|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Abortus
20.9.2014 21:23:34   
serpica
Trco,slazem se,ali abortus kosta najmanje 100e za te pare ja bih opremila bebu sa najosnovnijim,plus roditeljski dodatak,plus deciji,plus socijalna pomoc za nezaposlene,pa mislim ima i gorih slucajeva pa ocuvase decu.
Necu vise,izvinjavam se za off.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 876
   RE: Abortus
20.9.2014 21:26:59   
Bibilib
Licno nisam za abortus i ne dao Bog da budem u toj situaciji,jer ne znam kako bi zivela sa tim... Slazem se da svako ima svoje razloge ali ako ne zelite bebu zar nije bolje da se cuvate prilikom odnosa nego da se desi to da ostanete u drugom stanju i posle ubijete dete?

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu tanja1982)
Direktna veza do poruke: 877
   RE: Abortus
20.9.2014 21:29:48   
zeksi
Nek Tanja uradi sta hoces, misli da je dovoljno zrela da razmisli sta je najbolje resenje za nju u ovom momentu.
Mnogo veci problem su mnogobrojni abortusi koje vrse devojke i devojcice. user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 878
   RE: Abortus
20.9.2014 21:29:56   
nata11

IZVORNA PORUKA: serpica

Trco,slazem se,ali abortus kosta najmanje 100e za te pare ja bih opremila bebu sa najosnovnijim,plus roditeljski dodatak,plus deciji,plus socijalna pomoc za nezaposlene,pa mislim ima i gorih slucajeva pa ocuvase decu.
Necu vise,izvinjavam se za off.


Serpi u Nisu 300e . Dok sam cekala dr za UZ usla zena.
Izvinjavam se na off t.

_____________________________





(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 879
   RE: Abortus
20.9.2014 21:30:12   
zece
Na moju sestru prvo dete ima samo21 mesac a sada pre tocno 1 nedela je rodila I drugo I ja mislim da to nije razlog za abortus ako je prvo dete jos malo

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 880
   RE: Abortus
20.9.2014 21:32:41   
Sosa Mena
Naime u jedno od ginekoloških ordinacija došla je neka gospođa sa namjerom da izvrši abortus.
Na pitanje doktora zašto želi izvršiti abortus kazala je da joj je puno da izdržava dvoje djece jer kod kuće već ima jednog mališana.
– Zašto to dijete kod kuće ne ubijete gospođo a ovo što nosite ne rodite? – šokirao je klijenticu doktor na što je ona iznijela negodovanje kako joj može reći tako nešto.
Na to joj je doktor odgovorio da će danas svakako ubiti jedno ako izvrši abortus. Klijentica je par sekundi odlutala u mislima i nakon toga donjela odluku da će ipak roditi djete koje je na putu.



Nakon cetiri spontana pobacaja ne znam sta vise osecam kad procitam kako zene olako prihvataju cinjenicu da ubiju zivot u sebi. Nebitno koji je razlog. Svaki put kad je umiralo u meni umrla sam i ja. Po nekad se pitam da li sam uopste i ziva.

< Poruku je uredio Sosa Mena -- 20.9.2014 21:36:11 >


_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 881
   RE: Abortus
20.9.2014 21:32:45   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: zeksi

Mnogo veci problem su mnogobrojni abortusi koje vrse devojke i devojcice. user posted image


Hm, meni istu težinu imaju svi abortusi, mislim na to da li su žene u braku ili ne , a po statistici je najviše abortusa u braku (kod nas).
Te devojčice još nemaju potpuno formiranu svest (ne opravdavam samo kažem), verujem da se dosta njih kasnije kaje.
A i te devojčice uče na primerima svojih mama i tetki koje su "brdo puta abortirale", kako reče moja tetka (prosto mi je zvučalo kao da se ponosi tim). Tako da je i tu veliki problem.



< Poruku je uredio dunja RR -- 20.9.2014 22:20:36 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu zeksi)
Direktna veza do poruke: 882
   RE: Abortus
20.9.2014 21:37:17   
17 joka
Moje licno misljenje ja sam protiv abortusa i da se borim protiv steriliteta ili ne

isto tako bolje je da se dete ne rodi ako nije zeljeno, akoo roditelj zna neki razlog za tu smetnju mislim bebu ili bilo koji razlog

odluka je samo tvoja tako da ti najbolje znas sta je ispravno za tebe,na vas

Soso,Dunja slazem se sa vama

< Poruku je uredio 17 joka -- 20.9.2014 21:42:33 >


_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 883
   RE: Abortus
20.9.2014 21:37:31   
Bibilib
Serpice znam da ovo nije tema za to ali pitala bih te samo o dodatku koji primaju zene sto su nezaposlene.Mozes li mi reci nesto vise o tome ako znas?

