|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Biohemijska trudnoca
8.3.2012 13:10:06   
ivanarepova
cao djevojke da se i ovde javim imala sam i ja biohemijsku trudnocu i krvarenje je nastalo posle 6 dana kasnjenja menstruacije vrlo obilno pa sam zaglavila u hitnu 1.3.2012 rekla mi je da uradim betu odma otisla sam uradila jer na UZ nije videla plod a test je pokazivao user posted image TAD JE BETA pokazala 2 mUI/mL i ona mi je rekla OVDE NEMOZE OPSTAT OVA TRUDNOCA vrlo je mala beta ... proslo je kako vidite 8. dana od toga KRVARENJE JE PROSLO I NAKON 4. DANA DOKTORICA ME NARUCILA ZA 27.3. DA URADIM BETU OPET I DA URADIM NEKE NALAZE ! ... volela bi da znam jer citam po netu da li mogu da odma probam sa drugom trudnocom ima li iko iskustava JER SAM SAD PSIHICKI DOBRO ... a ta biohemijska trudnoca je dobar predznak za FINU SL. TRUDNOCU .... POZZZZZZ pisite

(odgovor članu NinaR)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Biohemijska trudnoca
8.3.2012 13:20:07   
malenac76
ivana kad je biohem trudnoca u pitanju mozes odmah sljkedeci ciklus da radis na bebice..cak su i jako velike sanse da odmah opet zatrudnis.takvih iskustava je bilo bas dosta ovdje na RR

(odgovor članu ivanarepova)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Biohemijska trudnoca
8.3.2012 13:46:32   
ivanarepova

IZVORNA PORUKA: malenac76

ivana kad je biohem trudnoca u pitanju mozes odmah sljkedeci ciklus da radis na bebice..cak su i jako velike sanse da odmah opet zatrudnis.takvih iskustava je bilo bas dosta ovdje na RR

MALENAC BILA SAM VRLO ZBUNJENA KAD JE BILO NASTALO KRVARENJE DA SAM UMISLILA "MA TO JE PRAVI SPONTANI STA CU SAD?" nisam znala o cemu se radi .... kad ono ... biohemijska t. ... mala beta sad mi je garant beta NULIRALA vratila se u normalu a i ja se osecam normalno ... PSIHICKI I FIZICKI ...... VOLELA BI DA ODMA POSLE SAD NEDELJE POCNEM RADITI NA BEBI JA I MOJ DRAGI user posted image ... MADA CE PROCI SAMO 2. SEDMICE OD KRVARENJA .... PITAM SE STA CE MI REC GINEKOLOG DA LI SAM MALO PORANILA .... NEMOGU CEKAT SL. MENSTRUACIJU

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Biohemijska trudnoca
8.3.2012 13:54:27   
ivanarepova
ALI IAKO MI GINEKOLOG NIJE NISTA REKAO NI DA SE CUVAM POSLE OVOGA NIST SAMO JE REKLA NA ITALIANSKOM JEZIKU " NON SI PO FARE NIENTE BETA E PICOLLA " to jest " NEMA STA DA SE URADI BETA JE VRLO MALA" ... i tjesila me da se nesikiram al nije mi rekla da nesmijem IMAT ODNOSE I PLANIRAT TRUDNOCU ODMAH

(odgovor članu ivanarepova)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Biohemijska trudnoca
13.4.2012 5:11:39   
cvijet
Zdravo,ja sam nova na forumu.Zadnja menstruacija mi je bila 18.2.,pa nisam dobila u martu sto sam pripisivala stresu.Jucer sam uradila test,bio je pozitivan,ali kako sam to jutro vadila nalaze,tj.krv i urin,20 min poslije sam dobila krvarenje.Trajalo je dan i po,danas su bili kao ugrusci krvi u toaletu.Jako me brine jesam li trudna.Dok ne odem kod ginekologa,mislim da cu sve nokte izgrickati.Izvinite na dugom postu.Hvala

(odgovor članu ivanarepova)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Biohemijska trudnoca
4.6.2012 0:30:49   
ljupkaaa
zdravo ja sam takodje nova na forumu u martu 2011 god imala sam biohemijsku trudnocu.kasnilo mi je dvije sedmice,uradim test on pokazeuser posted image nakon par dana ja na poslu,pocne krvarenje bolovi,odem ginekologu i kaze da je postojala trudnoca,medjutim plod nije bio uredu i nije mogao opstati.posle toga uradim sve analize i sve je super nikakvih prepreka,medjutim godina je prosla od toga a ja nikako da zatrudnim.zato molim sve vas sa ovakvim iskustvom da mi kazete da li se posle takve trudnoce mogu stvoriti problemi,i da li zbog toga nemogu da ostanem trudna.veliki pozdrav za sve i hvala unaprijed

