|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na mlecne proteine
8.9.2011 14:12:59   
briseljancica
bojkice pocela sam sa jogurtom 3 nedelje nakon prvog rodjendana. pitaj sta god te zanima. u tirsovoj nismo bili jer nismo u srbiji.

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 751
   RE: Alergija na mlecne proteine
8.9.2011 14:24:18   
Verus
Bas tako Taske; vecina dece i ima netoleranciju, ja verujem da je to kod Helene bio slucaj, jer je izrasla sa nepunih 7 meseci (mada smo otkrili u 2og mesecu, dosta rano), ali ne znam da li bi zbog netolerancije krvarila creva?  E to vec nisam sigurna...Kako god bitno je da prodje!
IZVORNA PORUKA: Tash

Ja ću još jednom da smorim i da ponovim: postoji razlika između alergije i netolerancije, iako to lekari, nama laicima, sve predstavljaju kao alergiju.
Stava sam da se zbog te razlike ne dobijaju uvek ispravni rezultati na alergotestovima.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 752
   RE: Alergija na mlecne proteine
8.9.2011 14:29:56   
Verus
bojkice: kako god da bude, mogu ti dati samo jedan savet, koji sam dala Snelle jos davno, kad sam cula da rade "test" da vide jel prosla alergija tako sto daju detetu da popije, lupam litru mleka, pa da "vide sta ce biti".  Odbij to ili bilo sta tako blesavo.  Jogurt je obradjeno mleko, znaci da sam protein nije tako "jak".  Ja sam mojoj Heleni dala 1 onu maaalu bebi kasicicu vocnog, bebi jogurta (sa vocem koje je jela do tada), prvi dan.  Pratila reakcije.  Potom drugi dan sam joj dala 2 male.  3 dan sam joj dala 3 male kasicice.  Potom sam cekala 7 dana da vidim hoce li biti promena u stolici koje je ranije imala: krv, sluz, grcevi creva (plac nocu zbog bolova i nadimanja, gasovi itd).  Naravno, nastavila sam da dajem sva 3 dana zato sto nije imala druge reakcije, osip na kozi i sl.

Nakon 7 dana bez promena dala sam da joj jede jogurta koliko god zeli.  Pojela je skoro celu malu paklu i sve je bilo super.  Nastavila sam da joj dajem jogurt kao jednu od uzina, i onda polako uvela malo mladog sira, ali sve na slican nacin... Bila je vec skoro 14 meseci stara kad sam je polako prebacivala na kravlje mleko: na isti nacin.  Mesala po 20-30ml 2% kravljeg mleka sa ad mlekom, i to radila oko nedelju dana, pa onda polako povecavala kolicinu.  Prebacila sam je polako u roku od mesec dana. 
IZVORNA PORUKA: bojkica

bri-ti si tvojoj bebi uvela jorurt 1ml.dnevno-pre prvog rodjendana jel tako?izvini nisam nigde nasla da si pisala o tome?Mi imamo kontrolu kad napuni godinu?Jel idete kod gastro.u Tirsovu?

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 753
   RE: Alergija na mlecne proteine
8.9.2011 15:08:31   
bojkica
Ok.hvala bri.user posted image

(odgovor članu briseljancica)
Direktna veza do poruke: 754
   RE: Alergija na mlecne proteine
8.9.2011 15:12:08   
bojkica
Verus-cula sam da taj test nalivanjem mleka rade u Institutu za majku i dete,za Tirsovu neznam,naravno da neu da prihvatim.....Blizi nam se sledeca kontrola pa sam bas u frci,imam strasnu tremu,jer nam nisu rekli sta ce joj raditi,samo dodjite kada napuni godinu....

....

