|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na mlecne proteine
20.10.2011 22:02:17   
bojkica
Evo i nas,da se javimo sa (nadam se) poslednje kontrole!Bili smo u Tirsovoj,posto je napunila 12meseci.Dr.je bio kao i uvek skrt na recima,naime,glasilo je ovako,e sada treba uraditi provokacioni test kravljim mlekom,to mozete uraditi ovde u bolnici,ili u vasem gradu,ili u kucnim uslovima-ali da bude pre podne.Prvo namazati mleko na obraz,pa sacekati pola sata,zatim na usne,pa sacekati pola sata,ako nema reakcije,davati po 2,4,8,16 kasika mleka na svakih pola sata.Zavrsiti sa 100ml mleka,i napraviti pauzu 15 dana.Moze da dobije koprivnjacu,da joj otekne usna,proliv i povracanja,ako nema reakcije zaboravite da je ikada bilo alergije.I dovidjenja.....................
Danas smo doputovali,tako da nam to tek predstoji,samo sto ja nisam za ovo(iako me moji ukucani kritikuju kako ne slusam dr.)ja bih pocela sa jogurtom,kao Snelle,Verus,tako da drzite nam fige.user posted image

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 776
   RE: Alergija na mlecne proteine
20.10.2011 22:39:12   
Anoniman
Yula, nisam zapamtila odakle si?

JAKO polako uvodi namirnice! Ja sam dosta pisala u temi Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama, savet alergologa je da kada daš novu namirnicu, daješ je samu, na vrh kašičice. 72h je period kada se najčešće ispolji alergija. Ja sam u tih 72h svaki dan davala po malo. Prvi dan zalogaj, samo. Pa drugi dan dva zalogaja samo. Treći dan 3 zalogaja mešam sa kašicom koju taj dan jede. Četvrti dan sam smatrala da nema reakcije i uveli smo. A opet, desilo se da se na pirinač ospia tek 5-10 dan, već 3x sam probala da mu uvedem, i ne ide. user posted image

Apropo mleka, Allernova je super, i genijalno je ako ju je beba prihvatila. Moj Marko je na njoj već dugo. Kad mi kažeš odakle si, pustiću ti link na jedan forum. Ne znam zašto sam povezala da živiš u Hrvatskoj, možda sam pomešala nešto, koliko sam ja shvatila, tamo je Alfare na recept, on je takođe potpuni hidrolizat kazeina.

Bojkice, mislim da ti je sve jedno dal ćeš mleko ili jogurt. Meni rekoše da su mleko i svi mlečni proizvodi jedna grupa alergena, jedino surutka je druga grupa.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 777
   RE: Alergija na mlecne proteine
21.10.2011 3:33:24   
Verus
Yogurt is easier to digest than milk. Many people who cannot tolerate milk, either because of a protein allergy or lactose intolerance, can enjoy yogurt. The culturing process makes yogurt more digestible than milk.

Ovo je samo isecak...mislim da ne gresis sto ne dajes odmah cisto mleko, tj. sto ne slusas doktorauser posted image   Kad ti se polako navikne na jogurt, i sir i druge preradjevine, onda daj cisto mleko.  Mnogi odrasli ljudi bez problema piju jogurt, a mleko tesko vare.  Drzimo fige, srecno bice to sve superuser posted image

I da, ne zaboravi ono: 1 kasicicu (bebi malu) prvi dan, pa 2 drugi dan, 4 treci, pa cekaj  7 dana.  Ako nije bilo gasova, problema sa stolicom, osipa itd.  onda joj nakon nedelju dana daj da jede koliko zeli.  Jaoj sto ce biti srecnauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 778
   RE: Alergija na mlecne proteine
21.10.2011 9:24:16   
Snelle
Bojkice, i ja sam pre za jogurt, ali to je ipak tvoja odluka. Navijam da sve bude u redu, kako god da odlučiš user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 779
   RE: Alergija na mlecne proteine
21.10.2011 9:45:12   
aster
Bojkice, ja prosto ne mogu da verujem da ti je doktor rekao da test provokacije u tom obimu možeš da uradiš kod kuće! Reakcija može da se manifestuje i na disajne organe! Kada smo mi radili test na institutu, sestrice su svako malo dolazile da nas obiđu i podvukle su mi da JAKO vodim računa da li je došlo do neke promene.


