|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na mlecne proteine
1.1.2011 23:25:30   
Tara
Jeste Snelle user posted image user posted image user posted image
Isli smo na bockanje i rekla mi je da polako uvodim mlekce ,da ga senzibilisem ,
jer kad smo radili test on je imao blagu alergiju , to jest ona smatra da to nije alergija , ma nema m pojam kako da objasnim.
Rekla mi je da pocnem da mu dajem 1 kasicu merice obicnog ad mleka a 5 allernove , pa da mu vremenom povecavam user posted image
imam strah tako da to jos nisam pocela , kada se setim kakav je bio user posted image sav otecen i u pecatima, celo telo user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Alergija na mlecne proteine
1.1.2011 23:44:17   
Mery
Tara kod kog dr ste vodili dijete. Moj sin ima bas blagu reakciju a citala sam nesto o desenzibilizaciji kod ovakvih slucajeva. Moj Milos je imao samo crvenilo oko usta (samo gdje je imao kontakt sa mlijekom) tako da nesto vjerujem (ili se barem nadam) da bi mogli pokusati sa tim postepenim uvodjenjem mlijeka ali uz konsultaciju sa dr  

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Alergija na mlecne proteine
3.1.2011 2:18:25   
Tara
Radila sam privatno , mogu da ti pustim pp ako hoces,
nisam mogla da cekam red u Tirsovoj ali tamo radi Dr Marina Avramovic koja vazi za vrhunskog strucnjaka
, jer se sad zakazuje za april user posted image
Mada i dr koja je njemu radila je super , ona radi na institutu za alergologiju

< Poruku je uredio Tara -- 3.1.2011 2:19:45 >

(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Alergija na mlecne proteine
6.1.2011 22:00:08   
briseljancica
Dobili smo rezultate alergo testa i sve je negativno. Ne znam da li da se radujem ili da se zabrinem user posted image

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Alergija na mlecne proteine
6.1.2011 22:41:13   
marince1
A sto da brines?

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu briseljancica)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Alergija na mlecne proteine
6.1.2011 23:49:42   
briseljancica
marince ne znam onda sta je u pitanju-ako nije alergija od cega onda svako malo krv u stolici?

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Alergija na mlecne proteine
15.1.2011 22:21:04   
Anoniman


Stigli rezultati specifičnih IgE na nutritivne alergene: nizak stepen na kazein! Kaže dr da se kod beba uglavnom ništa ne pokaže i da ako se očitala alergija na kazein da to znači da je prilično alergičan, iako piše da je nizak stepen.
Eto...
Ostalo im je dovoljno uzorka krvi da odrade i inhalatorne alergene, tako da sam tražila i to. Biće za koji dan.

Ja sam se vratila na dijetu bez mleka i mlečnih proizvoda, a on je prešao na Allernovu...


Dakle da znate da nije nužna krv u stolici... 

(odgovor članu briseljancica)
  Direktna veza do poruke: 132
   RE: Alergija na mlecne proteine
15.1.2011 23:53:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

sluz u stolici...


Sluz kao od slinaca?


IZVORNA PORUKA: Snelle

I da, izgleda kao da ima konstantnu dijareju  Stolica joj se popravila posle par kesica Baciles infantis, ali se nakon nekoliko dana opet vratilo na staro!


Sad kad čitam sve ovo... i Mare svako malo kaki, i uvek je tečno. Ja sam to pravdala dojenjem, a izgleda nije to.

IZVORNA PORUKA: Mery

Razgovarala sam sa jednom dr cija cerkica ima problem sa alergijom i ima i atopijski dermatitis (isti slucaj kao moj Milos) i ona mi rece da je sve to povezano sa imunitetom i da dijete preraste tu alergiju ustvari kada mu imunitet dovoljno ojaca. A sjetila sam se da sam nekada negdje procitala da je dobro davati djeci probiotik.


Probiotik... Mogla bih mu davati malo ProbioKid Immuno...


IZVORNA PORUKA: Verus RR

curenje nosa


Zar je i to zbog ove alergije?




IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ali da se rauzmemo, verujem da ipak, genetska predispozicija treba da bude prisutna, jer sta neke mame rade tj. ne rade i deca su im zdrava....


Prenosi se genetska predispozicija za alergije, a to na šta će neko biti alergičan - ne.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 133
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.1.2011 0:23:03   
Verus
Ovo u stolici, ako recimo prekopis pelenu punu govanceta na pola i krenes da razdvajas, tegli se, kao niti....a nosic hoce da curi kao i kada neko ima alergiju na ambroziju ili nesto drugo.

Da, slazem se da je genetski-a zavisi valjda od tela na sta ce bitiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.1.2011 21:33:17   
Anoniman
Alo mamike u Srbiji, hajde mi kažite šta ste jele za doručak!? Za ručak i večeru ću lako, za večeru ću jesti ostatak ručka. Ali šta da jedem za doručak, a da je bez kazeina?
Treba mi jako konkretno jer nikada pre nisam pazila na ishranu i ne razumem se u to.
Da li na našim proizvodima piše "bez kazeina", ili se to podrazumeva (ili ne podrazumeva) ako ga nema u sastojcima da ga onda nema u određenoj namirnici???

