|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 04/17[chat]
22.4.2017 20:50:18   
IvanaSK RR
E to i meni nije jasno, ona sa jednim koje spava nocu nadje tebi da se zali, svasta. Moja ne spava ni danu ni nocu, al tebi duplo user posted image
Ne znam, ima i previše razmazenih zena, mislim. Mislim, dobijes bebu i očekuješ da ti zivot bude isti, pa bas ce biti.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Razgovori mama 04/17[chat]
22.4.2017 21:06:38   
suzi kju
Ma ne da nije isti već se promeni u potpunosti. Lepo si rekla,razmažene žene, ništa drugo.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Razgovori mama 04/17[chat]
22.4.2017 21:57:18   
Maraj
Kad vec spominjete kukanje..... meni su od tih majki koje kukaju jos gore one majke koje velicaju svoju decu. Toliko ih velicaju ko da sam ja kreten pa ne razlikujem crno od belog...

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Razgovori mama 04/17[chat]
22.4.2017 22:02:00   
IvanaSK RR
Hahaha, Maraj, uglavnom te sto kukaju su one koje velicaju svoju decu user posted image
Svakoj majci je svoje dete najlepše. (meni nisu)

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Razgovori mama 04/17[chat]
22.4.2017 23:05:35   
mama Jo
Vise puta sam pregledala teme, ali nisaam mogla da pronadjem samo tu temu, mozda se negde vodio razgovor o tome i stvarno nisam uslela da pronadjem. Zato se izvinjavam ako krsim neko pravilo, mozete me uputiti gde da iscitam to sto me zanima, a veoma me zanima tema i iskustvo roditelja kada je razlika izmedju dece dve godine, nesto malo jace od dve?
Hvala svima unapred ☺

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Razgovori mama 04/17[chat]
22.4.2017 23:07:08   
Maraj
Ma ivana sve to ok. Normalno je da volis svoje dete iznad svega. Al to kovanje u zvezde... pa on je visok. Pa jede cedjenu narandzu i indijski orah za dorucak. A ja u soku... to bilo prošlo leto. Moj L imao 8 meseci a taj mali 9. I naravno moj L visi od tog malog i dan danas. Al njen sin je najvislji...za nju naravno....
Al ja nemam tu potrebu da hvalim svoje dete

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Razgovori mama 04/17[chat]
22.4.2017 23:25:00   
Mariya
Veče mame!
Mi tek sad u krevetu, bili smo na rođendanu kod kumića oa smo okasnili.
devojčice su u turbo stanju, još uvek pričaju, pune su doživljaja.
Mi završili prvu turu terapije, 8.maja počinjemo drugu, dotad odmaramo. Mislim odmaramo od odlazaka za Ns, jer ja njega i dalje moram da vežbam, 2 vrste po 3x dnevno.
Inače smo svi slinavi, Lu i ja manje, H i L više. L mi se sinoć budio na 15-20 minuta zbog nosa, a sisao na 2 sata, pozelenela sam! I onda se do ujutro valjda toliko umorio da je spavao od pola 8 do pola 11 tako da se nije ni mrdnuo(a ja sam tad naravno već ustala).
Bila mi je danas sestra, sutra leže u bolnicu, opet je primala teansfuziju jer se ks ništa nije poboljšala za više od 3 nedeljeuser posted image našli su joj neko zadebljanje na debelom crevu, to su gledali uz,pa će to da ispituju. A ja nemam vremena ni da proguglam šta bi to moglo da bude..
I mene nerviraju mame koje kukaju što im se život posle dece promenio, ali još više me nerviraju one što su rodile decu a ponašaju se kao da ih nemaju, izlaze i provode se 6 nisu sa decom.
Skockice sta je bilo kod lekara, je li refluks?

Mama jo, tema se zove mala razlika između dece ili slično, ukucaj u pretraživač, ne mogu sa tel.postavim link.

< Poruku je uredio Mariya -- 22.4.2017 23:30:58 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Razgovori mama 04/17[chat]
22.4.2017 23:38:38   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Hahaha, Maraj, uglavnom te sto kukaju su one koje velicaju svoju decu user posted image




Samo ti i ja kritikujemo svoje, mi smo posebna sorta user posted image
( ti svog za učenje, ja mog što se bije).

