|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Biohemijska trudnoca
30.4.2010 15:24:29   
ksenija81

IZVORNA PORUKA: 2002m

bar  smo videli da mozemouser posted image user posted image .Vise  srece  sledeci putuser posted image

Bas mi je zao, jer znam kako sam se osecala kad mi se to desilo!
Jos uvek sam pomalo tuzna, ali trudim se da ne razmisljam.
Samo sto se meni sve mnogo brze desilo i da nisam uradila betu ranije, ne bih ni znala da je bilo nesto jer inace dobijam na 28-32 dana.
Samo hrabro i nadam se da ce sve bi ok sledeci ciklus.user posted image

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Biohemijska trudnoca
14.5.2010 22:36:16   
caja 2
Da se javim,danas 23 dan krvarim i ginekolozi su rekli da je bila biohemijska trudnoca i da mogu jos 20 dana krvarim al bolje je to nego da me ciste tj kiretaza tako i ja mislim.

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Biohemijska trudnoca
14.5.2010 22:41:17   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: caja 2

Da se javim,danas 23 dan krvarim i ginekolozi su rekli da je bila biohemijska trudnoca i da mogu jos 20 dana krvarim al bolje je to nego da me ciste tj kiretaza tako i ja mislim.


Drzi se macouser posted image

(odgovor članu caja 2)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Biohemijska trudnoca
14.5.2010 22:42:39   
Mari86
IZVORNA PORUKA: caja 2

Da se javim,danas 23 dan krvarim i ginekolozi su rekli da je bila biohemijska trudnoca i da mogu jos 20 dana krvarim al bolje je to nego da me ciste tj kiretaza tako i ja mislim.


miko zao mi je user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Biohemijska trudnoca
14.5.2010 23:13:25   
pepino
IZVORNA PORUKA: caja 2

Da se javim,danas 23 dan krvarim i ginekolozi su rekli da je bila biohemijska trudnoca i da mogu jos 20 dana krvarim al bolje je to nego da me ciste tj kiretaza tako i ja mislim.


Ne kontam,da toliko krvaris,da je to normalno?Ako sam te dobro razumjela????user posted image
Meni to bas nije jasno i ne bi rekla da je to normalno,al dobro,mozda ja grijesim?!user posted image
Pa kad si zadnji put radila ultrazvuk,sta su ti rekli,vidjeli,kad si zadnji put vadila betu,kolika je bila?

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Biohemijska trudnoca
15.5.2010 0:29:47   
caja 2
Moja Pepino mislim da se sjecas kad sam pisala o mom krvarenju al tu temu nemogu vise naci,kad sam prvi put vadila betu bila je 57 drugi put 23 treci put 47 a danas 39.3 ginekologa su me pregledala i prvo su sumljali da je vanmatericna al danas su mi tek rekli da nije da se desila trudnoca i da je otisa tj odlazi polako sa tim mojim krvarenjem.......materica pokazuje malu jako malu gestatijsku vrecicu u kojem plod bude i bila je veca prije 5 dana danas kad sam bila na pregledu manja je nego prosli put.valjda se cistim dal je to biohemijska ili spontani pobacaj kojim se ja sama cistim nemam pojma.medjutim ovako su mi rekli da zena koja nije radjala da ju je rizicnije cistit tj kiretazu nego zene koje su radjale............da oni mene imaju pod kontrolom i uslucaju jaceg krvarenja da se javim i da mi je tad kiretaza zadnja opcija al ovako da nije,,,,,uglavnom iz mene ide cokoladne boje sad krv user posted image al meni je drago u tom svemu da me nista neboli samo sto me imam osjecaj iscrpilo.user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Biohemijska trudnoca
15.5.2010 0:31:21   
cipiripi
vidi draga da tvoji dr ispitaju razlog zasto ti se to desava user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Biohemijska trudnoca
15.5.2010 0:40:40   
caja 2
trazila sam nekog slicnog da mu se desava ili desilo kao i meni sto se trenutno desava al nemogu naci....kod sanje sibincic tek u 7 mjesecu imam zakazano,ona ce biti 7 ginekolog koja ce mi pokusati naci uzrok zasto mi se to desava uglavnom opet kazem ma koliko ja to NE HTJELA ILI HTJELA ako mi nije bilo sudjeno da i ova trudnoca bude kako treba bolje sto je sad u stanju odlaska nego kasnije kad bi bila veca trudnoca,mislim da me razumijete.....doktori su mi danas rekli da ce mi vjerovatni user posted image kasniti poslije ovoga al inace mi kasni tako da je sad iscurilo u narednih godinu dana da nema ni kapi nebi se cudilauser posted image user posted image al glavu gore NADA me nikad nije napustila ni sad,ponekad pozelim da su mi svi ti silni nalazi i svi ti silni doktori nasli problem al NISTA.......imam problem sa stitnom zlijezdom al tsh je sad 1,62 znaci dobar.Samo jedan doktor mi je htio uzeti pare na lijep nacin Pepino zna na koga mislim i sad sam se uvijerila opet da nije u pravu taj doktor jer sta je on hti s tim nemam pojma.Dat ce dragi bog i meni..user posted image