(odgovor članu Tara)
  Direktna veza do poruke: 135
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.1.2011 21:35:19   
Anoniman
Danas sam ušla u jednu zdravu hranu, kažem teti koja se busa u prsa kako se razume u to, da mi je dete alergično na kazein, i ona se upljuva da mi objasni da su gluten i kazine isto, i da treba da izbegavam pšenicu (što je slučaj sa alergijom na gluten (celijaklija)), ali kod kazeina ide veza sa sojom, a ne sa pšenicom. Tako da smo brzo završile razgovor... 

(odgovor članu briseljancica)
  Direktna veza do poruke: 136
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.1.2011 21:38:14   
Verus
Ako volis jaja uz tost, ovsenu kasu sa pirincanim mlekom, ili neke cerealije sa pirincanim mlekom.  Mozes napraviti french tost i preliti vocem....

Tako sam ja rotirala par stvari....
IZVORNA PORUKA: Tash

Alo mamike u Srbiji, hajde mi kažite šta ste jele za doručak!? Za ručak i večeru ću lako, za večeru ću jesti ostatak ručka. Ali šta da jedem za doručak, a da je bez kazeina?
Treba mi jako konkretno jer nikada pre nisam pazila na ishranu i ne razumem se u to.
Da li na našim proizvodima piše "bez kazeina", ili se to podrazumeva (ili ne podrazumeva) ako ga nema u sastojcima da ga onda nema u određenoj namirnici???


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.1.2011 21:40:37   
Anoniman
Iskreno, razmišljam da za koju nedelju izbacim i jaja, pa ih onda nakon nekog perioda vratim.
Alergotest nije pokazao alergiju na jaja, ali bih ja volela biti sigurna, zbog MMR vakcine.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 138
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.1.2011 21:42:29   
Snelle
Tasho, uvek postoji ona opcija "otrova" - pašteta, viršle sa majonezom, senfom, razne mesne prerađevine, tipa šunke, suvo meso, slanina....Mada, i tu treba biti oprezan i čitati sadržaj!

< Poruku je uredio Snelle -- 16.1.2011 21:43:03 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.1.2011 21:42:58   
Verus
Jedina dobra stvar je sto si prinudjena da jedes zdravo...jel imas da kupis pirincano mleko?  Onda mozes praviti i spanat, i druge zezancije koje traze mleko, a i ja sam to u kafu stavljala...a za dorucak vidi u zdravoj radnji musli, ili neke zitarice koje nisu pakovane u kutije (fabricki) jer te puno puta imaju svasta dodato, a vecina ima i mleko (a samim tim i kazein).  Jel listaju tamo na proizvodima sastojke?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.1.2011 21:44:59   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Jedina dobra stvar je sto si prinudjena da jedes zdravo...jel imas da kupis pirincano mleko


Na ovo posebno obrati pažnju! Ja sam htela da kupim pirinčano mleko, ali se ispostavilo da u sebi sadrži i soju, tako da sam od toga odustala. Naravno, ne znači da je tako kod svakog proizvođača, ali ovo koje sam ja našla je bilo takvo, pa imaj i to na umu!


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.1.2011 21:45:34   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Tash

Alergotest nije pokazao alergiju na jaja, ali bih ja volela biti sigurna, zbog MMR vakcine.



Nisam upućena, kakve veze ima jaje sa MMR vakcinom?


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.1.2011 21:45:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Jel listaju tamo na proizvodima sastojke?


Listaju, samo ne znam dal se neke stvari podrazumevaju, ne znam dal me razumeš.
Da li se podrazumeva da u margarinu nema mleka (i kazeina samim tim) ako ga nema na spisku sastojaka, ilitreba da piše "kasein free".


Snelle, vidi ovo:

potrebno mi je dami date savjet o ishrani za dijetu bez glutena i kazeina(psenica ,zitarice,crveno voce i povrce,riba,soja,jaja,mlijeko i mlijecne proizvode) ako imate neku tabelu dijeta sta i u kojoj kombinaciji hrane moze da konzumira.molim vas da mi malo opsirnije objasnite .unaprijed zahvalna