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 755
   RE: Alergija na mlecne proteine
8.9.2011 15:14:12   
Verus
Pa videces sta ce ti reci.  Alergo testovi nisu pouzdani PRE 2 godine zivota, tako da to i ima slabe vajde.  I ne zaboravi da te niko ne moze naterati da uradis bilo sta, i da kao pacijent i majka deteta imas pravo da biras sta ces: a i da odbijes ono sto necesuser posted image

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 756
   RE: Alergija na mlecne proteine
12.9.2011 14:47:37   
LJuBiP

IZVORNA PORUKA: Yula

 Drage mame, iscitala sam ovu temu od pocetka i mnogo mi je pomogla! Mislim da moja beba ima alergiju ili netoleranciju na km. Pokusacu da vam opisem nasu situaciju i molim vas za misljenje.
Moja beba je pocela da ima grceve jako rano, vec treci dan po rodjenju. Iskljucivo je sisala i tada a i danas kada ima dva i po meseca. Cim sam dosla kuci iz porodilista na netu sam nasla da uzrok grceva moze biti i kravlje mleko. Za svaki slucaj odmah sam ga izbacila iz ishrane. Nista nisam jela mlecno, ali nisam bas isla toliko daleko da gledam sastav prehrambene robe. Moja beba je obicno bila razdrazljiva svaki drugi dan i placljiva, a samo dva ili tri puta je imala napade neutesnog placa od 21-01h, gde ni topao peskiric, ni sisanje, ni nosanje nisu pomagali. Ostalih puta ga je sisanje smirivalo. Taj problematican period je trajao nekih dvadesetak do mesec dana. Dete je odlicno napredovalo i u rastu i u kilazi. Rodjen je sa 4195gr i 56 cm, iz porodilista izasao sa 4080gr, prve nedelje je dodao 360gr, a dvadeseti dan po rodjenju je imao 820gr. u plusu. Nikada nismo isli na merenje tacno na mesec dana, ali koliko sam izracunala u proseku je dodavao izmedju 1200-1400gr mesecno.  Lepo raste i nije debela beba, vec izgleda sasvim normalno. Sisa na zahtev, sada je to na nekih 2,5 do 3h, a prvih mesec dana je bilo cesce.
Elem, ja nisam jela mlecne prozivode samo nekih dve nedelje i na nagovor moje svekrve pocnem da ih jedem, samo nisam pila mleko. Mislili smo da mogu da jedem topljene sireve, krem sireve i slicno... Nekako, cinilo nam se da beba ima grceve nevezano za to, ali opet, za svaki slucaj nisam htela da uvodim km. Kada je beba imala malo vise od mesec dana resim ja da napravim musli sa mlekom, bas da vidim ima li to neke veze sa grcevima. Taj dan nista. Sutradan ja opet doruckujem isto, kada je uvece beba pocela da vristi, strasno! I tako dva dana! Ja momentalno izbacim km kao takvo iz ishrane. Posto sam i dalje mislila da mlecni prozivodi ne prouzrokuju stetu nastavila sam da ih kozumiram. Inace smo uredno pitali pedijatra sta mogu da jedem i sta da izbegavam zbog beba, on mi je savetovao obavezno da sve jedem i da ne istrazujem previse po internetu. Inace zivim u Parizu i to mi je fr pedijatar rekao.
Negde, cini mi se na ulazsku u drugi mesec primetim ja da u bebinoj stolici ima malo sluzi. Nije ona bila ovako vidljiva, ali se kaka rastezala onako kako ste vi to vec opisivale. Pogledam ja na netu, kazu ako nema krvi nije opasno i da je to sve normalno. Ali, od tada bebina kaka se stalno rastezala, tj. bila je sluzava. Moja beb ainace od rodjenja odlicno sisa, redovno kaki, i kakila je skoro u toku ili posle svakog podoja, znaci otprilike izmedju 5 i 8 puta dnevno. Stolica je uvek bila zlatno zuta, u par navrata vrlo malo prosarano zelenim. Kada smo pri sledecoj poseti pedijatru pitali za te sluzave stolice, rekao je da je to sve normalno i da to hoce od slinica iz nosa, ili od balica kada beba glodje rucice.
