|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.11.2011 21:28:03   
bojkica
Tash-bice i kod vas sve ok.Mora da bude!user posted image
Yula-mozda su napravili gresku u merenju,i moje misljenje je da mu das mleka kad vec trazi jos...moja devojcica ima 12meseci i 9000kg.pije po 120ml.-nazalost nece vise,vece su muke kad dete nece da jede veruj mi!
Verus-ona je i sa jogurtom bila odusevljena,nadam se da ce bolje jesti,mislim da joj je dosadio dosadasnji meni,sa grizom i onim groznim mlekom.....i ostalo

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 801
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.11.2011 21:34:43   
Yula

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Yula koliko je stara beba?  Ja bih dala vise mleka, ako vec trazi a vidis da nije buca...



Beba je decak star 5 meseci, tacno juce je napunio 5 meseci i usao u 6.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 802
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.11.2011 21:37:47   
Yula
Bojkice, i ja razmisljam da mu dajem bar ujutru po 240ml pa da vidim sta ce reci merenje u ponedeljak ( planiram da za tacno nedelju dana odvedem dete u DZ na merenje ). Ne znam, nisam pametna. Moj muz nije za to da mu povecavam kolicinu mleka, i ide mi po zivcima sa tim, ali nahvatali smo strah gledajuci ovde gojaznu decu. Jos cu da razmislim. Hvala vam puno na odgovorima.

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 803
   RE: Alergija na mlecne proteine
13.11.2011 21:50:41   
bojkica
Evo mene opet-dala sam joj jogurt da popije koliko zeli-to je bilo pola manje soljice,i nije bilo nikakve reakcije!Danas sam joj dala 3 plazme,videcemo sutra kako ce biti.Mleko ce jos sacekati!

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 804
   RE: Alergija na mlecne proteine
15.11.2011 16:58:07   
magde
evo zene zasto se jovan toliko mucio uradili smo test za alergije i KOZEIN u porasto to znaci da svaki mlecni proizvodi ne sme da unese HAOS I STETA dete se mucilo toliko i ekcem mu se ujacivao kad sam mu davala neke mlecne kase i da to je to....nemam vremena da citam sve ovo gore navedeno i znam samo da ne smem soja mleko a da vidim orizovo ili sta drugo mi prepurucujete/?///

_____________________________

sacuvaj ne bozeeee

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 805
   RE: Alergija na mlecne proteine
15.11.2011 20:49:03   
magde
zar niko nema sta da mi kaze nestoooo???

_____________________________

sacuvaj ne bozeeee

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 806
   RE: Alergija na mlecne proteine
15.11.2011 21:14:19   
aster
Magde, možeš da probaš da daš pirinčano mleko, heljdino mleko ili posebne formule baš za decu koja su alergična na proteine: Novalac Allernova ili Alfare.

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 807
   RE: Alergija na mlecne proteine
15.11.2011 23:59:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Yula


Ipak, molim vasd, koliko je normalno da beba dodaje u ovom periodu ( juce smo napunili 5 meseci ) i da li je Tash tvoj Marko gubio na kilazi kada je presao na ovo mleko???




Nije gubio na kilaži. Ali je jeo više.
Gledam na Allernovi, piše da beba uzrasta 4-5 i 5-6 meseci treba da jede 4x na dan po 240ml.
Marku tada nisam davala toliko, ako se dobro sećam, tada je jeo 180ml za obrok, ali je jeo na 3 sata (i danju i noću, kao novorođenče; zato sam mu i davala manje).

magde, ne dojiš? Bebama sa alergijom na kazein daju se specijalne formule koje su hidrolizat kazeina: Allernova, Alfare... Ima ih još, raspitaj se.


(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 808
   RE: Alergija na mlecne proteine
18.11.2011 10:23:01   
Yula
Kod mene na kutiji pise 4x210ml, ja mu sada dajem 4x240ml i sve je ok.