Postovana, iako dijeta bez glutena i kazeina kao lek za te poremecaje nije siroko prihvacena vredi pokusati. Nije lako sprovesti je zato sto se kazein i gluten nalaze u skoro svim industrijskim proizvodima. Mozete biti sigurni samo u ono sto sami napravite. Za sve indistrijske proizvode, lekove i suplemente morate da citate deklaraciju i koristite samo one proizvode na kojima pise da su bez glutena (strictly gluten free). Ako pise gluten free gnaci da ima glutena ali manje od 3% od ukupne tezine proizvoda. Ako u deklaraciji pise HVP (hidrolizovani biljni protein, osim striktno od kukuruza ili soje), TVP (textured), HPP, VP(biljni protein), VG(biljne gume). Nisu dozvoljeni mleko, mlecni proizvodi psenica, raz jecam, zob, ovas, stir, pemansko zito i kuskus. Dozvoljeno je pirinac, (integralan, glaziran) lan, kukuruz, proso, sirak, heljda, krompir, pasulj, boranija, grasak, socivo, bob, soja, kikiriki, badem, lesnik, orah, pistaci, kesten, indijski orah, suncokret, susam, gorcica (ne senf), mak, safran, seme lucerke, kokos. Dozvoljene su sve vrste mesa kao i svi nacini pripremanja (kuvano, peceno, dinstano, przeno), kao i domace mesne preradevina bez nepozeljnih sastojaka (prsuta, slanina, kobasice, cvarci, pihtije..., ali ne i industrijski). Dozvoljene su sve vrste riba i skoljki. Dozvoljeno je svo voce i povrce sveze, smrznuto i domace konzervirano konzervansima bez glutena. Sokovi, dzemovi, kecap, senf nisu. sirce moze jabukovo, a ne providno. Koristiti med, obican kristal secer (nikako u prahu, sem ako ga ne sameljete sami) i domaci slatkisi koje napravite od bezglutenskog brasna. Ovo su samo najosnovniji principi. Sustina je u tome da ste sigurni samo u ono sto sami spremite. Potrazite brosuru o ishrani na institutu za majku i dete u Beogradu.
Dr. Gordana Grujic

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 143
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.1.2011 21:46:40   
Snelle
IZVORNA PORUKA: briseljancica

marince ne znam onda sta je u pitanju-ako nije alergija od cega onda svako malo krv u stolici?


Budi sigurna da je alergija na mleko ipak! kao što sam pisala i nama su rezultati bili negativni, pa je zbog toga i ispao još veći haos!


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu briseljancica)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.1.2011 21:46:47   
Verus
obavezno se posavetujte sa gastroenterologom-e sad, pitanje je jel to alergo test na kozi?  Jer ako jeste=taj uopste nije tacan kod dece ispod 2 godine zivota.  Ako je nesto iz krvi kao sto je Tasha radila sinu, onda je pouzdan.

Sta ste vi radili?
IZVORNA PORUKA: briseljancica

marince ne znam onda sta je u pitanju-ako nije alergija od cega onda svako malo krv u stolici?

(odgovor članu briseljancica)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.1.2011 21:51:09   
Snelle
Tasho, zato ja čitam sve što ima na sebi deklaraciju. Samo da vam kažem nešto. Pošaljem mm danas u prodavnicu da kupi kašicu. On kupi sa jagnjetinom, krompirom i šargarepom. Ja, hvala Bogu, pročitam sastav, kad tamo u sastavu punomasno mleko!!! Sreća pa SVE čitam. Samo mi nije jasno šta će BRE punomasno mleko u kašici!

Verus, mi smo test radili iz krvi - dakle, ITEKAKO može da bude netačan!

< Poruku je uredio Snelle -- 16.1.2011 21:52:42 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.1.2011 22:01:12   
Verus
WOW nisam znala!!!  Zamisli!  Eto, svasta covek nauci...znaci sto Tashke kaze, ako se Marku pojavilo, znaci da je BAS jaka alergija....
IZVORNA PORUKA: Snelle

Tasho, zato ja čitam sve što ima na sebi deklaraciju. Samo da vam kažem nešto. Pošaljem mm danas u prodavnicu da kupi kašicu. On kupi sa jagnjetinom, krompirom i šargarepom. Ja, hvala Bogu, pročitam sastav, kad tamo u sastavu punomasno mleko!!! Sreća pa SVE čitam. Samo mi nije jasno šta će BRE punomasno mleko u kašici!

Verus, mi smo test radili iz krvi - dakle, ITEKAKO može da bude netačan!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.1.2011 22:02:07   
Verus
Snelle, ja sam bila u soku kad sam videla gde sve trpaju mleko...kazem vam, odem u deo za zdravu ishranu, vegetarijansku, i htela da kupim sir na bazi soje: kad ono:ima mleka u sebi, tj. kaseina-jer mu to i da ukususer posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.1.2011 22:08:22   
Verus
Tashke, sto se tako skoncentrisala na gluten?  Ja sam koristila jabukovo sirce za salate, jela kisele krastavce, meso, voce, povrce....sva sreca keva bila tu pa mesila hleb od vode i brasna, i kuvala sve bez mleka (ili sa pirincanim)..Pokusacu nesto jos da iskopam, na srpskom ako uspem...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.1.2011 22:45:16   
Anoniman
Ma nisam se ja skoncentrisala na gluten, nego ga svuda kombinuju sa kazeinom što sam našla! user posted image

Apropo testa iz krvi, meni je dr u laboratoriji rekao da se kod beba iz krvi uglavnom ništa ne očita, i da ako se sada očitao nizak stepen alergije da to znači da je i tek kako alergičan, ALI, da kada za koji mesec budem ponovila test može da se desi da se alergija na kazein uopšte ne očita a da se pokaže neka druga, jer je to kod beba tako.

(odgovor članu Tara)
  Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here