Jedan dan smo zaglavili u bolnicu jer je beba dobila temperaturu! Odemo tamo, uarade sve moguce analize i nista ne nadju.  Znaci ni virus ni bakteriju ni infekciju, nista. Bebac je dva dana imao visoku temperaturu, oko 38°C, cak je u jednom trenutku bila i 39,2°C. Imala je tada i proliv. Ipak, bebac je sve vreme odlicno sisao i cak napredovao! Posle nekog vremena ja opet malo popijem mleka, bebac sutradan pocne da place user posted image
Jedno jutro, pre tacno 12 dana u kaki ja vidim jednu crvenu tackicu, bukvalno milimetarsku. Uplasim se da je krv i ukucam krv u bebinoj stolici i tako nadjem vas ovde! To je bilo tada, pre 12 dana. Moja beba nikada pre a ni posle nije imala krv u stolici, ali... svi ostali simptomi su tu. Ima suvu kozu po nozicama i rucicama na kojoj je cesto neki osip, nije crven taj osip, ali ga ima onako po malo i nestaje polako, pogotovu kada ga tretiramo bilo nekom hidrantnom kremicom za bebe.  Ima malo osipa i po obrascicima, isto nije crven i nema crvenih fleka, a mislim da mu te bubuljicice po brascicima izadju od balavljenja i rucica, jer stalno gura rucice u usta.  Kaka mu se od starta osecala kao na neki miris, zaista je mirisala i ja sam mislila da je to normalno. Ono sto je interesantno, moj bebac kija skoro od rodjenja! A u poslednje vreme je kijao prilicno i to sve po nekoliko puta za redom, obicno po tri puta, a nekada i 4! Mi se stalno cudili i pitali da li ej moguce da je nazebao, a ne curi mu nosic, nije ni crven, nista, ali samo kija. E sada, ja sma tacno pre 12 dana kada sam iscitala vasu temu prestala potpuno da konzumiram ista sto u sebi ima i atom mleka. Takodje sam izbacila soju. Pokusala sam da ne jedem ni jaja ni gluten, ali strah me bio da ne preterujem i da ne ostanem bez mleka pa sta sam onda uradila. Vec posle par dana sam primetila da beba vise skoro uopste ne kija! Ako i kine to bude jednom-dva puta dnevno i to kada joj cistimo nosic. Kaka se posle par dana promenila, smanjila se drasticno, sada kaki jednom do dva puta dnevno i kaka je sada nekako ljigava. Ne znam kako da objasnim, ne rasteze se vise u sitnim nitima, vec je kompletno nekako tecno zelatinasta, podseca na belance, smao sto je zuta user posted image   Verujem da se sada obnavlja crevna flora i da je kaka zbog toga takva, sta vi mislite?
Danas idemo kod doktora opste prakse da se posavetujemo sa njim, nas je covek, ima malenu decu, zna da saslusa i uvek dobro uputi, i pitacu ga za nekog dobrog pedijatra ili gastro.... ne znam kako se vec zove taj specijalista.
da, primetila sma da moj bebac poslednjih dana mnogo bolje spava.
Inace, ja sam elergicna na grinje i prasinu, kao i na UV zrake i uopste imam osetljivu kozu, a moj muz je alergican na nesto ni sam ne zna na sta, nisu mu nasli, ali je dva puta za dve godine otekao najstrasnije i posle lekova protiv alergija to se povuklo. Nismo mogli da provalimo od cega je jer nista neuobicajeno nije jeo i pio user posted image    Inace, nisam ljubitelj mleka, ali od kada sam trudna svako jutro sam doruckovala musli sa puno mleka i konzumirala sam puno mlecnih proizvoda, koje i inace volim, ali tada sam se dobro kljukala njima user posted image

