|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na mlecne proteine
21.1.2011 9:13:25   
Anoniman
Jeco...ovaj shto si postavila su meni dali u apoteci kad su cure imale proliv...navodno je mleko protiv proliva...i mislim da samo ne sadrzi laktozu...koshta 1500  ili 2500 din kutija user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 176
   RE: Alergija na mlecne proteine
22.1.2011 23:11:58   
pipili
devojke,pomagajte!
moj bebac ima 5 i po meseci i od 3 meseca se pojavljuje sukrvica,maleni koncici krvi u stolici. sada je vec dosta dugo zelenkasta i sluzava iako sam ja na nemlecnoj dijeti,po preporuci pedijatra-gastroenterologa vec skoro 3 nedelje.izbacila sam i jaja,crveno voce,cak i junetinu,ne znam samo da li je moguce da sojin lecitin izaziva reakciju?kad sam pre nedelju dana zapocela ovu bas strogu dijtu,3 dana nije biklo krvi a onda sam pojela hleb sa sojinom krupicom i pojavilo se opet.trajalo je 3 dana i danas opet nema.dr me savetuje da od ponedeljka prestanem da ga dojim i predjem na alernovu ili alfare a meni se to ne radi,volela bih da nastavim da dojim ali se bojim da mu ne naskodim ovim pokusajima da eliminisemo alergen,mislim da se ne iritiraju creva pa da se nesto pogorsauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Alergija na mlecne proteine
22.1.2011 23:22:57   
Anoniman
eliminacijom alergena mu ne mozes naskoditi. Nemoj se zezati, eto nas u bolnici... Iz ekcema u seboroicni dermatitis, pa kazu alergija na kazein, na se promene na glavi inficirale...
Ja nisam prestala da dojim, ali sad jedem samo krompir, sargarepu, pirinac i meso, ne znam kako ce mi posle vracati namirnice.
Soja je najcesce vezana za alergiju na ml.proteine.
Pre nego sto odlucis da zaustavis mleko, ako to odlucis, probaj dal dete hoce da ti jede jednu od navedenih mlecnih formula jer su grozne.

(odgovor članu pipili)
  Direktna veza do poruke: 178
   RE: Alergija na mlecne proteine
22.1.2011 23:25:57   
Anoniman
nisam dobro napisala cenu, Alfare kosta 1300din.
Neocat (cini mi se) kosta 5000.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 179
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.1.2011 10:11:06   
pipili
cini mi se da,yato sto sam vise puta greskom prekrsila dijetu,sada treba mnogo vise vremena da se stolica regulise,stalno mu dajem probiotik ivancic,davala sam linex,kad ono,ima laktoyu kao pomocnu supstancu i tako opet dijeta od nuleuser posted image
a sta kazete na sojin lecitin
gastroenterolog mi je rekao da smem da jedem margarin dijamant,stoni ali svi imaju sojin lecitin

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.1.2011 11:38:58   
Anoniman
nama u bolnici ne daju probiotik jer sadrzi laktobacilus, koji ima mleka, ili nastaje na bazi mleka, nisam sigurna, ali rekose da ne sme.

(odgovor članu pipili)
  Direktna veza do poruke: 181
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.1.2011 11:47:36   
minavb
Bas htedoh da pitam, Tash jel vam se smanjio broj eozinofila, jeste li to kontrolisali?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.1.2011 12:20:02   
Jeca*
Tasha me zamolila da stavim ovu sliku (posto ona ne moze iz bolnice sa mob). Ovo daju bebama u bolnici:

user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.1.2011 12:34:06   
pipili
joj,jadno deteuser posted image
a sta se desilo,pa ste u bolnici,ako se ne ljutis sto pitam,krvarenje ili osip
ja ne zelim da prestanem da dojim,videcemo,ne bih ni da ga stalno izlazem alergenu,nisam znala za probiotike,ukinucu i ja mom
inace sad cekam da vidim sta ce biti u peleni,cini mi se da se umirio proliv,nije imao stolicu od juce popodneuser posted image
jadni bebanci...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.1.2011 12:38:45   
pipili
jedno pitanjce;
mom klincu su eo manje od 0.7,mada dr u tirsovoj uopste nije obratio paznju na njih,sta to znaci koja je normalna vrednost?
hvalauser posted image