(odgovor članu cvijet)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Biohemijska trudnoca
4.6.2012 18:42:34   
Mikica01
Zna li ko da li u slucaju biohemijske trudnoce oplodjena jajna celija uopste prodje kroz jajovode?
Gde taj plod bude kad, ajde da kazemo, propadne?
Odgovore na ta pitanja nigde ne mogu naci. Hvala vam unapred devojke :)

(odgovor članu ljupkaaa)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Biohemijska trudnoca
4.6.2012 18:50:33   
Maslacak15
Znam jauser posted image user posted image Plod bude u materici. Naime da bi bilo "biohemijske trudnoce" mora da bude hcga koji emrbion proizvodi i ubaci u cirkulaciju majke. To znaci da je implantacija morala da pocne, i trofoblast ostvari kontakt sa maternalnom cirkulacijom. Zove se biohemijska zato sto se rano proces zaustavi, obicno zbog gresaka u embrionu (hromozomskih ) ili pak redje zbog nepovoljnih uslova za razvitak ploda. Ali biohemijska nije nista drugo nego ultra rani pobacaj, a termin je otud sto se obicno u tom stadijumu jos nista ne vidi na ultrazvuku. HCG mora da bude otprilike iznad hiljadu da bi se video gestacioni mesak. Ali embrion je tu u materici i kad je HCG 10. Pozdravljam te

(odgovor članu Mikica01)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Biohemijska trudnoca
11.6.2012 14:02:35   
Lehrerin
Pozdrav svima. I ja sam imala biohemijsku trudnocu. prvo mi je kasnila user posted image 7 dana, a onda je krenula ali vrlo slabo i tako tri dana, sto mi se do sada nikada nije nesilo. Uglavnom samo prvi dan bude slabo, a drugi i treci katastrofa. I ja posumljam na trudnocu i uradim betuHCG, a rezulta 35. Sutradan odem kod ginekologa na UZ in mi kaze da se na ultrazvuku ne vidi nista, samo neko malo zadebljanje i da ce plod verovatno uskoro da ode sa menstruacijom posto su vrednosti HCG-a jako niske. Tako je i bilo. Istog dana sam dobila obilno krvarenje koje mi traje, evo vec 5 dana. user posted image . Nadam se da cemo sledeceg meseca imati vise uspeha, posto vec sedam meseci radimo na bebi, ali nista.user posted image Pozdrav

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Biohemijska trudnoca
11.9.2012 11:51:38   
Anoniman
Pozdrav mile moje.U braku 4 godine...Laparaskopija u februvaru.
U Junu mjesecu spontani 6+3 nedjelje...Prije par dana ugledam user posted image nema veće sreće ,prvi dan beta 10,za dva dana 2.75 user posted image ....
Moram i idem dalje jer sam od tog spontanog dosta ojačala ona narodna što te ne ubije to te ojača..
Kakva su vaša iskustva sa biohemiskom trudnoćom....Pozzdrav

(odgovor članu Lehrerin)
  Direktna veza do poruke: 110
   RE: Biohemijska trudnoca
11.9.2012 22:06:30   
Nataša1
Cece, mnoge žene su uspele da reše taj problem sa aspirinom. Pile su svakodnevno onu najmanju dozu od 100 mg koja se pije za cirkulaciju. Pogledaj malo temu o Baby aspirinu, možda je to baš za tebe. Naravno, ako imaš problem sa želucem, čir ili nešto drugo, onda nikako nemoj da ga uzimaš.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Biohemijska trudnoca
12.9.2012 10:11:28   
Anoniman
Hvala ti Nataša..user posted image Pogledat ću tu temu,iako nitko mi od dr.nije tako što predložio,oni kažu to se dešava ženama a ja se raspadamuser posted image

(odgovor članu Nataša1)
  Direktna veza do poruke: 112
   RE: Biohemijska trudnoca
2.8.2013 16:44:42   
zece
Mojata trudnoca zavrsi beta hcg ne se duplirase I bese mnogu malku vcera I vecerta iskrvariv sega pak ke mora na vto da odam doktorite imat nadez oti ke uspee ako ednas e uspealo pak ke uspee