Eto nase situacije, sta vi mislite na osnovu napisanog, da li je moja beba alergicna na kasein ili je samo netolerantna na mleko?  Od kada sam na dijeti jedem samo krompir, sargarepu, mesa, tikvice, banane, breskve, kajsije, a od skoro sam uvela i jaja, po nekada malo karfiola i jabuke. Nemam pojma, ako citam st ana netu savetuju da se ne jede, pa ne bih smela nista da jedem, ali bukvalno, samo vodu da pijem! Molim za vase "strucno" majcinsko misljenje jer ste prosle i prolazite kroz sve ovo.
Unapred hvala na odgovorima i hvala sto ste procitale ovoliki post.

Ja sam počela pre 2-3 dana da dajem bebi kravlje mleko,jedan obrok ujutru i ima pomalo sluzavu stolicu, zelenkasto-žućkastu, ali pre uvođenja km dešavalo se da ima stolicu jednom u 5 do 8 dana i to me je jako brinulo. Trenutno se stolica regulisala, a to što je zelenkasta, moguće je da je zbog zadržavanja u crevima.. Tako tečna stolica kako si ti opisala je bila i kod moje bebe skoro od rođenja..I bubuljice po licu, oko usta su zbog balavljenja ..Ja jedem baš sve, nismo imali problem sa grčevima, a koliko sam informisana temperatura do 38 stepeni je normalna za bebe i skida se davanjem što više tečnosti (ne trebaju nikakvi lekovi za to) ..Jedino te ospice po telu, to može biti znak neke alergije....

_____________________________

Da li bi ljudi mogli biti bolji? Mogli bi, ali niko neće prvi da počne. Svi imaju loša iskustva. Nismo li se malo puta zaklinjali da ćemo biti bolji? I neki stvarno postanu bolji, pa ispadaju naivni. Jer su oni drugi - postali još gori.

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 757
   RE: Alergija na mlecne proteine
14.9.2011 1:03:07   
Yula
  Pozdrav LJuBIP,

Moj bebac nikada nije imao osip po stomaku i ledjima, samo malo po rucicama i nozicama. Sada je to sve spalo.

Sluz u kaki se ne povlaci i pocinjem da mislim da je to zaista delom zbog toga sto uzasno puno balavi, ne bi me iznenadilo da kroz mesec dana nikne i zubic. Nemam pojma, ja sam i dalje na dijeti, a 21. idemo kod pedijatra i zahtevacu upute za alergologa i gastro doktora, pa cu videti sta ce mi oni reci. Samo, strah me je sto ko zna kada cemo dobiti sastanak kod specijalista, ovde se obicno ceka bar dve nedelje, a mozda i vise. Razmisljam da kupim ono specijalno mleko i da pokusam da mu ga dajem dve nedelje, a da se ja izmuzam za to vreme, i da vidim hoce li se sta izgled kake promeniti.  Sacekacu da prodjemo kdo pedijatra pa cu posle videti sta cu i kako cu.

(odgovor članu LJuBiP)
Direktna veza do poruke: 758
   RE: Alergija na mlecne proteine
14.9.2011 17:34:51   
LJuBiP
Yula, želim ti sve najbolje, i nadam se da nije ništa strašno...javi šta su tu rekli specijalisti..

_____________________________

Da li bi ljudi mogli biti bolji? Mogli bi, ali niko neće prvi da počne. Svi imaju loša iskustva. Nismo li se malo puta zaklinjali da ćemo biti bolji? I neki stvarno postanu bolji, pa ispadaju naivni. Jer su oni drugi - postali još gori.

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 759
   RE: Alergija na mlecne proteine
15.9.2011 1:16:11   
Yula
Hvala draga. Svakako cu javiti. user posted image

(odgovor članu LJuBiP)
Direktna veza do poruke: 760
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.9.2011 21:31:27   
Anoniman
Pre koji dan, jedem sladoled, kapri. On ciči iz kolica, gotovo da ispadne, i ja mu prislonim vrh onog belog dela sladoleda na usta, toliko malo sam prislonila da sam razmišljala dal da ponovim jer sam imala utisak da mu ni mrva nije ušla u usta. Međutim, za 5min je bio kompletno crven oko usta. Ono što ne kapiram je, sve se povuče 5min nakon što ga umijem. Kontaktna alergija?
Znam da je neko pisao da je neku namirnicu mazao detetu na usne i čekao reakciju. Molim da se javi i kaže mi šta je tačno bilo, šta dalje.

