|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.1.2011 23:17:14   
Verus
Mislila sam na tu dr. zasto se ona skoncentrisala na gluten u odgovoru...
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Tashke, sto se tako skoncentrisala na gluten?  Ja sam koristila jabukovo sirce za salate, jela kisele krastavce, meso, voce, povrce....sva sreca keva bila tu pa mesila hleb od vode i brasna, i kuvala sve bez mleka (ili sa pirincanim)..Pokusacu nesto jos da iskopam, na srpskom ako uspem...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.1.2011 23:19:41   
Anoniman
Zato što je ova mama pitala za ishranu bez glutena i kazeina. user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 152
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.1.2011 23:24:06   
Nensi*
Vuku kad su vadili krv,rezultat Eoziofila ili kako se vec zovu je bio 10 puta uvecan sto znaci da ima jaku predispoziciju da bude alergican na nesto...A test za alergiju na mleko su mu radili preko koze i to je bilo negativno....

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.1.2011 23:25:30   
Anoniman
I Marko ima eozonofiliju. 

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 154
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.1.2011 23:26:08   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Tash

I Marko ima eozonofiliju. 


Šta je to?


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.1.2011 23:35:25   
Nensi*
Evo ovde je Tasha pisala o tome KLIK

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Alergija na mlecne proteine
17.1.2011 0:08:28   
briseljancica
jesmo radili smo iz krvi. danas je tacno mesec dana kako nije imala krv u stolici. izgleda da si bila u pravu Snelle-verovarno mi je bilo potrebno neko vreme da izbacim taj protein iz organizma.
Verus dr je sigurna da je alergija i molila nas je da razmislimo da li da uopste idemo kod GI zbog toga sto je endoskopija tj rektoskopija invanzivna metoda za mlu bebu.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Alergija na mlecne proteine
17.1.2011 10:17:38   
briseljancica
jutros oper krv u sluzi. mnogo vise nego inace. ubicu se vodenim pistoljom. idemo kod dr danas da joj pokazemo slike govanceta (kad je dobila sve negativne rezultate na alergo testu trazila je da joj pokazemo sledeci put kad se desi-ko da cu da izmislim tako nesto???)

(odgovor članu briseljancica)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Alergija na mlecne proteine
17.1.2011 10:24:12   
Snelle
Bri, da nisi slučajno pojela nešto što ima mleka a da nisi znala? Nama se povećala količina krvi kad sam ja izbacila mlečne proizvode i onda se jedan dan zeznem i pojedem parčence torte sa pavlakom. Bile su nakon toga 4 krvave stolice!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu briseljancica)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Alergija na mlecne proteine
17.1.2011 17:32:59   
briseljancica
bili smo kod dr danas i pokazali joj slike govanceta sa krvavom sluzi. rekla nam je da je to najverovatnije alergija iako se nije ocitala. pokazalo se samo da su eozinofili povecani sto navodno ukazuje ili na alergiju ili na parazite. dala nam je da ponovo radimo korpokulturu-na parazite ovog puta, pa kada iskljucimo to idemo kod GI. verovatno ce joj GI raditi endoskopiju tj rektoskopiju i dace joj nesto da spava tada.
Snelle da li su i vama bili povecani eozinofili?
Tasho kolika je vrednost kod vas bila? nama je u leukocitnoj formuli 8,3 ref.vrednost 0,0-6,0 a (hm, ne znam kako se ovo kaze na srpskom) ukupni eozinofili 664 ref.vrednost 0-400

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Alergija na mlecne proteine
17.1.2011 17:37:03   
briseljancica
Snelle nisam sigurno nista pojela mlecno jer nista od kupovne hrane ne jedem-sve spremam sama, cak sam poslednjih dana i hleb mesila. uglavnom zivim na bananama i ovsenim pahuljicama. ne jedem mleko, mlecne proizvode, soju, govedinu i kukuruz. ako neko ima neki predlog gde sam mogla da se zaznem ili sta jos da eliminisem javite!!!

(odgovor članu briseljancica)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Alergija na mlecne proteine
17.1.2011 17:43:55   
Anoniman
zasto ne kukuruz?

Bri napisacu posle vrednosti, Marko spava na meni.

Pitala sam danas da dam Maretu probiokid immuno, rece dr NE jer sadrzi ne-znam-sta sto je od mleka. Liobif sme.

(odgovor članu briseljancica)
  Direktna veza do poruke: 162
   RE: Alergija na mlecne proteine
17.1.2011 18:05:54   
Verus
Postoji teorija da deca koja su alergicna na mleko, mogu da budu alergicni i na govedinu.  Zato sam ja to jako polako uvela-i do sada dala samo 3x.  Zato sto je moguce da kaseina ima i fiberima mesa-pa ga zato ima i u mleku.  Ja stvarno retko jedem govedinu, uglavnom piletinu, povrce, ribu.  Pokusaj da izbacis to iz ishrane 2 nedelje i vidi sta se desava.
IZVORNA PORUKA: briseljancica

Snelle nisam sigurno nista pojela mlecno jer nista od kupovne hrane ne jedem-sve spremam sama, cak sam poslednjih dana i hleb mesila. uglavnom zivim na bananama i ovsenim pahuljicama. ne jedem mleko, mlecne proizvode, soju, govedinu i kukuruz. ako neko ima neki predlog gde sam mogla da se zaznem ili sta jos da eliminisem javite!!!

