|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na mlecne proteine
27.1.2011 14:44:02   
pipili
lepo mi je reagovao na krompir i sargarepu,mada sam je izbacila zasad,ne vidim dobro da li ima krvi u stolici,do nedelje  mu necu dati ponovo jer ce tada biti tacno nedelju dana bez krvi.da li si ti prvo eliminisala simptome alergije pa onda dodala hranu?
i da li znas na sta da obratim paznju,da li bi se pojavila opet krv ili mozda osip,curenje nosa, ako je na nesto od hrane koju uvodim alergican?
sta mi predlazes od voca da mu dam prvo?
da li si davala tu novu hranu kad prvi put uvodis celih 7 dana ili krace i da li si je mesala npr krompir pa kad uvodis sargarepu mesas je sa krompirom?
mozes da nas vidis ako predjes preko nicka,nije profil hteo da mi prihvati fotouser posted image



< Poruku je uredio Alexx RR -- 27.1.2011 14:58:14 >

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Alergija na mlecne proteine
27.1.2011 14:53:59   
Snelle
pipili, vidim tvoje prelepe dečake user posted image Možda moraš da smanjiš rezoluciju fotografije da bi ti bila prihvaćena za profil!
Da ti odgovorim na pitanja redom. S obzirom da se kod nas alergija manifestovala sa otrpilike 4,5 meseca bilo je rano za uvođenje čvrste hrane, tako da sam ja odmah prešla na "dijetu". Kao što sam ti već rekla meni je dr savetovao da izbacim samo mleko i mlečne prizvode iz ishrane, kao i sve namirnice koje u sebi to sadrže. Onda sam ja dosta čitala i primetila da i soja može da pravi problem, pa sam i to izbacila. Htela sam da pijem pirinčano mleko kao zamenu, ali pogledam šta piše na kutiji, kad ono - pored pirinča i soja! Zato ti kažem, čitaj sadržaj svega što kupuješ, pa čak i onaj hleb u celofanu zna da sdrži surutku (ne znam da li bi to smetalo ili ne, ali ja i to izbegavam). Sa nemlečnom ishranom smo počeli sa 5,5 meseci, sve po savetu gastro lekara. Uvela sam joj prvo pirinčane pahuljice pomešane sa mojim mlekom, i lepo ih je prihvatila. Četvrtog dana sam uvela krompir sa mojim mlekom opet, pa šargarepu. Svaku namirnicu sam davala po 3 dana, pa onda četvrti dan novu. U početku sam davala odvojeno, ne jednu sa drugom, ali sam ubrzo od toga odustala i počela da mešam novu sa onim koje sam već davala, ali sam obavezno pravila pauzu od tri dana!
Ne znam šta da ti kažem za taj osip, curenje nosa.....Lana nije reagovala ni na šta od hrane, hvala Bogu. Od voća možeš prvo jabuku, pa bananu, pa krušku. Ja sam jabuku i krušku kuvala, a od pre mesec dana dajem sveže - naravno, sve u dogovoru sa pedijatrom radim.