< Poruku je uredio Tash -- 24.9.2011 21:32:04 >

(odgovor članu briseljancica)
  Direktna veza do poruke: 761
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.9.2011 22:05:51   
aster
Mi smo našem detetu mazali jogurt oko usana i svaki put je bilo reakcije, crvenilo koje se povuče posle 10ak minuta. Išli smo na Institut za majku i dete na testiranje, radili su mu provokaciju, tj. davali su mu mleko da pije, i alergija postoji. Do daljnjeg ne treba da uvodimo ništa mlečno, a posle par meseci možemo opet na testiranje. Tada će mu verovatno vaditi i krv.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 762
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.9.2011 22:09:23   
Anoniman
Samo se povuklo posle 10min, ili si umivala dete?
Ja se ne usudim da ostavim da vidim dal će se povući, umijem ga. Imam utisak da se širi dokle gd ga ne umijem.

(odgovor članu aster)
  Direktna veza do poruke: 763
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.9.2011 22:12:30   
aster
Umijemo ga čim se pojave crveni pečati.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 764
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.9.2011 22:15:28   
Anoniman
Dobro, znači radimo isto.
Mene buni to što ne reaguje na Doboš tortu, na Milka čokoladu, na čokoladnu bananicu, na euroblok, a reagovao je na sladoled i Mars čokoladicu. Enigma. user posted image

(odgovor članu aster)
  Direktna veza do poruke: 765
   RE: Alergija na mlecne proteine
28.9.2011 23:25:17   
Yula
 Zene, evo i mene sa izvestajem.  Od analiza nista jer dr tvrdi da bebi nije nista i da ima sluz u kaki zato sto strasno puno balavi. A i ja sam dosla do tog zakljucka, elem, 5 nedelja sam drzala dijetu i ni pomaka nije bilo sto se sluzi tice, stavise, nekada je cak bilo i vise! Sve zavisi koliko je kada balavio. A tacno od kada je poceo da balavi od tada se pojavila sluz u kaki. Prvo sam uvela jaja, proslo nedelju dana, nista, nikakve reakcije. Posle uvedem paradajz, isto nista. Jela sam kupus, pasulj, grasak, ma sve i bebac uvek isti, veseo, bez grceva, nista previse ni ne prducka, kaka zuckasta, nekada malo zna da vuce na zelenkasto. Uvedoh i mlecne proizvode, sve isto. Niti osipa, niti crvenilo, niti kijavica ( saznala sam da vecina beba u prva tri meseca kijaju, kazu tako se ciste ). E, jedino sto je poceo sada malo cesce da kaki, dok nisam jela mlecno kakio je jednom do 3 puta dnevno, i ovih dana je isto toliko puta kakio, ali od juce poceo opet malo cesce, ali ne previse 4-5x na dan.
Ja sam htela da uzmem upute i uradimo analize za svaki slucaj, ali mm nije bio za to user posted image , plasi se da bi mucili dete. Videcu kako ce se situacija razvijati, posto je za sada sve ok, uzivam u hrani.
Puno pozdravljam vas i vase bebice, i zelim vam da sto pre prevazidjete probleme sa hranom. user posted image

< Poruku je uredio Yula -- 28.9.2011 23:29:35 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 766
   RE: Alergija na mlecne proteine
29.9.2011 9:00:17   
Snelle
Yula, baš mi je drago da je sve ok! A zašto te brine što više puta kaki? Moje dete je u tom nekom uzrastu isto tako, skoro pa posle svakog podoja.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 767
   RE: Alergija na mlecne proteine
29.9.2011 11:19:11   
Anoniman
moje dete vec par dana ima redju i sluzavu stolicu, pisala sam tamo na temi. nekoliko puta je bila zelena, sad je zuckasta, ali i dalje sluzava. i desavalo se da joj probija kroz pelene, pa na bodi, dok nisam ukalirala da je mozda proliv u pitanju. kupila sam sinoc biogaia kapi i dala joj, a za svaki slucaj sam izbacila mleko na neki dan, pa cemo videti.. a bas sam preterivala sa mlecnim proizvodima, posebno cokoladnim mlekom.

