|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.2.2011 22:09:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Verus RR

bojkice, ako se ne varam za trziste srbije allernova je jedina opcija. sve drugo je na bazi kravljeg mleka sto ne smete.




I Alfare koji dr preporučuju a realno nije za to, ali jeste hidrolizat kazeina.
Takođe, jedna mama u dečijoj bolnici mi reče da je davala detetu... mislim Impamilovo sojino mleko. Čini mi se da to reče. Malo sam bila iznenađena, jer je alergija na soju povezana s kazeinom.



I čula sam da ima Neocate, ali košta 5000din limenka. user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 276
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.2.2011 22:14:02   
Mery
I Humana ima hipoalergeno ali ga nema na nasem trzistu.
Alernova jeste ruzna ali je ipa prihvate. Moj Milos se gadi sada na bilo koje drugo mlijeko a ovo jedva doceka pred spavanje.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.2.2011 22:27:00   
bojkica
Hvala svima na podrsciuser posted image ,pokusacu da nadjem od nekog drugog proizvodjaca-jer mi sestra zivi u inostranstvu-ali verujem da su sva slicnog ukusa tj sastava!A sada odoh da pijem tecnosti da pokusam da povecam kolicinu mog mleka!

(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.2.2011 22:29:18   
Snelle
Bojkice, kupi Fitolat tablete, one su dobre za povećanje količine mleka!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.2.2011 22:33:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bojkica

verujem da su sva slicnog ukusa tj sastava!


Moraju biti jer su na bazi pirinča. user posted image
Ja sam probala to kada sam mu prvi put spremila, mislila sam da ću povratiti. Sad kad probam dal je vruće (pošto ne sipam na ruku nego probam user posted image ), nije mi gadno. U pitanju je navika.

(odgovor članu bojkica)
  Direktna veza do poruke: 280
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.2.2011 22:49:19   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: bojkica

verujem da su sva slicnog ukusa tj sastava!


Moraju biti jer su na bazi pirinča. user posted image



Zar nisu od kravljeg mleka sa izolovanim kaseinom? user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.2.2011 22:50:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: bojkica

verujem da su sva slicnog ukusa tj sastava!


Moraju biti jer su na bazi pirinča. user posted image



Zar nisu od kravljeg mleka sa izolovanim kaseinom? user posted image



Meni rekoše na bazi pirinča. user posted image Ima ukus pirinča. Ili sam ja luda. user posted image Fuj je u svakom slučaju.

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 282
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.2.2011 0:12:21   
briseljancica
bojkice ja sam Heleni pocela da spremam zitarice sa aptamil-ovim pepti mlekom i ono je skroz ok ukusa . ocekivala sam da je kao vlazan karton, ali sam se iznenadila da je ustvari miris najgori deo(meni mirise na zagorelo mleko). mozda sam samo zaboravila kakvog je ukusa mlekouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.2.2011 0:16:45   
Snelle
Bri, kako je Helena? Jel bilo još krvi u stolici?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu briseljancica)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.2.2011 0:50:34   
briseljancica
ne smem da kazem-nije. prosli put kad sam rekla da je proslo bez krvi sutradan me je demantovala. citala sam sta si pisala za formiranu stolicu i veruj mi videla bi da ima krvi. mogu da postavim sliku koju smo nosili dr.
hvala sto pitas user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.2.2011 0:58:12   
Snelle
Nema na čemu user posted image
Znam kako je meni svakog dana dok ispitujem sadržaj pelena, i jako mi je drago kad vidim da su i druga deca dobro. Na koju sliku misliš?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu briseljancica)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.2.2011 7:25:16   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: bojkica

verujem da su sva slicnog ukusa tj sastava!


Moraju biti jer su na bazi pirinča. user posted image



Zar nisu od kravljeg mleka sa izolovanim kaseinom? user posted image



Meni rekoše na bazi pirinča. user posted image Ima ukus pirinča. Ili sam ja luda. user posted image Fuj je u svakom slučaju.



Celu noc razmisljam o ovome. Da li sam lupila? Krivo razumela? Citala sam Allernovu, pise da sadrzi hidrolizovani kazein. Da li to znaci da je na bazi krav.mleka samo je kazein hidrolizovan? Ili je "umetnut"? Cudno mi je da se toliko menja ukus samo zato sto su razlozili kazein. Obicna ad mleka imaju ok ukus, a ovo je gadno.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 287
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.2.2011 8:19:44   
Snelle
Ih bre Tasho! Spavaj ženo i batali Allernovu user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.2.2011 9:13:33   
briseljancica

IZVORNA PORUKA: Tash


IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: bojkica

verujem da su sva slicnog ukusa tj sastava!


Moraju biti jer su na bazi pirinča. user posted image



Zar nisu od kravljeg mleka sa izolovanim kaseinom? user posted image



Meni rekoše na bazi pirinča. user posted image Ima ukus pirinča. Ili sam ja luda. user posted image Fuj je u svakom slučaju.