E nisam rekla, prestao je da gura decu, sada je diiiivan, srce moje user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Razgovori mama 04/17[chat]
22.4.2017 23:40:29   
Sanjica26 RR
Maryia mnogo mi je zao zbog sestre. user posted image Valjda ce otkriti sta joj je konacno.
Znaci svi ste u krug prehladjeni.
Mi smo za sada dobro. T u ponedeljak prima vakcinu onu pred skolu. Nije mi bas svejedno.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Razgovori mama 04/17[chat]
22.4.2017 23:40:34   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: mama Jo

Vise puta sam pregledala teme, ali nisaam mogla da pronadjem samo tu temu, mozda se negde vodio razgovor o tome i stvarno nisam uslela da pronadjem. Zato se izvinjavam ako krsim neko pravilo, mozete me uputiti gde da iscitam to sto me zanima, a veoma me zanima tema i iskustvo roditelja kada je razlika izmedju dece dve godine, nesto malo jace od dve?
Hvala svima unapred ☺



mama JO, imaš ovu KLIK

Možda i ova KLIK OVDE

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Razgovori mama 04/17[chat]
22.4.2017 23:55:00   
degu
Marija nisam u toku za seku, ne stizem da citam user posted image nadam se da ce biti dobro.
Joj ja se tako dobro osecam kad vidim da i druga deca ne spavaju user posted image
Oko mene sva neka deca sto spavaju, samo su mene zaobisla user posted image kaze mm jel ti stvarno verujes u te price, pa reko sto biblagale zene kad kazu da spavaju user posted image ko ce ga znati . Ja sam ovaj put istrenirana, dovoljna mi je jedna tura od 3 sata ili 2 od 2 sata i funkcionalna sam. Najgore je to budjenje na 15-20 min. B uglavnom sisa nocu na 2 sata,, a nekad se i cesce budi. Suzi, moja jedina uteha mi je uvek bila "zamisli da su blizanci", tako da mi sto im deca ne spavaju dobro znamo sta je to, a ti jos puta 2. Ali proci ce, svakim danom smo sve blize spavanju :D

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Razgovori mama 04/17[chat]
22.4.2017 23:59:10   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: degu
.
Joj ja se tako dobro osecam kad vidim da i druga deca ne spavaju user posted image
Oko mene sva neka deca sto spavaju, samo su mene zaobisla user posted image kaze mm jel ti stvarno verujes u te price, pa reko sto biblagale zene kad kazu da spavaju user posted image ko ce ga znati .


Degu, drugarice po deci i njihovom buđenju user posted image
Meni je S prvi put ja mislim negde sa 22 meseca spojio tipa 5-6 sati, i meni je to bilo WOOOW. Sećam se da sam slavila user posted image
Posle opet traljavo, pa na smenu, malo spava, malo ne spava. Sve dok nije prestao da sisa, od tada bolje spava.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Razgovori mama 04/17[chat]
23.4.2017 0:05:08   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Ne znam, ima i previše razmazenih zena, mislim. Mislim, dobijes bebu i očekuješ da ti zivot bude isti, pa bas ce biti.



Ja u zbunu slušam majke koje kukaju na svekrve i mame, a pritom imaju svu pomoć ovog sveta.
Nemaju pojma šta znači da sve ali baš sve moraš sam (otac/majka sami).

I mm se naravno iščuđava što su nezadovoljne, kaže - pa da mi neko (od poverenja) pola sata nedeljno pričuva, skuva, nahrani dete, bio bi zadovoljan On baš baš ne vole te što imaju svu pomoć, a pričaju da nemaju i da im niko ne pomaže, uh što ih vole, što je Sava stariji sve ih više voli user posted image user posted image . I primetila sam da te što kukaju, nikada sa detetom maltene nisu, uvek je neko drugi (xy osobe) sa detetom i kada su one tu.


A volim da čujem kada neko ima pomoć i pohvali svekrvu, majku, sestru, to mi je lepo, znači da ceni. Ljudi ne cene danas ništa, samo grabe.