Zabrinula sma se jer mu se sinoc pojavio kao neki osip na pojedinim delovima tela i to u manjim grupicama. Pojavio se na prevojima koze, iza kolena, ispod vrata, na granici izmedju ledjasca i guze i na ruci, kao i na listu jedne noge. Nije veliki osip ali su ospice izrazene. Ne znam sta je sada to. Redovno dete kupam, od skoro sam pocela da koristim i sebamed sapun, i strah me da nije na njega odreagovao. Pocela sma da ga perem posle svakog kakenja ( kaki sada jednom do dva puta dnevno ) i to nad lavaboom sa sapunom ( sebamed ). Trudim se da ga dobro brisem posle kupanja, nemam pojma... Vec duze vreme ima i osp na licu, nije kao ranije na samim obrascicima i nije koza zadebljana, ali na jednom obrazu ga ima vise i duz cele strane lica je, blize uhu. Redovno perem, mazem pantenolom s vremena na vreme, ali ne primecujem neko poboljsanje. S obzirom da samo pije mleko, kasice cemo da uvodimo tek kroz dve nedelje kada napuni 6 meseci, nemam pojma od cega je taj osip na licu i brinem se da li je moguce da mu smeta i ovo Alernova mleko? Sluz iz kake se skoro momentalno povukla od uvodjenja ovog mleka, ali eto psole nekog vremena se pojavio malo po malo ovaj osip na licu. Zapravo, on nije ni spadao, poceo je d ase pojavljuje jos pre ovog mleka. Pre par dana su mu nikli zubici i bas negde u to vreme se osip i pojacao i otprilike je tamo gde se najvise pipa balavim rucicama. Jedino da pokusam da ga umivam na svakih sat-dva, nemam pojma. Mnogo mi ga je zao user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 809
   RE: Alergija na mlecne proteine
18.11.2011 17:21:27   
Crvenkapa85
evo i mi da se upisemo ovde,elem pre tri dana zaglavismo u bolnicu zbog stravicnog osipa po celom telu,uplasih se ziva...plakala sam kao kisa....dok se on ponasao kao pravi dasa...posle neuspelih pirincanih kasica koje se spremaju sa mlekom kao i one sa vodom,izlazilo mu je crvenilo oko usta koje je trajalo nekih pola sata....zatim pre tri dana kupim bebelac jer su mi preporucili da mu dam uvece dohranu pred spavanje,kad ono user posted image tacka tacka tackica....leleeeeeeeeeeeeee....kad se nisam onesvastila,pravac bolnica,njemu ciscenje creva,do duse klistirom,infuzija....sirup....mleko to sto se daje za bebe koje su elergicne na mlecne proizvode nece ni da okusi...cekao je mene da dodjem nazad u bolnicu da bi sikio....juce smo mu ponovo ponudili,popio je nekih 10ml,nije bog zna sta al popio je...kazu da je mlekce to bas fuj....nisam probala...za sada kod kuce samo siki,i dobijace povrce sa pirincem domacim za rucak a ostalo sve podoj,meni iskljuceni svi mlecni proizvodi....dok ne odradimo test na mleko....e lepo cu da poludim!!!

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 810
   RE: Alergija na mlecne proteine
18.11.2011 18:14:49   
Verus
crvenkapa iscitaj temu: ti moras prestati da jedes i pijes SVE mlecno i SVE mlecnog porekla da bi izrastao iz te alergije.  A Allernovu ces onda morati polako da mu uvodis, tako sto ces u svoje muzeno staviti malo tog mleka i tako...

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 811
   RE: Alergija na mlecne proteine
19.11.2011 16:54:29   
Yula
IZVORNA PORUKA: Verus RR

crvenkapa iscitaj temu: ti moras prestati da jedes i pijes SVE mlecno i SVE mlecnog porekla da bi izrastao iz te alergije.  A Allernovu ces onda morati polako da mu uvodis, tako sto ces u svoje muzeno staviti malo tog mleka i tako...