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 768
   RE: Alergija na mlecne proteine
29.9.2011 22:29:17   
Yula
POzdrav Snelle, pa ja mislila da nije dobro da cesto kaki, da je to kao jedan od simptoma netolerancije user posted image

Juce malo vise kakio, ali zato danas samo jednom, znaci ipak je sve isto, kao i za vreme dijete, a bas sinoc sam jela karbonare.

Macaki, ja mislim da je sasvim normalno da bebama izadje kaka iz pelene, pogotovu na ledja, jer dojenim bebama je kaka prilicno retnjikava. Ja bar ne znam ni jednu dojenu bebu da joj kaka nije bar jednom u dva dana iskuljala vani.  Mislim da nemas razloga za brigu, ali ja bih izbegavala  mleko dok dojim jer je u svakom slucaju tesko za varenje, pij jogurte, kisela mleka, jedi pavlaku, sireve, sladolede...

< Poruku je uredio Yula -- 29.9.2011 22:31:41 >

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 769
   RE: Alergija na mlecne proteine
29.9.2011 22:40:00   
Yula
Sad se setih, ja sam mom bebcu pre nedelju-dve namazala malo jogurta oko usta, bas da vidim da li ce biti kakve reakcije, i nista se nij epokazalo, hvala Bogu. Mada, ja sam sumnjala na alergiju koja se manifestuje kroz digestivni trakt, pa ne znam da li si bi se ona pokazala i preko koze?
Dok sam bila na dijeti svako malo mu je kaka vukla na zelenkastu nijansu, znate ono kao zuta, ali kao da vrlo malo vuce na zeleno.

Zubici nam se spremili ( donje jedinice ) samo sto nisu, mada verujem da moze proci jos mesec dana dok skroz ne izbiju, a imamo tek 3 mesec i tri nedelje. user posted image

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 770
   RE: Alergija na mlecne proteine
12.10.2011 22:35:59   
Anoniman
Ako Marko ne daj Bože ne preraste alergiju na kazein, neće moći ni da se povatava sa bilo kojom devojkom, moraće prvo da joj čita sadržaj HALJINE! user posted image

Haljina od mleka

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 771
   RE: Alergija na mlecne proteine
17.10.2011 21:49:07   
Yula
Drage moje, pretpostavljam da ste znale da cu se vratiti na ove strane, a i ja sam negde u podsvesti znala isto. Elem, pre nedelju dana mojoj bebi se pojsavila krv u kaki. Nije je bilo previse, nekoliko tackica, ali sve mi je bilo jasno. Naredne kake s bile ok, na oko bar. Ipak, sutradan sam, pazljivije gledajuci, primetila malene tragove krvi u vidu sicusnih, tananih koncica. U medjuvremenu je poceo i da bljucka posle svakog podoja, cak po sat-dva kasnije, to ranije nije cinio. Dobio je osip po obrazima i obrascci su mu se zarumeneli.
S obzirom da znam sta je u pitanju i da nisam htela dete da vodim u bolnicu da ga bezvz buse, zakazali smo kod novog pedijatra, naseg coveka za koga sam cula samo reci hvale, i idemo u sredu ( danas je ponedeljak ). Cim sam primetila krv prekinula sam sa konzumiranjem svega mlecnog, ali vise mi se smucilo da mucim dete i da stalno razmisljam da li mu smeta samo mleko, ili i jaja, ili i soja, ili i ovo-ono... Uglavnom, nateram muza da ode i kupi Alernova mleko. Brinuli smo se kako ce ga bebac prihvaiti, i u startu sam ga mesala sam mojim- prvi dan, i svaki put sam smanjivala srazmeru u korist ad mleka. Vec od danas pije cisto ad mleko, bez mog. Prosle noci sam mu ipak dala siku, posledji put. Pre sam se cudila zasto je zenama tesko da prestanu da doje, ali sada sam to shvatila. Ne znam da li su u pitanju hormoni, ali mnogo sam tuzna. Imala sam puno mleka, bebac je uzivao da sisa, i super je napredovao od njega, ali eto... Zao mi je kada ogladni i trazi siku, bas se razalostim. Drzala bih ja dijetu ponovo, ali me je strah da bih samo mucila i dete a i sebe. Ovako sam sigurna da nikakav alergen ne unosi u organizam.