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Biohemijska trudnoca
15.5.2010 0:43:59   
caja 2
pa sad moram cekati da prodje te 2 sedmice pa na kontrolu sa betom ponovo,pa idem sto se kaze jovo na novo.vaditi nalaze al sad privatno pa kud puklo da puklo.

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Biohemijska trudnoca
15.5.2010 0:59:33   
Anoniman
Draga žao mi je što prolaziš kroz sve to ..
Insistiraj na analizama i ne odustaj.Niko to neće umesto tebe, veruj mi ...
Srećno! user posted image

(odgovor članu caja 2)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Biohemijska trudnoca
15.5.2010 23:16:11   
pepino
Cajo znam sta si pisala,ali bas toliko da to ide iz tebe,da ti beta jos nije opala skroz???user posted image
Nemam pojma malo mi je to sve cudno sto to toliko traje,jos ti nije sve ispalo,a oni te ne ciste?user posted image
Al dobro,valjda oni znaju zasto to tako rade...Valjda....
Znam koliko moze biti teska,stetna kiretaza zenama,pogotovo onim koje nisu radjale,ali kad se mora,mora se!Bolje i da ti struzu matericu nego da nedaj Boze dobijes sepsu ali nece se to desiti!Ni mene prvi put nisu cistili,ali mi je sve-veliki ugrusak ispalo samo jos dok sam bila u bolnici,i posle 2 nedelje sam radila betu,bila je oko 0,5 cini mi se!Da je bila veca odma bi me ocistili,ovako su po njoj znali da je to to!
Idem i ja kod iste doktorice,meni nije puno otkrila i bas nesto rijesila,ali dobro,mozda tebi hoce!
Mislim da ona bas nema vremena da se bavi uzrocima spontanih,ona se bazirala na vjestacku...
Srecno Cajo,cuvaj se puno...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Biohemijska trudnoca
16.5.2010 19:19:31   
caja 2
Ma ja cu otici kod sanje zato sto tamo radi dr.djukic/ kukolj.i obaviti neke od nalaza spermokulturu to nismo nikako i nikada spermogram jesam tj moj muz i ja vaginalni bris i cervikalni bris......jos mi to od nalaza ostalo sto moram da napravim i da vidim sta ce mi reci I ONA.Jedino sto me zanima sta je ovo sad samnom i da ja idanas krvarim 22 og ce biti mjesec dana al pokajala sam se sto nisam ja rekla da zahtjevam kiretazu i zato al mozda oni bolje znaju,SACEKACU i te dve sedmice pa se nadam da ce se nesto znacajno desiti jer ovo me iscrpi i psihicki i fizicki.........

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Biohemijska trudnoca
17.5.2010 12:30:13   
Tinana
Kasnilo mi je 5 dana.Nisam radila test ali su vec bili krenuli neki simptomi.13-og uvece odjednom krene takav bol,bas u predelu materice,znaci po sredini stomaka,i to lokalizovan  u jednoj tacki.Takav bol nisam nikada u zivotu osetila.Potpuno drugacije me boli pre nego da dobijem.Toliko je bolelo da ja nisam mogla da se uspravim,vec sam tako povijena otisla do kreveta da legnem.Sve to je trajalo nekih sat vremena i onda je prestalo.Sutra sam dobila.
Krvarenje je inace bilo uobicajno,nisam primetila da je obilnije.
Ja sumnjam na biohemijsku trudnocu.Zao mi je sto nisam uradila test.Sta vi mislite?