Bas tako. Iscitaj obavezno celu temu. Verus ti je sve lepo rekla ovde. I ja sam tako uradila, mesala sam moje mleko sa Alernova mlekom, i svaki put sve manje mog stavljala i moj bebac je za dan presao na cisto Alernova i obozava ga, ali OBOZAVA :D

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 812
   RE: Alergija na mlecne proteine
19.11.2011 17:04:12   
Verus
Yulauser posted image   Ja sam tako u 11 mesecu prebacila cerku na AD mleko-ali bukvalno na 150ml mog mleka stavim 20-30ml formule; pa sam tako i kravlje mleko dodavala AD mleku, kad sam je prebacivala negde u 14 mesecu (naravno tada je vec izrasla iz ove alergije).  Bice zaista sve ok samo treba biti strpljiv, i VEOMA disciplinovan dok se doji, da se pazi sta se unosi, mleka ima i u kupovnim proizvodima, pa treba sve dobro citati sto pise na kutijama...

Jedna stvar koja je isto pomogla: kad bi moj muz davao flasicu, pila bi i cisto AD mleko, puno brze nego sto je htela od mene da uzme-sto je normalno, dete zna da od majke dobija siku pa moze da bira.  Eto, mozda da se i to pokusa, da neko drugi da bebi sem tebe Crvenkapa, pa ce brze i lakse prihvatiti...

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 813
   RE: Alergija na mlecne proteine
20.11.2011 23:04:13   
Anoniman
Jedino moja pomijara nije imala zamerki ni na šta što sam mu u usta turila! user posted image Mogu da menjam mleka, išli smo od Bebelaca, preko Nestle nan, na Allernovu, pa Alfare, pa opet Allernova. Samo je prvi gutljaj Allernove napravio facu, izvukao flašicu i pogledao, i vratio u usta. user posted image I sada stalno ide i viče NJAMI NJAMI. user posted image

Crvenkapo, probaj mleko, shvatićeš zašto ga neće. Ali, šta je tu je, on to mora piti, to je za njegovo dobro, a ti smisli kako ćeš da ga naučiš. user posted image I polako sa čvrstom hranom.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 814
   RE: Alergija na mlecne proteine
21.11.2011 10:24:03   
bojkica
Crvenkapa-ni moja devojcica nije htela Allernovo mleko,pa smo presli na Aptamil alergy digestiv care-njega je prihvatila!
Tash-blago vama za to NJAMI NJAMIuser posted image ,mi se jurimo za svaki zalogaj!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 815
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.11.2011 23:35:49   
Anoniman
crvenkapo, sa mob ne mogu da pisem pp, pa valjda ces ovde videti odg.
Moje iskustvo sa alergotestovima nije takvo kako neki lekari tvrde "mali je, ne vredi", naprotiv, alergolog je pogledala Markov osip po telu, rekla "tipicna sara alergije na kazein", mi izvadili krv i jedino je kazein bio pozitivan.
Znam da je dr u lab bio iznenadjen sto je ista pozitivno, tvrdeci da kod ovako male bebe (imao je 4 meseca) sve bude negativno, jer taj test iz krvi funkcionise na bazi imunoloskog odgovora, ako sam dobro shvatila, a tako male bebe nemaju nikakav imunitet.
Ja se na tvom mestu ne bih zezala, radila bih alergotest, i sve mlecno bih obisla u sirokom luku.
A to da nije bilo osipa dok si dojila... A onaj ekcem???