(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.1.2011 13:44:15   
Snelle
pipili, evo bitnih inormacija za tebe:
- izbegavaj sojine proizvode i proizvode koji u sebi sadrže soju
- sojin lecitin tvojoj bebi neće smetati, tako da slobodno možeš da koristiš namirnice koje ga sadrže
- kao što sam naziv teme kaže, naše bebe nisu alergične na laktozu, tj. mlečni šećer, već na kasein, mlečni protein
- ja sam svom detetu umesto probiotika davala bacilac infantis, činilo mi se da joj je to više prijalo
- pri kupovini svake namirnice vodi strogo računa šta ona sadrži i obavezno čitaj sadržaj (mleko stavljaju čak i u neke hlebove, a sam kasein čak i u crno vino, kako je jedna ženica ovde skoro napisala), čak čitaj i sadržaj na kašicama kada mu budeš uvodila, ako već nisi, jer neke od njih sadrže mleko u sebi
- ako imaš dovoljno mleka, ni pod tačkom razno ne prekidaj dojenje!!!
- možda sam nešto jako bitno zaboravila da ti napišem, pa kad budeš imala vremena pročitaj temu od početka možeš da pronadješ jako bitne informacije

Iz tvog posta nisam shvatila da li si izbacila samo mlečne proizvode iz upotrebe ili baš sve namirnice koje u sebi sadrže mleko i mlečne proizvode?


< Poruku je uredio Snelle -- 23.1.2011 13:48:56 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu pipili)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.1.2011 15:06:54   
pipili
hvala na ovim info,bas mi mnogo znaci,napokon neko da mi kaze nesto korisno,inace je proslo mesec i po dok nismo ustanovili o cemu se radi,svi dr su bili u fazonu ma,nije to nistauser posted image
zato sam dosta gresila sto se tice hrane,sad sam dobila jelovnik koji treba 7 dana da sprovodim i svodi se na margarin,pekmez,hleb,slaninu,povrce i meso.jedino mi je dozvoljen keks jaffa o cake.a mleka imam i bas bih da nastavim sa dojenjem ali se plasim posto nam se krv tek 1 dan ne pokazujeu peleni da ne izazovem jacu reakciju,npr.jos jutros sam mu dala probiotik lactobacilususer posted image
uh...!


(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Alergija na mlecne proteine
23.1.2011 15:13:08   
pipili
hvala za ove korisne info,ja sam toliko gresila dok nisam donekle ukapirala sta treba da radim da sam sad uplasena oko svega sto je van mog rigoroznog menija koje mi je dr odredio a to je hleb,margarin,pekmez,slanina,povrce i meso,piletina uglavnom.
ovo za probiotike nisam znala i sad se nerviram,jos jutros sam mu dala sa lactobacilus kulturomuser posted image
sad cu videti,cekam"paketic" od juceuser posted image ,sto smatram uspehom,jer je imao i po 5 stolica...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.1.2011 8:37:25   
pipili
da li neko zna koliko vremena treba da prodje da bih izbacila iz sistema soju koju sam pojela,proslo je nedelju dana a bekancu se juce nije pojavila krv ali jutros jesteuser posted image
ja cu jos izbaciti probiotik a ako neko ima jos neki savet,neka se javi...
ja ne znam sta vise da uradim,cini mi se da ova dijeta ipak kod nas ne deluje,jer se mnogo dugo posle moje greske zadrzava krv a pritom nije velika kolicina soje uneta,mada to mozda nema veze..
svakako ocajna sam jer ne bih da prestanem da dojim a dr misli da nema druge..ako mi neko baci slamku,uhvaticu jeuser posted image
pozdrav!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.1.2011 17:30:52   
jovicaa
kako znate da li ima sluzi u stolici? mislim da bi kod svake kake bebe koja sisa bilo malo sluzi? mislim aleksandrova kaka izgleda potpuno normalno i ne vidi se nikakva sluz, ali kada stisnem pelenu naprave se vrlo male niti? aleksandar nema nijednu cistu pelenu uvek je tu bar truncica kake od trckanja, a  obilno kaki jednom dvaput dnevno.