< Poruku je uredio Bibilib -- 20.9.2014 21:38:00 >


_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 884
   RE: Abortus
20.9.2014 21:38:00   
nata11

IZVORNA PORUKA: dunja RR

I te devojčice uče na primerima svojih mama i tetki koje su "brdo puta abortirale", kako reče moja tetka (prosto mi je zvučalo kao da se ponosi tim). Tako da je i tu veliki problem.


Upravo. Abortus je kod nas najcesci oblik kontracepcije.


_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 885
   RE: Abortus
20.9.2014 21:38:10   
dunja RR
Bibilib imamo temu Roditeljski dodatak.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 886
   RE: Abortus
20.9.2014 21:40:17   
Bibilib
Hvala Dunja...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 887
   RE: Abortus
20.9.2014 21:40:33   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: zece

A zasto da abortira zasto ga ne rodi I daje na posvajanje ako nema uslove da ga odgleda znate li koliko ljudi cekaju da posvoje dete zasto da ga ubie kad moze mu dati da zive. znate li vi koliko ljude kao mene place za decu a neki gi tek tako ubije


Zato što bi to dete po zaknonima i proceduri pre dočekalo punoletstvo pre nego bilo usvojeno.

Ni malo nije fer porediti fetus od 5 nedelja i dete od 7.5 meseci.
Setite se koliko mi je ženica reklo da ne odustajem, da se borim da idem na horio, amnio... Sve ja to poštujem, nemojte da mislite da je to laka odluka. Prvi abortus mi je bio sa 24 godine, drugi sa 33. Svaki sam otplakala sama u sobi (prvi kad sam se probudila iz anestezije, drugi kad su odneli bebu posle pobačaja). I opet bi isto postupila.

Tanja, od početku imaš moju podršku. Posle ovoga, pamet u glavu pa određeni vid kontracepcije koji je primeran uz dojenje. Ovo nije nikakva ktitika, već dobronameran savet. user posted image

A o dodacima u Srbiji bolje da ne govorimo. Mislim, koliki procenat dobija taj nazovi dečiji?

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 20.9.2014 21:43:16 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 888
   RE: Abortus
20.9.2014 21:41:12   
Anoniman
Sosa mena user posted image user posted image
Ja dva puta pitah bas to ali nema odgovora.


(odgovor članu Bibilib)
  Direktna veza do poruke: 889
   RE: Abortus
20.9.2014 21:42:14   
cetvrtko
devojcice su najcesce primorana od strane roditelja na tako nesto ....... ja sam dosta mlada tj mladja od vecine ovdje vjerovatno i nisam imala nekih vecih problema da zatrudnim ali nije uspelo ni iz prvog a ni iz 10 puta ,vec je i malo potrajalo ali zelim da kazem da i ako nisam ulozila toliko snage u svu tu borbu kao i mnoge od vas koliko shvatam ,ja sam protivnik abortusa . To sto sam protivnik ne znaci niti mi daje za pravo da napadam i vrijedjam nekaga pa kakav god on bio i kakav god ja stav imala o tome . djevojka je dosla samo da pita a pojedini su je docekali bas grubo ,sto nicim nije zasluzila . i svakako ne bi mjesala fetus sa rodjenom,formiranom i vec jakom bebom . to mi je isuvise morbidno :( meni je zao djevojke sto je prosla ovako sa svim vasim komentarima :(

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 890
   RE: Abortus
20.9.2014 21:47:03   
Sosa Mena
Po cemu da se ne mesa? Jel to podjednako zivo bice kako i odrastao covek? Da li nam to daje za pravo da ga ubijemo? Ko smo mi da sudimo o necijem zivotu?
Ako nije htela da radja drugo mogla je da koristi kontracepciju. Ali ne u 21. veku ti je ocigledno pojam. Najlakse je prepustiti se telesnim uzivanjima i znati da postoji ginekolog koji ce izvrsiti vasu zelju. A sebi cete dati dovoljan razlog da umirite svoju savest.

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu cetvrtko)
Direktna veza do poruke: 891
   RE: Abortus
20.9.2014 21:53:20   
tanja1982

IZVORNA PORUKA: Cece1

Sosa mena user posted image user posted image
Ja dva puta pitah bas to ali nema odgovora.



Pa neces dobiti odgovor zato sto me od pocetka napadas i provociras...lepo sa tvoje strane,prava si forumasica

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 892
   RE: Abortus
20.9.2014 21:55:20   
Anoniman
Najljepsa muzika su otkucaji bebinog srca.Ono se vec cuje sa 6,7,8 nedjelja.
I onda dodje neki dr.i to srce capne.