(odgovor članu briseljancica)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Alergija na mlecne proteine
17.1.2011 20:15:47   
briseljancica
Tasho kukuruz moze biti jak alergen, ali ljudi koji su alergicni na kukuruz uglavnom imaju jake reakcije, a ja se hvatam za slamcicu.
inace mislim da sam pronasla razlog ove epizode krvarenja-vino!!!Wine! Casein is one of six substances that may be used to clarify wine. (Egg white is another.) If you call the vintner, ask if casein is used in the "fining process". popila sam casu vina juce uvece
sajt na kome sam nasla ovaj podatak LINK

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Alergija na mlecne proteine
17.1.2011 22:15:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tash


Pitala sam danas da dam Maretu probiokid immuno, rece dr NE jer sadrzi ne-znam-sta sto je od mleka. Liobif sme.


Laktobacilus


IZVORNA PORUKA: briseljancica

Wine! Casein is one of six substances that may be used to clarify wine. (Egg white is another.) If you call the vintner, ask if casein is used in the "fining process". popila sam casu vina juce uvece
sajt na kome sam nasla ovaj podatak LINK


O neeeeeeeeeeeeeee!!!! user posted image

Rekla bih da je ovo na linku user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 165
   RE: Alergija na mlecne proteine
18.1.2011 0:56:12   
choopa choops
user posted image
Da li je ovo bolest modernog doba? Ili sta je ovo vise? pa kako to sad odjednom tolika djeca alergicna?user posted image user posted image user posted image

Zao mi je...Drzite seuser posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Alergija na mlecne proteine
18.1.2011 9:18:07   
Snelle
IZVORNA PORUKA: briseljancica

Snelle da li su i vama bili povecani eozinofili?



Nisam sigurna da su nama uopšte radili ovo user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu briseljancica)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Alergija na mlecne proteine
18.1.2011 11:31:39   
Anoniman
jesu, to je redovna krvna slika, u kojoj ako su eozoni (ili kako se vec zovu) poviseni, onda se kao dijagnostikuje eozonofilija. No, ako u redovnoj KS ne ocitaju nista, onda je sve ok. Al ga spetljah. Htedoh reci da to nije posebno ispitivanje nego se vidi iz redovne KS.

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 168
   RE: Alergija na mlecne proteine
18.1.2011 11:43:42   
Snelle
Razumela Tasho! Nama je krvna slika bila bolja nego što je karakteristično za bebe u tom mesecu. Tako su nam rekli. Znači da  valjda nije bilo povišeno user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Alergija na mlecne proteine
19.1.2011 8:36:54   
Anoniman
Da, onda verovatno nije! user posted image

Naš vinar ne stavlja kazein za izbeljivanje, kaže da dobri vinari njega ne koriste već 10 godina!!! Bio je u čudu odakle znam za taj podatak! user posted image Mi smemo da pijemo vina! user posted image

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 170
   RE: Alergija na mlecne proteine
19.1.2011 8:41:52   
Anoniman
Inače, sem što moje dete iritiraju mlečni proizvodi, mislim da ga iritira još nešto, jer on mukica na telu ima crvenilo svuda sem pod elenom. Na stomaku, leđima i nogicama se tačno vidi gde je pelena, a gde garderoba. Pod garderobom je crven, pod pelenom ne. Oblačila sam mu čist pamučni bodić, ali preko sam umela da obučem pliš. Sada sam probrala garderobicu, i ostavila samo pamuk i za preko bodića, i izbacila sam prašak skroz (omekšivač još davno), i oprala sve domaćim sapunom. Videćemo hoće li biti promena. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 171
   RE: Alergija na mlecne proteine
21.1.2011 8:27:04   
Jeca*
Tasho, evo kako izgleda mleko za koje si me pitala

user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Alergija na mlecne proteine
21.1.2011 8:38:07   
Anoniman
Maretu u bolnici daju Alfare. Bojali su se dal ce prihvatiti, kaze dr, bebe lakse prihvataju Allernovu, a kod nas obrnuto, Allernove je pio 120ml, a Alfare 210ml. Samo Alfare kosta 5000din, francuski je proizvod, moram hvatati neki uvoz jer cu bankrotirati. I sad imam jednu neotvorenu limenku Allernove, ako neko hoce da je kupi. Dr kaze da se ne vracamo na Allernovu jer je to hidrolizat, i da ostanemo na Alfare... Ako neko zna sta to znaci neka mi napise.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 173
   RE: Alergija na mlecne proteine
21.1.2011 8:47:59   
minavb
5000 dinara? Au!user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Alergija na mlecne proteine
21.1.2011 9:06:42   
Jeca*
u cemu li je razlika izmedju ovog gore i ovog?

user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here