Kod gastroenterologa smo uspeli da zakazemo tek za polovinu decembra! Uzas! Ne znam sta li ce do tada da se desava i kako ce on tada da ustanovi ima li alergije ili ne, ako moj bebac bude pio ovo specijalno mlekce. Nadam se da uzimanje ovog mleka na svoju ruku nije nesto strasno, ipak za dva dana idemo kod doktora? Ovde se to mleko smatra lekom i socijalno bi trebalo da nam placa deo, a mozda cak i ceo iznos, jos uvek ne znamo od cega to zavisi, nismo imali vremena da se raspitamo.

I samo jedno mi nije jasno, iz koje gluposti zene prestaju da doje decu, a da to pritom nije posao, bolest ili neko drugo moranje. Od kada ne dojim bebu nemam vremena da sednem, izgorese mi ruke od pranja flasica i uopste premorena sam. Dojenje je zakon!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 772
   RE: Alergija na mlecne proteine
17.10.2011 21:53:13   
Yula
Zaboravih reci, od juce krenuli i sa kasicama. U jednom danu toliko promena, novo mleko, novo jelo, nema sike, rastu mu zubi... user posted image
Pocela sam sa sargarepom, nije nesto odusevljen, ali vazno je da se navikne na nju.

Odoh sada da pokusam da iscitam temu ponovo iz pocetka i da vidim sta mi je raditi.

< Poruku je uredio Yula -- 17.10.2011 21:54:00 >

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 773
   RE: Alergija na mlecne proteine
18.10.2011 9:48:33   
Snelle
Yula, baš mi je žao što se opet mučite user posted image  Ne znam šta bih ti rekla. Nezgodno je što ne možete pre decembra do gastroenterologa, ali vidite da se posavetujete barem sa pedijatrom što se tiče uvođenja AD mleka. Moje mišljenje je da je trebalo da sačekaš par dana sa uvođenjem čvrste hrane, kako bi se stomačić prvo navikao na mleko, ali možda nisam u pravu, ipak ti najbolje znaš kako treba da postupaš sa svojim detetom. U svakom slučaju, držim fige da mu ovo mlekce pomogne da prevaziđe probleme sa stolicom user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 774
   RE: Alergija na mlecne proteine
18.10.2011 12:30:31   
Yula
Snele, razmisljala sam o tome. Kako god, danas je treci dan kako jede kasicu i evo, fenomenalno ju je prihvatio. Prvo je mrljavio, nije znao kako da guta, bila sam uporna i danas je tako alavo smazao kasicu i plakao za jos! Brzo sam morala i mleko da mu pripremim ( dajem mu smao po malo kasice, svaki dan povecavam kolicinu za jednu kafenu kasicicu, danas smo jeli 3, mozda malo vise ). Za sada sve ide super. Juce je smao u par navrata malo sargarepice bljucnuo, a videcemo kako ce danas ici. Moram da mu uvodim kasice jer je moja beba velika i po njenoj kilazi bi trebalo da pije 4 flasice dnevno, medjutim, posto ne jede jos uvek kasice njemu je potrebno 5, tako da je i to najveci razlog sto sma pozurila sa kasicama. A i po nekim najnovijim istrazivanjima, pedijatri su poceli da savetuju da je bolje uvoditi kasice od 4.5 meseca, jer su bebe kasnije svesnije i pokazalo se da tesko prihvataju nove ukuse.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here