(odgovor članu bojkica)
  Direktna veza do poruke: 816
   RE: Alergija na mlecne proteine
27.11.2011 13:11:19   
Anoniman
Juce je Marko capio Lukinu solju mleka u trenutku moje nepaznje. Sva sreca bila je uglavnom prazna, svega par kapi je ostalo, ali olizao ju je skroz, ni tragovi nisu ostali na solji. Fras sam dobila! Malko je crven oko usta, mislim od vetra, na ledjima malo jaci osip nego prekjuce, ali to opet varira nevezano za bilo sta.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 817
   RE: Alergija na mlecne proteine
27.11.2011 23:08:05   
Anoniman
E, pošto sam ja tupila na ovoj temi da mi je rečeno da ne sme ProbioKid Immuno zbog lactobacillus-a (a da sme Liobif), moram da pljunem na sebe i kažem sledeće:

Liobif takođe sadrži lactobacillus, činjenica, ProbioKid sadrži neki lactobacillus acidophilus a Liobif sadrži Lactobacillus rhamnosus, što baš i nisam najbolje shvatila šta je razlika, javiće se već Verus da baci koju na ovu temu. user posted image

According to metabolism, Lactobacillus species can be divided into three groups: IZVOR
Sem toga, meni rekoše da sme Liobif, a on sem Lactobacillus-a sadrži PROTEINE STERILISANOG MLEKA! Kazein se ne uništava ni sterilizacijom!

Tako da, nemam pojma šta davati ovakvoj deci da ne bi dobila proliv kada piju antibiotike. user posted image


< Poruku je uredio Tash -- 27.11.2011 23:09:04 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 818
   RE: Alergija na mlecne proteine
1.12.2011 11:53:46   
Yula
Pozdrav svima!

Mi sutra idemo kod gastroenterologa, pokusacu, ako se setim, bas da se raspitam i za te probiotike. Za nedelju dana punimo 6 meseci i sutra bi trebalo da dobijemo neke smernice oko uvodjenja kasica, odnosno nemlecne ishrane.

Mojoj bebi od pre neku nedelju poceo da se javlja - s vremena na vreme- blazi vid ekcema, znaci crvenilo na prevojima koze, ne svim, ali ima ga ispod vrata i na vratu, iza kolenaca, i malo po nozicama i na jednoj ruci. Tretirala sam pantenol kremom i prilicno se povuklo. Mislim da sam to sve izazvala ribajuci dete kao kreten svaki dan. Od rodjenja smo ga kupali svaki drugi dan, bas zato sto ja imam izuzetno osetljivu kozu, a ovde u Parizu je voda katastrofa puna kamenca i odraslima smeta, a kamoli bebama. Posle se napravim pametna i pocnem da ribam dete svaki dan, pa guzu sa sebamed sapunom, kosicu i telo sa Mustelinom kupkom, pa jos trusnem u vodu nesto protiv osipa ( on imao maleni osip po obrazima od balavljenja ) , a to nisam trebala da stavljam i od silnih preparata izazovem ( ubrzam ) detetu ekcem. Verujem da bi se on kad tad pojavio, ali eto... pantenol mu pomaze i povuklo se skoro sve, ali s vremena na vreme se vraca po malo u vidu blagog rvenila po prevojima koze. Tretiram svaki dan po telu sa nekom kremom bez steroida koju nam je jos stari pedijatar preporucio, a koja je za atopicnu kozu, a lice i vrat mazem redovno sa pantenolom ( mazala bih mu celo telo sa njim, ali mi soatlo jos malo, a tek krajem decembra ce mi donete jos iz Srbije ).
sada kupamo bebca svaki treci dan i to sa vrlo malo kupke u vodi i ispiramo ga sa vodom u koju smo sipali caj od kamilice. Lice umivam svaki dan sa flasiranom vodom.