Celu noc razmisljam o ovome. Da li sam lupila? Krivo razumela? Citala sam Allernovu, pise da sadrzi hidrolizovani kazein. Da li to znaci da je na bazi krav.mleka samo je kazein hidrolizovan? Ili je "umetnut"? Cudno mi je da se toliko menja ukus samo zato sto su razlozili kazein. Obicna ad mleka imaju ok ukus, a ovo je gadno.

sve je to kravlje mleko, samo sa manje ili vise razbijenim proteinom, a postoje i specijalna mleka koja nisu od kravljeg, ali mislim da su ona tek gadna i da se dobijaju na recept. sad ne uspevam da nadjem neki sajt...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.2.2011 11:33:21   
pipili
hahahah,mislim da cu i ja nastaviti da ih lupom analiziramuser posted image
inace,konacno smo odradili kozne probe i reagovao je na krompir!?jedino na to a na jaja,mleko,jabuku,bananu,sargarepu i meso ne.ali,zbog stolice ipak ne smem jaja a sad ni krompir.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.2.2011 11:57:11   
Snelle
pipili, super! Bez krompira može mnogo lakše da se hrani nego bez jaja i mleka!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu pipili)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.2.2011 12:07:03   
bojkica
Pipili-evo mog iskustva sa koznim probama-prosle godine mi se javila alergija u vidu bronhitisa uradila sam probe na hranu i alergija je pokazala na psenicu,jaja!Onada sam uradila probe preko krvi za koje u mi rekli da su tacnije i pokazalo je da nisam alergicna!Bila sam na dijeti dva meseca ponovila kozne probe i pokazale su da alergije nema!Bronhitis je prosao i od tada ga vise nisam imala,osim alergije koju znamsigurno da imam na polen tj ambroziju!
Moja starija cerka ima 4.god i ima ekcem ali u veoma blagom obliku-zimi joj je malo izrazenije perutanje koze!A eto mladja koja ima 4 meseca ima sada probleme sa stolicom i najverovatnije alergiju na mlecne proteine!

(odgovor članu pipili)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.2.2011 12:09:23   
minavb
IZVORNA PORUKA: pipili
inace,konacno smo odradili kozne probe i reagovao je na krompir!?


Na krompir? Ne mogu da verujem! Do sad nisam cula da je neko bio alergican na krompir, pa krompir se obavezno koristi u eliminacionoj dijeti.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu pipili)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.2.2011 15:26:28   
pipili
ni ja!ali dr se nimalo nije zacudila.rece da krompir zamenim pirincem.a otoci su najblazi oblik reakcije kod dece sa neznom kozom,osetljivom na kojesta,jer su  oko ociju neki receptori koji trigeruju histamin.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.2.2011 15:30:46   
pipili
bojkice,
kod mene nije bilo nista u porodici osim sto sam ja pre 2 g otekla oko ociju,verujem od polena a ne znam sta da mislim o tacnosti svih tih testova...videcemo.bilo mi je vazno da dobijem smernice za uvodjenje cvrste hrane,jer ovaj moj voli da jedeeeeeeeuser posted image
snelle,
zaboravih da ti napisem da je mom klincu isto formirana stolica pa sam tad videla krv,tako da mozes da odahnes,sigurno ti ne bi promaklo.

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.2.2011 16:13:34   
bojkica
Pipili-da li ovo mleko sa kojim si spremala zitarice "aptamil pepti',sme i da pije beba u zamenu za allernovo?

(odgovor članu pipili)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.2.2011 17:21:57   
pipili
draga,to ti je briseljancica napisala,ja nemam uopste iskustva sa kasicama kupovnim,sve kuvam sama,zasad.

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.2.2011 17:53:58   
Verus
Tash, i allernova i ta druga specijalizovana su na bazi kazeinia ali je toliko razbijen da telo ne reaguje na njega, tj. vise ga ne prepozna kao alergen.

Inace: SVAKA testiranja na alergije kod dece ispod 2 godine mogu da nisu validna.  Zato se na to ne treba oslanjati, niti tupiti.

AKO dete ima krv u stolici i dr. kaze da je verovatno alergija na kazein, a test pokaze da nije: to ne znaci da dete nema alergiju.  Nego se pomiriti sa trenutnom situacijom, biti disciplinovana (ako dojite) i resiti se bede tako. 

Nema tu 2 ili 3 opcije.

Mozda zvuci grubo, ali tako je kako je.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.2.2011 20:59:13   
briseljancica

IZVORNA PORUKA: Snelle

Nema na čemu user posted image
Znam kako je meni svakog dana dok ispitujem sadržaj pelena, i jako mi je drago kad vidim da su i druga deca dobro. Na koju sliku misliš?

dr nam je rekla da joj donesemo sliku, khm, sadrzaja pelene se pojavi krv. nosili smo nasoj dr, pa gastroenterologu i alergologu, pa rekoh i ovde da stavim fotografiju "minulog rada"user posted image
sta ste resili po pitanju food challenge koji sam citala da treba da radite uskoro?

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.2.2011 21:43:15   
andrijanaMK
Stalno pratim vase razgovore na foruma ali nikada da resim da vam pisem zasto sam makedonka i malo mi je los srpski jezik pa nadam se da cete me razumeti. Hvala unapred. Vase sovete mi mnogo pomogle. user posted image Kao prvo da pozdravim vas sve, divne ste mame i samo hrabro bice sve bolje. Moj san je sad 5 meseca, otkrili smo alergiju na mljeka na 3 i pol meseca kada smo dali AD mleko NAN i imali smo burnu reakciju sa osipa na licu, crvenila, otoka i gusenje ... bili smo hitno u bolnici(bilo je dosta stresno) user posted image . Pre toga nista ni smo primetili da je mali alergican ja sam puno, puno pila kravje mljeko i mljecne proizvode pa nemali smo nikakvih problema ni krv u stolici pa ni osipa. Moj san ima i atopicni dermatit i egzemu. Savetovali smo se sa dr alergologa i sada sam na dijeta isklucivo bez mlecni proizvoda i moj san prima teapiju jedan mesec sirup Clarityne 0,7ml svakog jutra. Danas smo bili u bolnici i uzeli krvi zbog IGE (imunoloski status) i idemo na kontroli utorak sa rezultatima krvi, inace krvna slika je super. Hvala bogu sto smo dobro i sto imam vas puno zasto mnogo mi bilo tesko ali tesim se kad vidim da nismo sami. Sta da ocekujem iz IGE rezultatima? Volim vas puno. Pozdravcic hrabre mame

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...
10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here