< Poruku je uredio Snelle -- 27.1.2011 14:55:33 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu pipili)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Alergija na mlecne proteine
28.1.2011 9:11:51   
pipili
snelle,
hvala na savetima,jeste da imam starije dete ali sad kao da mi je prva beba,stariji nije imao nikakve probleme sa alergijama,tako da nemam pojma sta radimuser posted image
sto znaci da gresim!!!resila sam,zbog onakve stolice cudne boje da mu ukinem bananu i vratim se samo na krompir nekoliko dana pa da uvedem ponovo sargarepu a dotad da se uverim da nema krvi ali-uvece je kukao i kmekao i provalim da je gladan.zato resim da mu dam pecenu jabuku,kao da ne jede samo krompir i jutros vidim da mu je malo otecen levi kapak,sad cu da zovem pedijatra i ocekujem ribanje jer nisam pravila pauze izmedju nove hraneuser posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Alergija na mlecne proteine
28.1.2011 9:18:34   
Snelle
Pipili, sumnjam da mu je kapak otečen od jabuke! Možda je nešto drugo u pitanju?
P.S. Razumem tvoju brigu, i znam kako se osećaš, veruj mi ja sam silne suze isplakala kada sam kod svog deteta videla 4 stolice za redom pune krvi! Ali, probaj da se opustiš i da budeš smirena, doći će sve to na svoje. Ma, prevazići ćemo mi te alergije user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu pipili)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Alergija na mlecne proteine
28.1.2011 13:31:49   
pipili
snelle,
i pedijatrica sumnja da je jabuka uzrok,moram da se vratim na krompir pa u subotu vece da mu dam opet jabuku a ujutru da odem do nje u tirsovu,zeli da vidi otok.
ne znam sta je,nadam se da nije na hranu,nego mozda na omeksivac ili nesto...
meni se to jednom desilo kad su cvetale lipe a bilo ih je strasno mnogo u tom delu grada ali sad nije prolece,tako da nije to.cekam nedelju,javicu sta bude.
pozdrav za tebe i bebanicuuser posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Alergija na mlecne proteine
31.1.2011 11:25:15   
pipili
dakle,moje dete je alegricno i na jabukeuser posted image
u nedelju smo vadili krv iz vene,da iskljucimo bubrege a sutra moramo ponovo i da nosimo krv na torlak,da rade antitela na jabuku i jos nesto od hrane da vidim sta smem da mu dam da jede...a dotad samo krompir..
znaci proteini iz kravljeg mleka i jabuka.
makar je krv prestala!


(odgovor članu pipili)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Alergija na mlecne proteine
31.1.2011 14:38:53   
Snelle
Pipili, davne '94. godine mi se pojavila užasna alergija, tek tako odjednom, a imala sam već 14 godina. Do tada nikad ništa! Alergija se manifestovala tako što su mi prsti na rukama užasno oticali, a po nogama sam imala ogromne crvene pečate koji su užasno svrbeli. Radila sam analize i u pitanju je pored alergije na prašinu bila i alergija na jabuke! Verujem da nije problem bio u jabukama koliko u količini pesticida kojima su jabuke prskane. Elem, kako se alergija pojavila, iste godine je misteriozno i nestala. Danas jedem jabuke najnormalnije.
Nadam se da će i kod tvog deteta to biti slučaj. Drži se, sve najbolje vam želim user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu pipili)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Alergija na mlecne proteine
2.2.2011 9:03:54   
pipili
snelle,
hvala ti na podrsci,ja inace mnogo kukam,pa sad gnjavim i ljude po forumimauser posted image ali sam se nekako osetila nesposobno,sta god da uradim ja nesto pogresim,nadam se da je tome kraj.
radice nam antitela na mleko i jabuku,pa cemo videti sta dalje.dr alergolog rece da mu zasad mogu davati krompir i sargarepu ali nam je dala i aerius antihistaminik da pijemo dok se otok sasvim ne povuce.onda mogu da se,nakon 5 dana neuzimanja,urade i kozne probe na jos ponesto od hrane.videcemo...
pozdrav za tebe i user posted image


(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Alergija na mlecne proteine
2.2.2011 11:16:44   
Anoniman
pipili, uradite detetu specifični IgE test na nutritivne alergene.
Dobijaš rezultate za: kraba, bakalar, šargarepa, jabuka, krompir, paradajz, cler, breskva, orah, kikiriki, lešnik, badem, soja, raž, pšenica, susam, kazein, mleko, belance, žumance.

Mene buni kako je Marku nula za mleko a 1 za kazein, kada kazeina ima u mleku? user posted image

(odgovor članu pipili)
  Direktna veza do poruke: 209
   RE: Alergija na mlecne proteine
2.2.2011 11:48:49   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Tash

Mene buni kako je Marku nula za mleko a 1 za kazein, kada kazeina ima u mleku? user posted image



To samo govori u prilog tome koliko su ovi testovi "validni"! user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Alergija na mlecne proteine
2.2.2011 12:31:16   
Anoniman
Baš ću to pitati kad odem na kontrolu. 