< Poruku je uredio dunja RR -- 23.4.2017 0:11:40 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Razgovori mama 04/17[chat]
23.4.2017 7:31:21   
IvanaSK RR
Jutro.
Dunja, on je mala dusa, i uvek je divan :)
Mariya, ja sam bila u kafani pre dva meseca user posted image .
Meni mama pomogne kad moze, pricuva macu da mi odemo nesto da obavimo i opere sudove, na primer. Nije to nešto preterano, ali meni znaci. Skoro sam isla do ginekologa pa usput imala i vremena za kafu u kaficu... Jes da sam brzo izasla, odvikla sam se se od mirauser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Razgovori mama 04/17[chat]
23.4.2017 7:58:35   
Anck Su Nmaun
Jutro zeMske
Ne znam jel sam pisala ali ja imam jednu u svom okruzenjuu s kojom moram da precitim ner ne verujem sta prica . Rodila jedno detee a kao da ih 10 pa mi doje i pametuje kako ja ne znam.kako je to user posted image a ja ne verujem sta slusam. Sve ona zna, ona se umori , njeno dete je posebno, hiperaktivno(naravno) videla bih ja da imam jednog takvog user posted image
Tacno ne tnam sta reci na takve glupe komentare majke svetice!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Razgovori mama 04/17[chat]
23.4.2017 8:15:33   
IvanaSK RR
Anck, kazes joj da je to strasno, mozda bi trebala kod lekara da ga vodi, nikad nisi videla tako nesto... Tvoji su mirni kao bubice od kad su se rodili..

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Razgovori mama 04/17[chat]
23.4.2017 9:01:10   
Mariya
Jutro mame!
I dalje ogovaramo user posted image
Ivana, izlazak sa drugaricama na kafu ili u grad se ne važi kao izlazak.
Mislim konkretno na one noćne izlaske, ostaviš decu i ideš da se napiješuser posted image Moja koleginica (bila je drugarica ali baš zbog ovoga više nije)ima dečaka od 3 godine. Otkako se nakon porodiljskog vratila na posao, ona izlazi, opija se, muva se sa šefom! Pa meni to nije normalno. Jedna druga mama, dvoje dece su nam generacija,njena kao i moja imaju 5i 2 godine, ona više večeri nedeljno odlazi u grad sa drugaricama, pa jedna kod druge na sedeljke gde igraju poker i pijuuser posted image

< Poruku je uredio Mariya -- 23.4.2017 9:02:58 >

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Razgovori mama 04/17[chat]
23.4.2017 9:03:57   
Sanjica26 RR
Dobro jutro. Nas tri smo u auto. Cekamo dq pocne slizba, pa da udjemo. Kisa neprestano pada.
Ovo sto ste pricale o hvalbama i kukanju delimicno je istina.
Kod mene je uvek bilo transparentno. Nikad nismo lagali. Nasa deca su jako rano pocela da spavaju cele noci. Ljudi nas gledaju popreko kad cuju tako nesto.
Ali kad nesto nije u redu naravno da cu da kazem. Sofi je nemirko i to kazem. Sta ima tu da lazem.Uvek sam objektivna. Za svoji decu sam uvek surovo iskrena. Mozda nije dobro. Ali za decu jeste kasnije dobro.
O pomoci strane nemamo. Nijednom nije dosla svekrva da mi opere sudove a kamoli da skuva rucak i u prvim danima kad sam dosla iz porodilista. Pritom zivi u gradu. Onda vam je jasno kako se snalazimo sami bez pomoci. Naravno da bih volela da nam neko uskoci. Ponekad ih pricuvaju na sat dva kad nemamo kud. Sad u utorak ide mm na put, pa mora za pre podne da uzmem slobodan dan. I tako.
Eto i ja da kazem nekuuser posted image