Na nekom forumu sam procitala da je za ekcem odlicno ulje od susama i planiram da ga u skorije vreme kupim. Nije zgore imati ga, a i ne zelim da ako se ekcem opet pojavi u jacoj meri da ga zapustim. Koliko sam skapirala, najbolje je redovno ga tretirati masnim kremama i tako ga drzati pod kontrolom.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 819
   RE: Alergija na mlecne proteine
1.12.2011 23:47:12   
Yula
Evo opet mene. Necete verovati sta mi se desilo. Danas dok smo rucali, bebac nije hteo sam da sedi u onoj lezaljci i ja ga uzmem kod sebe i on tada zgrabi rucicom cinijicu sa majonezom i malo mu ostane na ruci. Odmah sam mu izbrisala ruku papirom i kao da zavrsim rucak pa cu mu oprati ruku. Nekih 10-ak min. kasnije su mu poizlazili crveni pecati oko usta sa plikcicima unutra , kao da su ga izujedali komarci! Odmah sam znala sta je! Brzo smo ga umili i namazali pantenolom. Ubrzo se povuklo, ali sam se sokirala! Od starta sumnje na alergiju, sumnjala sam na jaja i eto, sada se to i pokazalo. Sva sreca pa se desilo bas dan pred odlazak kod dr-a. E, svasta...

A ne znam da li vam javih da smo na poslednjem merenju imali skoro 10kg-a i 75m! Ne secam se sada tacne cifre, ali cini mi se da je bilo 9.960gr, tako da je sada super sve sa kilazom, jeste ovo malo sokantno za cuti za nepunih 6 meseci, ali moj L. ni malo nije debeo, to nam je i dr rekla ( ova sto je menjala naseg dr-a ), bas je skladna beba, ali zaista je u svakom smislu neverovatno napredno dete, kod njega sve ide unapred user posted image

Tash, koliko tvoj Marko ima meseci i kada planiras da mu uvodis namirnice na koje je bio alergican?

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 820
   RE: Alergija na mlecne proteine
2.12.2011 20:29:32   
Yula
Evo opet mene sa izvestajem. Sa doktorkom-specijalistom uopste nisam zadovoljna. jedva sam iskulirala da je ne oteram u pm. Dobro, ne mislim ozbiljno, ali bas sam se iznervirala.
Otkud sam ja sigurna da je beba alergicna na pkm? Mi objasnimo sve i ja kazem da sam sigurna skoro 99%. Kaze ona da krv moze biti od bilo cega, moze i od jaja, moze i od nekih drugih namirnica, blablabla... Mi kazemo da sam iskljucivala mleko i uvodila ga u ishranu i tada sam primecivala reakcje koje su bile ocigledne. Ona zatim kaze kako je nemoguce da vrlo malena kolicina mleka koju ja unesem u tragovima, predje na bebu i izazove reakciju user posted image i da bi smo bili sigurni da dete ima alergiju moramo da mu damo obicno adaptirano mleko i cekamo reakciju, pa ako se pokaze onda se moze pricati o alergiji, ovako preko mog mleka to je pod znakom pitanja i oni to ne priznaju. Dala nam je uput da vadimo krv i da se rade analize i vidi na sta je beba tacno alergicna. tamo u ordinaciji mu je uradila onaj test preko koze, putem bockanja, ili zagrebavanja kozice, vise ni sama ne znam jer mi je para izlazila na usi, jedva sam cekala kada cemo kuci. Beba je imala prilicnu reakciju i na zumance i na belance, a na mleko ne.
E sada, mene zanima da li je trebalo da se ocita alergija i na km ako je alergican na njega. Ipak, moja beba nikada u principu nije ni imala neke kozne promene od km, vec digestivne i ZATO smo i zakazali PRVO kod gastroenterologa, a ne alergologa ili dermatologa.

Ne znam sto me uopste ovo sve i cudi, znam nasu zenu odavde cije dete je imalo alergiju na proteine km i kojoj su savetovali, a ona posle meni, da daje detetu po malo hrane u kojoj ima malo mleka, kao da se dete navikava. Mali je prerastao alergiju tek sa 5 punih godina, a imao je dosta i komplikacija, ne znam tacno kakvih, jer mi neprijatno bilo da zapitkujem, ali znam da je mali nesto bolesljiv bio.

