona krvare.  Mnoge bebe nikada nemaju vidljivu krv, ali se na kraju po krvoj slici vidi da su anemicni, usled dugotrajnog mikro krvarenja creva...

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.2.2011 18:01:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

bojkice, ako se ne varam za trziste srbije allernova je jedina opcija. sve drugo je na bazi kravljeg mleka sto ne smete.




I Alfare koji dr preporučuju a realno nije za to, ali jeste hidrolizat kazeina.
Takođe, jedna mama u dečijoj bolnici mi reče da je davala detetu... mislim Impamilovo sojino mleko. Čini mi se da to reče. Malo sam bila iznenađena, jer je alergija na soju povezana s kazeinom.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 270
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.2.2011 18:20:46   
Anoniman
bojkice, bitno je da detetu daješ ad mleko koje je hidrolizat kazeina.
Ja sam se zeznula i davala Nestle hipoalergijsko, a to je samo prevencija od alergija, nije hidrolizat kazeina. Dr kaže da je sva sreća što je tad još sisao, pa je samo jedan obrok jeo ad mleko, jer da je jeo sve to, ne bi valjalo, a ja ne mogu ni da zamislim kako bi moglo biti gore od onog što je bilo!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 271
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.2.2011 20:17:30   
Snelle
IZVORNA PORUKA: bojkica

Snelle-citam tvoj post-da je sluzokoza debelog creva kod tvoje bebe bila sva u plikovima,pa me zanima koji ste joj pregled radili?


Gastroenterolog je radio rektalni pregled kamericom, tako da smo mm i ja na monitoru gledali kako debelo crevo unutra izgleda user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.2.2011 21:51:11   
bojkica
Toga sam se plasila onog dana u bolnici da ce joj raditi-ali mozda nas to tek ceka...danas mi je dr.pedijatar procitala izvestaj od gastro.i rekla da je stavio ? na dijagnozu alegije do sledece kontrole,jer nije konacna,u smislu dok se ne vidi poboljsanje stolice-posle dijete i mleka koje mi je dao u slucaju da moje ponestaje!Veceras sam joj spremila to allernovo i ostala sam u soku koliko je grozno,naravno nije ga htela iako je bila gladna,posisala je koliko je imala mog i zaspala,a ja ostala sa suzama jerznam da joj je malouser posted image !

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.2.2011 22:00:14   
Anoniman
Ne budi tužna.
Kada sam trebala Marku da dam Allernovu prvi put, pedijatrica mi je rekla da moram biti strpljiva jer deca teško prihvataju Allernovu. Na sreću, ja sa Markom nisam imala taj problem, ali znači da on postoji, i očigledno su ga i drugi prevazišli pa ćeš i ti.
Ako se ne varam, Verus je pisala da je mešala svoje mleko sa ad mlekom, pa smanjivala količinu svog mleka u mešavini. Možeš probati.

(odgovor članu bojkica)
  Direktna veza do poruke: 274
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.2.2011 22:07:11   
Anoniman
Nisam vam ni rekla, mamine koleginice sestra (ili prijateljica user posted image ) ima dvoje dece, jedno od 3,5god i jedno od 18 meseci, i oboje su alergični na kazein i jaje! Mali (od 3,5 god) je alergiju prerastao sa 3 godine, a mala je eto još uvek alergična. Mama sad već flegma, kaže "Baš me briga što se osipa, proći će..." user posted image
A palo mi je ovo na pamet jer su oboje odbijali ad mleka koja su za alergije, te ih je odgajila na pirinčanom mleku iz zdrave hrane, samo ju je to zezalo, jer tu svuda trpaju soje. Žena je razmišljala da kupi aparat za mlevenje pirinča, i tako reši svoj problem.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here