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Razgovori mama 04/17[chat]
23.4.2017 9:28:23   
Anck Su Nmaun
Meni je glupo da izmisljam ako je dete u necemu uspesno naravno pohvalicu se, ako nije nije. Al da sebe dizem u visine kako sam svetica ..malo mi to fuj. Al su mi naj smesnije mame koje imaju pomoc, znaci mame su tu svekijevci ili zive u zajednici pa i onda kako ne postizu sve, kukaju i ostalo... ma.daaaj. O xemu prixamo...
A Ivana sa takvima kao sto je ova ne vredi ulaziti u rasprave, to je po meni suludo i besmisleno...al bas besmisleno cim takvu izjavu moze da da. Skrenem temu i slatko se nasmejem samo.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 23.4.2017 9:30:51 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Razgovori mama 04/17[chat]
23.4.2017 9:40:46   
IvanaSK RR
Mariya, da, da, ta sam, bila sam u nocnom izlasku, nisam se napila (popila sam dva, Somersby-ja), ali sam igrala. Nisam se ni sa kim ni muvala :)
Ne ogovaramo nikog direktno, nego indirektno user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Razgovori mama 04/17[chat]
23.4.2017 13:25:55   
suzi kju
Ja se generalno ne zalim na neki umor, nepostizavanje, jer se nekako uklapam, jedino na šta se žalim je nespavanje, to već i ptice na grani znaju.
Pomoć sam imala tri meseca po rođenju maleckih, posle toga ne.Volela bih da imam nekog ko će da uskoci s vremena na vreme ,pomogne oko dece,ništa u kuci ne mora da radi. Mada s druge strane nikad niko nece moći da mi nabije na nos kako mi se uvek našao (ovo se odnosi na muževljeve) pa mi je mirna glava. Sve smo nas dvoje sami u životu uradili, bez ikakve pomoći. I ponosna sam na to.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Razgovori mama 04/17[chat]
23.4.2017 13:28:04   
degu
Mene gledaju sa cudjenjem.kad kazem da beba ne spava, tj da se budi svaka 2 sata, nekad cesce. Onda jos dobijes usput savete da ga pustim da otplace. Nema veze,ako je gladan nek nauci da se strpi user posted image
Dunja i T je pocela sa 18 meseci da sastavlja kad je prestala da sisa.
A mame koje imaju pomoc ne znaju to da cene. Ja sam rekla nikad nista protiv svekrve necu reci, bila mi je posle porodjaja, pomogla mi je koliko moze i znam da bi mi pomogla i mimo porodjaja samo da moze,ali toliko je zena rastrzana da nema 5 minuta za sebe. A sto se tice izlazaka mm.se jezi od toga, od pijancenja nocu i tog nekog provoda, a meni odavno to nije ni potrebno. Samo neko vreme za popodnevnu kaficu i razgovor sa odraslim osobama, bez dece, ali u ovom periodu dok je tako mali i to mi deluje kao nemoguca misija.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Razgovori mama 04/17[chat]
23.4.2017 13:47:06   
MicinaMama
Degu evo da te pozdravi ovde na temi!kako je maleni?Jesi li se ti oporavila!Ljubim!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Razgovori mama 04/17[chat]
23.4.2017 18:50:47   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: mama Jo

Vise puta sam pregledala teme, ali nisaam mogla da pronadjem samo tu temu, mozda se negde vodio razgovor o tome i stvarno nisam uslela da pronadjem. Zato se izvinjavam ako krsim neko pravilo, mozete me uputiti gde da iscitam to sto me zanima, a veoma me zanima tema i iskustvo roditelja kada je razlika izmedju dece dve godine, nesto malo jace od dve?
Hvala svima unapred ☺



mama JO, imaš ovu KLIK

Možda i ova KLIK OVDE



Sjajnooooo 😊 hvala od ❤

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Razgovori mama 04/17[chat]
23.4.2017 19:13:24   
degu
Bolje sam, u smislu da sam na svojim nogama, ali jos nisam ko sto sam bila, jos npr ne mogu da potrcim, da cucim, da odignem nogu kad lezim na boku, kad su promene vremena imam bas jake bolove. Vec me to pomalo baca u depresiju, bojim se da ce tako i ostati. Maleni je dobro, malo se mucimo sa njegovom alergijom i mojom dijetom, ali on je dobar, smesko je mali.
Kako si ti?

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here