(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 780
   RE: Alergija na mlecne proteine
21.10.2011 11:09:37   
bojkica
Neznam kako,verovatno zbog alergije koja se manifestovala kod nje preko digestivnog trakta ne ocekuje neku reakciju preko disajnih organa(mozda gresim).Vazi za jednog od najboljih decijih gastrologa tako da mu verujem....mada cu ipak probati prvo jogurt pa tek onda mleko.Jogurt sam joj namazala na lice nije imala nikakve reakcije.A za ostalo cu skupiti hrabrosti ovih dana.
Snelle-da li je tvojoj Lani bila zelenkasta stolica posle uvodjenja jogurta-ili gresim,i koji bi jogurt mogla da probam,viva,ili onaj kravica sa 2,8%mm.?

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 781
   RE: Alergija na mlecne proteine
21.10.2011 22:15:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Yogurt is easier to digest than milk. Many people who cannot tolerate milk, either because of a protein allergy or lactose intolerance, can enjoy yogurt. The culturing process makes yogurt more digestible than milk.

Ovo je samo isecak...mislim da ne gresis sto ne dajes odmah cisto mleko, tj. sto ne slusas doktorauser posted image   Kad ti se polako navikne na jogurt, i sir i druge preradjevine, onda daj cisto mleko.  Mnogi odrasli ljudi bez problema piju jogurt, a mleko tesko vare.  Drzimo fige, srecno bice to sve superuser posted image




Da, tu se opet vraćamo na različite simptome kod alergije na kazein. Možda su meni ovo rekli jer Marko ima kožne promene, a ne gastro. user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 782
   RE: Alergija na mlecne proteine
22.10.2011 12:30:49   
Snelle
Bojkice,  jeste, bila je zelena stolica, pa se to vremenom regulisalo. Evo baš sam na ovoj temi o tome pisala:

IZVORNA PORUKA: Snelle

Ivona, ja sam mom detetu počela da uvodim, na svoju ruku, jogurt u ishranu, i do sada nije bilo nikakve reakcije osim što je stolica zelena, ali bez sluzi i malo je jačeg mirisa.



_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 783
   RE: Alergija na mlecne proteine
22.10.2011 21:42:59   
bojkica
Snelle hvala ti,u ponedeljak primamo vakcinu pa cu joj posle toga dati jogurt,user posted image jako ,jako se plasim,mada je dr.rekao da 4% postoji sansa da se javi alergija.Bude njoj povremeno zelenkasta stolica i jaceg mirisa,mada to povezujem sa zubima koji su krenuli ubedjena sam da su 3-ke,a pedijatar kaze nemoguce to su 2-ke.Javljam kako je proslo.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 784
   RE: Alergija na mlecne proteine
22.10.2011 22:01:19   
Snelle
Bojkice, koju vakcinu primate? NIije bitno da li su trojke ili dvojke, zubi su zubi, i stolica može biti svejedno zelena. Znam da se plašiš, ja se još uvek plašim, a eto prošlo je 6 meseci od kad sam uvela kazein. Mislim na vas user posted image  

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 785
   RE: Alergija na mlecne proteine
22.10.2011 22:50:06   
bojkica
Snelle-napunila je 12 meseci tako da prima redovnu vakcinu,mislim da je MMR-nisam sigurna.Hvala,pa se kuckamouser posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 786
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.10.2011 12:13:11   
Snelle
Odgovorila sam ti na pitanje za belance - sigurna sam da znaš, ali nije na odmet reći, belance mora da proba pre MMR vakcine!
Sad videh da danas primate vakcinu, a niste probali belance, onda možda nisi ni znala ovaj info user posted image