_____________________________

Nije srećan onaj koji mnogo ima,već onaj kome malo treba!!!!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Biohemijska trudnoca
17.5.2010 14:07:21   
jelena038
da si radila, nista ti ne bi znacilo, osim sto bi se isplakala mnogo vise, veruj mi, to ti osecanje ne treba. lici mi i na to, i na vanmatericnu, ali sad je proslo, beta ti se do sad vec skroz srozala, tako da ti ne vredi da istrazujes, nego odmori i sledeci put obrati paznju, ako te tako zaboli, idi kod lekara, jer i vanmatericna bas tako boli. ne znam, stvarno... ja nikad ne cekam da mi kasni 5 dana... a slicno me bolelo prosli mesec, ali pre ocekivane menstruacije, i to nisam dobila sutradan, nego posle nekoliko dana... boli i samo usadjivanje, boli slepo crevo, boli debelo crevo kad je stomak naduven... ne znam, stvarno user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Tinana)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Biohemijska trudnoca
17.5.2010 14:13:41   
Tinana
Pa sta da radim ako je bila vanmatericna?Da li da idem kod lekara?hoce li to da skodi nesto sledecim pokusajima?user posted image

_____________________________

Nije srećan onaj koji mnogo ima,već onaj kome malo treba!!!!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Biohemijska trudnoca
17.5.2010 14:18:57   
jelena038
ma kakvi, nije bila, ne bi dobila da je bila, kazem da ako te sledeci put tako zaboli obratis paznju i odes kod lekara, jer je bol bas takav kako si opisala. ne cekaj da ti toliko kasni, testovi preko neta nisu skupi, ako su ti ciklusi redovni, tinana, kupi ih i radi kad ti zakasni jedan dan, mozda imas neku smetnjicu, za sve ima leka, samo treba reagovati na vreme. ne brigaj, dobila si uredno, mozda te je preseklo zbog menstruacije, vreme je promenljivo, verovatno nije nista strasno. kad prodje menzis, idi na pregled, cisto da budes mirna. 

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Tinana)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Biohemijska trudnoca
17.5.2010 14:24:52   
jelena038
a sto se vanmatericne tice, ona je problem samo ako se ne otkrije na vreme, pa pukne jajovod, onda ga moraju odstraniti, pa imas samo jedan (kao sto je kod mene bio slucaj, u 6. nedelji), a kad otkriju na vreme, spasu sve, i nemas apsolutno nikakve probleme za sledecu trudocu, osim sto postoji rizik za slicno, jer su zene obicno ili sklone vanmatericnim, ili ne. jedino je malo problem sto zene to kriju kao zmija noge, pa dok nam se ne desi, mislimo da je vanmatericna redak slucaj i cesto (kao ja), nemamo pojma da je uopste moguce, oslanjamo se na test i betu i cekamo da posteno zakasni da odemo kod lekara.

pusti forume i nase individualne slucajeve, osluskuj i veruj svom telu, i kad pomislis da nesto nije uobicajeno, prosetaj kod lekara, kao u reklami za privatnu kliniku, i budi mirna. ljubim te i nemoj da se sekiras.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Biohemijska trudnoca
17.5.2010 14:32:04   
Tinana
Hvala puno na odgovorimauser posted image user posted image user posted image .
Sada mozemo zajedno da cekamouser posted image .Osecam da je juni nas mesecuser posted image