(odgovor članu Sosa Mena)
  Direktna veza do poruke: 893
   RE: Abortus
20.9.2014 21:57:22   
tanja1982
Hvala ti puno na razumevanju
IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

IZVORNA PORUKA: zece

A zasto da abortira zasto ga ne rodi I daje na posvajanje ako nema uslove da ga odgleda znate li koliko ljudi cekaju da posvoje dete zasto da ga ubie kad moze mu dati da zive. znate li vi koliko ljude kao mene place za decu a neki gi tek tako ubije


Zato što bi to dete po zaknonima i proceduri pre dočekalo punoletstvo pre nego bilo usvojeno.

Ni malo nije fer porediti fetus od 5 nedelja i dete od 7.5 meseci.
Setite se koliko mi je ženica reklo da ne odustajem, da se borim da idem na horio, amnio... Sve ja to poštujem, nemojte da mislite da je to laka odluka. Prvi abortus mi je bio sa 24 godine, drugi sa 33. Svaki sam otplakala sama u sobi (prvi kad sam se probudila iz anestezije, drugi kad su odneli bebu posle pobačaja). I opet bi isto postupila.

Tanja, od početku imaš moju podršku. Posle ovoga, pamet u glavu pa određeni vid kontracepcije koji je primeran uz dojenje. Ovo nije nikakva ktitika, već dobronameran savet. user posted image

A o dodacima u Srbiji bolje da ne govorimo. Mislim, koliki procenat dobija taj nazovi dečiji?


(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 894
   RE: Abortus
20.9.2014 21:59:11   
Anoniman
Tanja.
Ti si od skora na rr.Vidi duso ja nikada nisam nikoga napadala pa ni Tebe.Samo sam rekla oni sto mislim.To sto si se nasla povredjenom tvoj je problem.Imam pravo iznijeti svoj stav i misljenje.
Nekome se svidi nekome ne.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 895
   RE: Abortus
20.9.2014 21:59:16   
Sosa Mena

IZVORNA PORUKA: Cece1

Najljepsa muzika su otkucaji bebinog srca.Ono se vec cuje sa 6,7,8 nedjelja.
I onda dodje neki dr.i to srce capne.


user posted image

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 896
   RE: Abortus
20.9.2014 22:02:02   
tanja1982
na jako ruzan i uvredljiv nacin si rekla,( procitaj tvoje odgovore )ne bih ti bez razloga odgovorila,a ne vidim kakve veze ima ko je od kad clan
IZVORNA PORUKA: Cece1

Tanja.
Ti si od skora na rr.Vidi duso ja nikada nisam nikoga napadala pa ni Tebe.Samo sam rekla oni sto mislim.To sto si se nasla povredjenom tvoj je problem.Imam pravo iznijeti svoj stav i misljenje.
Nekome se svidi nekome ne.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 897
   RE: Abortus
20.9.2014 22:03:17   
dijana1*
Svasta ovde covek moze da procitauser posted image
Niste fer, zena je lepo pitala a i objasnila da se cuvala ali eto desilo se. Iz samo njoj poznatih razloga zeli da uradi abortus.Da li ce ga uraditi ili ne to ce odluciti sa svojim partnerom.Ali sigurna sam da im nije lako pricati o tome.
Protivnik sam abortusa ali ne zelim da osudjujem ovu zenu.
Kada mi je dr rekao da moram da uradim kiretazu zato sto trudnoca nije dobra osecala samse kao najgora ljiga na svetu. Taj osecaj i tu bol nikome ne bi pozelela. Moja trudnoca nije bila dobra i morala sam da ocistim ali par drugarica su bile trudne kada i ja i rodile su zdravu decu Kad god ta deca slave rodjendan, kada god vidim slike te dece....... pitam se kako bi moje sada izgledalo, kako bi sve izgledalo da se moje rodilo. Iako trudnoca nije bila dobra proganja me. A ne smem ni da pomislim koji bi teret osecala da sam zdravu trudnocu prekinula.
Samo hocu Tanja da ti kazem da jos jednom dobro razmislite jer to je nesto s cim treba da zivis ceo zivotuser posted image
Srecno!

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 898
   RE: Abortus
20.9.2014 22:05:48   
zece
Cece svaka ti cast za ono sto si napisala nema bolje muzike od detetovih srcevih otkucaja

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 899
   RE: Abortus
20.9.2014 22:07:34   
dijana1*
Molim vas da se rasprava NE nastavlja!


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here