< Poruku je uredio Snelle -- 24.10.2011 12:14:19 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 787
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.10.2011 12:55:15   
bojkica
Snelle-nisam znala,eto a ovo mi je drugo dete.Pitala me je pedijatar,da li ste probali jaje,ja kazem da zumance jeste,ona kaze ok.I dali su joj vakcinu!Nadam se da ce sve biti ok.user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 788
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.10.2011 14:18:29   
Snelle
Naravno da će biti ok user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 789
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.10.2011 15:43:05   
Verus
bojkice: koliko se seca moze biti simptoma i od MMR nedelju dana kasnije, pa da sacekas da prodje par nedelja od MMR, pa da onda uvodis mlecne proiz?  Cisto da znas od cega je reakcija ako je bude?  Nesto tako kontam...

I SIGURNO ce sve biti ok videces!user posted image

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 790
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.10.2011 16:02:11   
Snelle
Slažem se sa Verus! Simptomi od MMR-a se javljaju 7-10 dana od primanja vakcine i najčešći simptom su otečene žlezde. Možda bi bilo najbolje da sačekaš 10ak dana.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 791
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.10.2011 10:41:50   
bojkica
Hvala vam na savetima,tako cu i da uradim,sacekacu 10 dana,pa cu probati sa jogurtom!Juce je bila ok.nije imala nikakvu reakciju od vakcine.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 792
   RE: Alergija na mlecne proteine
5.11.2011 18:54:19   
bojkica
Vec par dana planiram na napisem da smo probali jogurt,ali plasim se da ne izbaksuziram....dala sam joj jednu kasicicu,pa sledeci dan dve,pa 4 kasike,stolica je ok,studirala sam svakuuser posted image .Nije imala nikakve druge tegobe.E, sada cu sacekati par dana,a onda cu joj dati malo vise da popije.Bila je odusevljena jogurtom i trazila jos,nadam se da ce biti ok.necu se prerano radovati!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 793
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.11.2011 12:47:01   
bojkica
user posted image ,i dalje je sve ok.Sada prvim pauzu nedelju dana,a onda cu joj dati da popije soljicu jogurta,neznam sta posle...da li da joj dam prvo namernice koje sadrze u sebi mleko npr.plazmu ili sl.?

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 794
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.11.2011 13:20:35   
Anoniman
user posted image

jao blago vama svima, jedva cekam da i mi dodjemo u tu fazu! user posted image

(odgovor članu bojkica)
  Direktna veza do poruke: 795
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.11.2011 14:26:26   
Snelle
Bojkice, baš mi je drago da je sve ok. Možeš da joj daš plazmu. Ja sam nekih meseca dana nakon uvodjenja jogurta dala i pahuljice sa AD mlekom u sebi.
Tasho, biće i kod vas sve ok uskoro user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 796
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.11.2011 17:11:21   
Yula

IZVORNA PORUKA: Tash

Yula, nisam zapamtila odakle si?

JAKO polako uvodi namirnice! Ja sam dosta pisala u temi Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama, savet alergologa je da kada daš novu namirnicu, daješ je samu, na vrh kašičice. 72h je period kada se najčešće ispolji alergija. Ja sam u tih 72h svaki dan davala po malo. Prvi dan zalogaj, samo. Pa drugi dan dva zalogaja samo. Treći dan 3 zalogaja mešam sa kašicom koju taj dan jede. Četvrti dan sam smatrala da nema reakcije i uveli smo. A opet, desilo se da se na pirinač ospia tek 5-10 dan, već 3x sam probala da mu uvedem, i ne ide. user posted image

Apropo mleka, Allernova je super, i genijalno je ako ju je beba prihvatila. Moj Marko je na njoj već dugo. Kad mi kažeš odakle si, pustiću ti link na jedan forum. Ne znam zašto sam povezala da živiš u Hrvatskoj, možda sam pomešala nešto, koliko sam ja shvatila, tamo je Alfare na recept, on je takođe potpuni hidrolizat kazeina.