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 211
   RE: Alergija na mlecne proteine
2.2.2011 13:42:01   
pipili
tash,
dr je htela da uradimo tako nesto,trebalo je na 5 alergena da ga testiramo:jaja,mleko,soja,kikiriki i jabuka ali je odustala i rekla da je pametnije da idemo samo na mleko i jabuku jer bi mogao test da pokaze lazno pozitivan rezultat na svih 5.rece da oni u torlaku cuvaju krv 6meseci,pa makar necemo morati vise da se bockamo...
hvala na info,pitacu je za to,bilo bi super da toliko stvari odjednom proverimouser posted image
pozz!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Alergija na mlecne proteine
6.2.2011 23:17:29   
Snelle
Pre neki dan smo bili na kontroli. Dr je rekao da na sledeću dodjemo sa njenih 12 meseci, tj. godinu dana i da tada ponesemo 1-1,5 l kravljeg mleka da na licu mesta proverimo da li je dete još uvek alergično. S obzirom da meni bolovanje ističe sa njenih 11 meseci, a planiram da ga produžim ukoliko joj se ne povuče alergija, moraće na kontrolu sa nepunih 11 meseci. Jako me je strah, i sam taj test davanjem ogromne količine mleka u toku jednog dana mi je zastrašujuć i prilično agresivan za tako malo dete user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu pipili)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Alergija na mlecne proteine
6.2.2011 23:19:06   
Anoniman
Zašto to tako rade??? Zašto je ne bockaju? Preko kože odrede? 

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 214
   RE: Alergija na mlecne proteine
6.2.2011 23:20:53   
Verus
Snelle, zasto ne uradis kao sto je nama pedijatar rekla: das joj da jede vocni jogurt?  Ona nam rekla da damo dokle dete hoce da jede: nas bio strah, pa samo dali 1 kasicicu prvi dan, 2 drugi itd.  Pratili stolicu, pratili da li ce biti osipa, curenja nosa, suzenja ociju.  Svih znaka alergije.  Ja da sam na tvom mestu bi to uradila par nedelja pre te kontrole. Tad ces moci da znas, ako burno reaguje na jogurt ( i naravno ako dobije grozne gasove), onda sigurno neces dati da joj daju 1.5 mleka.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Alergija na mlecne proteine
6.2.2011 23:25:02   
Snelle
Tasho, mislim da kod nas taj test preko kože ne bi bio dobar, jer se njoj ne pojavljuje osip, njoj mleko mora da iziritira creva da bi imala krvavu stolicu.
Verus, tvoj predlog mi je bolji od ovog doktorovog, ali nisam pametna kada to da probam?! Sve mi se čini da je još uvek rano user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.2.2011 9:56:57   
pipili
verovatno je dr ubedjena da je mala prerasla problem sa mlekom,jer 95 posto dece ga preraste,doduse,taj se procenat odnosi na uzrast do 3 godine ali opet,velika je verovatnoca da je ona to savladala.to da te ohrabrim ali moram da kazem da mi je malo drasticna metodauser posted image
ja na tvom mestu ipak ne bih nista na svoju ruku ali moras reci dr da te to plasi-neka ti objasni zasto se odlucila na taj nacin da je testira.ne moras prihvatiti bas svaki njihov predlog,ipak je ona tvoje deteuser posted image
pozz


(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.2.2011 14:26:46   
pipili
nama su stigli rezultati sa torlaka-nije alergican ni na mleko ni na jabuku.
tek sad ne znam sta da mislim?
idemo kod alergologa u petak na kozne probe pa cemo videti.