A da, znaci rekla je da prvenstveno uradimo taj test krvi, rezultati se cekaju valjda 15 dana, i onda ako je test negativan na km da mu uvodim adaptirano mleko, malo po malo i pratim reakciju, a ako je pozitivan da joj pisemo na mail. Koliko su uopste ti testovi pouzdani kod malih beba, koliko znam nisu bas nesto. Strah me je da pokaze da nema alergije, a da je zapravo ima, pa da ne daj Boze uvodjenjem ad mleka izazovemo neke komplikacije...

Uopste nisam zadovoljna francuskim doktorima.



< Poruku je uredio Yula -- 2.12.2011 20:30:29 >

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 821
   RE: Alergija na mlecne proteine
5.12.2011 12:59:47   
Crvenkapa85
IZVORNA PORUKA: Tash

crvenkapo, sa mob ne mogu da pisem pp, pa valjda ces ovde videti odg.
Moje iskustvo sa alergotestovima nije takvo kako neki lekari tvrde "mali je, ne vredi", naprotiv, alergolog je pogledala Markov osip po telu, rekla "tipicna sara alergije na kazein", mi izvadili krv i jedino je kazein bio pozitivan.
Znam da je dr u lab bio iznenadjen sto je ista pozitivno, tvrdeci da kod ovako male bebe (imao je 4 meseca) sve bude negativno, jer taj test iz krvi funkcionise na bazi imunoloskog odgovora, ako sam dobro shvatila, a tako male bebe nemaju nikakav imunitet.
Ja se na tvom mestu ne bih zezala, radila bih alergotest, i sve mlecno bih obisla u sirokom luku.
A to da nije bilo osipa dok si dojila... A onaj ekcem???
onaj ekcem je po meni i mnogim drugima bilo klasicno ciscenje lica male bebe,koje je nestalo mazanjem obicne krme za guzu i pantenolom.....a s obzirom da su bile vrucinstine kad se rodio moguce da je i od vrucinstine...nismo radili jos alergo test,za sada samo siki ima dorucak rucak i veceru....naravno sve nemlecno...ja normalno jedem,mislim ne unosim ja na litre i kile mlecnih proizvoda,nisam ni do sada...nema nikakvih promena na gore na njemu...osim sitnih tackica oko usta od silne pljuvacke posto balavi strasno....dala sam mu jednom gutljaj dva adaptiranog mleka pre par dana da vidim,nije se nista desilo,ujak koji mi je lekar kaze da probam da mu dajem malo po malo,povremeno...pa da cu videti dal se ista desava...sada u ishrani ima pirinac,obican i integralni,kukuruzno brasno,domaci kukuruz secerac,brokoli,krompir,sargarepu,bundevu,karfiol,meso,dzigericu,jabuke,banane,kruske,sljive..mislim sve sto je dozvoljeno u tom dobu...lepo napreduje...pa sad vide cemo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 822
   RE: Alergija na mlecne proteine
8.12.2011 11:25:28   
briseljancica
da li neko zna do kog uzrasta je ok davati detetu mleko sa razbijenim proteinima? na kutiji pise od 6 meseci, ali ne pise do kad.

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 823
   RE: Alergija na mlecne proteine
8.12.2011 11:38:16   
Anoniman
Misliš na hidrolizat kazeina, kao što je Allernova?

(odgovor članu briseljancica)
  Direktna veza do poruke: 824
   RE: Alergija na mlecne proteine
8.12.2011 11:57:16   
Anoniman
Uglavnom, ako na to misliš, Marko ima 15 meseci i pije Allernovu, i piće je još neko duže vreme sigurno, moje procene po doktorkinom stavu su, da će do 3će godine sigurno piti to. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Neverovatan trik: uspavajte bebu za jedan ...
video
Internetom kruži neobičan trik. Jedan tata, koji je na sve moguće načine pokušavao da uspava bebu, to je i uspeo sa veom...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here