(odgovor članu sunce ***)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Biohemijska trudnoca
14.2.2014 15:17:49   
Enalen
hm..ja sam mislila da sam imala biohemijsku, ali sad ne znam kako se to zove, posto kod mene nije bio taj slucaj da mi kasni, daj su 2 crte ili visoka beta, pa obilno krvarenje...kod mene je bilo drugacije. Kasnilo mi nekih 10ak dana, a test bio negativan. posle par dana odem na UZ i dr mi kaze da je to lazna trudnoca, mesak se nije razvio a sve ostalo jeste. Beta je pokazala da nisam trudna, a on mi dao Primulit nor da izazove mecu. Dobila sam tek 49. dan i od tada mi se poremetio ciklus skroz. Zna li neko sta je ovo, ja sam mislila da je to ta lazna, tj. biohemijska trudnoca.

(odgovor članu sunce ***)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Biohemijska trudnoca
22.3.2014 21:58:10   
Anoniman
Posle biohemijske za koliko ste dobile prvu menstruaciju ...jel dolazi standardno kao da nista bilo nije ili se ceka od 4-6 nedelja??user posted image

(odgovor članu Enalen)
  Direktna veza do poruke: 115
   RE: Biohemijska trudnoca
22.3.2014 22:01:32   
gogili75
ja sam dva puta imala biohemijsku trudnoću i oba puta sam dobila za 4 nedelje

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Biohemijska trudnoca
22.3.2014 22:13:55   
Anoniman
Hvala ti user posted image da li ti racunas od dana krvarenja kad je to krvarenje pocelo od prvog dana ...mene brine malo proslo je 4 nedelje a jos je nema...A svi kazu da je ta biohemijska kao zakasnela na kraju menstruacija tako izgleda....

(odgovor članu gogili75)
  Direktna veza do poruke: 117
   RE: Biohemijska trudnoca
25.3.2014 10:33:18   
plačljiva
Ja sam prošle godine imala biohemijsku trudnoćuuser posted image i ciklus mi je kasnio 7 dana,bio je obilniji nego inače...I posle tog ciklusa dva ipo meseca nisam dobijala user posted image verovatno bio neki hormonski disbalans...Posle je sve došlo na svoje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Biohemijska trudnoca
20.4.2014 13:27:56   
Verolina
Ja sam pre nedelju dana zavrsila sa svojom, po ko zna koji put, biohemijskom trudnocom. Beta 6.4, posle toga krvarenje koje je bilo uzasno. Jbga...Sakupljam se za VTO u septembru, valjda ce tad biti bolje.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Biohemijska trudnoca
20.4.2014 17:58:12   
amelia
Verka zao mije user posted image koji je problem kod tebe? Zelim ti puno srece u septembru i da ti VTO uspe da dovijes zdravu i lepu bebicu user posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Biohemijska trudnoca
20.4.2014 18:01:58   
Verolina
Pa to se ne zna, draga moja. Ali ce se valjda saznati. Nesto je na molekularnom nivou u pitanju, ali ne znam sta.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Biohemijska trudnoca
20.4.2014 18:24:08   
Maslacak15
Joj Verka kod tebe je bas komplikovanouser posted image . Mislim da bi trebalo da odradis apsolutno sve analize koje do sada nisi, ali to sigurno i sama znas. Mora da postoji neka caka. Mora. Lepo je ponovo videti t ena forumu! Nedostajala siuser posted image

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Biohemijska trudnoca
20.4.2014 18:27:34   
Verolina
Znam.
Toga je vrlo malo ostalo, mada, trebalo bi da idem na laparo ili histero, bez obzira sto sam radila HSG, ali sam tolika kukavica za touser posted image
user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Biohemijska trudnoca
20.4.2014 18:40:53   
mika79
Verolina user posted image baš mi je žao, nadam se da ćeš ako ne ranije u septembru biti user posted image , držimo figeuser posted image

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Biohemijska trudnoca
20.4.2014 19:39:17   
Maslacak15
Verka jesi odradila u medjuvremenu kompletan OGTT sa insulinemija ? A sve vezano za imunologiju i koagulaciju ( ukljucujuci kardiolipidna, antitela, antifosfolipidna antitela itd)?? Posto to kod tebe definitivno jeste recurrent miscarriage sndrom u relativno ranom stadijumu...

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Pitali smo doktor-ginekologa: 30-to dnevni...
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...



Click Here