(odgovor članu pipili)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Alergija na mlecne proteine
11.2.2011 11:42:58   
Snelle
Pipili, ja sam već rekla da nam je alergotest na mleko bio negativan, a alergija definitivno postoji user posted image I takođe sam pisala da ti testovi nisu validni do druge godine. Žao mi je, ali to što vam je test negativan ne mora da znači da je stvarno tako user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu pipili)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Alergija na mlecne proteine
11.2.2011 12:26:26   
aster
Snelle, evo da se nadovežem iz druge teme. Prvo smo probali baby king kašicu koja je u sebi imala ad mleko i izašli su nam crveni pečati u roku od minute. Ja sam onda promenila kašicu, koristili smo, a i još uvek koristimo, milupine kašice koje ne sadrže mleko i  to nam je ok. Sa 8 punih meseci smo hteli da uvedemo mlečne proizvode, pa smo po preporuci našeg pedijatra najpre lokalno stavili jogurt, namazala sam mu oko usana. I opet isto, u roku od 1-2 min. su se pojavili pečati. Od tada mu ništa nismo davali, ali sam mislila da opet probamo sa jogurtom, prošlo je već mesec  i po dana. Bili smo na institutu i rekli su nam da možemo da radimo testiranje posle prvog rođendana.

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Alergija na mlecne proteine
11.2.2011 12:50:30   
Snelle
Aster kod kog lekara ste bili na Insititutu? Pročitaj moj post gore kakav test ćemo mi raditi sa godinu dana na Institutu user posted image
Tvoje dete je tačno 1 mesec starije od mog user posted image


< Poruku je uredio Snelle -- 11.2.2011 12:51:04 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Alergija na mlecne proteine
11.2.2011 12:57:16   
aster
Ja mislim da ćemo i mi da radimo test kao i vi. Davaće mu po malo mleka sve dok ne dođe do reakcijeuser posted image user posted image user posted image user posted image Inače, treba da se hospitalizujemo za taj jedan dan.

< Poruku je uredio aster -- 11.2.2011 12:58:33 >


_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Alergija na mlecne proteine
11.2.2011 13:19:05   
pipili
snelle,
sta mislis o teoriji koju je izneo alergolog iz tirsove-da alergija na mleko,ako se ne manifestuje drugacije od krvi u stolici,uopste nije alergija vec nezrelost sluznice creva?zato kazu da se "preraste",dok u stvari, detetov sistem sazri do prve godine.jer,da je alergija,pravila bi se antitela,ne?
to je ono u sta bih ja volela da verujemuser posted image
inace,otoci koje je moj predrag imao su posledica inhaliranja pantenola,po preporuci pedijatra i u razmeri koju nam je dala...opet mi je nesto bio slinav,inhalirala sam ga sa tim a nista novo od hrane nisam uvodila niti sam stavljala omeksivac u ves i on jutros otecenuser posted image
a probe su nam odlozene,dr na bolovanju
pozzuser posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Alergija na mlecne proteine
11.2.2011 15:07:14   
Anoniman
pipili, jel njemu otiču oči? Vodi ga oftalmologu. Možda zbog začepljenog nosa reaguju oči. Lupetam, ali ja bih probala. 

(odgovor članu pipili)
  Direktna veza do poruke: 224
   RE: Alergija na mlecne proteine
11.2.2011 15:48:20   
Snelle
IZVORNA PORUKA: aster
Inače, treba da se hospitalizujemo za taj jedan dan.


Kako? Zašto? Nama to niko nije spominjao user posted image Pošto ćete vi pre nas na test, molim te da nam napišeš kako ste prošli.
Pipili, i ja bih jako volela da verujem u tu teoriju alergologa iz Tiršove, i sa strepnjom čekam test sa mlekom, mada, sve više razmišljam o opciji koju mi je Verus preporučila, davanje voćnog jogurta pre odlaska na Institut i "agresiju" mlekom.

< Poruku je uredio Snelle -- 11.2.2011 15:49:41 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

krevet ili krevetac
emicaa

pustate li vi vase bebice da spavaju sa vama u krevetu

da (61%)

ne (27%)

samo kad je bolesno (12%)


Ukupan broj glasova: 132

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here