< Poruku je uredio jovicaa -- 24.1.2011 17:32:41 >

(odgovor članu pipili)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.1.2011 18:56:20   
pipili
ne mozes pogresiti,obicno je ima bas dosta i izgleda kao belance,moze cak i da se mrda,da tako kazem ako pomeras pelenu kao kad bi sejala brasno

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.1.2011 20:43:25   
jovicaa
onda to definitivno nije to... malo mi je cudno sto uvek ima malo uprljanu pelenu od tih trcika.. ali kaka je ovako skroz normalna

(odgovor članu pipili)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.1.2011 21:24:23   
pipili
ne brini za to,samo kad je ovako normalna stolica, sve je u reduuser posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.1.2011 9:29:32   
Snelle
pipili, mislim da treba od dve nedelje do mesec dana da se reguliše bebina stolica. Vodi samo strogo računa da mu nešto drugo ne smeta od tvoje hrane. Možda jedeš nešto što u sebi ima mleka, a ti ne znaš.
I naravno, ne prekidaj dojenje, ništa ga ne može zameniti. Ja moju bebu, ako joj se ne daj Bože ne povuče alergija, planiram  da dojim dve godine.


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu pipili)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.1.2011 10:06:46   
pipili
snelle,mnoooogo ti hvala na podrsci,bila sam ocajna,bas mi je znacilo ono sto si napisala,narocito vezano za probiotike;ukinula sam mu ih i vec juce je proslo 24 sata izmedju 2 stolice i evo vec drugi dan bez krviuser posted image
trigerovala je soja koju sam pojela a nastavilo da se pogorsava zbog probiotika,pitala sam i pedijatricu,rekla NISTA od probiotika da ne dajem.
tako da,hvala jos jednomuser posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Alergija na mlecne proteine
25.1.2011 10:07:46   
pipili
a jel se tvojoj bebici pojavljivala krv ili se manifestuje kao osip?


(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Alergija na mlecne proteine
27.1.2011 7:44:16   
Snelle
Kao i kod tvog deteta, i kod mog deteta su bili končići krvi i sluz u stolici, i stalno je bila zelena i smrdela je na kiselo user posted image
pipili, vi idete u Tiršovu kod lekara? Mi idemo u Institut za majku i dete. Meni je lekar rekao da izbacim samo mlečne proizvode iz upotrebe, ništa više.


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu pipili)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Alergija na mlecne proteine
27.1.2011 9:33:40   
pipili
pa,da,to je skroz isto.
mi smo isli u tirsovu,kod nekog preofesora koji je bas strucnjak i rekao je da krenem sa tom restriktivnom dijetom,znaci samo hleb,margarin bez mleka,pekmez od breskve,kajsije ili dunje,slanina ali konzervirana iskljucivo sa solju,svo meso osim ribe,svo povrce i to je to.
pa ako stane, mogu posle nedelju dana da dodam ribu ali ne iz konzerve,pa one tamo sedmice i jaja i tako dalje.
ako ne stane,onda quick fix-da predjem na alfare ili alernovu a meni je to uzas,narocito sto mislim da je premali da bih ga odbila od sisanja a starijeg sam dojila 15 meseci.mada,optimista sam,jer nema nista vec 4 danauser posted image
koliko je tvoje dete?
jos mi je rekao da mogu da dodajem od cvrste hrane sve sto ja jedem od povrca,znaci krompir sargarepu cak i meso,na 100gr povrca ide 25gr mesa.naravno,svaka namirnica posebno par dana pa onda tek da dodam sledece.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Alergija na mlecne proteine
27.1.2011 10:56:28   
Snelle
pipili, moje dete ima 8 meseci. Predji mišem preko mog nicka i videćeš tiker. Možeš i ti da napraviš, vidi ovde!

Ja njoj već dva i po meseca dajem čvrstu hranu. Do sada sam joj uvela krompir, šargarepu, bundevu, tikvicu, karfiol, brokoli, spanać, jabuku, bananu, breskvu, kajsiju, krušku, pirinčane i kukuruzne pahuljice, teletinu (gastroenterolog nam je ovo meso prvo preporučio da uvedemo), piletinu i ćuterinu. Od ove nedelje sam uvela i gluten, a sledeće nedelje uvodim i žumance. Jako sporo uvodim namirnice baš iz straha od njene alergije user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu pipili)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Alergija na mlecne proteine
27.1.2011 14:38:50   
Snelle
pipili, bravo za tiker user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
MOTORNI RAZVOJ DETETA - ENIGMA DO DANAŠNJI...
U potrazi za odgovorom gde je istina i kako odbraniti sebe kao roditelja i svoje dete koje je jedinstveno u onom najlepš...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here