_____________________________

Nije srećan onaj koji mnogo ima,već onaj kome malo treba!!!!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Biohemijska trudnoca
17.5.2010 14:39:05   
jelena038
tako hocu da razmisljas!!! ajmo u neke lepse teme user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Tinana)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Biohemijska trudnoca
17.5.2010 16:06:49   
pepino
Zenice moje ne zelim vam pametovati,ali mi je stvarno pretjerano da svaka kojoj se pojavi jaci,drugaciju menstrualni bol odma misli evo je biohemijska!user posted image
I ja sam zadnji put imala jedan dan nesnosljiv bol,ali nisam pomislila na biohemijsku,malo sam se prepala da nije vanmatericna,ali kada je od lijeka pocelo malo da popusta znala sam da nije ni to,kazu da tada ni lijek,ma nista ne pomaze!
Malo odmorite glavice,sta i ako je bila,ne vrijedi probijati glavu,ja uopste ne mislim da imam biohemijske,a koliko puta mi je kasnilo,pa bolovi,pa oskudnije krvarenje,2 puta mi se desilo da imam samo tamni iscjedak 5-6 dana,ali sve je na kraju ok!
Mislim ako nam se nedaj Boze desi vanmatericna znacemo,zaglavicemo u bolnicu,to nije za salu,ali hvala Bogu uglavnom zene odreaguju na vrijeme i bude sve ok!
Ne razmisljajte o tim biohemijskim,to vam je moj dobronamjeran savjet,a vi kako hocete...user posted image

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Biohemijska trudnoca
17.5.2010 17:04:03   
jelena038
naravno. osim toga, i da jesu biohemijske, na to se svejedno ne moze uticati. vanmatericna boli tek kad puca, pre toga se za svako ocito kasnjenje menstruacije treba proveriti da li ima trudnoce ili ne, da ne bi puklo, tu se moze reagovati, ali kako pepino kaze, boli da oci ispadaju i nikakav lek ne pomaze.


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Biohemijska trudnoca
18.5.2010 15:32:03   
caja 2
Eh,evo mene ponovo.Danas sam opet bila kod ginekologa i kad sam vadila betu pkazala se da je povisena opet 50.sad da vas podsjetim beta 1 put 57, 2 put 43,3 put 39,4 put tj danas 55.jbg vise nisam pametna kad me pregledala nema razloga za kiretazu endometrij zadebljan 6mm,uteru normalne eho gradje,jajnici oba super,slobodne tecnosti nema,mene ne boli nista osim sto krvarim 22og ce biti mjesec dana i KAKVA SAM NEMOGU VAM OPISATI FUJ,imam osjecaj da nisam spavala 100 godina,vucem se po svetoj zemlji al dobro opet me ne boli.Al sam danas dobila 2 vrste tableta CYCLO PROGYNOVA I DOKSICILIN.Doksicilin je za nekave bakterije za nedaj boze ako toliko krvarim a nema nista tj nema trudnoce na UZ a beta pokazuje i to varira pa ja sam trazila nesto da nedaj boze nekog zatrovanja da mi daju nesto protiv tih bakterija hocu reci protiv SEPSE opet kazem nedaj boze al da sam sigurna jer mi je nenormalno da ja toliko krvarim.A ova CYCLO PROGYNOVA je hormonska terapija....user posted image

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Biohemijska trudnoca
18.5.2010 15:37:08   
pepino
Za terapiju ne znam,ne razumijem se!
Ne znam Cajo sta bi ti rekla,jako mi je cudna ta beta,mislim da je do sada morala opasti,pogotovo ako nema ploda!?user posted image
Ne bi da te plasim,ali jesu li oni sigurni da nije vanmatericna?
Dugo krvaris,a nista nisi rijesila....user posted image
Kod koga si to sve vadila,i pregledala?Ako ikako mozes uzmi uputnicu za Paprikovac,gore reaguju brzo ako misle da je vanmatericna,pogotovo moj Dr.,to nije za igrati se....
Drzi se!user posted image

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Biohemijska trudnoca
18.5.2010 15:39:19   
pepino
Doksiciklin sam pila i ja,poslije kiretaza,jeste protiv sepse-trovanja,a taj drugi stvarno ne znam,znace ti neko drugi reci...

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Biohemijska trudnoca
18.5.2010 15:51:17   
Ana RR
Cikloproginovu pije moja sestra, ali ona ga pije da bi imala ciklus. Cim zavrsi sa turom ona dobije i tako svaki mesec.. To je jedino sto znam.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...
Pitali smo doktor-ginekologa: 30-to dnevni...
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image
Click Here