Bojkice, mislim da ti je sve jedno dal ćeš mleko ili jogurt. Meni rekoše da su mleko i svi mlečni proizvodi jedna grupa alergena, jedino surutka je druga grupa.




Tash, izvini, evo me tek sada sa odgovorom.

Zivim u Francuskoj, Pariz.

Hvala an savetima za kasice i novi doktor kod koga smo nam je savetovao isto da sacekamo sa kasicama do punih 6 meseci. Svakako pocetkom decembra idemo kod gastroenterologa, pa cemo videti kakve upute ce nam on dati.

Imam jedan problem i molim vas za savet.

Moja beba dok je sisasala fenomenalno je napredovala, imao je mere bebe od jedne godine! Presli smo na ovo mleko i pocela sam da mu dajem 210ml, pa na savet doktora smanjila na 180ml jer je smtarao da beba ima i nocni podoj, pa 5x180ml. Medjutim, moj bebac je prakticno odmah izbacio nocno sisanje, a ja sam i dalje nastavila da m dajem 180ml, znaci 4x180ml. Saki put posle flasice on jako place, hoce jos. Ja mu davala malo vodice, i cim podrigne on prestane da place. Kansije, razmislim i skapiram da treba da mu dajem 210ml jer ima smao 4 obroka dnevno. I tako vec nekih nedelju dana pije 4x210, ali i dalje place posle flajke, jos bi pio. Opet cim podrigne smiri se. Trazi da jede na svaka 4 sata, uvek kao da je navijen :D

Problem je taj sto je za 20 dana dodao samo 70grama! Dr mi je rekao da se ne brinem, da cemo videti na sledecm pregldu st ase desava. Nisma puno zabrinuta jer bebac izgleda super, nikao mu je i prvi zubic i neverovatno je kativan, pa pretpostavljam da i tako trosi energiju. Ipak, molim vasd, koliko je normalno da beba dodaje u ovom periodu ( juce smo napunili 5 meseci ) i da li je Tash tvoj Marko gubio na kilazi kada je presao na ovo mleko???

Ovde nisam videla Alfare nigde, ima jos dve ili tri vrste mleka, ali nisu Nestle, zaboravih marku. Sta mi savetujete da radim po ovom pitanju slabe kilaze? Dodao je i pola centimetra za ovo vreme. Ima 73cm i 9460gr.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 797
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.11.2011 17:28:45   
Yula
P.S. Nisam mu povecavala dozu iako je plakao, jer sam se plasila da mi dete ne bude gojazno. Moja drugarica je tako kljukala bebu ad mlekom kad god je plakala i dete joj je bilo kao lopta, svo u naslagama sala! Da li da mu povecam samoinicijativno dozu, bar vecernju na 240ml? Ipak je moj bebac veliki, mozda njemu treba vise mleka, sta vi mislite???

Dr mi rece da se ne sekiram, da sacekam do sledece kontrole, ali malo mi sada frka, sledeca kontrola je tek za mesec dana, ne bih da naskodim detetu...

Izvinjavam se na gomili slovnih gresaka u prethodnoj poruci, bebac se nervirao pa sam nabadala po tastaturi naslepo.

< Poruku je uredio Yula -- 7.11.2011 17:36:45 >

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 798
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.11.2011 17:42:16   
Verus
user posted image  JUPI!!! Ili mozes i malo tvrdog sira.  Hihih al ce da se raduje!
IZVORNA PORUKA: bojkica

user posted image ,i dalje je sve ok.Sada prvim pauzu nedelju dana,a onda cu joj dati da popije soljicu jogurta,neznam sta posle...da li da joj dam prvo namernice koje sadrze u sebi mleko npr.plazmu ili sl.?

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 799
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.11.2011 17:43:51   
Verus
Yula koliko je stara beba?  Ja bih dala vise mleka, ako vec trazi a vidis da nije buca...

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here